Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3331 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 10:37:44
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele!

Tina bine ai revenit! Spor la slabit!

Fetelor multumesc pentru retetele de supa, azi o fac pe cea a Magdei...are si pui si cred ca va fii mai satioasa.

Ieri nu am apucat sa intru...

Meniul de ieri:
MD: capsuni
P: ciupercute la gratar, branza de capra cu rosii si ardei gras
C: supa de rosii pe jumatate conforma
G: putin iaurt, mi se facuse foame

Meniul de astazi:
MD: iaurt
P: omleta cu branza,rosii si castraveti
C: supa de linte cu pui

Va pupic si sa aveti o zi minunata!
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3332 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 10:40:27
oaname's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Hey, fetelorr!!!
La multi ani fetele care si-au sarbatorit numele ieri!!!!

Ce faceti?
Aici ploua si iar plouaaaa.......si mie in loc sa imi fie somn ma apuca nebuneala si fac modificari prin casa. cand o sa vina mama acasa in seara asta o sa pice jos si o sa ma dea afara din casa)

Ieri a fost mai bine zic eu. Nu mi-a mai fost asa foame .
Meniu ieri:
Md: sincer nu imi mai aduc aminte exact daca au fost 2 sau 3 sau 4 felii de wasa ( cred ca 3 ) cu branza de vaci degresata amestecata cu ceapa, verdeturi, marar , sare si rosii felii.

G: 3 piersici mici
P: 100 g carne de vita sub forma de hamburger la gratar, dovlecei fierti si ciuperci din conserva fierte. 30 grame babybel, iar ca desert mi-am facut o para mica fiarta cu un patrat de cioco neagra 70%

G: prune uscate
C: am mancat numai legume: o salata din jumate avocado, o rosie, ceapa verde, vinete la gratar si ciuperci la gratar. mancasem prunele alea cam cu 1 ora inainte pt ca am fost in oras si mi-a fost foame si m-am gandit ca nu ar fi convenabil sa mananc ceva proteine sau lipide. asa ca nu am pus nici o picatura de ulei nici in salata nici peste legume.

Azi vreau sa fac o supa. De cand sunt in Franta si nu am bors acru natural nu am mai mancat ciorbe. Abia astept sa ajung in romania si sa imi fac plinul de ciorbe. si sa imi iau si hruste de la matusa mea sa imi fac bors in casa dupa:X.

Vin mai tarziu cu meniul. V-am pupat:*:*:*. O zi buna!!
__________________
Dick-catelusul meu si inima mea:X

16 martie 2012: 63.9 kg
23 martie 2012: 62.5 kg
26 aprilie 2012: 60.5 kg
11 mai 2012: 59.5 kg

greu greu , dar sigurrr:X
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3333 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 10:53:43
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Am venit fuguta la raport si apoi ma pregatesc de plecare...
  • mic dejun: cafea cu lapte
  • pranz: supa crema de legume + cateva fasii de somon afumat (de decor si miros ) si salata de vinete cu rosii si castraveti
  • cina: paste cu sos din patrunjel,iaurt 0%,2 catei de usturoi,1 lingura ulei de masline,sare si piper si cu 2 castraveti in loc de salata.
  • gustarea de seara: 1 iaurt
V-am pupacit si o zi minunata!

Ultima dată editat de oanamagdalena; 22 mai 2012 at 11:00:30.
Răspuns cu citat
  #3334 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 12:11:15
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna, fetelor!

De dimineata pana acum mi-a luat sa citesc tot ce-ati scris de cand n-am mai intrat. Cand m-am mutat la tara ma plangeam ca nu am timp de fiica-mea (pe care o cheama Mara-Elena si am sarbatorit-o ieri - s-a lasat cu jucarii stricate si o usa care nu se mai inchide - dar a fost fericita, inconjurata de copii) asa ca in ultima vreme m-am ocupat mai mult de ea, am recuperat.
Niciodata nu-mi vine sa scriu meniurile, dar asa cum m-am obinuit, ma inspir de la voi si va mai dau idei, atunci cand fac ceva ce voi nu faceti (desi vad ca n-am prea inspirat pe nimeni - niciodata). Azi vreau sa va spun asa:
1. vineri am facut-o lata rau de tot, am fost in Bucuresti toata ziua si n-am avut de mancare la mine asa ca am mancat dimineata hot-dog la ikea, la pranz kfc, pui cu sos de usturoi, si am gustat si niste paste cu branza de la fiica-mea. Ciudat, dar nici pana acum nu se vad reactii negative la cantar, doar ca a doua zi dimineata am avut crampe.
2. duminica am fost pe camp cu o fata (ma rog... are 2 copii, dar e de varsta mea, 27, pt mine e tot fata) si am cules bureti, niste ciuperci micute si maro-galbui asa... Ei bine, am stat 3 ore sa le curat si sa le spal, imi venea sa imi iau campii, dar va jur ca n-am mancat in viata mea ciuperci mai bune!!!! au un gust lesinator!!!
3. Pentru ca sunt la tara si am acces la bunatati si pentru ca mereu am fost fanul lactatelor, m-am abatut in mod deliberat de la dieta Montignac, consumand lapte de vaca proaspat in loc de degresat si branzeturile la fel ca voi, cu cruditati, netinand cont cate grasimi si cate glucide contin, ca sunt de la ciobani, aia nu stiu sa-mi spuna asa ceva
ATENTIE!!!!! Nu spun sa faceti ca mine, ca e bine, ca e posibil ca rezultatele sa difere de la organism la organism, dar va informez doar ca am slabit in continuare, am schimbat si eu prefixul, am 69,5 si sunt foarte fericita. Mai am un prag la 68, cat aveam inainte de sarcina si apoi inca 6 pana la ideal. Doamne-ajuta!!!

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
fetelor,..ma bate gandul ca de saptamana viitoare sa vin si eu in gasca voastra ...chiar daca nu prea am inteles eu regimul asta ..si nu prea sunt increzatoare..am inteles ca este unul sanatos si ca se slabeste cu el..mai am de dat jos vreo 10 kg...
Faci bine daca ne insotesti, in primul rand ca intr-adevar e sanatos si eficient, o spunem toate din experienta, in al doilea rand ca ne bucuram (cred ca pot sa spun asta nu doar in numele meu) sa fim cat mai multe!

Citat:
Anterior postat de oannaoanny Vezi mesajul

O alta varianta mai este sa iti pregatesti paste/spaghete/orez integral .. este varianta mea preferata de cina ... cum m-am saturat de carne la pranz, evident ca vreau ceva bun la cina .. asa ca ori imi fac:

2. spaghete integrale cu granule de soia (condimentate cu condimente pentru pui juri ca mananci pui) + ciuperci+ rosii
4.ai mare grija la alimentele pe care le cumperi din comert .. ma refer la borcanele cu muraturi, bulioane, gemuri, etc ... repet, mare grija, deoarece multe din ele contin ZAHAR, ceea ce te da peste cap ... imagineaza-ti doar o zacusca in care s-a pus zahar, adica legume+zahar ... carbohidrati+zahar => te-ai dat peste cap ... cauta pe cat se poate sa ai grija ce cumperi, desi e dificil, deoarece in ziua de azi se tot pun tot felul de conservanti (E330 e cel mai nociv dintre ei, incearca sa il eviti) si ZAHAR, in orice
Buna, bine ai venit si felicitari pentru rezultate, vad ca te descurci excelent, tocmai de-asta vreau sa precizez ca nu iti contest metodele, vreau doar sa pun un pic la indoiala anumite aspecte "inrosite": e de preferat la cina sa nu mananci paste, chiar daca-s integrale. Si eu mai mananc, spun doar ca e de preferat sa nu faci un obicei din asta, ori tu spui ca e varianta ta favorita de cina.
Daca tot dezbati problema E-urilor, te intreb: condimentele alea pentru pui chiar sunt nevinovate?
N-as pune semnul egal intre legume si carbohidrati. Poate-ai vrut sa spui altceva. Evident ca nu-i ok sa mananci conserve, mai ales daca au si zahar, dar nu pentru ca legumele ar fi carbohidrati. Eu stiu ca sunt clasate in categoria fibrelor, cu cateva exceptii. Eu mananc zacusca (facuta de mine) pe felii de ardei sau de cascaval, ca idee, daca am facut cuiva pofta
Succes in continuare, tine-o tot asa!!!!

Citat:
Anterior postat de Ancky Vezi mesajul

Buna seara.Las si meniul odata cu condica,conform:

MD-iaurt
Gustare-cateva feliute de carnat uscat
P-sushi
G-capsuni
C-salata de fructe de mare

(azi ma delecteaza sotul meu cu omega-3 si alimente conforme )
Sushi nu e cu orez din ala alb si lipicios? cel mai de evitat cu putinta? Intreb si eu...

Citat:
Anterior postat de anca2011 Vezi mesajul
meniul meu de astazi
md iaurt 0.1 % tarate ovaz ,germeni de grau si seminte de in
g mere
p peste la cuptor cu salata sau dovlecei cu usturoi si peste
g mere sau migdale
c peste cu salata
si 2 cesti de ceai purificarea organismului
Pun si eu seminte de in de ceva vreme, in tot ce pot. Si de curand am citit ca daca nu le macin sau le inmoi in prealabil, trec prin corp fara sa-si faca nici un efect Ce m-am ofticat!!!!!

Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Buna fetele!
Astazi am facut-o si eu lata cu un covrig...eram pe la piata si prea bine mirosea k n-am putut ezista tentatiei....nu stiu ce am,dar v-am zis de la paste nu-mi mai pot reveni sa fiu ca prima data, sa nu fac nicio abatere, sa manance altii langa mine orice si eu sa ma abtin...cred ca trebuie sa ma mobilizez putin mai mult.

Meniu de astazi:
MD: negresa conforma
G: covrig(neconform)
P: salata bulgareasca
C: ciorba din piept de pui

Va pup fetele! O seara frumoasa!
Asa si eu, de la Paste am probleme... calc in strachini mai des!! Ce-o fi cu noi?

Citat:
Anterior postat de ruru89 Vezi mesajul
S-a intors mandrul meu...Saptamana asta a stagnat...sau mai bine spus a pus ceva pe el. Cantarul arata iar aproape 103. Offf...nu se descurca fara mine. Uneori am impresia ca vorbesc cu peretii
E foarte bine!! Se putea mult mai rau! Sa-l incurajezi, ca barbatii astia sunt mai rau decat copiii. Iar cu peretii... Asa-s barbatii, TOTI, chiar daca ti se pare ca unii nu-s... Crede-ma, nu cunosti destul! TOTI par ca te asculta, te aproba, si peste un timp iti pun o intrebare care-ti arata ca n-au auzit nimic din ce le-ai zis!!!! Dar astia sunt, cu astia defilam, au ei si calitati, ca de-aia ii iubim!

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Felicitari!!!
Am servit masa de pranz,aproape identica cu cea de ieri,mai putin felul 1 care azi a fost supa crema de legume,in loc de bors de fasole.Felul 2 am avut pulpita dezosata + sos de ciuperci + fasole batuta(pe post de piure )+megasalata cu de toate
Cina o voi scrie dupa ce o voi servi...
Cum faci tu sosul de ciuperci? Asa... ca sa-mi imbogatesc eu paletarul.

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Bineinteles ca supa o puteti adapta dupa cum va place voua.Asta e doar una din variante!
Cu lintea verde e exact la fel? N-am gatit niciodata linte si am in casa doar verde.

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Neata fetele,

Am intrat sa impart cu voi vesti bune - 1 kg dupa o stagnare destul de lunga

Am fost conforma si am incercat sa mananc echilibrat

Am facut budinca de quinoa in weekend, a fost buna. Am facut si ostropel cu quinoa bun si el

Desertul a fost capsuni trase in ciocolata neagra topita si bagate la frigider. Un desert minunat care m-a facut sa nu imi para rau dupa alte banataturi

Meniul de azi:

MD 2 mere
G alune de padure
P 3 hamburgeri de casa cu rosii
G smochine uscate sau alune de padure
C supa crema de linte cu putina quinoa

Supa crema de linte:
1 lingurita ulei de masline
1 ceapa
2 usturoi
300 gr linte
5-6 rosii
1 ardei gras
1 squash/ dovlecel
sare, piper

Calesc putin ceapa cu ardeiul si usturoiul dupa care adaug lintea rosiile(decojite) dovlecelul cu 2 l apa la fiert cam 20-30 min apoi cand e gata bag totul la blender si presar putin patrunjel sau busuioc pe deasupra

O zi buna
Felicitari pentru scadere si la mai marreeee!!!! Ia zi, cum e cu squash-ul ala. E dovlecel verde sau dovleac placintar? Sau poate fi ori una ori alta? Ca am de-amandoua in congelator si-s curioasa sa incerc reteta ta!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3335 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 13:21:41
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele,

RaluR squash e ca un dovlecel dar in loc de coaja aia verde deschisa are coaja verde inchis. Eu ii curat coaja ca sa nu iasa supa verde

Ieri la pranz am avut abatere dar a fost controlata. Am mancat sushi, dar numai sushi nimic altceva.

Meniul de azi:

MD 2 mere + 8 smochine uscate
P 2 hamburgeri de casa mici + salata de rosii, ceapa verde, quinoa, putin ulei de masline si balsamico.
G daca va fi nevoie ca inca ma simt plina ... alune de padure
C Supa de linte

Passy ce mai faci?

O zi conforma la toate va doresc
__________________
Răspuns cu citat
  #3336 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 18:46:25
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara dragi Montigniace!
Vad ca va merge bine!!
MAGDA, felicitari!!!!!
Acuma sa nu sarbatoresti scaderea cu cartofi prajiti!!!! PLS! mie de 3 zile mi-e frica sa ma urc pe cantar Poate reusesc in weekend sa ma cantaresc.. Pana una alta merg ca Forest Gump de febra musculara ce am la picioare
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Meniul de ieri:
MD: capsuni

Meniul de astazi:
MD: iaurt
Stefi te sfatuiesc sa mananci mai mult la MD.. dupa un repaos de cateva ore (somnul) cand esti cu glicemia la pamant, cred ca-ti trebuie ceva mai multa mancare (=energie). E singura masa din zi in care iti permiti sa mananci "grupa mare"!Mai pune ceva langa fructele alea sau iaurt, sau macar la o ora dupa. Mai bine mananci mai mult in prima parte a zilei decat in a doua parte. VOI CE CREDETI FETELOR??
Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
P 2 hamburgeri de casa mici
care-i treaba cu hamburgerii mici de casa mananci numai carnea? sau e si o chifla pe acolo si vreun ketchup si vreo maioneza... am mai vazut la tine in meniu "hamburgeri mici de casa" si ma distreaza teribil

va
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3337 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 18:48:53
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

meniul meu de azi:

- oatmeal facut cu apa, putin sirop de agave si zmeura
- pulpa de curcan (fara piele!!) cu rosii, castraveti si o felie de branza cheddar
- shake proteic facut cu lapte, cacao, sirop de agave si 50g mix de caju si nuci
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3338 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 19:02:36
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

Stefi te sfatuiesc sa mananci mai mult la MD.. dupa un repaos de cateva ore (somnul) cand esti cu glicemia la pamant, cred ca-ti trebuie ceva mai multa mancare (=energie). E singura masa din zi in care iti permiti sa mananci "grupa mare"!Mai pune ceva langa fructele alea sau iaurt, sau macar la o ora dupa. Mai bine mananci mai mult in prima parte a zilei decat in a doua parte. VOI CE CREDETI FETELOR??



va
Eva de obicei mananc destul de ok dimineata....dar cum deseori ma trezesc tarziu...adica in jur de 10 jum-11...nu mai consider asa dimineata si mananc mai putin pentru ca am impresia c este aproape de ora pranzului si sa numananc prea mult...voi ziceti sa mananc ok chiar daca ma trezesc asaa tarziu?

pupi
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3339 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 19:05:13
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,fetele!
Sunt cateva zile de cand am probleme cu netul..nu prea reusesc sa intru
Meniul de azi:
md-11-o clatita din faina integrala si apa minerala,unsa cu 3 lingurite de gem de cirese conform+o ceasca de lapte de soia cu agave in care am pus cafea fara cofeina..e ideal drept cappucinoM-am delectat cu acest mic dejun,si o clatita a mancat si al meu si asa m.-a laudatIn a lui am pus si multe migdale..
pranz-16-somon la cuptor,fara alte adaosuri+salata de rosii,ceapa,castraveti,ridichi,patrunjel si ulei de masline extra+2 cuburi cicoare la microunde+un pahar de vin rosu sec
gustare-acuma-o cafea fara cofeina..de fapt un deget de cafea expresso,asa se bea aici..
cina-salata cu branza de oaie
va pup,fetele,o seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3340 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 19:21:40
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Eva de obicei mananc destul de ok dimineata....dar cum deseori ma trezesc tarziu...adica in jur de 10 jum-11...nu mai consider asa dimineata si mananc mai putin pentru ca am impresia c este aproape de ora pranzului si sa numananc prea mult...voi ziceti sa mananc ok chiar daca ma trezesc asaa tarziu?

pupi
pai... daca mananci la 11, ai timp de pranz pe la 2-3 si inca o masa, cina,nu? pe la 6-7. ca presupun ca nu te culci la 9 seara cu daca te scoli la 10 dimineata
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole