Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #2571 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:04:04
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Am o poza la profil
Am vazut-o cu intarziere!
Esti foarte frumoasa,Sylvester!
Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
slabute, ce mai faceti voi? ma bucur sa va gasesc la fel de monty, eu am luat-o pe cai gresite am reusit sa pun la loc cateva kg si acum ca ma vad cu colacei vreau sa revin la dieta.
am nevoie de ajutorul vostru sa reusesc pentru ca noul meu stil de viata este foarte dezordonat si deocamdata greu de pus la punct
din start spun ca nu am unde sa gatesc, nu am frigider si sunt si departe de piata,.. dorm ziua foarte mult si pierd noptile la munca.
sunt un dezastru, dar vreau sa gasesc o cale sa imi pun ordine in viata.
va pup/ noapte buna
Stiu cum e sa iti schimbi orarul si de somn si de orice altceva.Si au am trecut prin ceva asemanantor(caci eu nu lucrez noptile,dar lucrez pana tarziu si numai dupa amiaza,iar dimineata deja nu ma mai trezesc la 5 ca inainte si parca nu mai am timp de nimic,sunt numai pe fuga) si incerc sa ma acomodez...Din partea noastra vei avea ajutor oricand vei avea nevoie!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata fetelor !
sa va spun ce fobii am pt care cred eu,m-am oprit din slabit
Cand ma uit in oglinda mi se vad claviculele, ceea ce inainte nu era posibil ,si coastele 1 si 2 si mi-e frica sa nu devin schiloada Cred ca asociez slabitul meu cu casexia, cu oamenii f bolnavi care sunt pe ultima suta de metri(prin natura meseriei mele vad foarte multe persoane in acest stadiu),deci in concluzie daca esti slab esti si bolnav.Stiu ca este o aberatie ceea ce spun dar nu stiu de unde teama asta...Slabuta ,mai dureaza mult cu slabute profesional ?,Ca avem nevoie si de consiliere psihologica
Imi pare rau Laura ca ai asemenea temeri cand te privesti in oglinda...Mi-as dori sa te pot ajuta in vreun fel,dar cum la psihologie sunt dezastru total nici macar nu stiu ce sa iti spun
Sper din suflet sa reusesti sa iti depasesti cumva aceasta teama si sa continui ce ai inceput
Neata,fetelor!
  #2572 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:07:06
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

'Morning, beautiful ladies !

Cafeaua este gata!



Imediat vine si o listuta cu cateva intrebari, cum promiteam azi-noapte!


Mai jos meniul pentru azi, 14.08.2011 !


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:30
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii
Lapte soia light, Alpro, 200ml - 58 calorii
Batoane cereale a la Magda, 120g - 266 calorii

Prânz, ora 14:30
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii
Chec de urda a la Sylvester, 210g - 189 calorii
Salata verde, 180g - 31 calorii
Supa crema broccoli a la Sylvester, 200g - 114 calorii

Gustare 2, ora 18:00
Mere Idared, 220g - 104 calorii

Cina, ora 19:00
Varza, 200g - 50 calorii
Ceapa verde, 30g - 8 calorii
Urda, 60g - 82 calorii

Gustare 3, ora 00:19
Apa plata, 2200ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 910 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 45min - 129 calorii
Gimnastica, 30min - 119 calorii
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 30min - 41 calorii
Shopping, 120min - 392 calorii
Urcat pe scari, 5min - 38 calorii
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2055 calorii
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sylvester; 04 aug 2011 at 08:10:29.
  #2573 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:10:29
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
'Morning, beautiful ladies !
Cafeaua este gata!

Imediat vine si o listuta cu cateva intrebari, cum promiteam azi-noapte!
Mai jos meniul pentru azi, 14.08.2011 !
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:30
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii
Lapte soia light, Alpro, 200ml - 58 calorii
Batoane cereale a la Magda, 120g - 266 calorii

Prânz, ora 14:30
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 200ml - 4 calorii
Chec de urda a la Sylvester, 210g - 189 calorii
Salata verde, 180g - 31 calorii
Supa crema broccoli a la Sylvester, 200g - 114 calorii

Gustare 2, ora 18:00
Mere Idared, 220g - 104 calorii

Cina, ora 19:00
Varza, 200g - 50 calorii
Ceapa verde, 30g - 8 calorii
Urda, 60g - 82 calorii

Gustare 3, ora 00:19
Apa plata, 2200ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 910 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1336 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1336 calorii
Multumim pt. cafea!
Cat despre meniul pentru azi incepe sa fie ceva mai bine daca apare si cina in program...Vezi sa te tii de el,bine?!
  #2574 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:11:34
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Poti pune o alta poza cu tine,oricare ar fi ea(dar actuala )sa te cunoastem si noi
Multumesc mult pentru comentariul tau!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2575 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:12:59
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Multumim pt. cafea!
Cat despre meniul pentru azi incepe sa fie ceva mai bine daca apare si cina in program...Vezi sa te tii de el,bine?!


Hai ca ma apuc repede de lista de intrebari care ma tot chinuie de o vreme, fiindca nu am apucat sa va intreb...
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Sylvester; 04 aug 2011 at 08:27:25.
  #2576 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:24:29
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Question Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

LISTA :

1. Unde gasim smantana de soia pe care o tot lauda Monti in carti si retete?

2. TOATE retetele din cartea lui Monti cu cele 100 de retete sunt pentru Faza I?

3. Cum gatiti nautul? Il luati gata-fiert sau il fierbeti voi?

4. Am vazut ca lintea verde e ceva mai conforma decat cea rosie, galbena... Cea verde are IG 25, restul 30, parca... Pot sa pun in salata mea verde 3-4 linguri de linte fiarta, in loc de seminte de dovleac sau mai stiu eu de care? Cum stiu ca e fiarta lintea? Cand e moale, ca orezul?

5. Branza 0% pentru MD glucidic pe care am gasit-o este doar cea plina de zer... In toate supermarket-urile cea vrac (care nici nu ai de unde sti ca e chiar 0% e cea cu zer). Am mai gasit la Lacteea branza dietetica, 0,1, dar e tot cremoasa si pare ca are mult zer... De care sa cumpar pentru un MP glucidic, cu paine conforma, gem conform?

6.Am luat branza si de oaie de capra in locul celei de vaca. Monti nu face diferenta intre ele, desi vad ca in retetele lui apare mai mult cea de capra decat oricare alta... Ce spuneti?

7.Am gasit iaurt de oaie si chiar de capra- e mai bun ca cel de vaca, chiar daca are 4-5% grasime?!

8.Voi cum faceti spaghetele? De unde le cumparati? De care?

9. Orezul bamati/ brun/salbatic cu lapte este conform? Folosim lapte vaca sau soia? Care sunt cantitatile recomandate pentru un MD, de exemplu?

10. Am vazut intr-un meniu de-al lui Monti un desert de genul :"oua cu lapte si fructoza", fara sa spuna cum se prepara- acesta era desertul .

11. Unde gasim iaurt de soia conform?


Gata, ati scapat de data asta . Astept raspunsurile voastre, sunt convinsa ca le vor fi de folos multor fete de aici...
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2577 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:31:32
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de pitic zuz Vezi mesajul
slabute, ce mai faceti voi? ma bucur sa va gasesc la fel de monty, eu am luat-o pe cai gresite am reusit sa pun la loc cateva kg si acum ca ma vad cu colacei vreau sa revin la dieta.
am nevoie de ajutorul vostru sa reusesc pentru ca noul meu stil de viata este foarte dezordonat si deocamdata greu de pus la punct
din start spun ca nu am unde sa gatesc, nu am frigider si sunt si departe de piata,.. dorm ziua foarte mult si pierd noptile la munca.
sunt un dezastru, dar vreau sa gasesc o cale sa imi pun ordine in viata.
va pup/ noapte buna
Mai piticule, si cand imi aduc eu aminte de fursecurile tale colorate si gogosile alea multicolere de am zis ca nu mai intru niciodata in albumele tale, asa pofta mi-ai facut....
E iurea cand nu ai cum gati. Am inteles ca nu ai frigi, dar o plita sau un aragaza sper sa ai. ca mai faci dimi un laptic cald, o omleta, ceva sa-ti tina cald la burtica.
In rest, cred ca cereale, salate, fructe, iaurturi, conserve de ton, ceva mezeluri, maioneza ca se face usor si pui la rotisor de la magazinul din colt.
Cam astea ar fi Monti. Si sa nu uitam de cioco neagra.
Sper doar sa reusiti cu frigi ala. Ca la un mom dat mai simti nevoia de o ciorbita, o mancarica. Oricum, daca e sa iti vina pofta, in Carrefour au papa bun si ieftin, stiu ca eu am lucrat multi ani langa unul si la pauza mai luam de la ei. Ca nu aveam la munca nici unde sa tin mancarea si nici unde sa o incalzesc, si preferam sa cumpar.
Acum, 100% conforma nu e, ca mai are morcov, ba un bulion (care sigur mai are si ceva zahar prin el), dar opricum, in proportie de 90% ai fi ok si cred ca asta conteaza f. mult. Te pup si bafta multa!
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata fetelor !
sa va spun ce fobii am pt care cred eu,m-am oprit din slabit
Cand ma uit in oglinda mi se vad claviculele, ceea ce inainte nu era posibil ,si coastele 1 si 2 si mi-e frica sa nu devin schiloada Cred ca asociez slabitul meu cu casexia, cu oamenii f bolnavi care sunt pe ultima suta de metri(prin natura meseriei mele vad foarte multe persoane in acest stadiu),deci in concluzie daca esti slab esti si bolnav.Stiu ca este o aberatie ceea ce spun dar nu stiu de unde teama asta...Slabuta ,mai dureaza mult cu slabute profesional ?,Ca avem nevoie si de consiliere psihologica
Laurra, incearca sa nu te mai concentrezi pe clavicula si coaste cand te uiti in oglinda, ci pe coapse si fund.
si daca chiar nu reusesti sa scapi de fobia asta, pune-te pe sport mult ca sa modelezi zonele cu probleme.
Mult nu ai mai avea de sloabit, eu am mai vazut poze cu tine, deja arati bine. Ca mai sunt zone cu probleme, eiiii, asta e, se mai fac ele in timp.
Probabil si organismul simte nevoia de o pauza, de relax. Acorda-i-l!
Te pup!
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Neata,fetelor!
Neata Magda!
Sa ai o zi usoara, multumim de tratatie!

Neata Sylvester!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2578 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 08:58:36
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
LISTA :

1. Unde gasim smantana de soia pe care o tot lauda Monti in carti si retete? Sincer, pe mine nu m-a interesat smantana asta, dara aici e pusa pe acelasi raft cu produsele lactate, intr-un colt.

2. TOATE retetele din cartea lui Monti cu cele 100 de retete sunt pentru Faza I?
Da
3. Cum gatiti nautul? Il luati gata-fiert sau il fierbeti voi? Eu il fierc acasa, nu prea am vazut aici la conserva, bine, nici nu am cautata. Asta pt ca are sare in primul rand. Dar oricum e mai sanatos sa il iei uscat, il pui o noapte la inmuiat, iar de dimi il fierbi cam o ora si e gata. Apoi il gatesti dupa cum iti place. Mie cel mai mult mi-a placut falafel. Teteta e pe forum, una de-a slabutei.

4. Am vazut ca lintea verde e ceva mai conforma decat cea rosie, galbena... Cea verde are IG 25, restul 30, parca... Pot sa pun in salata mea verde 3-4 linguri de linte fiarta, in loc de seminte de dovleac sau mai stiu eu de care? Cum stiu ca e fiarta lintea? Cand e moale, ca orezul? Toate tipurile de linte sunt conforme, sa stii ca diferenta intre ele e nesemnificativa. Lintea e moale cand e fiarta, desi o poti lasa si mai dura, dupa cum iti place. De obicei scrie pe ambalaj cate minute sa o fierbi. Eu o las mai tare, asa imi place, sa o rontai. O poti pune fara probleme in salata.

5. Branza 0% pentru MD glucidic pe care am gasit-o este doar cea plina de zer... In toate supermarket-urile cea vrac (care nici nu ai de unde sti ca e chiar 0% e cea cu zer). Am mai gasit la Lacteea branza dietetica, 0,1, dar e tot cremoasa si pare ca are mult zer... De care sa cumpar pentru un MP glucidic, cu paine conforma, gem conform? Nu exista branza tare si fara grasimi. Asa ca ai 2 solutii: ori renunti la branza degresata, ori cumperi din aceasta plina de zer. Eu una as inlocui-o cu iaurtul natural.

6.Am luat branza si de oaie de capra in locul celei de vaca. Monti nu face diferenta intre ele, desi vad ca in retetele lui apare mai mult cea de capra decat oricare alta... Ce spuneti? Sincer, mie imi plac mai mult branza de capra si cea de oaie. Stiu doar ca sunt mai grase aceste branzeturi decat cea de vaca. In rest nu ma pronunt ca nu sunt sigura, dar la gust clar sunt mai bune.

7.Am gasit iaurt de oaie si chiar de capra- e mai bun ca cel de vaca, chiar daca are 4-5% grasime?! Eu acum citesc o carte despre candida in care se vb si despre intoleranta alimentara si alergii. Se pare ca produsele din lapte de vasa si cele din soia, consumate zilnic (sau des), pot da o anumita intoleranta organismului, balonari, dureri de cap, etc. Anumite neplaceri pe care in mod normal nu le-ai pune pe seama alimentatiei.
La un moment dat este dat un studiu de caz in care unui copil cu intoleranta la lactoza, i s-a recomandat laptele si produsele din soia. Insa copilul dupa cateva saptamani a inceput sa aiba tot felul de neplaceri, accese de voma, stari de oboseala, diaree, etc. Dupa mai multi medici, un homeopat a recomandat inlocuirea produselor de soia, acelor din lapte de vaca, cu cele din lapte de capra. Si copilul s-a facut bine.
Da, probabil sunt mai bune. Mai bine ne spune Eva mai multe ca ea e mai in domeniu decat noi.


8.Voi cum faceti spaghetele? De unde le cumparati? De care?Spaghetele trebuie sa fie din grau dur (sau integrale). Eu cumpar pe aici Barilla. Le pun in apa care clocoteste si le las la fiert (atentie, cand incepe sa clocoteasca apa din nou) in jur de 5-6 minute. Le scot, le scurg, le trec printr-un jet de apa rece si le mananc cu sos de rosii, ciuperci si usturoi. dar se pot face si cu alte legume.
Se poate pune fie o lingura de ulei de masline, fie una de parmezan ras.


9. Orezul bamati/ brun/salbatic cu lapte este conform? Folosim lapte vaca sau soia? Care sunt cantitatile recomandate pentru un MD, de exemplu?Da, este conform. Laptele de vaca degresat sau semi degresat este ok. Nu mai intreba de cantitai ca nu exista asa ceva aici. Pana te saturi.

10. Am vazut intr-un meniu de-al lui Monti un desert de genul :"oua cu lapte si fructoza", fara sa spuna cum se prepara- acesta era desertul .Din ingrediuentele astea se face crema de zahar ars, in cazul nostru fructoza. Or mai fi si alte posibilitai, dar eu o stiu doar pe asta. Plus ca nu are nimic daca mancam oua crude. Stiam ca sunt deserturi in care freci branza dulce cu ou crud, cacao si zahar si asta e desertul.

11. Unde gasim iaurt de soia conform? Probabil va trebui sa citesti toate etichetele ca de obicei are zahar. Sincer, eu nu am cautat asa ceva.


Gata, ati scapat de data asta . Astept raspunsurile voastre, sunt convinsa ca le vor fi de folos multor fete de aici...


Si eu sunt sigura ca sunt de folos aceste intrebari!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2579 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 09:13:45
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Si eu sunt sigura ca sunt de folos aceste intrebari!

Minunata esti, Ame!
Multumesc mult pentru raspunsurile rapide si consistente!

Am introdus cina in meniu azi ! Sa vedem, oi muri sau n-oi muri?
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2580 (permalink)  
Vechi 04 aug 2011, 09:20:33
anitamia21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 171cm, 63kg
Mesaje: 31
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Neatza
Spaghetele integrale sunt acceptate in faza I? chiar am pofta de o portie mica cu suc de rosii si putin usturoi... . Si eu le am tot pe cele de la Barilla.
Aaaa..si ar fi recomandat sa le mananc la cina (daca azi e proteino-lipidica)? sau mai bine sa le mananc in alta zi, la pranz?

anitamia21, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2154 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1637 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1380 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anitamia21; 04 aug 2011 at 09:24:34.
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole