Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #13471 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 15:07:49
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Angela nu-i bai, oi face eu rost de ele cumva.. Le vreau mai mult de curiozitate, sa vad la ce nivel sunt exercitiile.. Ca momentan nu duc lipsa de activitati sportive, slava Domnului.

Mariana, bun ca rezisti pana se racesc painile, eu nush daca as putea.. Mirosul ala de paine calda ma lasa cu garda jos.
Tae Bo daaa e fain.. La inceput faceam si eu.. Acum fac rar, asa de dragul amintirilor, sa ma relaxez
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
angela av (10 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), rainbow (10 mai 2013), sherpika (10 mai 2013), VentoFreddo (10 mai 2013)
  #13472 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 15:30:36
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna,scumpele!
v-am citit,v-am apreciat,acu plec iar de acasa..ce imi place ca va puneti toate pe treaba,care dukan,care bruma care rina uite asa imi vine si mie cheful..de rusinea voastra
am venit acasa sa mananc..pacat ca pe langa ciuperci si carne de vitel fripta+salata am bagat si bere si o chifla..
va felicit pt "sporturi"
Clau 1,mi-ai facu tpofta de orez cu laptecred ca-s 3 ani de cand nu am mai mancat
Clau 2am vazut cartea lui >Bruma la carfur,vreo 50 de lei cu tott cu dvd..
oscilez si eu intre dukan si hipo..as tine cu Camy,Flori si Rozi vreo luna dukan,si pe urma sa ma intorc la monty..
mai imi dau timp de decis pana luni,si gata cu "excesurile"
Angi si serpi,bine ca ati zis de sarbatoare..deseara voiam sa scot covoarele la batut..si sa aspir..acu las pe maine..
Pupez toate fetele casutei,o seara frumoasa va doresc!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 10 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
angela av (10 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), Ema55 (11 mai 2013), Kamyy (15 mai 2013), Kclaudyia (11 mai 2013), lacra81 (13 mai 2013), myha (11 mai 2013), rainbow (10 mai 2013), rozica1965 (13 mai 2013), sherpika (10 mai 2013)
  #13473 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 15:44:53
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Pupici, Emi! Sporuri!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui sherpika:
angela av (10 mai 2013)
  #13474 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 17:09:56
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna scumpele mele ,eu sunt bine am citit repede din urma si acum fug la baita ca abia am venit de la endocrinologie ,am fost cu ecografia de tiroida sa ma lamureasca cu cei 2 noduli care au aparut si mi-a dat vesti bune ,a zis ca inca nu este de tratament ca sunt inca mici si sa repet ecografia peste 8 luni ,dar sa am grija la alimentatie sa nu ma ingras prea rau ,ce sa va mai zic de sarbatori eu nu am papat nici oua,nici drob chiar daca a fost de pui ,nici pasca sau cozonac ca nu imi plac cocaturile in schimb am mancat friptura la gratar cu ridichi ,soacra mea ne-a spart ouale la toti ,si in rest nimic nou toate cum le stiti ingerasul meu a fost racit si a ramas cu o tuse si un harait pe piept si aseara a fost de a facut un test parca spirometrie se numea l-a pus sa sufle sa vada cat poate si doctorei nu i-a placut ce a vazut si a mai facut alt test dupa 15 minute ,cat a asteptat m-a sunat sa ma certe ca unde l-am trimis sa lesine acolo ca este ametit...ca eu stiiam ce-i face si nu i-am spus ,normal ca daca stia nu se mai ducea ,in final a iesit bine nu are nimic decat o bronsita care dispare singura.
Imi este dor de voi in fiecare zi ,am uitat mi-a dat sa fac o ecografie mamara pe 30 luna asta sa nu fie ceva noduli si pe acolo eu sper sa fie bine si asa va fi ! Sanatate multa intregii casute ! Va iubesc pe toate !
Emy scumpa mea ma bucur pentru voi ca plecati in vacanta , exact de ziua ingerasului pe 21 Mai
Kclaudyia bine ai venit in casuta noastra Claudia sper sa te simti la fel de bine cum ma simt si eu cand intru !
Angi nu stiu cand o sa apucam sa ne mai auzim la tel ,la mine este casa plina mai mereu ,cu fratimiu stau in telefon ore in sir cu nebuna lui .....Salutari lui Pupu cel dragut !
Sherpika sanatate multa iubita ,ce te chinuie pe tine raceala asta cu nasucul si restul.....sa pupi pisicuta ta draga !
Kamy scumpa felicitari pentru scaderea la cantar si pupici dulci ingerasilor tai !
Alynuta si Floricica pe voi va imbratisez cu mult drag si bafta cu noul servici Flori
Vidiuta scumpa noastra ma bucur ca esti din ce in ce mai bine din toate punctele de vedere alaturi de sot si de copilasi ,bafta si sa aveti spor in tot ce faceti !
Lacra La multi ani baiatului ! Sa creasca mare si sanatos si sa fie fericit alaturi de cei dragi !
Rozica ,esti o scumpa cum le saluti tu pe fete si ai grija de casuta noastra pup dulce si de la mine .
AnaRalu scumpici prin ce treci si tu ,am citit un pic din urma si am ramas uimita ,dar stiu ca tu esti puternica si o sa treci cu bine peste si intr-o zi o sa fii fericita asa cum iti doresti !
Claudici am vazut ca ai ajuns acasa de sarbatori ,pupicei pentru printesa ta si daca ai timp poate mai pui si tu o poza cu ea
Andra felicitari pentru bebe ! Sarcina usoara iti doresc si sa ai grija de tine .
Cristina mai poti scumpa ? Cred ca iti este tare greu mai ales ca a venit caldura nastere usoara !
Anes si pe tine te pupacesc dulce si sper ca esti bine ,in casuta la tine nu am mai intrat deloc si chiar nu mai stiu ce faci in afara de ce scri in casuta ,eu intru din ce in ce mai rar si tare dor imi este de voi si povestile voastre cu copilasii vostri .
Sper ca nu am uitat pe nimeni si daca am uitat ,va las sa ma bateti la fundul gol .
Va doresc o seara frumoasa !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 15 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
anaralu29 (12 mai 2013), andra_aly (10 mai 2013), anes (11 mai 2013), angela av (10 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), Ema55 (11 mai 2013), feelix (10 mai 2013), floricica0vesela (12 mai 2013), Kclaudyia (11 mai 2013), lacra81 (13 mai 2013), mariana34 (11 mai 2013), myha (11 mai 2013), rainbow (10 mai 2013), rozica1965 (13 mai 2013), sherpika (10 mai 2013)
  #13475 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 17:46:23
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Multu frumos Sherpika! Nu stiu inca numele tau, dar am sa il aflu eu

Multumesc tizo Da chiar avem acelasi nume si aceeasi varsta Frumos!
Vai nu-mi zi de fire albe, ca deja am vreo cateva, si sunt vizibile

Ce frumooooos pleci in vacanta!!! Si inca in Malaga!! Te invidiez un pic
Cu siguranta o sa ma simt extraordinar cu voi, o sa am multe de invatat de la femei adevarate!

Hehehehe Rozi, tu esti mamica noastra nu? Multumesc!

Daaa ne stim de la Monty Bine te-am regasit Floricico!


Buna ziuaaaaaa!! Si bine v-am gasit!
Apropo de dieta lui Carmen Bruma, de fapt eu cred ca e un stil de viata nu o dieta, ptr ca in meniuri se regasesc toate grupele de alimente si nutrienti de care are nevoie organismul..
Eu m-am mai inspirat din meniurile ei..
Exercitiile nu stiu cum sunt, chiar daca le are cineva, ar putea sa mi le trimita? platesc bine
am si eu slava domnului cica poarta noroc
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
angela av (10 mai 2013), Kclaudyia (11 mai 2013)
  #13476 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 18:02:09
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna scumpele mele ,eu sunt bine am citit repede din urma si acum fug la baita ca abia am venit de la endocrinologie ,am fost cu ecografia de tiroida sa ma lamureasca cu cei 2 noduli care au aparut si mi-a dat vesti bune ,a zis ca inca nu este de tratament ca sunt inca mici si sa repet ecografia peste 8 luni ,dar sa am grija la alimentatie sa nu ma ingras prea rau ,ce sa va mai zic de sarbatori eu nu am papat nici oua,nici drob chiar daca a fost de pui ,nici pasca sau cozonac ca nu imi plac cocaturile in schimb am mancat friptura la gratar cu ridichi ,soacra mea ne-a spart ouale la toti ,si in rest nimic nou toate cum le stiti ingerasul meu a fost racit si a ramas cu o tuse si un harait pe piept si aseara a fost de a facut un test parca spirometrie se numea l-a pus sa sufle sa vada cat poate si doctorei nu i-a placut ce a vazut si a mai facut alt test dupa 15 minute ,cat a asteptat m-a sunat sa ma certe ca unde l-am trimis sa lesine acolo ca este ametit...ca eu stiiam ce-i face si nu i-am spus ,normal ca daca stia nu se mai ducea ,in final a iesit bine nu are nimic decat o bronsita care dispare singura.
Imi este dor de voi in fiecare zi ,am uitat mi-a dat sa fac o ecografie mamara pe 30 luna asta sa nu fie ceva noduli si pe acolo eu sper sa fie bine si asa va fi ! Sanatate multa intregii casute ! Va iubesc pe toate !
Emy scumpa mea ma bucur pentru voi ca plecati in vacanta , exact de ziua ingerasului pe 21 Mai
Kclaudyia bine ai venit in casuta noastra Claudia sper sa te simti la fel de bine cum ma simt si eu cand intru !
Angi nu stiu cand o sa apucam sa ne mai auzim la tel ,la mine este casa plina mai mereu ,cu fratimiu stau in telefon ore in sir cu nebuna lui .....Salutari lui Pupu cel dragut !
Sherpika sanatate multa iubita ,ce te chinuie pe tine raceala asta cu nasucul si restul.....sa pupi pisicuta ta draga !
Kamy scumpa felicitari pentru scaderea la cantar si pupici dulci ingerasilor tai !
Alynuta si Floricica pe voi va imbratisez cu mult drag si bafta cu noul servici Flori
Vidiuta scumpa noastra ma bucur ca esti din ce in ce mai bine din toate punctele de vedere alaturi de sot si de copilasi ,bafta si sa aveti spor in tot ce faceti !
Lacra La multi ani baiatului ! Sa creasca mare si sanatos si sa fie fericit alaturi de cei dragi !
Rozica ,esti o scumpa cum le saluti tu pe fete si ai grija de casuta noastra pup dulce si de la mine .
AnaRalu scumpici prin ce treci si tu ,am citit un pic din urma si am ramas uimita ,dar stiu ca tu esti puternica si o sa treci cu bine peste si intr-o zi o sa fii fericita asa cum iti doresti !
Claudici am vazut ca ai ajuns acasa de sarbatori ,pupicei pentru printesa ta si daca ai timp poate mai pui si tu o poza cu ea
Andra felicitari pentru bebe ! Sarcina usoara iti doresc si sa ai grija de tine .
Cristina mai poti scumpa ? Cred ca iti este tare greu mai ales ca a venit caldura nastere usoara !
Anes si pe tine te pupacesc dulce si sper ca esti bine ,in casuta la tine nu am mai intrat deloc si chiar nu mai stiu ce faci in afara de ce scri in casuta ,eu intru din ce in ce mai rar si tare dor imi este de voi si povestile voastre cu copilasii vostri .
Sper ca nu am uitat pe nimeni si daca am uitat ,va las sa ma bateti la fundul gol .
Va doresc o seara frumoasa !
sper sa am timp sa fac si sa pun ca sunt tot timpul numai pe fuga maine adun neamurile disponibile sa ma duc la tara la taiat iarba azi am fost iar sa vizitez o casa ieri am fost la alta fata la gradi duo aduo duminica vreau sa ma duc si eu la piata ca nici nu am vut timp sa ma duc cu masina nu au terminat astia la service luni ma duc sa imi iau trimitere sa fac o ecografie abdominala si niste analize ca deja am 5 luni de la operatie
mi-am cumparat si material din franta sa imi fac alte lenjerii la pat mi sa urat de tras la masina patul are 2m pe 2 iar plapuma 3 pe 3 deci va dati seama cat material am bagat mi-am facut si o draperie si o perdea super misto la bucatarie sotu a plecat la taiat de stuf sa facem un umbrar in fata casei ca bate soarele toata ziua astept si rusii
vreau sa zic ca ma ia groaza cand vin vara acasa numai pe fuga stam si pe 22 plec deja
hai ca v-am plictisit ma duc sa pregatesc bagaje pt maine sa am sa hranesc lumea la munca
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui claudia22:
angela av (10 mai 2013), Fulguta (11 mai 2013), rainbow (10 mai 2013), sherpika (10 mai 2013)
  #13477 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 18:02:49
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Danuta scumpa si draga!!!!!!!!!!!! Sanatate multa si voua, sa fiti cuminti si sa aveti grija de voi!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
angela av (10 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), Fulguta (11 mai 2013), rainbow (10 mai 2013)
  #13478 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 18:16:25
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Angy, vezi ca azi e sarbatoare mare, puiuta, mai usurel cu activitatile muncitoresti .

Claudia, maiaua asta o "cresc" deja de vreo 2 saptamani, intr-adevar . Eu nu ma ating de ele pana nu se racesc complet, asta la mine a insemnat de seara pana dimineata. Eu paine mananc dimineata, cel mult la vreo gustare, in general tot cea de dimineata. Partea buna la painile cu maia e faptul ca nu se strica, ele cel mult se usuca, eu le tin invelite in hartie si apoi in pungi inchise ermetic. Daca am mai multa, o feliez si tot asa le ambalez in pungi cu fermoar sau din cele care se inchid etans si pun la congelator.
Serpiko daca tot iesi din casa cumpara de la farmacie ceai de la fares plantatusim..baga la greu cu ghimbir si lamaie..in 2 zile esti ca noua...... eu am facut ziua 4 si 5 cu Bruma...maine daca mai reusesc bag ceva bicicleta si la aparatul de vaslit...am vazut penultima oara la real ceva aparat pt facut abdomene...ultima data nu mai avea...azi am avut o zi aiurea greu...va ziceam ca mi-au venit bucurestenii(vecinii mei)azi dupa ce am terminat de sters parchetul ma cheama fata sa ies pana la vecina (bucuresteanca).. ies ,imi lasa cheile la casa si-mi zice ca ea pleaca si divorteaza..am ramas masca..el plecase azi de dimineata la Bucuresti...are in seara aceasta o emisiune la una din televiziuni...nici acum nu mi-am revenit in totalitatea..doar in august au anul de la nunta..el 43 ani ea 26...am incercat sa o conving sa ramana,sa se mai gandeasca...nu am avut cu cine......mi-a zis ca ea s-a saturat si gata,baga divort...maine se intoarce el de la Bucuresti... uneori viata bate filmul...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui angela av:
claudia22 (10 mai 2013), Ema55 (11 mai 2013), Fulguta (11 mai 2013), lacra81 (13 mai 2013), myha (11 mai 2013), sherpika (10 mai 2013)
  #13479 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 18:22:15
sherpika's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Mda, nu zic nimic, ei stiu mai bine.

Angy, mi-am luat si chiar am baut la greu zilele astea amestec de ceaiuri, unul chiar de la Fares, impotriva racelii, si la greu lamaie, ceai de ghimbir mi-a fost lene sa fac . Dar imi fac maine, promit! Incet, incet, imi trece, pana luni o sa fiu ca noua .
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
angela av (10 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), Ema55 (11 mai 2013)
  #13480 (permalink)  
Vechi 10 mai 2013, 18:28:00
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Claudia(1) ,citisem zilele trecute ca vrei sa-ti cumperi teren...vezi ca s-au ieftinit mult de tot terenurile...daca vrei pt.casa,grija mare,sa ai posibilitate sa te racordezi la toate utilitatile...si-n primul rand sa fie intravilan si zona sa te racordezi la curent... nu te grabi...si noi vrem sa luam alta masinuta...nu ne grabim,studiem terenul...zic astia ca de la anul uniunea eureopeana obliga tara noastra sa scoata toate taxele auto care sunt aiurea...astepam sa vedem ce-o fi...avem masinuta de acum si inca isi face treaba...

... fetele mele dragi daca ati sti cate jucarii am strans pt.copilasii de la centrele de plasament ...si actiunea e pana joi la ora 10 cand merg sa le duc la Deva...unii au venit cu lazi intregi de jucarii..mi-s tare dragi prichindeii... de mici se invata sa fie receptivi la suferinta altora...sa-i vedeti cat de bucurosi sunt stiind ca jucarii le lor ajung la un copilas necajit..i-am pus ca pe fiecare jucarie sa-si scrie numele pe o fontita ca sa stie ca un suflet se gandeste si e solidar cu copilasii necajiti..uni si-au scris si adresa...altii le-au scris cate o scrisorica...mi-s dragi cu totiii..
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund

Ultima dată editat de angela av; 10 mai 2013 at 18:31:27.
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui angela av:
anes (11 mai 2013), claudia22 (10 mai 2013), Ema55 (11 mai 2013), floricica0vesela (12 mai 2013), Fulguta (11 mai 2013), Kclaudyia (11 mai 2013), lacra81 (13 mai 2013), rozica1965 (13 mai 2013), sherpika (10 mai 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole