Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #12841 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 09:08:17
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Nu pot comenta nimic pentru ca ma regasesc in tot ce spui aici
Sunt foarte dezamagita de mine...

__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12842 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 09:40:41
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna dimineata!
Tocmai am terminat de citit cartea "Esti ceea ce mananci" a nutritionistei Gillian McKeith. SIncera sa fiu, nu a fost tocmai pe placul meu.Intr-adevar, are sfaturi bune, se vede ca stie ce face si ii place ce face, mai ales ca are experienta cu kilograme in plus si starile urate create de acestea. Dar ce spune ea in cartea aia sunt cai verzi pe pereti pentru mine.
Ea este impotriva lactatelor, spune sa inlocuim branza cu tofu - lucru pe care nu il pot face din simplul motiv ca nu imi permit. Eu nici branza normala, de vaca nu pot sa cumpar, dar tofu mereu? Laptele de vaca sa il inlocuim cu lapte de capra, soia, cocos, migdale etc.
Nu neaparat ca este impotriva proteinelor din carne dar nu le promoveaza, promoveaza in schimb quinoa si astfel de alimente care contin proteine.
De asemenea programul ei include foarte multe seminte germinate, cereale germinate, incoltite sau alge de tot felul sau suplimente din fel si fel de plante de care nu ama uzit vreodata. Este impotriva mancarurilor gatite pt ca temperatura ridicata distruge in totalitate factorii nutritivi ai alimentelor dar.....sincer acum....sa nu mancam deloc mancare gatita?Numai seminte si cereale, fierturi de cereale si alge?Mi se pare destul de deplasat. Ma rog, sunt sigura ca sunt adepti ai regimului ei si ca e un regim benefic dar....trebuie sa ai cu ce sa il transpui in fapte si aici ma refer si la bani si la magazine/plafaruri/farmacii in care sa gasesti absolut tot ce recomanda ea.

Per total, nu m-a multumit.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
CCristina D (01 nov 2012), mutulica (01 nov 2012)
  #12843 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:01:34
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Ai dreptate.Nici eu nu as putea tine un asemenea regim!
Unde a disparut tickerul?
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12844 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:03:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Ai dreptate.Nici eu nu as putea tine un asemenea regim!
Unde a disparut tickerul?
L-am scos. Nu mai vreau sa il vad o perioada. Ma minteam singura.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12845 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:13:16
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Din pacate si eu ma mint singura de o perioada
Dar inca nu mi-am pierdut speranta,vreau sa fiu optimista !Si tu trebuie sa fi la fel,da?
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12846 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:31:31
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Si ca sa exemplific un pic cam ce implica programul acelei nutritioniste, atasez cateva pagini din carte, pagini care contin detalii pt o zi de detoxifiere. Cand am citi despre ea aeram tare tentata, mai ales ca promite rezultate foarte bune, miraculoase pentru sanatate. Dar cand am citit-o, am renuntat pt ca nu gasesc o parte din alimente.....Si poate aceasta detoxifiere nu contine asa multe alimente rare si ciudate precum restul programului, dar e un exemplu. Pacat, as fi vrut sa tin aceasta zi....

Sper sa nu fiu "taxata" ca pun acele pagini, mentionezc a nusunt proprietatea mea, sunt pagini din cartea "esti ceea ce mananci" a lui Gillian McKeith.
Imagini ataşate
File Type: jpg Untitled.jpg (261,7 KB, 15 vizualizări)
File Type: jpg Untitled2.jpg (288,8 KB, 10 vizualizări)
File Type: jpg Untitled3.jpg (221,0 KB, 8 vizualizări)
File Type: jpg Untitled4.jpg (242,6 KB, 5 vizualizări)
File Type: jpg Untitled5.jpg (263,1 KB, 6 vizualizări)
File Type: jpg Untitled6.jpg (259,9 KB, 7 vizualizări)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12847 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:32:14
CCristina D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Constat cu stupoare ca vointa mea si dorinta de a slabi, luciditatea mea si tot ce am invatat in lupta cu kilogramele s-a dus naiba....Am avut un zvac, saptamana trecuta a fost foarte buna, am facut toata saptamana Turbo Fire, am mancat cat de cat cum trebuie....Dar de luni pana azi.....Paine, miere, branza multa, iar paine, am facut niste prajitura doar pt iubi,chipurile, dar am mancat si eu......Si azi la fel.Sport nu am facut pentru efectiv m-a durut burta si nu am energie pentru sport, acum ma alesei si cu o durere de cap groaznica dupa ce ma urcai pe cantar si vazui un rezultat groaznic...Practic...mai am un pas si ajung de unde am plecat.....Asa ca ma pusei pe plans...Si...sunt foarte dezamagita.Ba chiar imi facusem popcorn, sa vin sa stau ca trantorul in pat la un film,dar la popcorn renuntai, nu mai pot sa mananc, mi-e rusine...Nu stiu ce s eintampla cu mine, efectiv nu stiu....Imi trec atat de multe lucruri prin minte....Atat de mutle intrebari si frustrari imi strabat capul....Atata rusine am incat de-abia intru aici....
Stiu ca trebuie s alupt si sa nu imi pese decat de sanatatea mea si de scopul meu dar...ma pierd pe drum....Am atatea si atatea in minte incat parca imi pierd puterea in fata kilogramelor.Imi pierd vointa....Simt ca nu imi mai pasa de nimic, mi-as dori sa plec undeva, in lume si sa uit de orice tip de problema....Sa las orice frustrare si suparare in lume.Sa fiu doar eu si iubitul meu.....
Astazi am aflat ceva urat despre mama soacra,chiar de la mama ei in varsta si bolnava, lucru care imi demonstreaza inca o data ca e rea si va fi grea viata mea daca sunt in preajma ei....Si eu si iubitul meu suntem foarte dezamagiti....Si uite ca in momentele astea, la fel ca si in momentele de singuratate , ma refugiez in mancare. Ba chiar de vreo 2 ori, mi-e rusine sa recunosc, m-am surprins mancand (IAR) pe furis....Si vad cum scap, cum alunec, cum o iau in jos...cum ma pierd....Vreau echilibru si cumpatare, vreau energie si putere....Degeaba ma mint uitandu-ma in oglinda ca am burta umflata de la rusi, ca am colacei asa pt ca sunt balonata....Degeaba. Pt ca cruntul adevar este ca m-am ingrasat foarte mult!Si ce e cel mai important, vreau sa invat iar sa nu mai vad un lucru atat de tragic in ingrasare, in kilograme.....As vrea sa am energie si putere sa iau iar kilogramele in piept (la urma urmei cred ca nu e capat de lume daca ne ingrasam sau slabim) si sa am vointa sa scap de ele....Nu sa ma descurajez si sa mananc si iar sa mananc.....

Adevarul este ca in ultimul timp, cat nu m-am preocupat de ce am mancat, am fost fericita. Sincer si e dureros sa afirm asta. Am fost fericita chiar daca ma ingrasam, chiar daca nu aveam un ban in casa, chiar daca ne e greu cu serviciile actuale. Eram fericita pentru ca veneam acasa de la serviciu, ii gaseam si pe sorela si pe iubi acasa si ma asezam in pat langa ei si nu mai tineam cont de kilograme, nu ii mai refuzam ca de obicei cand ma rugau cu ceva....Ci stateam langa ei si efectiv bagam tot felul de porcarii in mine, in noi,nu neaparat cunparate, radeam si ne simteam bine, ne bucuram ca am si eu timp sa stau cu ei, sa stam impreuna, fara sa mai fiu setata pe sportul meu, pe gatitul si calculatul meu. Dar iata ca ma costa...Si acum nici nu mai stiu cum sa imi revin....Incep dimineata cu : "gata, de azi o iau de la capat, astazi sunt cuminte si fac ce mi-am propus" dar termin in mod dezastruos.

Mi-am demonstrat ca nu dau doi bani pe munca mea si pe tot ce am investit in mine, in efortul depus, in ambitia de care am dat dovada.....Mi-am demonstrat ca eu nu fac doi bani mancand pe ascuns, avand fel si fel de etape de binge, de lacomie....Incerc sa gasesc iesirea, o caut disperata.....
Buna Diana draga

Imi pare rau sa citesc asta, am trecut si eu de atatea ori prin astfel de momente in care orice iesire pt mine era mancatul, rontaitul si care ma costau ff scump din pacate.
Ultima data slabisem aproape 10 kg, insa noul job pe care il aveam nu-mi mai permitea sa-mi respeect mesele, sa mananc la orele cu care ma obisnuisem si ce am zis...eee lasa, ca doar no fi capat de tara daca mananc un pic din asta, un pic din cealalata, dar uite ca "picul" ala mi-a adus kg inapoi si chiar peste, ceea ce m-a descurajat fff tare si parca tot nu aveam taria sa vad ca asa este si ca trebuie sa fac ceva cu mine, sa-mi schimb cumva stilul de viata nesanatos....mancam orice si cu pofta, de parca maine ar veni sfarsitul
Treaba cu rontaitul o aveam si eu, de cand am inceput sa mamanc sanatos cat de mult posibil, am renuntat la ea si vad ca se poate, totul tine de subconstientul nostru.....mai nou, ca sa umplu golurile dintre mese si gustari, imi fac ceaiuri de fructe, plante...neindulcite si am tot timpul o ocupatie.
Chiar luni, sapt asta am avut si eu un moment de suparare sau dezamagire nici nu stiu cum sa o numesc, imi depusem CV-ul la o bijuterie si nici nu credeam ca nu o sa ma angajeze, cunoscand-o si pe sefa de magazin, insa m-a sunat chiar ea si mi-a zis ca au luat pe alta....crede-ma ca am fost fff suparata si toata ziua am plans, dar de obicei in astefel de momente ma refugiam in mancare si rontaiam absolut orice imi iesea in cale, dar am stat si m-am gandit ca asta nu e o solutie si orice problema as avea, se poate rezolva, dar NU razbunandu-ma pe mancare si a trecut ziua bine pana la urma, mi-am respectat mesele, am facut chiar si sportul, seara cu ochii umflati de plans, dar nu m-am lasat pt ca m-am saturat sa tot muncesc in zadar.
Incearca sa nu te mai gandesti ca ai pus cateva kg inapoi, incearca sa te mobilizezi si sa te gandesti ca trebuie sa fii sanatoasa si ca iti doresti sa mananci sanatos, nu te mai gandi ca trebuie sa respecti o dieta stricta. Eu de cate ori mi-am propus asta (de fiecare data cand incercam sa slabesc, pana acum) , la un moment dat pierdeam lupta...ma obseda gandul asta de DIETA STRICTA!!! Crede-ma ca acum, mai mult ca niciodata sunt f incantata ca mananc sanatos, imi satisfac si unele placeri de dulce, gatesc ce mi-e pofta, dar totul cat se poate de dietetic...evit uleiurile, zaharul, faina...si vad ca se poate.
Stiu ca poti si tu si o sa continui, suntem alaturi de tine.
Te pup si iti doresc o zi minunata !!!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui CCristina D:
azra (01 nov 2012), happygirldiana (01 nov 2012), lacra81 (01 nov 2012), redeeadoo (01 nov 2012)
  #12848 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:49:11
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de CCristina D Vezi mesajul
Buna Diana draga

Imi pare rau sa citesc asta, am trecut si eu de atatea ori prin astfel de momente in care orice iesire pt mine era mancatul, rontaitul si care ma costau ff scump din pacate.
Ultima data slabisem aproape 10 kg, insa noul job pe care il aveam nu-mi mai permitea sa-mi respeect mesele, sa mananc la orele cu care ma obisnuisem si ce am zis...eee lasa, ca doar no fi capat de tara daca mananc un pic din asta, un pic din cealalata, dar uite ca "picul" ala mi-a adus kg inapoi si chiar peste, ceea ce m-a descurajat fff tare si parca tot nu aveam taria sa vad ca asa este si ca trebuie sa fac ceva cu mine, sa-mi schimb cumva stilul de viata nesanatos....mancam orice si cu pofta, de parca maine ar veni sfarsitul
Treaba cu rontaitul o aveam si eu, de cand am inceput sa mamanc sanatos cat de mult posibil, am renuntat la ea si vad ca se poate, totul tine de subconstientul nostru.....mai nou, ca sa umplu golurile dintre mese si gustari, imi fac ceaiuri de fructe, plante...neindulcite si am tot timpul o ocupatie.
Chiar luni, sapt asta am avut si eu un moment de suparare sau dezamagire nici nu stiu cum sa o numesc, imi depusem CV-ul la o bijuterie si nici nu credeam ca nu o sa ma angajeze, cunoscand-o si pe sefa de magazin, insa m-a sunat chiar ea si mi-a zis ca au luat pe alta....crede-ma ca am fost fff suparata si toata ziua am plans, dar de obicei in astefel de momente ma refugiam in mancare si rontaiam absolut orice imi iesea in cale, dar am stat si m-am gandit ca asta nu e o solutie si orice problema as avea, se poate rezolva, dar NU razbunandu-ma pe mancare si a trecut ziua bine pana la urma, mi-am respectat mesele, am facut chiar si sportul, seara cu ochii umflati de plans, dar nu m-am lasat pt ca m-am saturat sa tot muncesc in zadar.
Incearca sa nu te mai gandesti ca ai pus cateva kg inapoi, incearca sa te mobilizezi si sa te gandesti ca trebuie sa fii sanatoasa si ca iti doresti sa mananci sanatos, nu te mai gandi ca trebuie sa respecti o dieta stricta. Eu de cate ori mi-am propus asta (de fiecare data cand incercam sa slabesc, pana acum) , la un moment dat pierdeam lupta...ma obseda gandul asta de DIETA STRICTA!!! Crede-ma ca acum, mai mult ca niciodata sunt f incantata ca mananc sanatos, imi satisfac si unele placeri de dulce, gatesc ce mi-e pofta, dar totul cat se poate de dietetic...evit uleiurile, zaharul, faina...si vad ca se poate.
Stiu ca poti si tu si o sa continui, suntem alaturi de tine.
Te pup si iti doresc o zi minunata !!!
imi place ce ai scris ,cris
nici eu nu mai vreau sa ma gandesc ca la o dieta strictaimi fac unele pofte dar asa cate putin si chiar daca gresesc trec peste ..parca asa faceai si tu ,dy
cred ca esti stresata si jobul ..mai ales ca nu va plateste la timp ...dar viata perfecta inca nu este ..tb sa-i mulumim lui DD ca suntem sanatosi ,iubiti
hai ,dy ,STIU CA POTI
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
CCristina D (01 nov 2012), happygirldiana (01 nov 2012)
  #12849 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 10:52:05
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

am gasit ceva ...pt tine
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
CCristina D (01 nov 2012), happygirldiana (01 nov 2012), redeeadoo (01 nov 2012)
  #12850 (permalink)  
Vechi 01 nov 2012, 13:00:05
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana, sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca ti-am spus ce gandeam.

Eu sper sa cauti o dieta pentru SANATATE si nu pt kg in minus.

Te pup si fruntea sus, noteaza-ti meniurile, poate merge
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole