Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3251 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 20:13:54
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ia sa vedem noi ce ati facut azi prin casuta ! Eu am avut laptop deschis ,am mai vazut poze si comentat la Kamy si Laura ,am tot cautat dulciuri dietetice de cateva ore ,dar trebuie sa existe un ingredient care sa nu-i placa la al meu i-am aratat si poze cum arata ,degeaba ce-i place lui nu are voie si de azi trebuie sa tinem un regim mai strict amandoi sa fim bine de sarbatori ,eu tot am facut pentru toata casa si mi-am bagat botul in toate si pe urma seara imi vin toate pe gat ,nu pap dar e de ajuns sa gust ,ma simt obosita ,plina ....asa ca de maine detoxifiere ,bag cura dimi cu fructe si legume crude ,in fiecare zi cate un suc facut in casa .Trebuie sa tinem 10 zile ! Daca va intrebati daca am facut detoxifiere cu cele din comert parca Kamy intreba ,da am facut si ma constipam si eu si al meu,cu toate ca am baut cate 3l de apa pe zi fara cafea ,ceai,,,am facut cand era vara ,asa ca intra bine .
Pup dulce toate fetele si sanatate celor bolnavioare
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Fulguta:
VentoFreddo (19 nov 2012)
  #3252 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 20:26:19
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul

Fulguta azi m-a corupt sotul sa ii fac gogosi........sa imi zici daca ai o reteta bun. Au iesit tare bune, dar poate mai invat ceva
Sunt sigura ca au iesit super ,eu mai fac reteta asta sau cea de la cozonac ,depinde pentru cate persoane fac,eu le fac f f f foarte rar ,cred ca am un an de cand nu am mai facut prajite in ulei mult .Poti intra la poza cu cozonac acolo este reteta sau sa o faci pe asta ! Mie imi plac sa fie pufoase dar si pline inauntru ,adica sa nu aibe gaura cand o rupi ,sa simti ca papi ,rectific la al meu ingeras ,vorbesc de parca as manca eu .Poate fac eu in weekend si iti arat cum sunt in mijloc ,ma roaga al meu de foarte mult timp

Ingrediente

560 g faina alba 000 (depinde si de calitate,firma ,uneori mai este nevoie de 1 lingura )
1 pliculet de drojdie uscata
1 ou
60 g unt la temperatura camerei
35 g zahar
250 ml lapte sau apa calduta
1 plic zahar vanilat
coaja rasa de portocala
un praf de sare

Eu le bag pe toate la masina ,framantat si dospit .Dupa aceea scot aluatul si il intind pe masa si fac cu paharul sau ce forme vrei ,se mai lasa la crescut 1 ora si la prajit cu ele in mult ulei .
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (20 nov 2012), VentoFreddo (19 nov 2012)
  #3253 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 20:37:39
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Noapte buna fetele ,am facut 45 min tae-bo ,apa nu a venit iar eu am adus apa,bine ca am pmpa in spatele blocului ,am incalzit- o si am facut baie ,acum caut paltoane si geci pe net ,maine trebuie sa fac comanda,v-am pupat
O seara frumoasa...si sa ai bafta sa gasesti ceea ce cauti....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3254 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 20:39:33
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ia sa vedem noi ce ati facut azi prin casuta ! Eu am avut laptop deschis ,am mai vazut poze si comentat la Kamy si Laura ,am tot cautat dulciuri dietetice de cateva ore ,dar trebuie sa existe un ingredient care sa nu-i placa la al meu i-am aratat si poze cum arata ,degeaba ce-i place lui nu are voie si de azi trebuie sa tinem un regim mai strict amandoi sa fim bine de sarbatori ,eu tot am facut pentru toata casa si mi-am bagat botul in toate si pe urma seara imi vin toate pe gat ,nu pap dar e de ajuns sa gust ,ma simt obosita ,plina ....asa ca de maine detoxifiere ,bag cura dimi cu fructe si legume crude ,in fiecare zi cate un suc facut in casa .Trebuie sa tinem 10 zile ! Daca va intrebati daca am facut detoxifiere cu cele din comert parca Kamy intreba ,da am facut si ma constipam si eu si al meu,cu toate ca am baut cate 3l de apa pe zi fara cafea ,ceai,,,am facut cand era vara ,asa ca intra bine .
Pup dulce toate fetele si sanatate celor bolnavioare
Mie mi-a mers bine d.p.d.v.laxativ...dar pe atunci aveam probleme cu stomacul si imi era greata de la orice....acum ar trebui sa ma reapuc mai ales ca sunt acasa dimineata si as putea....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3255 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 20:40:21
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ia sa vedem noi ce ati facut azi prin casuta ! Eu am avut laptop deschis ,am mai vazut poze si comentat la Kamy si Laura ,am tot cautat dulciuri dietetice de cateva ore ,dar trebuie sa existe un ingredient care sa nu-i placa la al meu i-am aratat si poze cum arata ,degeaba ce-i place lui nu are voie si de azi trebuie sa tinem un regim mai strict amandoi sa fim bine de sarbatori ,eu tot am facut pentru toata casa si mi-am bagat botul in toate si pe urma seara imi vin toate pe gat ,nu pap dar e de ajuns sa gust ,ma simt obosita ,plina ....asa ca de maine detoxifiere ,bag cura dimi cu fructe si legume crude ,in fiecare zi cate un suc facut in casa .Trebuie sa tinem 10 zile ! Daca va intrebati daca am facut detoxifiere cu cele din comert parca Kamy intreba ,da am facut si ma constipam si eu si al meu,cu toate ca am baut cate 3l de apa pe zi fara cafea ,ceai,,,am facut cand era vara ,asa ca intra bine .
Pup dulce toate fetele si sanatate celor bolnavioare
Am mai pus in seara asta inca cateva poze de la gradi de ziua ei.....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3256 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 21:56:01
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

cred ca un animalut de plus care canta sau imita oameni ..din cate imi amintesc oricum ceva muzical
Am asa ceva, si ale idei pentru Mos Nicolae nu am

Laura, ma bucur ca la tine cantarul merge in jos al meu sta

Azi la servici a tipat o doamna la mine de s-au zguduit geamurile... mi-au dat lacrimile instant. Mai ales ca nu am gresit nimic, era ea nervoasa. Greu e sa lucrezi cu oameni mai bine m-as duce sa ingrijesc vacute cu Fulguta.

__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui ras_cristalin:
Fulguta (19 nov 2012), incognito (20 nov 2012), Kamyy (19 nov 2012), lacra81 (20 nov 2012), losefat (19 nov 2012), manumanuela (20 nov 2012), VentoFreddo (19 nov 2012)
  #3257 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 21:57:18
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata fetele mele dragi,
sunt parfumata si asezata confortabil...am venit sa vad daca mai este cineva in casuta?
Am fost cu fetele la Zuuuumba,pe langa sport...ma distrez de minune...rad si glumesc toata ora...sunt cateva fete super faine ca si voi, care imi devin dragi!Ma relaxeaza si incarca de energie aceasta ora...au fost si zanele mici cu mine ca tati azi ajunge fff tarziu acasa...asa dulce facea streching Enya...mortala...
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui losefat:
incognito (20 nov 2012), manumanuela (20 nov 2012)
  #3258 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 22:50:50
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Noapte buna...pe dimineata.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kamyy:
VentoFreddo (19 nov 2012)
  #3259 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 23:02:44
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gata iubitele mi-am comandat ceai mate cu plante medicinale ,cu aroma de portocale si lamaie ,gel cu microfibre pentru colon si regenerarea mucoasei intestinale si pentru mine si pentru al meu ,plus suc integral de noni si mangostan ,deja al meu a facut cumparaturi de legume si fructe proaspete si abia astept ziua de maine sa incepem,mai mult ca sigur am corpul intoxicat de la medicamente ,am inceput sa iau foarte multe ,pentru dureri coloana ,migrene...si intr-o luna de bagat la greu corpul nu mai poate ,dar de maine o sa fiu ok ! Nu ati vrea sa stiti cat au costat toate ! Dar mai bine sa se duca banii pe astea decat pe medicamente si chimicale !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (20 nov 2012), manumanuela (20 nov 2012), VentoFreddo (19 nov 2012)
  #3260 (permalink)  
Vechi 19 nov 2012, 23:06:11
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Sa vedeti ce am gasit ,de abia astept sa inlocuiesc untul si uleiul din prajituri !

Slabit rapid: 6 idei ca sa înlocuiesti untul si uleiul când gatesti la cuptor

Untul si uleiul pot sa fie înlocuite foarte usor în preparatele pe care le faci la cuptor. Acest lucru te va ajuta sa tii post mai usor fara sa poftesti la diverse prajituri, dar si sa slabesti.



Avocado, bananele sau semintele de in sunt doar câteva dintre alternativele pe care le poti folosi atunci când vrei sa prepari tot felul de blaturi, fursecuri sau briose la cuptor. Nu ai nevoie nici de unt si nici de ulei pentru ca aluatul sa iasa perfect, iar în plus vei putea gusta din preparate în zilele în care ti-ai propus sa tii post. Mai mult, numarului caloriilor va fi mult redus, astfel ca nu îti vor sabota cura de slabire.

Iata cu ce poti sa înlocuiesti untul si uleiul în retetele pentru cuptor:

1. Sosul de mere înlocuieste cu succes untul si uleiul

Daca vrei sa prepari prajitura negresa sau diverse briose cu fructe poti sa înlocuiesti grasimea din reteta traditionala (untul sau uleiul) cu sosul de mere preparat în casa. Consistenta va ramâne la fel, vei avea mai putine calorii si nici nu vei fi nevoita sa adaugi o cantitate mare de zahar pentru ca sosul de mere aduce o dulceata în plus. Ca sa prepari un sos de mere acasa, neîndulcit trebuie sa pui merele feliate la fiert într-o cratita în care se pune apa doar de un deget. O alta solutie ar fi aceea de a la fierbe la abur pentru a obtine un sos mai gros de mere.


2. Piureul de avocado înlocuieste untul

Un avocado bine copt are o textura foarte asemanatoare cu cea a untului. De asemenea, gustul sau este oarecum neutru si nu îl vei simti în preparatele facute la cuptor. Daca ai pofta de fursecuri cu ciocolata sau de o prajitura care necesita unt în ea, doar înlocuieste grasimea cu avocado. Astfel preparatul va contine grasimi sanatoase care nu te îngrasa, iar, în plus, protejeaza inima de boli.


3. Piureul de banane înlocuieste untul si uleiul

Piureul de banane actioneaza similar cu cel de avocado, însa aduce un plus de dulceata si minerale precum potasiu si magneziu care ofera energie organismului. Atunci când reteta pe care vrei sa o prepari necesita unt sau ulei, doar înlocuieste cu aceeasi cantitate de piure de banane. Acest amestec va oferi o aroma placuta de banane, asadar daca nu îti doresti acest lucru mai bine alege piureul de avocado ca substitut. O varianta de pâine în care sa pui piure de banane va iesi un deliciu pentru cei care prefera aroma acestor fructe.


4. Piureul de prune uscate înlocuieste untul

Se prepara foarte usor acasa. Ai nevoie doar de prune uscate pe care sa le mixezi în blender cu putina apa pâna obtii consistenta dorita. Se pare ca aceasta pasta este foarte usor de folosit, înlocuind cu succes untul. 1/3 cana cu pasta de prune uscate înlocuieste 113 grame de unt, în special atunci când prepari deserturi cu o textura densa. Acest piure de prune uscate este potrivit si pentru retetele de fursecuri (cookies), negrese sau alte prajituri.


5. Brânza ricotta înlocuieste smântâna

Acest fel de brânza contine mult mai putine grasimi decât smântâna, lucru care o face potrivita pentru deserturile pe care le doresti mai usoare. De asemenea, o poti folosi pentru vestitele torturi cu brânza (cheesecake), deoarece vei obtine o textura mai usoara si pufoasa.


6. Semintele de in macinate înlocuiesc uleiul, untul si ouale

Aceste seminte mici abunda în acizi grasi omega-3 si fibre care au grija de inima, creier, dar asigura si un tranzit intestinal bun. Sunt excelente pentru a substitui untul sau uleiul din retetele traditionale. Amesteca 3 linguri cu seminte de in macinate cu o lingura cu apa pentru a obtine o pasta care va înlocui cu succes untul si uleiul dintr-o reteta. Mai mult, actioneaza si ca liant, fiind un substitut potrivit pentru oua (un ou = 1 lingura seminte de in macinate amestecate cu 2-3 linguri cu apa calduta).

De unele stiam dar de unele nu !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
incognito (20 nov 2012), VentoFreddo (19 nov 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole