Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #1571 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:08:47
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
fetelor, am absentat... si am calcat stramb... dar tare bine m am mai distrat...
alesiana sa te uiti la poze, sa vezi unde te duc cand vii in germania, primul lucru, te dau in toate alea periculoasele
citez din concurs........

da da, asa am zis si eu ama... am fost in heidepark astazi 7 ore... m am miscat in continuuu.. cred ca face mai mult decat juma de ora sau chiar o ora de banda... asa am zis si eu caci tare stranb am calcat astazi, parca numai asa de a naibii... parca nici n am legatura cu dieta asta, n am auzit in viata mea de ea
am mancat inghetat, cartofi prajiti, nuggets, paste, cartof fiert!!!!! fetelor am fost invitati la vecinii aia ai mei, care sunt tare batrani, si ne ajuta enorm, au 70 de ani... si au gatit pentru noi, cum sa i zic eu femeii 'cucoana, eu tin montignac, nu pot sa mananc absolut nimic din ce mi pui in fata!!!!'... am mancat tot. si ziceam ca de azi, asa de luni, bag forta majora, m a pus si magda sa promit ca sunt monti conforma... nu monti cu titlu!!!! fir ar!!sa fie!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!

deci 11 iulie:

meniu ciuciu

apa da

sport... ma am mers peste 7 ore, mult chiar si alert, aproape spre alergat... daca s o pune... cred ca am ars ceva, are cineva idee cate calorii cere mersul pe jos, sa zicem asa moderat ... pe ora?

FETELOR!!!!!

Tara, adica io, are adica am nevoie de VOI; de TOATE.......... FETELOR, se cere o INTERVENTIE, da da, o INTERVENTIE.... cum pt cine? pentru MINE!!!! Am 20 si ceva de puncte, ma abat aproape zilnic.... FETELOR, am nevoie de AJUTORUL VOSTRU caci nu mai stiu incotro s o iau, si daca mai merita sa scriu aici, ca numai dieta montignac nu o tin... parca n am auzit in viata mea de ea... incep si eu ca una din puiucii mici... mi e frica sa mai ies afara din casa, ca nu gasesc nimic conform de mancat.... si o banala salata are miere sau zahar in dressing... nu pot sa mai mananc decat de fac cu mana mea la mine acasa... SINGURA... barbatu miu , mi a adus acum vreo 2 zile, covrigei... d aia la punga, brezel, ii stiti normal, pacatosii.... DAR cica mi i ia adus ca cica aveau ceva faina integrala in ei, nu NUMAI faina integrala... si altele, fainuri proaste, si albe de sa te oglindesti in ele...... da.......... au stat 2 zile.............. I AM MANCAT ca ma uitam la Scrubs, asa ... ca pe CHIPSURI!!!! DECI eu va zic, rusii nerusii, ceva imi ia mintile... iar voi trebuie sa ma ajutati cumva....... ca d'aia ii familie

Sylvester, baga ti mintile in cap... ca nu ai deranjat pe nimeni... fiecare are pasarele la cap... si ce daca tu te vezi obeza... (OBEZOOO ) tu ai pasarelele tale la cap dar noi te iubim asa cum esti, ca fiecare e diferita si fiecare aduce aici cate o boala de cap... si noi ne 'mangaiem' (doamne sper ca nu citesc baieti posturile astea... poate doar vadmin... offf)... hai! lasa boticul ala de veveritzoi si intoarce te la noi... ori ti ai piedut iar ghinda, sau aluna ce o fi aia....


Vento, bine AI REVENIT (in propriati casuta)!!!!!!!!! Sa fie intr un ceas bun, colaceiii jos!!

Magda ai ramas singura, Ame te a lasat singurica putin, sa mai disciplinezi aici, sa mai pui la punct din puiuci... ca uite ce razna suntem APROAPE toate...

tare dor mi o fo de voi!!!!

Eve, my sweet, esti prea marfa cu tot cu abaterile tale!!!! Rad aici cu lacrimi! Pana si Monti ar rade daca te-ar citi si te-ar si ierta!
Hai de maine sa fim conforme, sa dam stomacului ce-i al stomacului- chestii conforme!
Trimite-ti vecinii cei de 70 intr-o statiune ceva, ca sa nu te mai sechestreze printre cartofi si alte "interziciuni" . Sunt varza de oboseala, maine dimi revin dupa ce va citesc indeaproape .

Somn usor, fetelor!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1572 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:30:15
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

EVAAAAAAAAAAAAA
Cate zile tine chermeza asta la tine?! Te-ai dus fara bilet de voie,fara voia noastra si acum vii si plangi aici pe umerii nostri?!
Nu stii cine-i nenea Monti?!...nu?! Vezi sa nu-ti dam tema de casa sa scrii de 100 de ori principiile Monti pana-ti intra,nu in cap,ci-n reflex
Baga-ti mintile-n cap si ia incepe tu sa tachinezi putin principiile Monti,ca de nu (tu nu stii ca esti noua) eu am si instrumente de tortura si deja tare s-au prafuit de cand nu le-am folosit (ca eram in convalescenta,deci invoita medical ),dar acum ar fi timpul sa le mai scot putin la aer
  #1573 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:32:24
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Noapte buna,Sylvester si dimineata te ateptam la cafea!
  #1574 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:35:02
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

E cald,e cald,e cald!!!! Nu mai pooooooooot!!! Nu pot sa dorm de caldura!!!

  #1575 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:46:50
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Daca tot nu dorm hai sa va raspund referitor la pepene VERDE (nu galben) si porumb
Pepenele verde are IG mare=75,dar are incarcatura glicemica f.mica=5,6 si de aceea noi aproape toate fetele am mancat anul trecut,cu masura si dimineata si nu ne-a afectat cu nimic sau asa cum a spus si Emy,ca au fost fete care tineau zi de fructe si atunci se saturau...acum cu porumbul e mai problematic,pt ca are oricum IG mare si deci e o abatere mare,asa ca cine vrea sa manance neaparat,treb s-o faca ca si abatere programata...asta e regula,apoi fiec face cum crede...eu vara trecuta in Ro am mancat porumb fiert pt ca am stiut ca nu le mai vad 1 an de zile si asa a si fost...
  #1576 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 00:52:29
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Acum va urez ``noapte buna`` din nou ...poate reusesc sa dorm
  #1577 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 04:55:18
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Tina,e normal sa te simti asa daca au stat mereu cu tine,dar baiatul creste si e timpul sa se dezlipeasca de cuib..incet-incet,altfel ramane legt de fustele tale si te blastama noraPai daca e cu familionu e si mai bine
Mamaaa,ce capoasa aia mica1-0 pt eaOare daca o mai lasai o zi manca?Sau isteatza cum e chema serviciile sociale..

Emi poate trebuia sa o tin doua zile nemincata, eu nu rezist sa ii fac asta, iar ea este foarte isteata stie sa isi caute hrana fara sa ii dau eu inca nu stie de servicile sociale, o sa afle la scoala. Asta si fac usor invat sa ma obisnuiesc ca nu mai este pui.

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Cristina,tot asa ma chinuiesc si eu cu cea mica,ca numai carbo vrea sa manace tot timpul...asa sunt toti copiii...cand era mai mica manca mult mai bine,mai variat...acum meniul ei a devenit monoton,dar stim f.bine ca toti copiii au tot felul de perioade...iar in ceea ce priveste ``zborul lor``,noi mamele suntem f.constiente ca odata vine si acel moment,dar vrem sa fie cat mai tarziu,insa (chiar daca ni se strnge inima putin) treb sa-i lasam sa si zboara...apoi tot la noi se intorc
Loly eu nu prea sint deacord sa o las asa, are 1.22m si 19kg ii dau vitamine, altfel are cearcane si este palida.

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
acum 5 minutele i-am auzit vocea Cristinutei la telefooon! am sunat-oo...e o scumpica de fata!! Doamnee ce norocoase suntem noi cu slabuta..asa niste conectii minunate se fac, asa niste fete numa' una si una intalnim!!
Esti o dragutza, asa este am vorbit la telefon, vocea ta cred ca face parte dintr-o alta persoana, fetelor Cami a noastra are o voce senzuala, blinda, o tipa calma contrar la ce vedem noi aici printre rindurile scrise de ea. Esti o dulce
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1578 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 05:19:02
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Tina,e normal sa te simti asa daca au stat mereu cu tine,dar baiatul creste si e timpul sa se dezlipeasca de cuib..incet-incet,altfel ramane legt de fustele tale si te blastama noraPai daca e cu familionu e si mai bine
Mamaaa,ce capoasa aia mica1-0 pt eaOare daca o mai lasai o zi manca?Sau isteatza cum e chema serviciile sociale..

Emi poate trebuia sa o tin doua zile nemincata, eu nu rezist sa ii fac asta, iar ea este foarte isteata stie sa isi caute hrana fara sa ii dau eu inca nu stie de servicile sociale, o sa afle la scoala. Asta si fac usor invat sa ma obisnuiesc ca nu mai este pui.

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Cristina,tot asa ma chinuiesc si eu cu cea mica,ca numai carbo vrea sa manace tot timpul...asa sunt toti copiii...cand era mai mica manca mult mai bine,mai variat...acum meniul ei a devenit monoton,dar stim f.bine ca toti copiii au tot felul de perioade...iar in ceea ce priveste ``zborul lor``,noi mamele suntem f.constiente ca odata vine si acel moment,dar vrem sa fie cat mai tarziu,insa (chiar daca ni se strnge inima putin) treb sa-i lasam sa si zboara...apoi tot la noi se intorc
Loly eu nu prea sint deacord sa o las asa, are 1.22m si 19kg ii dau vitamine, altfel are cearcane si este palida.

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
acum 5 minutele i-am auzit vocea Cristinutei la telefooon! am sunat-oo...e o scumpica de fata!! Doamnee ce norocoase suntem noi cu slabuta..asa niste conectii minunate se fac, asa niste fete numa' una si una intalnim!!
Esti o dragutza, asa este am vorbit la telefon, vocea ta cred ca face parte dintr-o alta persoana, fetelor Cami a noastra are o voce senzuala, blinda, o tipa calma contrar la ce vedem noi aici printre rindurile scrise de ea. Esti o dulce
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1579 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 07:20:14
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Evaaaa...iar ai umblat teleleu si ti-ai facut de cap?Mai,fata draga,dar tu traiesti,vad eu,intr-o zona taaaare periculoasa...numai pericole culinare la fiecare pas!Vezi ca venim toate cu maturi si furci si iti facem de petrecanie!
Ti-ai facut temele cu nenea Monti?
Hai ca de azi pt tine incepe o noua saptamana si cum dieta si lasatul de fumat se incep de luni...noi te iertam ca azi e deja marti,dar...de azi incepi,da?
Citat:
Anterior postat de Amadeea Vezi mesajul
buna fetelor !!
Inca nu am apucat sa va citesc din urma...dar am o intrebare de 100 de puncte :
Am voie paine neagra neagra....cu "mezel" de piept de pui,care are sub 2% grasime ???
Prietenul meu vrea sa faca bruschetta.... la cascaval o sa renunt....dar ma gandesc ca restul ar merge,nu ? daca e painea conforma si sunca asa de slaba!
Eva,am gasit lapte de 0.1% !! la KAUFLAND ,e o cutie galbena ! :*
Deci,daca acel "mezel" are 2% grasime,atunci da,se poate.Cristina ti-a zis ca nu,dar banuiesc ca nu a observat ca e vorba doar de 2% grasime(e ca un iaurt normal,deci...)..Insa tare ma indoiesc de ceea ce contine acel produs prin el...
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Magduta..zici ca tu o duci pe Joy la pensat????? tu fata da eu nu l-am dus deloc pe Oscar al meu..iubituuu zici ca are nevoie de pensare??? Ooofff iii fac si eu o programare sa-l bibileasca si pe el doctorasul..ca e nevoie!! Vaccinarile le-am facut..si il mai duc la spa..dar trebuie s ail duc si la un control ca e cazul..are 10 anisori..deci nu mai e un tinerel..
Mai..eu ieri am avut zi neagra..serios!! cand am sesizat eu cum nu-mi intra pantalonii scurti..am facut o adevarata depresie si i-am agatat in tot dormitorul pe usile de la dulap..asa, ca sa-i vad. Contrar asteptarilor..nu m-am arucnat in mancare..NUUUUUUUU..am fost cumitne si perfecta. Serios..stiu c anu va vine a crede (nici mie nu mi-a venit)..m-am culcat devreme ca eram ins tress si am zis ca mai vbine dorm..n-am dormit..iar cat am dormit am visat ca mancam..mancam diverse!!!
ce ma bucur sa fiu cu voi aici ..
Pai la cei care au urechile lungi si mai sunt si blanosi rau(si e cazul si cutului tau),se recomanda smulgerea parului din ureche,pentru ca astfel nu fac otita,sau alte infectii si boli de urechi.Nu ii doare deloc...
Ma bucur ca ai reusit sa fii conforma in ciuda dezamagirii cu pantalonii...Sa stii ca si eu sunt tare necajita ca nu prea mai incap prin blugi,incap cu maaaari eforturi si imi sta tare rau in ei...e drept ca sunt si umflata de caldura,dar am si cateva kg in plus fata de asta iarna
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ok madam..fugi langa al tau!! Enjoy the ice tea!! si la mine, ca sa stii e ora 9:30 dis de dimi..si is la work..deh!!! ca asha'i in lumea asta unii mai trebe sa si munceasca!!
spor la munci...
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Dragele mele,va multumesc f mult ca-mi purtati de grija si am venit sa va multumesc pt gandurile voastre bune si sa va spun ca operatia e ok si cea mai buna veste e ca numai o saptamana mai trebuie sa iau cortizon ,desi ochiul (vederea) inca n-a recuperat nimic ,insa au spus ca e devreme pt un verdict...; pe de alta parte mi-au facut acum contol si la celalat ochi si au confirmat acelasi diagnostic ca si la cel operat ,dar deocamdata acesta e stationar...
Ma bucur ca ai vesti bune!Cat despre celalat ochi...poate ca daca e stationar nu va trebui sa te operezi
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Eve, my sweet, esti prea marfa cu tot cu abaterile tale!!!! Rad aici cu lacrimi! Pana si Monti ar rade daca te-ar citi si te-ar si ierta!
Hai de maine sa fim conforme, sa dam stomacului ce-i al stomacului- chestii conforme!
Trimite-ti vecinii cei de 70 intr-o statiune ceva, ca sa nu te mai sechestreze printre cartofi si alte "interziciuni" . Sunt varza de oboseala, maine dimi revin dupa ce va citesc indeaproape .
Somn usor, fetelor!
Bine ai revenit!
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
E cald,e cald,e cald!!!! Nu mai pooooooooot!!! Nu pot sa dorm de caldura!!!
Si la nooooi
Va pup si numai bine!
Code,bine ai revenit din vacanta!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 12 iul 2011 at 07:22:29.
  #1580 (permalink)  
Vechi 12 iul 2011, 07:26:09
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Noapte buna,Sylvester si dimineata te ateptam la cafea!




Buna dimineata, ladies!

Hop, top, la cafelutza!
S-a mai trezit cineva? Azi plecam in vacanta, al meu m-a trezit la 6 , sa facem bagaje!!!!!!!! Sunt terminata!!!Abia astept sa ma urc in avion si sa DORRRRRRRRMMM!!!

O sa "tin aproape" si in vacanta, fiindca iau laptop-ul, spre disperarea perechii mele, care si-ar fi dorit sa lasam si telefoanele acasa .
Ma duc sa il mai ajut si eu la bagaje, ca nu prea am reusit sa ma mobilizez, am pus in geanta mea niste bluze, o pereche de pantaloni si trusa de machiaj . Restul, poate se urca singure in geamantan .
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole