Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3701 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 17:31:36
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ralu eu am inteles ca seara merg supele fara carnuri, iar cele mai lejere sint carnea de pui/curcan si pestele.
Nu spun ca nu este ok ce ai mincat, pentru rezultat mai rapid seara mai lejer, fara carnuri.
Daca gresesc urechiati-ma
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3702 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 17:33:17
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
Neata fetele! Cel putin pentru mine,m-am trezit la 11

Tocmai mi-am savurat micul dejun.

De astazi vreau sa beau ceai de soc impreuna cu tinctura de soc, am auzit ca ceaiul are efect detoxifiant si ajuta pentru celulita si slabit si tinctura la fel,pentru slabit...Voi ce parere aveti a mai incercat cineva vreunu din ele sau ati auzit de ele?

Meniul meu de astazi:

MD: fulgi de ovaz cu putin lapte rece , o lingurita de miere de salcam si 1 lingurita scortisoara
P: pastai cu pui si sos rosu ( a la Magda)
G: cirese
C: salata cu de toate

Pupici! O zi frumoasa si conforma!
Buna, m-ai facut tare curioasa cu socul. Cred ca la prima indemnizatie (ca atunci am urmatorul drum spre oras) imi cumpar si eu ceai si tinctura. Vor fi aproape 2 saptamani, asa ca te rog mult sa ma anunti si pe mine pana atunci ce efecte are la tine, ca daca e si eficient, pe langa ca e natural, e un remediu cu care pe mine ma convingi!

Vezi ca am ajuns la concluzia ca mierea de salcam e pentru faza 2. Dar e fain ca tu ai stiut sa nu pui miere in bautura calda! Bravo!



Fetelor, azi am stat in total o ora la plaja, la mine in curte! Ca sa nu ma plictisesc am vorbit o ora cu prietenele la telefon! Vreau ca la nunta Ioanei, pe 30 iunie, sa fiu si slaba si bronzata! Mi-am gasit deja si tinuta, mai trebuie doar sa ma gandesc cum sa-mi fac parul, ca mie nu-mi plac cocurile si nici buclele mari si nici nu sunt o clienta fidela a coaforului si nu stiu sa spun ce vreau... aveti vreo sugestie? Cred ca e vremea sa invat si eu sa pun poze pe site-ul asta, sa ma cunoasteti si pe mine dupa figura!

Si am descoperit cum sa beau mai usor mai multa apa: beau din halba. E, prin definitie, de jumate de litru, dar spre deosebire de o sticla de plastic e mai igienica, o pot spala mai bine, are si deschiderea mare si beau mai repede (din sticla iei inghitituri mai mici si ti se pare ca ai baut mult) O halba am observat ca o dau gata imediat, fiindca nici nu vreau sa las apa sa se incalzeasca. Si asa pot si sa masor cat beau. Desi pana acum n-am numarat halbele!! Dar o s-o fac, sunt curioasa!

Si meniul meu pe azi:

MD: 3 feliute de cascaval si 2 masline
P: pulpa de pui la gratar cu salata
C: ciorba de vacuta

Azi a fost cald si nu prea mi-a fost foame asa ca am sarit peste gustari, nu cred ca e grav, nu? Vad ca nu toate aveti 2 gustari. Eu de obicei am.
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3703 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 18:59:08
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Buna, m-ai facut tare curioasa cu socul. Cred ca la prima indemnizatie (ca atunci am urmatorul drum spre oras) imi cumpar si eu ceai si tinctura. Vor fi aproape 2 saptamani, asa ca te rog mult sa ma anunti si pe mine pana atunci ce efecte are la tine, ca daca e si eficient, pe langa ca e natural, e un remediu cu care pe mine ma convingi!

Vezi ca am ajuns la concluzia ca mierea de salcam e pentru faza 2. Dar e fain ca tu ai stiut sa nu pui miere in bautura calda! Bravo!



Fetelor, azi am stat in total o ora la plaja, la mine in curte! Ca sa nu ma plictisesc am vorbit o ora cu prietenele la telefon! Vreau ca la nunta Ioanei, pe 30 iunie, sa fiu si slaba si bronzata! Mi-am gasit deja si tinuta, mai trebuie doar sa ma gandesc cum sa-mi fac parul, ca mie nu-mi plac cocurile si nici buclele mari si nici nu sunt o clienta fidela a coaforului si nu stiu sa spun ce vreau... aveti vreo sugestie? Cred ca e vremea sa invat si eu sa pun poze pe site-ul asta, sa ma cunoasteti si pe mine dupa figura!

Si am descoperit cum sa beau mai usor mai multa apa: beau din halba. E, prin definitie, de jumate de litru, dar spre deosebire de o sticla de plastic e mai igienica, o pot spala mai bine, are si deschiderea mare si beau mai repede (din sticla iei inghitituri mai mici si ti se pare ca ai baut mult) O halba am observat ca o dau gata imediat, fiindca nici nu vreau sa las apa sa se incalzeasca. Si asa pot si sa masor cat beau. Desi pana acum n-am numarat halbele!! Dar o s-o fac, sunt curioasa!

Si meniul meu pe azi:

MD: 3 feliute de cascaval si 2 masline
P: pulpa de pui la gratar cu salata
C: ciorba de vacuta

Azi a fost cald si nu prea mi-a fost foame asa ca am sarit peste gustari, nu cred ca e grav, nu? Vad ca nu toate aveti 2 gustari. Eu de obicei am.
Ralu tot eu am auzit ca (dar sa ne spuna eva mai bine) apa este mai bine sa fie bauta incetut si nu repede, chestia asta am vazut-o la emisiunea Ce se intimpla doctore.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3704 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 19:53:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,iubitele
Azi la mine a plouat f f mult..un adevarat potop..plecasem de acasa cu ideea sa mergem sa ne plimbam intr-un orasel antic,Gaeta(Cajeta-oras roman)..pe drum a inceput,de nu mai vedeam in fatza masinii..si eu cu maneca scurta..ne-am oprit la un supermarket,si ca se se opreasca ioc..am stat vreo ora,cand am vazut ca nu se opreste ne-a fost teama ca se inunda strazile si pasajele..am plecat spre casa,deja iesea apa din canalele de scurgere,am zis ca nu mai ajungem
A plouat pana acuma..noroc ca au astia niste strazi cu cap facute,si scurgeri super..deja strazile sunt uscate..la noi ar balti o saptamana
Ieri seara am facut o lunga plimbare in pas vioi pe malul marii..adica nu pe nisip,pe trotuarul ce e la 10 m de eaCred ca am cam exagerat..o ora jumate de marsaluit de ala..azi ma cam dor tendoanele.DAr vreau sa mergem in fiecare zi,asa ca..vad ca s-a inseninat,dupa cina mergem iar
meniul de azi:
md-o cana de lapte soia cu agave in care am pus 60 gr fulgi integrali de ova si o lingura mare de tarate si ceva cafea decoff..e f f buna la gustPlus decu obisnuitul mar razuit cu seminte de in.
Pranzul-un cotlet de porc gratar,cu megasalata,3 cuburi de cicoare microundita cu o lingura de ume crud+un pahar de vin rosu
gustare-4 zarzare superdulci si buune
cina-pui la cuptor cu salata
Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Sa inteleg ca ai combinat glucide cu IG mic cu grasimi bune? La MD ma refer... Le-ai scurs bine de ulei?



AA!! Si cu tot cu abaterile dinainte si ciclul mestrual, pot sa raportez un kilogram in minus fata de ticker, pe care acum ma duc sa-l modific. Daca o tin asa... Tickerul nr. 2 nu-si mai are rostul sau trebuie sa-mi pun un target mai ambitios.
Da,ieri din cauza ca eram somnoroasa am gresit cutia si am luat toast dela leksand parca ii zice..Hamsiile nu le-am scurs,ca in general am considerat masa PLDe obicei le mananc cu wasa 24%..

Felicitari pt tiker!
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Ralu eu am inteles ca seara merg supele fara carnuri, iar cele mai lejere sint carnea de pui/curcan si pestele.
Nu spun ca nu este ok ce ai mincat, pentru rezultat mai rapid seara mai lejer, fara carnuri.
Daca gresesc urechiati-ma
SI eu mananc seara ciorbe..cu carne,putina e drept..Ca daca am md glucidic e musai sa fie pl cina..

Oana mica,si eu sapt trecuta am mancat miercuri,la ziua mea de fructe,pepene..si la md ca masa,si la o gustare..Doar nu mananci des..adica eu am mancat,mi-am facut pofta,gata pe anul asta
App,dupa acea zi am miscat tikerul si acolo a ramas..deci mie nu mi-a facut rau..Dar in acea zi am avut numai carbo fibrosi..si ceva lipide
din uleiul extravirgin din salata si ceva migdale..

Va pup,fetele,merg sa fac salata pt pui,care e deja in cuptor,multumita sotului..care app,se tine de dieta cu o mica exceptie..bea un pahar de vin si seara la cina.Sper sa
functioneze si asa la el..
Noapte buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3705 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 21:26:23
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Ralu tot eu am auzit ca (dar sa ne spuna eva mai bine) apa este mai bine sa fie bauta incetut si nu repede, chestia asta am vazut-o la emisiunea Ce se intimpla doctore.
Si eu ma mai uit la emisiunea asta, ca lasa Vio televizorul deschis acolo dimineata. Stiu asta si nu o beau pe toata o data, dar ma enerveaza ca din sticla beau prea putina. Si respect si regula cu apa si mesele. Adica beau numai intre mese, cand se apropie o masa nu mai beau, nici in timpul nici dupa masa, un pic.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna,iubitele
Azi la mine a plouat f f mult..un adevarat potop..plecasem de acasa cu ideea sa mergem sa ne plimbam intr-un orasel antic,Gaeta(Cajeta-oras roman)..pe drum a inceput,de nu mai vedeam in fatza masinii..si eu cu maneca scurta..ne-am oprit la un supermarket,si ca se se opreasca ioc..am stat vreo ora,cand am vazut ca nu se opreste ne-a fost teama ca se inunda strazile si pasajele..am plecat spre casa,deja iesea apa din canalele de scurgere,am zis ca nu mai ajungem
A plouat pana acuma..noroc ca au astia niste strazi cu cap facute,si scurgeri super..deja strazile sunt uscate..la noi ar balti o saptamana
Ieri seara am facut o lunga plimbare in pas vioi pe malul marii..adica nu pe nisip,pe trotuarul ce e la 10 m de eaCred ca am cam exagerat..o ora jumate de marsaluit de ala..azi ma cam dor tendoanele.DAr vreau sa mergem in fiecare zi,asa ca..vad ca s-a inseninat,dupa cina mergem iar
meniul de azi:
md-o cana de lapte soia cu agave in care am pus 60 gr fulgi integrali de ova si o lingura mare de tarate si ceva cafea decoff..e f f buna la gustPlus decu obisnuitul mar razuit cu seminte de in.
Pranzul-un cotlet de porc gratar,cu megasalata,3 cuburi de cicoare microundita cu o lingura de ume crud+un pahar de vin rosu
gustare-4 zarzare superdulci si buune
cina-pui la cuptor cu salata

Da,ieri din cauza ca eram somnoroasa am gresit cutia si am luat toast dela leksand parca ii zice..Hamsiile nu le-am scurs,ca in general am considerat masa PLDe obicei le mananc cu wasa 24%..

Felicitari pt tiker!

SI eu mananc seara ciorbe..cu carne,putina e drept..Ca daca am md glucidic e musai sa fie pl cina..

Oana mica,si eu sapt trecuta am mancat miercuri,la ziua mea de fructe,pepene..si la md ca masa,si la o gustare..Doar nu mananci des..adica eu am mancat,mi-am facut pofta,gata pe anul asta
App,dupa acea zi am miscat tikerul si acolo a ramas..deci mie nu mi-a facut rau..Dar in acea zi am avut numai carbo fibrosi..si ceva lipide
din uleiul extravirgin din salata si ceva migdale..

Va pup,fetele,merg sa fac salata pt pui,care e deja in cuptor,multumita sotului..care app,se tine de dieta cu o mica exceptie..bea un pahar de vin si seara la cina.Sper sa
functioneze si asa la el..
Noapte buna!
Pfff... aici la mine nici urma de ploaie! Cred ca ai avut ceva fiori pe sira spinarii... Sa nu ramai blocata.

TOT NU NE-AI LAMURIT CA LUMEA CUM E CU CICOAREA! Sau poate eu n-am inteles. Adica ne-ai spus despre planta, despre care stiam si eu, aveam prin fata blocului, copila fiind. Si beam bautura din cicoare, semana cu cafeaua. Dar cum vine asta pe care o mananci tu??? Se gaseste si la noi? Cum o prepari?

Mai explica-mi te rog... nu sunt 100% convinsa si de-aia evit... dar poti manca glucide la masa lipidica? In ce conditii? Exista un IG maxim? Sau o cantitate? Eu nu stiu cum e Wasa de 24%.

Legat de ciorbe, si ale mele sunt destul de dietetice, in sensul ca eu fierb carnea (care de obicei e slaba) adaug legumele, iar la sfarsit pun bors si verdeata. Nici sare nu adaug, ca nu simt nevoia, borsul e suficient, nici legumele nu le calesc cum mai fac unii... Deci la mine borsul cu carne e un fel de bors de legume cu urme de carne. Si mie chiar mi se pare super light! De-aia imi si permit sa adaug smantana! Oricum, leusteanul face toti banii, cules din gradina, tocat si adaugat in ciorba in decurs de 2 minute, sincer imi ies niste ciorbe fenomenale! Nu simti ca lipseste nimic!!!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3706 (permalink)  
Vechi 04 iun 2012, 23:33:47
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele,
Eu am tinut 2 luni dieta Rina, am facut sport acasa si am reusit sa slabesc de la 89,5kg la 77kg aproximativ -13kg, apoi a venit pastele si am mai depus...nu am reusit sa mai reiau dieta, de fiecare data imi propun sa o incep dar abandonez cand ajung la ziua de vitamine.
Ma tenteaza sa incerc dieta Montignac, imi spuneti si mie pe scurt care sunt regulile?
Nu am timp sa citesc cartea, in timpul zilei am foarte mult de lucru si am si un baietel de 11 luni.
Imi doresc foarte mult sa slabesc..merg si la sala..fitness fac..dar fara dieta...nu prea merge...se modeleaza corpul am mai slabit in cm dar in kg nu...
Multumesc frumos!
Răspuns cu citat
  #3707 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 07:11:16
Fl0r3ntina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 19 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Dieta dukan
Date: 172cm, 87.4kg
Mesaje: 1.655
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna dimineata,
Dimineata am voie cafea cu zahar brun si lapte? dar 3in 1?
daca mai beau o cafea dupa amiaza este ok?

Va rog frumos sa imi spuneti daca este ok meniul meu pt azi:
MD: cafea cu 10 gr zahar brun(2 pliculete) + lapte condensat
G1: banana
P: ficatei de pui la cuptor + smantana(10% grasime) cu usturoi si marar
G2: mar + 3 in 1
C: omleta + salata de rosii si castraveti
Răspuns cu citat
  #3708 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 07:30:33
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Buna dimineata,
Dimineata am voie cafea cu zahar brun si lapte? dar 3in 1?
daca mai beau o cafea dupa amiaza este ok?

Va rog frumos sa imi spuneti daca este ok meniul meu pt azi:
MD: cafea cu 10 gr zahar brun(2 pliculete) + lapte condensat
G1: banana(este ok daca este mai putin coapta)
P: ficatei de pui la cuptor + smantana(10% grasime) cu usturoi si marar
G2: mar + 3 in 1
C: omleta + salata de rosii si castraveti
Buna dimineata si bine ai venit
Zahar sub nici o forma =doar fructoza/sirop de agave sau doar cafea cu mult lapte
Laptele condensat este foarte gras are 7,5% grasime.Este bine de evitat.
Omleta din ce e facuta?
In rest e ok.Asteapta sa mai intre fete sa te sfatuiasca.Eu nu mai am timp acum.
Slabirea in cm este cea mai importanta
Felicitari pt bebe si vointa !
__________________
Răspuns cu citat
  #3709 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 07:32:45
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Ah am uitat de 3 in 1 :contine zahar
Cafeaua neaparat fara cofeina.Acest regim se bazeaza pe stabilizarea insulinei in sange.Trb sa urmaresti indicele glicemic al alimentelor.
__________________
Răspuns cu citat
  #3710 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 08:29:28
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Buna dimineata,
Dimineata am voie cafea cu zahar brun si lapte? dar 3in 1?
daca mai beau o cafea dupa amiaza este ok?

Va rog frumos sa imi spuneti daca este ok meniul meu pt azi:
MD: cafea cu 10 gr zahar brun(2 pliculete) + lapte condensat
G1: banana
P: ficatei de pui la cuptor + smantana(10% grasime) cu usturoi si marar
G2: mar + 3 in 1
C: omleta + salata de rosii si castraveti

Buna dimineata si bine ai venit
Asa cum ti-a spus si buburuzze, zaharul il inlocuiesti cu fructoza(grija mare, pui jumate fata de zahar, pt ca e mai dulce) sau sirop de agave, iar cafeaua e permisa doar arabica sau decofeinizata. Bananele nu sunt nici ele permise, au ig mare. Cat despre reguli, cel mai bine e sa citesti cartea, nu iti ia mult si intelegi mult mai bine asa, de asemenea exista un tabel cu indicii glicemi ai alimentelor, in faza I sunt permise alimente cu ig maxim 35, iar in carte vei gasi cum anume sa le combini.

spor la slabit
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole