Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3801 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 16:06:38
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna,fetelor!Am intrat sa va spun ca voi mai lipsi...baiatul meu e a 8 a,deci mamele stiu prin ce trecem acum...In plus nu am timp nici sa respir...Dar o sa vina ea si perioada mai lejera si atunci o sa semnez condica...Nu am citit din urma,chiar nu am mai deschis acasa calc.Scuze
Eu nu am mai tinut dieta...am mancat aiurea si se vede,dar sunt cu inima la gat si nu ma pot gandi acum la mine...
Va pup si sper sa revin curand!Imi lipsiti!!!
Răspuns cu citat
  #3802 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 18:33:11
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Magda, multa multa bafta
Răspuns cu citat
  #3803 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 19:29:06
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
buna,fetelor!am intrat sa va spun ca voi mai lipsi...baiatul meu e a 8 a,deci mamele stiu prin ce trecem acum...in plus nu am timp nici sa respir...dar o sa vina ea si perioada mai lejera si atunci o sa semnez condica...nu am citit din urma,chiar nu am mai deschis acasa calc.scuze
eu nu am mai tinut dieta...am mancat aiurea si se vede,dar sunt cu inima la gat si nu ma pot gandi acum la mine...:d
va pup si sper sa revin curand!imi lipsiti!!!>:d<>:d<>:d<
bafta multa!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3804 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 22:22:36
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Cina: salata cred ca nu am chef de gatit
nici eu!!! si eu numai de salate am chef!!!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Un search pe net imi zice ca mazare boabe proaspata are ig 35..si mancarea de mazare boabe verde cu pui are ig 30..
SI am gasit si dudele,au ig ca si murele..25
da da! uitasem de cumularea ig-ului. daca o mancare contine ingrediente cu IG mediu si ingretiente cu IG mic, per total ii scade IG-ul... povesteste si Monti pe undeva...

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Quark si mozarella cred ca sunt amandoua branzeturi cu zer. Le-ai mancat in aceeasi zi? (oricum, nu-s persoana potrivita sa te trag de maneca cu asta)
Stiu cat de obositor este sa mananci cand ai gauri in gura... De-aia nu-ti vine sa mananci
da, pai si iaurtul nu are? quarkul e destul de dens iar mozzarela e tinuta in zer dar o scurg nu beau zeama aia.. brrr... per total au fost multe lactate stiu, culmea ca eu mananc rar, dar in garda in spital, doar cu astea dupa mine, a fost ceva la modul "ori asta ori nimic"...

am recuperat astazi lipsa meselor de ieri
Citat:
Anterior postat de Pasy Vezi mesajul
P: Supa de gulii, absolut delicioasa, o sa va pun reteta mai incolo, am vazut ca nu este
eu vreau supa.. presupun ca e raw si e ceva la modul gulii blenduite? asteptam reteta...


Magda


Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3805 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 22:40:17
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Passy,ce ma bucur ca te gasesc tot aiciCiudat cum si eu am probleme cu tranzitul..nu am avut in viata mea,nic cand am tinut data trecuta dieta ca la carte..si problemele au inceput de cand iau seminte de in dimineatza..da stiam ca te ajuta ..
Evutza,cum te simti?
Ralu,am vazut pozele,sunteti o familie f frumoasa,si e asa dragalasa fetita,cu parul ei auriu..
Magda,imi dau seama cum esti,iti simtim mult lipsa dar ca fiecare,mai avem momente de lipsa la apel..ca ziua are 24 de ore,si nu reusim sa facem tot ce ne propunem.Mult mult succes baiatului lla invatat si cu examenele!
Noapte buna tuturor!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3806 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 22:52:35
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Passy,ce ma bucur ca te gasesc tot aiciCiudat cum si eu am probleme cu tranzitul..nu am avut in viata mea,nic cand am tinut data trecuta dieta ca la carte..si problemele au inceput de cand iau seminte de in dimineatza..da stiam ca te ajuta ..
Evutza,cum te simti?
Ralu,am vazut pozele,sunteti o familie f frumoasa,si e asa dragalasa fetita,cu parul ei auriu..
Magda,imi dau seama cum esti,iti simtim mult lipsa dar ca fiecare,mai avem momente de lipsa la apel..ca ziua are 24 de ore,si nu reusim sa facem tot ce ne propunem.Mult mult succes baiatului lla invatat si cu examenele!
Noapte buna tuturor!

Fetelor am vazut si eu pozele cu voi!!!! Nene dar sunteti inzestrate zau... Pai Ralu eu nici nu am vazut fata in poza aia.. stii tu care... am vazut o talie sperba!!! si niste sani cupa E-F-G , ochi frumosi, par frumos... no comment!
Emi tu esti o aparitie, esti o femeie superba! Si imi doresc sa te vad asa si peste 20 de ani!!! Ce mi-ar placea sa te cunosc!
Tu laurra esti scumpa la vedere... insa berriz mixul tau m-a dat pe spate!! eu le iubesc mult mult fructele de padure!! si ma bucur ca incet incet incep si romanii sa manance, la noi nu e lumea asa obisnuita cu fructele de padure... mai ca sunt si f f scumpe!

Emi ma simt mai bine... sa zicem. azi am scos firele, ieri am incetat si cu antibioticul ca nu mai rezist cu el... sa vedem cum se vindeca gingia in urmatoarele 2-3 saptamani... ieri am mancat numai cu lingurita parca nici nu mananc. e exact sentimentul ala >mananc sa nu lesin< mananc sa stau in viata, nu mai mananc de placere... n-am nici pofta de mancare

Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3807 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 22:53:25
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Am uitat meniul..
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:42
Cafea decofeinizata Night&Day, Jacobs, 80ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0.2 zaharuri
Clatite (pancake), din faina integrala de grau, amestec (mix) uscat, incomplet, preparate, 80g - 167 calorii, 6.8 proteine, 5.2 grasimi, 48.8 colesterol, 23.5 carbohidrati, 2.2 fibre, 457.6 sodiu, - zaharuri
Gem de cirese dietetic, Schwartau, 30g - 54 calorii, 0.1 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 12.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, 11.4 zaharuri

Prânz, ora 14:40
Vin rosu sec, 150ml - 113 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Somon, roz, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 300g - 447 calorii, 76.7 proteine, 13.3 grasimi, 201 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 258 sodiu, - zaharuri
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Ciuperci, (champignon) albe, crude, 100g - 22 calorii, 3.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 3.3 carbohidrati, 1 fibre, 5 sodiu, 2 zaharuri
Radicchio, crud, 150g - 35 calorii, 2.1 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 33 sodiu, 0.9 zaharuri
Salata verde cu ridichi si ceapa verde, 500g - 171 calorii, 1 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 18:09
Indulcitor de Stevie Pure Via, Whole Earth, 10g - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 9.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Capsuni, 300g - 96 calorii, 2.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 23.1 carbohidrati, 6 fibre, - sodiu, 14.7 zaharuri

Cina, ora 21:41
Radicchio, crud, 150g - 35 calorii, 2.1 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 6.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 33 sodiu, 0.9 zaharuri
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Sos de rosii si usturoi traditional by Tina, 100g - 77 calorii, 1.7 proteine, 4.8 grasimi, - colesterol, 4.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Carne slaba de iepure, 200g - 204 calorii, 43 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Castraveti, 70g - 11 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.2 zaharuri
Salata verde cu ridichi si ceapa verde, 500g - 171 calorii, 1 proteine, 12.5 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ciuperci, (champignon) albe, crude, 60g - 14 calorii, 1.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 3 sodiu, 1.2 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1628 calorii, (mult)142.3 proteine, 52.8 grasimi, 249.8 colesterol, (mic)137.3 carbohidrati, 13 fibre, 791.2 sodiu, 32.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1444 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1444 calorii

Pupici!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3808 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 09:13:24
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata fetele,

Passy si la mine e la fel, orice abatere se vede pe cantar. si iau si eu 1 kg sau 2 daca am mai multe zile cu abateri. Dar asta e. A doua zi o iau de la capat.

Aseara a fost frumos afara, am mers cu bicicleta si am facut si jogging a fost super mi-a dat energie si am mai stat si putin in gradina la scos de buruieni. Abia astept sa mananc salata din productia propie

Aseara am mancat dovlecei la gratar cu putin ulei d masline, usturoi si lamaie. Bun rau. apoi 2 bucatele de ciocolata si gata nu a mai intrat nimic

Meniul de azi:

MD 2 portocale + fulgi de ovaz cu lapte 0,1 si indulcitor
P supa de linte rosie + dovlecei ramasi de aseara
G alune de padure
C inca nu stiu, iesim in oras azi amandoi ca doi porumbei ca vine prietena mea si sta cu, copiii.

Eu inclin inspre sushi dar sa vedem. Sushi e abatere.

O zi buna si frumoasa ca voi
__________________
Răspuns cu citat
  #3809 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 09:19:42
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Vad ca ti-au cam raspuns fetele la intrebari: paste cu fructe de mare in faza 2, fulgii de ovaz nu se inmoaie la fel de repede in iaurt dar vad ca deja ai experimentat, poti face si cu lapte degresat. Mie cand mi-e pofta de cinniminis, imi pun fulgi de ovaz, lapte, scortisoara si putina fructoza sa au fix acelasi gust, ba chiar ajuta la slabit!!!!
Cu carnea de pui la microunde, daca te referi la programul de dezghetat, am patit si eu treaba cu imputitul. Oribil... Pune carnea in apa cu multa sare daca vrei sa dezgheti mai repede.

Buna RaluR. Deja sunt fan iaurtel cu fulgi de ovaz si seminte de in! Sunt delicioase. Legat de carnea de pui ma refeream la incalzitul de dinainte de a manca. Deci carne gatita incalzita la micro. E bleah (cea de pui). Bine de stiut pontul cu apa si sarea!


Eu am ciuperca de kefir si fac singura acasa, din lapte integral, proaspat muls, e o conventie a mea, tin un fel de dieta lacto-monti Dar nu trebuie sa faci ca mine, daca vrei sa slabesti mai alert. Oricum, despre kefir am citit intr-un interviu cu Michel Montignac ca a spus ca e foarte bun, ca are indice glicemic foarte scazut. Voi, fetelor, ce credeti despre asta? Ca ar trebui asociat cu ce? Cu lipide, mai degraba? Sau daca-l asociem cu glucide e gresit?
Oricum, Alina, fulgii de ovaz sunt foarte buni si ei, iar kefirul este senzational, daca ti-l mai poti face si in casa... e medicament curat! Cei care beau in mod constant kefir au cea mai mare rata de longevitate din lume!

Si eu ador kefirul. Te admir pt rabdarea si devotamentul acordat alimentatiei sanatoase si corecte. Eu inca n-am curaj/rabdare sa incerc sa fac singurica, dar voi retine pt viitor
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu nu am nimicEva e cu problemutele
OOPS, ce m-am gafat Eva, insanatosire grabnica!!!

Buna dimineata tuturor! Eu azi ma simt foarte bine si foarte pozitiva, un motiv ar fi vremea care pare a se incalzi si al doilea cantarul care mi-a dat numai vesti bune. Nu tin Monti decat de maxim 2 saptamani si deja am atins un prag minim de kg pe care nici cu SouthBeach nu l-am atins (si la SB m-am chinuit si mai mult). Am scazut de la 65 la 63.5 in cca 2 saptamani. N-am mai vazut cifra 63 dinainte de faza de ingrasare. Parca am prins aripi cand am vazut. Uimitor ce face pentru psihic. Si nu ma mai simt balonata si incap in blugi care ma strangeau si ma faceau sa ma sufoc din cauza burtii stranse. Stiu ca pare putin 1.5 kg, prea putin sa imi dea atata fericire, dar nu simt ca si cum as fi facut vreun efort. N-am simtit frustrarea aia de o simti cand te abtii in diete low-carb, sau in hipocalorice. Bravo, Monti, esti genial!!

Meniul meu azi:
Azi e ziua sefului meu si in mod sigur ne va tine dupa munca la birou pt o mini petrecere ca sa ne serveasca niste chestii neconforme si nu stiu cum o sa scap, dar voi face tot posibilul sa nu ma ating de zahar si sa ma indrept mai degraba catre rosii, branza si ceva conform.
Tot azi am si invitati acasa care vin sa vedem finala la basket si au zis ca aduc si ceva bun. Probabil ceva desert, tipa face niste placinte cu dovleac/mere/pere de iti lingi degetele. Toate cu zahar si faina! Nu prea cred ca pot sa o refuz, deci probabil voi gusta un patratel. De asemenea o sa fie si multa bautura. Beri, voda cu portocale, Radler (apropo cat de necoform e un pahar de Radler? Imi pare cat de cat ok pt ceva alcoolic. Are alcool pana in 2%, contine ceva limonda - nu stiu cat de naturala- si cica si fructoza, nu zahar), asa ca eu ma voi indrepta ori catre un paharel de radler ori catre unul de vin rosu (demidulce, n-am sec inca!)
Iar restul meselor:
G: 2 pumni de cirese (8.30)
MD: kefir cu fulgi ovaz si seminte de in (9.30)
P: piure de mazare, piept de pui la gratar, rosie, castravete (13.00)
G: 2 pumni cirese (16.30)
C: porc la gratar cu salata.

Va pup si va doresc o zi minunata!!
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3810 (permalink)  
Vechi 08 iun 2012, 10:49:18
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata fetele!Pentru mine cel putin,tocmai ce mi-am savurat micul dejun si m-am apucat sa va citesc.

Pasy cat ma bucur ca nu ne-ai parasit, fii tare tu poti sa treci peste orice ca ai detula ambitie.

Magda multa bafta celui mic si multa putere tie

Meniul meu de astazi:
MD: o clatita cu fulgi de ovaz cu mere si scortisoara calite in tigaia de teflon
P: piept de pui cu condimente pus de ieri la frigider sa prinda gust in tigaia de teflon + o salata
C: am sa fi plecata de la pranz pana diseara si nu am cum s-o iau...am sa mananc cand ajung acasa 2 morcovi

Va pup! O zi frumoasa ca voi toate!
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole