Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4101 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 18:14:49
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Da..si la mine ciresele abunda..nu ar trebui sa mancam asa multe,da ce puii mei,in curand nu or sa mai fie..Si dupa alte fructe nu ma omor..ciresele si pepenele
ce ai patit cu chelnerita?
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4102 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 20:32:19
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Eu una am invatat sa consider salata felul principal si carnea/oul/branza- garnitura
exact! asta am vrut sa-i comunic si laurrei.. si eu la fel. cateodata incep cu salata... sa mananc, inainte sa decojesc oul.. sau sa tai branza. salata, salata si iar salata... mananci castravete pana te saturi laurra.. educa-ti cantitatile putin.. esti totusi femeie. noi n-ar trebui sa mancam mult. n-avem ce face cu atata energie.

Emi uita-te pe eticheta quarcului tau si scrie-ne cate proteine, lipide, glucide. daca are grasime peste 0,3 e aliment mixt, glucido-lipidic (ca avocado).. eu as zice ca e aliment glucidic si ai facut bine ca l ai mancat la MD cu wasa.
Citat:
Anterior postat de Plecatalaplaja Vezi mesajul
Md: clatite din iaurt, apa si tarate de ovaz, mancate cu sirop de agave/cascaval
nu e ok, stii nu? astept sa ne spui tu de ce nu e ok
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 23 iun 2012 at 20:35:51.
Răspuns cu citat
  #4103 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 20:55:58
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Mai ce fel de Monty mai e si asta
El zice asa:cea mai importanta masa este md ;ai voie cereale ,wasa etc pana te saturi
Voi ziceti ca cerealele le mananca animalele si pasarile,proteine avem voie dar,nu prea avem voiesa ma satur mai intai cu legume pai asa sigur n-o sa rezist mult si -o dau pe manacare nesanatoasa.Eva unde vezi tu energie multa ca meniul meu nu sare de 1400 cal
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4104 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 21:10:50
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Mai ce fel de Monty mai e si asta
El zice asa:cea mai importanta masa este md ;ai voie cereale ,wasa etc pana te saturi
Voi ziceti ca cerealele le mananca animalele si pasarile,proteine avem voie dar,nu prea avem voiesa ma satur mai intai cu legume pai asa sigur n-o sa rezist mult si -o dau pe manacare nesanatoasa.Eva unde vezi tu energie multa ca meniul meu nu sare de 1400 cal
pai da! nu mananca pasarile cereale? si insecte , rame.. dar eu zic sa ne abtinem de la astea
proteine avem voie... eu am zis doar sa nu le combini asa intre ele, oua cu branza cu lapte... lipsea niste mezel si-aveam si-un animal... mananca 3 oua, 4 oua, 2 oua intregi si un albus (ca sa nu fie prea multe grasimi, ca auzi ca-s ouale mai rele decat carnea ) sau un ou complet si 3 albusuri.. fa-ti maioneza de casa si pune peste ele daca le fierbi si un strop de maio, fa frittata la cuptor cu multe legume...
pana la urma experimenteaza si mananca cum vrei si cum iti e tie cel mai bine.. m-ai intrebat ce parere am despre MD-ul tau si ti-am sugerat sa nu le amesteci asa multe intre ele... sper ca nu te-ai suparat pe mine

referitor la calorii... ma refeream la micul dejun. ca totusi oua cu branza cu nuci cu seminte de in cu iaurt... se aduna ceva calorii. nu ma refeream la caloriile de peste zi..
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4105 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 21:17:49
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai da! nu mananca pasarile cereale? si insecte , rame.. dar eu zic sa ne abtinem de la astea
proteine avem voie... eu am zis doar sa nu le combini asa intre ele, oua cu branza cu lapte... lipsea niste mezel si-aveam si-un animal... mananca 3 oua, 4 oua, 2 oua intregi si un albus (ca sa nu fie prea multe grasimi, ca auzi ca-s ouale mai rele decat carnea ) sau un ou complet si 3 albusuri.. fa-ti maioneza de casa si pune peste ele daca le fierbi si un strop de maio, fa frittata la cuptor cu multe legume...
pana la urma experimenteaza si mananca cum vrei si cum iti e tie cel mai bine.. m-ai intrebat ce parere am despre MD-ul tau si ti-am sugerat sa nu le amesteci asa multe intre ele... sper ca nu te-ai suparat pe mine

referitor la calorii... ma refeream la micul dejun. ca totusi oua cu branza cu nuci cu seminte de in cu iaurt... se aduna ceva calorii. nu ma refeream la caloriile de peste zi..
Mersi pt sfat .Cat despre suparat nici nu poate fi vorba ....de asta suntem aici sa dezbatem....ce tie iti face bine mie nu-mi face si tot asa .Recunosc ca am combinat gresit md dar cum am mai spus doar ce venisem de la alergat si-mi era foame si cred ca mai mult sete
Apropo de sete....nu prea pot sa beau apa pe caldurile astea ....nu se duce
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4106 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 09:01:45
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata !Ma asteptam ca dupa ziua de ieri cu md proteic sa fiu constipata dar n-a fost asa.Am sa fac o zi da una ba cu md PL.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4107 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 09:55:51
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Question Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Ancky Vezi mesajul
Buna ziua si un week-end cat mai fain.Revin si eu dupa saptamana in forta cu rezultatele -2 cm(kg nu prea ma mai intereseaza) 1 pe care il pusesem in perioada de aproape 3 saptamani de pauze si mancaruri neconforme,si- 1 mai putin decat cand aveam 63 kg,posibil sa am sub 63 posibil sa nu.Ideea e ca daca nu mi-ar fi displacut dintotdeauna bluzele deasupra buricului as imbraca una si maine asa ce imi place cum arat modestia asta.....Azi am mai facut niste zumba,dar nu dupa video,ci ce am prins si mi-a placut mai mult din video am facut in fata oglinzii,eram curioasa sa vad si eu cum se incprdeaza muschii aia de la abdomen ,si uimire,am observat 4 patratele,nu 6,dar si 4 sunt bune,cand ajung in Romania in vacanta si ma apuc sa fac poze poate o sa pun si eu o poza pe aici cu mine,si una de la Craciun cand atinsesem oribila(dp meu de vedere) greutate de 73.
Deci Meniul ieri a fost:
MD-iaurt cu biscuiti integrali
P-supa de brocoli cu un copanel de pui fiert
G-un pahar cu lapte (primul pe saptmana asta daca imi aduc aminte bine)
C-cateva felii se sunca presata slaba cu un castravete si o ridiche

Azi:
MD-cafea,biscuiti(nu stiu daca au mai mult de 10 gr fiecare si mananc 2-3)
G-un mar
P-oua cu branza
G-ciocolata
C-ciorbica de fasole






Bine ai revenit si spor la slabit.Nu trebuie sa te sperii ca nu scazi din parima,mai ales daca targetul tau nu e undela la -10/15 kg,cu cat vrei sa dai mai putin cu atat vei da mai greu jos,deoarece corpul tau nu vrea sa se lipseasca de ce are.Fructele seara....iti voi spune experienta mea.O cunostinta,doamna doctor,tine cura specializata de la un nutritionist,dieta se aseamana in mare parte cu montignca,si seara manca fructe (mar,para,ananas) cu iaurt,asta era cina ei.Asa ca eu dupa vreo 6 kg am stagnat si am zis sa incerc si eu sa inlocuiesc si eu cina mea (peste fript,ou prajit fara ulei... ) cu fructe ca na is mai sanatoase si au mai putine calorii.Uite ca dupa 10 zile de fructe nu am slabit 1 gr,fructele au zahar,tu seara nu mai arzi nimic,mananci si te odihnesti (pasiv sau activ,nu cred ca mai conteaza) de asta nu e bine sa mananci seara,plus ca din ce stiu eu fructele au nevoie de un corp activ pentru a face arderile cum trebuie,ele nu sunt facute sa fie mancate si lasate in "butoias" sa fermenteze.



Eu zic NU oualelor,indiferent de studii ,daca sunt bio sau nu,sau mai stiu eu ce.Ridica colesterolul mai rau ca si carnea.Din ce stiu eu un adult ar trebui sa manance intre 4-6 oua pe saptamana,iar albusuri cate o vrea.Iar treaba cu colesterolul care nu se mareste mai mult de 300 mi se pare o absurditate sincer,ceva in genul cancerul ajunge doar pana la metastaza.Grasimile rele se depun pe vasele de sange,ingreuneaza circulatia sangelui,apar puncte de grasime pe piele,pe fata,cahhh. Cred ca tocmai genul asta de gandiri dorea Montignac sa il faca sa dispara.



Bravo bravo!! Si tu la fel,sa ai o zi frumoasa.



Eu din mica mea experienta cred ca la tine problema ar fi fructele si lactatele,eu sunt fan doar lapte si dupa ce am renuntat la el o saptamana am slabit 1 kg si cateva sute de grame.Stiu ca Montignac recomanda maxim 2 lactate proaspete pe zi,de ce nu inlocuiesti branza cu mucegai cu ceva mai uscat,un cascaval,sau parmezan,roquefort sau eu mai stiu.



Felicitari si la mai multe.!
Multe felicitari pentru rezultate!! Eu am stagnat la cantar o perioada, iar de masurat nu ma masor decat din ochi, dupa haine, simt ca m-am subtiat si eu putin. Asteptam pozele cu patratelele, poate pana atunci se vad toate 6! Esti foarte tare, eu nu cred ca mi le voi vedea vreodata! Cu tot optimismul de care sunt capabila!
Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste fructele, ba chiar si lactatele (daca va amintiti eu incercam sa tin un lacto-monti in sensul ca mancam lactate integrale, fara prea mari restrictii si asta cred ca m-a condus spre perioada platou, asa ca regret, dar am renuntat la lapte o perioada, mananc doar cascaval si uneori VQR). Dar nu sunt de-acord in ce priveste ouale. Dar nu vad o tragede in asta. Fiecare face ce simte ca e mai bine pentru el. Pe mine explicatiile Evei ma conving mereu, nu spun ca e o somitate in domeniu, dar stie clar foarte multe lucruri si le si argumenteaza, asa ca pana la proba contrarie eu merg pe mana ei.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Am terminat inghetata..ce buna a mai fost..combinatia de cirese si cafea decoff e fantastica..avea cam multa gheata in ea,dar pe caldura asta asta era si ideea
Am facut si eu inghetata cu zmeura din gradina mea, cu lapte de soia si fructoza, vad ca toata lumea a renuntat la ea, o sa renunt si eu cand se termina.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai da! nu mananca pasarile cereale? si insecte , rame.. dar eu zic sa ne abtinem de la astea
proteine avem voie... eu am zis doar sa nu le combini asa intre ele, oua cu branza cu lapte... lipsea niste mezel si-aveam si-un animal... mananca 3 oua, 4 oua, 2 oua intregi si un albus (ca sa nu fie prea multe grasimi, ca auzi ca-s ouale mai rele decat carnea ) sau un ou complet si 3 albusuri.. fa-ti maioneza de casa si pune peste ele daca le fierbi si un strop de maio, fa frittata la cuptor cu multe legume...
pana la urma experimenteaza si mananca cum vrei si cum iti e tie cel mai bine.. m-ai intrebat ce parere am despre MD-ul tau si ti-am sugerat sa nu le amesteci asa multe intre ele... sper ca nu te-ai suparat pe mine

referitor la calorii... ma refeream la micul dejun. ca totusi oua cu branza cu nuci cu seminte de in cu iaurt... se aduna ceva calorii. nu ma refeream la caloriile de peste zi..
Si eu mancam dimineata oua fierte cu cascaval SAU muschiulet si cruditati. Am sa aleg ori una ori alta. Bine ca ai tras alarma.

La noi e furtuna, tocmai s-a luat curentul asa ca incerc sa trimit mesajul cu ce baterie mi-a mai ramas si cu internet de pe stick, daca apuc sa-l reinstalez, ca a fost la naftalina. Sa speram ca nu tine 3 zile, cum am mai patit. La pana de curent cauzata de furtuna ma refer.
Va pup, succes tuturor la slabit!!!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4108 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 13:24:32
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Neata !Ma asteptam ca dupa ziua de ieri cu md proteic sa fiu constipata dar n-a fost asa.Am sa fac o zi da una ba cu md PL.
mi se pare o idee buna! f buna! ma gandeam sa fac si eu asa! asa ti un fel de low carb controlat prin care nu ajungi sa-ti seci rezervele de energie din muschi.
ideal ar fi in zilele in care mananci carbohidrati, deci MD glucidic sa ai grija ca in restul zilei sa nu ai grasimi multe in meniu... nu stiu daca m-ai inteles
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4109 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 13:39:15
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Dar nu sunt de-acord in ce priveste ouale. Dar nu vad o tragede in asta. Fiecare face ce simte ca e mai bine pentru el.
asta am spus si eu mereu! fiecare experimenteaza.. ce mie imi face bine nu-ti face bine si tie, nu neaparat! experimenteaza, vezi cum iti e si decizi pt tine, iti gasesti echilibrul... ce nu inteleg eu sunt afirmatiile pline de convingere " eu spun NU indiferent de studii", asta insemnand nu ca nu-ti face tie bine si nu mananci oua (desi pranzul era cu oua, in ciuda NU-ului) ca nu-ti plac tie, ci in ciuda a tot ceea ce zic oamenii de stiinta tu consideri ca nimeni n-ar trebui sa manance oua ca sunt BAD BAD BAD! eu asa am inteles mesajul
cat despre combinatii... nu-mi apartine, dati un search pe gugal "combinatii alimentare" si o sa cititi pana vi se acreste despre combinatii... mie mi-a intrat o chestie in cap si o respect. nu combin specii animale intre ele... asa cum nu se combina nici fructele exotice cu fructele dulci (de genul mango cu mar.. e putin aiurea nu?)... asa nu ar trebui sa combinam peste cu porc, porc cu pui, braza cu oua, peste cu lapte..etc etc...
dar fiecare face cum crede pana la urma... insa amestecurile astea aiurea pot fi o cauza de alergii, de intolerante alimentare, de neslabit.. organismele dezvolta tot felul de sisteme de aparare
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #4110 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 13:44:35
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Da..si la mine ciresele abunda..nu ar trebui sa mancam asa multe,da ce puii mei,in curand nu or sa mai fie..Si dupa alte fructe nu ma omor..ciresele si pepenele
ce ai patit cu chelnerita?
La mine pepenele e pe primul loc...nu stiu ce voi face cand va fi in sezon. De obicei mananc pana nu mai pot, ma intind putin sa imi revin, fac cateva drumuri la baie, iar apoi mananc din nou...si tot asa pana il termin pe tot.

Cu chelnerita...ne-am oprit sa mancam in Vatra Dornei la un restaurant cica ok. Eu imi alesesem un fel de mancare din meniu care venea cu mamaliga, si am rugat-o daca in loc de mamaliga imi poate da varza calita pentru ca nu doresc mamaliga. Da sigur ca se poate, dar ma va taxa. Atunci am zis ca renunt la acel fel si am ales un alt fel de mancare unde nu era specificata mamaliga, doar carne. Cand vine mancarea ma trezesc cu 3 bucatele de carne de pui (cu os) intre doi munti mari de mamaliga. Am mancat carnea, si cand a venit sa ne taxeze i-am zis ca in meniu nu scrie mamaliga, etc. Iar ea si foarte nesimtita imi zice de doua ori ca ce, nu mi s-a parut destula mancarea? Si ca nu trebuia sa mananc mamaliga! I-am zis sa stea linistita ca nici nu am mancat-o. Si i-am zis sa isi modifice meniul sa includa tot cuprinde un fel de mancare. Nu sa zica ca e xg de mancare de pui, dar de fapt din aia 1/4 maxim e carnea si restul mamaliga. Si imi zicea ca ea nu a trebuit sa zica niciodata la cineva ca mancarea aia vine cu mamaliga, ca toata lumea stie, si chestii de genul. Dar bunul ei simt nu i-a zis sa imi specifice ca vine cu mamaliga din moment ce a vazut ca o evit? Anyway, la sfarsit a schimbat placa cu ii pare rau, si isi cere scuze, etc. Cred ca a fost prima data cand am lasat ciubuc zero. Si mai imi zicea ca mamaliga costa 1 leu. Adica am dat 11 lei pe 3 bucatele de carne? Nu inteleg cu ce a crezut ca ma linisteste asta.

Si toata faza asta s-a intamplat dupa ce era sa ma muste si un caine vagabond tot acolo. Noroc ca l-am vazut ca vine maraind spre mine si am strigat la un domn de pe strada sa il cheme cumva, sa ii distraga atentia. Deci eram deja foarte nervoasa.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

nu e ok, stii nu? astept sa ne spui tu de ce nu e ok
Hehe, stii ca ma faci sa ma simt ca la scoala? Eu am crezut ca e ok...ca taratele au IG15 si merg cu grasimi? Cascavalul nu era ok? Sau siropul de agave?

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul

La noi e furtuna, tocmai s-a luat curentul asa ca incerc sa trimit mesajul cu ce baterie mi-a mai ramas si cu internet de pe stick, daca apuc sa-l reinstalez, ca a fost la naftalina. Sa speram ca nu tine 3 zile, cum am mai patit. La pana de curent cauzata de furtuna ma refer.
Va pup, succes tuturor la slabit!!!
Exact la fel se intampla la mine acasa, langa Satu Mare. Cum apare un pic de furtuna, cum se ia curentul. Sunt ceva de groaza.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole