Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4121 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 20:41:22
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Asa este Slabuta toate alimentele au cate ceva care ajuta la buna functionare a organismului.NOI AVEM DE SLABIT(in special eu )zeci de kg si pt asta alimentatia nu trebuie sa-mi fie un chin nu trebuie sa nu mai mananc paine deloc sau cereale ci doar in cantitati rezonabile.Am experimentat si SB(nu e de mine,m-a chinuit o saptamana) hipocalorica(toata ziua stau cu gandul la mancare),m-am obisnuit cu monty Ca mai fac combinatii gresite asta e ...vin si ma plang ca nu slabesc ca voi stiti cum e nu spun celor care sunt slabi ca nu ma vor intelege..Mai e si diversitatea alimentelor ....daca nu mananci detoate nu te astepta sa slabesti numai cu fasole sau numai cu salate si sa-ti fie si bine.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4122 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 20:52:35
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Uite ca n-a fost decat o pana scurta, slava Domnului. Dar sa va spun ceva amuzant: am apa prin hidrofor, si daca n-am curent, nu am apa. Nu pot scoate apa din put cu galeata, ca pe vremuri. Si in mod normal am o sticla cu apa in bucatarie, cu care ii fac Marei laptele. Si ce credeti??? Fix cand s-a luat curentul mi s-a facut o seteeeee!!!! Si fix atunci sticla din bucatarie era GOALA!
Imi venea sa plang!!! Noroc ca ramane pe circuit apa (nu la chiuveta, pe-aia n-o beau, nu stiu de ce) ci afara, la hidrofor, sunt 2 iesiri: un furtun pentru gradina si un robinet. Si am putut umple sticla cu apa. Dar mi-am promis ca de-acum, cand se anunta furtuni, ma asigur ca am rufele si vasele spalate si multe bidoane cu apa.
In aceeasi situatie suntem si noi: nu este curent, nu este apa in casa, nu este baie! Afara toaleta nu avem...e comic tare. Pentru ceilalti. Si la fel nu putem trage apa cu galeata, nu mai exista.

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna seara,fetele!
meniul de azinu scriu orele ca-s dezastruoase)
md-cirese si o cafea decoff cu indulcitor
pranz-2 felii de carne slaba de porc prajite+salata cu otet de mere+2 cuburi cicoare+2 degete vin rosu
gustare-50 gr migdale si 3 cubulete cioco 80%
cina-o felie de carne porc slaba ramasa de la pranz si salata de castraveti cu otet mere
Va pup,dragelor,o saptamana frumoasa sa aveti!
Eu nu beau cafea sau produse asemanatoare, dar de cate ori vad la tine cafea, sau combinatii de care faci tu (cafea decofeinizata, cu lapte de soia, etc) mi se face pofta si mie de asa ceva. Mai exact de un frappuccino.
Răspuns cu citat
  #4123 (permalink)  
Vechi 24 iun 2012, 22:23:06
judeleana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 oct 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 40
Dieta: montignac
Date: 173cm, 64kg
Mesaje: 79
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna din nou.
Multumesc "eva" pentru raspuns, am sa mananc basmati cu somon la abur, oricum nu cred ca mananc orez decat odata-n luna, asa ca nu cred ca are cum sa-mi faca rau, mai ales ca Monti recomanda.
Am citit ca cineva zicea ca nu e voie mai mult de 500 gr de fructe pe zi, eu nu stiam asta, e adevarat?
In legatura cu lactatele, eu stiam ca avem voie 100 de gr de branza pe zi, cineva spunea ca doar 50 gr , cat despre iaurt eu stiam ca avem voie sa bem si cate un iaurt pe zi( 500gr), va rog sa ma corectati daca gresesc.
Singura problema de care eu stiam este cea legata de consumul de branza de vaci sau orice alt gen de branza care are zer.
Va multumesc anticipat si ma scuzati ca va pun atatea intrebari.
O saptamana frumoasa.
judeleana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2567 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2050 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4124 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 09:07:48
salexandre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2011
Locaţie: Strøby, Danemarca
Vârsta: 44
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 570
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Neata fetele,

Sper ca ati avut un weekend frumos ca la noi a fost racoare si a plouat ieri toata ziua de nu am putut iesi din casa.

M-am bucurat mult sambata dimineata cand am vazut ca s-a miscat cantarul in jos. Am facut mult sport in ultimele 2 saptamani

Am mancat ok in weekend dar mult cantitativ. Am si dormit la pranz cu, copiii. Mi-a prins bine ca eram obosita.

Buburuzze eu alerg mult acum, am facut sport dar nu regulat si sunt rezistenta de felul meu. Eu una nu mananc putin, cum am mai spus si la hipocalorica cand eram mancam in jur de 1400-1500 kcal pe zi. Mananc sa ma satur.

Acum alerg 10 km dar am inceput de la 2,5 si imi place sa imi pun noi provocari mereu atfel devine monoton si ma plictisesc. Alternez cu zumba cand nu e frumos afara de alergat.

Eu am invatat multe despre ciocolata si tot la fel m-am dus la supermarket si m-am uitat la toate

Ouale le ador si eu. Fierte cu gabenusul moale dar nu mucilaginos ca mi se face sila.

Pepene as manca oricand, vad ca m-am abtinut cu succes pana acum.

Multumesc de felicitari

Meniul de azi:

MD 2 mere + fulgi de ovaz cu lapte 0,1%
P piept de pui la cuptor cu salata de rosii, castraveti, ceapa verde si masline
G alune de padure
C inca nu stiu dar salata cu pui poate sau salata cu ton.

O zi buna si conforma
__________________
Răspuns cu citat
  #4125 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 09:50:54
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Meniu meu de azi:

MD: paine, gem conforme
G1: o para mai mare, dar care mi s-a parut mult prea dulce
P: ciorba de legume, si sa vad ce mai gasesc sa pun langa (poate un ou, doua cu o rosie)
G2: nu stiu...un mar?
C: sper sa apuc sa fac niste chiftelute de dovlecel

Avand in vedere ca nu sunt la casa mea, e mai greu cu mancarea.
Răspuns cu citat
  #4126 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 11:46:25
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
esti foarte sigura si convinsa ca studiile gresesc si tu ai dreptate?
colesterolul si ateromatoza (depunerea grasimilor pe artere) este influentat de insulina, respectiv de carbohidrati... si nu numai de carbohidrati in general ci de carbohidratii procesati, simpli, usor absorbabili... de fapt despre asta vorbeste Montignac (despre zaharul din sange care face ravagii) nu despre colesterol in sine. Este adevarat ca nu trebuie exagerat cu grasimile animale, insa ele sunt foarte importante, colesterolul este foarte important! din colesterol se secreta hormonii.. tu nu ai cum sa fabrici in organismul tau estrogeni decat din colesterol, in grasimi se afla vitaminele liposolubile. O sa-mi spui ca da, exista grasimi din plante (aka uleiuri).. ei bine uleiurile (alea bune, presate la rece, nerafinate) sunt extrem de instabile.. si poti la o zi dupa ce deschizi o sticla de ulei de masline depozitata necorespunzator sa consumi ulei ranced!

Invatati ca nu alimentele date de la natura, respectiv de la Dumnezeu ne fac rau! Ci ce facem noi cu ele ne face rau... faptul ca le procesam, faptul ca le prajim, ca le ardem...
Nu oul fiert, cleios ne face probleme... ci faptul ca e prajit in ulei incins, ars sau in unt ars si mancat cu paine alba... nu carnita fiarta sau gatita la cuptor e nociva (care se scurge de grasimile excesive) si faptul ca o ardem pe gratar, sau o prajim in ulei incins in tigaie de teflon ... asta e nociv! stiti deja ca cerealele rafinate, painea alba, lactatele degresate... lucrurile procesate pana in panzele albe, ne fac rau...
si chiar si in 2012 parerile raman impartite... dar eu nu inteleg raspunsurile categorice de genul "eu spun NU oualor indiferent de studii..."
Dupa cum ai observat propozitia mea a inceput cu Eu,nu cu TREBUIE,nu cu altceva,ce am scris am scris din punctul meu de vedere.Am gresit spunand NU oualelor,trebuia sa spun nu oualelor in exces,eu nu mananc mai mult de 3 sau 4 pe saptamana,cateodata chiar le scot galbenusul,si nu pentru ca medicina a evoluat sau involuat,ci pentru ca medicul meu mi-a recomandat doar unul pe saptamana.Nu am oprit pe nimeni de la a manca oua si nici nu am judecat pe cineva dupa ce mananca,insa nici nu mi se pare normal sa merg pe premiza fac o "boala" numai pana la un punct.Daca altcineva considera ca ii rezista corpul mancand oua cu branza alaturi de o friptura(tochitura moldoveneasca de exemplu) atunci nu ii pot dori decat pofta buna si multa sanatate.Eu in schim prefer o salata de rosii pentru ca asta sunt eu si asta imi place sa mananc.




Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
pai da! nu mananca pasarile cereale? si insecte , rame.. dar eu zic sa ne abtinem de la astea
proteine avem voie... eu am zis doar sa nu le combini asa intre ele, oua cu branza cu lapte... lipsea niste mezel si-aveam si-un animal... mananca 3 oua, 4 oua, 2 oua intregi si un albus (ca sa nu fie prea multe grasimi, ca auzi ca-s ouale mai rele decat carnea ) sau un ou complet si 3 albusuri.. fa-ti maioneza de casa si pune peste ele daca le fierbi si un strop de maio, fa frittata la cuptor cu multe legume...
pana la urma experimenteaza si mananca cum vrei si cum iti e tie cel mai bine.. m-ai intrebat ce parere am despre MD-ul tau si ti-am sugerat sa nu le amesteci asa multe intre ele... sper ca nu te-ai suparat pe mine

referitor la calorii... ma refeream la micul dejun. ca totusi oua cu branza cu nuci cu seminte de in cu iaurt... se aduna ceva calorii. nu ma refeream la caloriile de peste zi..
Chiar nu-si avea rostul ironia,dar in fine.

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Multe felicitari pentru rezultate!! Eu am stagnat la cantar o perioada, iar de masurat nu ma masor decat din ochi, dupa haine, simt ca m-am subtiat si eu putin. Asteptam pozele cu patratelele, poate pana atunci se vad toate 6! Esti foarte tare, eu nu cred ca mi le voi vedea vreodata! Cu tot optimismul de care sunt capabila!
Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste fructele, ba chiar si lactatele (daca va amintiti eu incercam sa tin un lacto-monti in sensul ca mancam lactate integrale, fara prea mari restrictii si asta cred ca m-a condus spre perioada platou, asa ca regret, dar am renuntat la lapte o perioada, mananc doar cascaval si uneori VQR). Dar nu sunt de-acord in ce priveste ouale. Dar nu vad o tragede in asta. Fiecare face ce simte ca e mai bine pentru el. Pe mine explicatiile Evei ma conving mereu, nu spun ca e o somitate in domeniu, dar stie clar foarte multe lucruri si le si argumenteaza, asa ca pana la proba contrarie eu merg pe mana ei.

Va pup, succes tuturor la slabit!!!

6 nu se stie daca vor fi,dar ma bucur ca ma simt bine in corpul meu,conteaza asta mai mult decat 1-2 cm sau 1-2 kg in plus sau in minus.Eu ma bucur ca am invatat sa ma controlez,sa citesc etichete,sa iau in calcul si ce a spus Montignac,si ce mi-a recomandat medicul si ce spun fetele pe aici.Pana la urma meniurile sunt strict personale,depinde de corpul fiecareia dar si de modul de viata,eu nu ma pot compara cu un student care sta acasa si invata,sau cu mama mea bolnava de inima care petrece 80% din timp stand.Arzi multe calorii,pai mananci mai mult,asta e clar.

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
asta am spus si eu mereu! fiecare experimenteaza.. ce mie imi face bine nu-ti face bine si tie, nu neaparat! experimenteaza, vezi cum iti e si decizi pt tine, iti gasesti echilibrul... ce nu inteleg eu sunt afirmatiile pline de convingere " eu spun NU indiferent de studii", asta insemnand nu ca nu-ti face tie bine si nu mananci oua (desi pranzul era cu oua, in ciuda NU-ului) ca nu-ti plac tie, ci in ciuda a tot ceea ce zic oamenii de stiinta tu consideri ca nimeni n-ar trebui sa manance oua ca sunt BAD BAD BAD! eu asa am inteles mesajul
L-ai inteles gresit,sper sa nu ai impresia ca cineva care nu e de acord cu tine e impotriva ta,nu asta mi-a fost intentia.
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Cititi, informati-va, dar nu credeti/aplicati toate teoriile orbeste, nu suntem la fel (un exemplu elocvent este horoscopul zilnic din ziar scris pentru 7 miliarde de oameni ), descoperiti-va
Asta e si ideea,sa aplicam si sa incercam.Provin dintr-o familie unde meniul s-a facut pe ideea "daca ai un ou dimineata mananca-l,daca il ai la pranz da-l unui prieten,si seara unui dusman".La noi in casa s-a mancat in copilarie numai carne slaba de vaca si felul 1 cu legume.Asa ca nici daca imi spune Dumnezeu sa mananc 15 oua pe saptamana nu le voi manca(e doar un exemplu).Asta nu inseamna ca pun la zid o persoana care o face.Dar iar,cu riscul de a ma repeta,nu pot accepta ideea de "caut pe google-poti manca cate oua vrei-toata lumea hai la oua." .

Sper sa ma fi facut inteleasa.

Si ca vorbeam de oua si e luni,ziua mea de oua pe langa sambata,meniul de azi:

MD-paine wassa cu gem si cafea
P-salata de rosii si castraveti cu un ou fiert
G-un mar
C-peste fript cu salata de rosii.

O saptamana usoara va doresc si spor la exercitii si la slabit!
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4127 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 13:13:13
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna slabutelor!
Multumesc RaluR pt incurajari..sa stii ca exact la acest lucru ma gandeam si eu..oare cate kg as fi avut acum daca nu ma tineam de monti si sport
Salexandre ma bucur ca mananci bine...nu am vrut decat sa va atentionez din proprie experienta atata tot
M.d: o felie de paine integrala conforma cu magium de prune + cafea(cred ca e a 3-4a oara cand mananc paine de cand cu monti+am renuntat la laptele zilnic din cafea )
Gustare 1: 3 nectarine mici
Pranz :carne fiarta cu castraveti
Gustare 2 :probabil niste castraveti
Cina :salata ceva ..peste nu stiu inca.
O saptamana usoara si conforma!

Va
__________________
Răspuns cu citat
  #4128 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 13:31:45
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna slabutelor!
Multumesc RaluR pt incurajari..sa stii ca exact la acest lucru ma gandeam si eu..oare cate kg as fi avut acum daca nu ma tineam de monti si sport
Salexandre ma bucur ca mananci bine...nu am vrut decat sa va atentionez din proprie experienta atata tot
M.d: o felie de paine integrala conforma cu magium de prune + cafea(cred ca e a 3-4a oara cand mananc paine de cand cu monti+am renuntat la laptele zilnic din cafea )
Gustare 1: 3 nectarine mici
Pranz :carne fiarta cu castraveti
Gustare 2 :probabil niste castraveti
Cina :salata ceva ..peste nu stiu inca.
O saptamana usoara si conforma!

Va

Bine ai revenit si spor la slabit.Ai inlocuit cu ceva laptele din cafea sau doar vointa?
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4129 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 13:57:36
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Ancky Vezi mesajul
Bine ai revenit si spor la slabit.Ai inlocuit cu ceva laptele din cafea sau doar vointa?
Buna nu l-am inlocuit cu nimic .Beau o cafea mica pe zi.Probabil voi consuma lapte,din cand in cand,cu ness si scortisoara
__________________
Răspuns cu citat
  #4130 (permalink)  
Vechi 25 iun 2012, 15:16:36
Ancky's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Suna bine Miroase a Craciun
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole