Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3751 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 13:58:09
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Si eu am facut azi linte.

Emy, sper ca ai luat deja lintea de pe foc

Vai, la 19 ani copil, e asa devreme, mai ales daca nu au niciun venit Si eu stiu destule fete care au nascut copii si nu aveau nici 21 de ani
eu zic ca nu conteaza varsta ..daca esti pregatita ..dar tb sa ai si venituri pt a creste un copil ...adica ..cred ca parintilor le ajunge ca te-au crescut ..nu sunt datori sa-ti creasca si tie copilul si tu +el sa stati si sa va bateti joc
nu stiu daca -as accepta asta ...dar sper sa nu fiu nevoita sa trec prin astea

cand mergeam la control ...dr imi spunea copilul cu copil ...eram asa happy ca urma sa avem un copil ...acum nu stiu daca l-as mai face la varsta aia ..dar nu-mi pare rau
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui lacra81:
angela av (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3752 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:09:17
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata filmul ,de ce Ema nu mi-ai spus ca se plange ,eu la toate desenele trebuie sa plang si al meu rade de mine si acum ,foarte frumos ,ai ce invata din desene ,Ema cei 3 copiii roscati erau mortali ,sau mai bine zis cei 3 ursuleti ,scumpele la culcare !
Ema te-am intrebat intr-un mesaj azi de care sirop ai cumparat sau facut in casa si cum,eu am reteta miere cu catina si cred ca este diferita de a ta ! Astept sa imi raspunzi !
Se plange Fulgu, se plange...e mumos rau...noi l-am vazut la cinema 3 D...bestial....
Siropul este cumparat de la naturiste...



Compozitie
: extract natural din fructe proaspete de catina-alba, zahar invertit, benzoat de sodiu 0,02%.
Proprietati: vitaminizanta si mineralizanta, antioxidanta, energizanta, diuretica si depurativa, hipocolesterolemianta, vasodilatatoare, antistres, antiinflamatoare si calmanta.
Mod de folosire: doza medie este de 3-4 linguri pe zi; doza maxima este de 6 linguri pe zi, dizolvat in apa minerala sau plata, dupa mesele principale, in cure de 6 saptamani.
Recomandari: ajuta la intarirea imunitatii naturale a organismului intrucat fructele de catina-alba sunt adevarate polivitamine naturale; se manifesta prin actiunea de distrugere a agentilor patogeni si de formare de anticorpi, distrugerea celulelor canceroase, fiind indicat in tumori benigne si maligne, cum ar fi: cancerul de colon, de plamani, in ciroza; combate formarea radicalilor liberi cauza stresului oxidativ. Adjuvant in: afectiuni renale si in eliminarea de substante toxice, in scaderea colesterolului sanguin, a trigliceridelor si cresterea magneziului plasmatic; in tonifierea sistemului nervos si stimularea activitatii intelectuale; in boli reumatice si afectiuni ale prostatei; normalizarea circulatiei sangelui, in special cea periferica, a tensiunii arteriale; ajuta la vindecarea arteritelor, varicelor. Contribuie la reglarea sistemului nervos si endocrin, siropul fiind indicat in boli metabolice si de piele greu vindecabile (psoriazis, zona zoster, urticarie), alcoolism. Adjuvant in tulburari gastro-intestinale si hepatice (regenereaza celula hepatica).

Acum ce sa fac sa tin 6 saptamani cum scrie pe ambalaj?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Ema pana imi raspunzi tu o sa gasesti aici raspunsul si poate mai ajuta si pe altcineva asa ca las pentru mai multe boli .
Iata cum tratati diverse afectiuni cu catina alba:

Gripa, guturaiul, sensibilitatea la raceli. Se iau preventiv 4-5 lingurite de sirop de catina pe zi, pe stomacul gol, in cure de trei saptamani minimum. Odata afectiunea declansata, se iau pana la 10-12 lingurite de sirop de catina pe zi, pentru a hrani organismul si a-l ajuta sa se apere eficient.

Hepatita, ciroza hepatica – efecte miraculoase are sucul de catina administrat proaspat, o jumatate de pahar pe zi. In absenta sucului proaspat, un substitut foarte bun este si siropul, din care se ia o lingura de 3-4 ori pe zi, inainte de mesele principale. Tratamentul cu ambele tipuri de preparate de catina se asociaza cu un regim vegetarian strict.

Anemia – se ia pulbere de catina, cate o lingurita rasa de 3-4 ori pe zi, in cure de cate o luna.
Eu aici cred ca ma incadrez!!Trebuie sa cumpar pulbere...aia se dizolva, cum se ia, exact?!
Enterita, colita de putrefactie – se consuma suc proaspat in amestec cu morcov (combinate in proportiile indicate mai sus), 5-6 doze pe zi. Efecte foarte bune are si pulberea luata pe stomacul gol inainte de masa: 1 lingura rasa de trei ori pe zi, in cure de cate o saptamana.

Ateroscleroza, fragilitate vasculara pulberea de catina, 1 lingurita administrata de patru ori pe zi pe stomacul gol, ajuta la mentinerea sanatatii, a elasticitatii si a integritatii vaselor de sange. Cele mai spectaculoase efecte se obtin cu un preperat format dintr-o lingurita de pulbere de catina, una de polen si una de miere. Se iau 4 lingurite pe zi din aceasta combinatie. Persoane care aveau de pilda fragilitate capilara pronuntata au eliminat acest neajuns dupa doua luni de tratament cu acest preparat. De asemenea, pacientii care aveau sechele dupa accidente vasculare s-au recuperat foarte rapid cu ajutorul acestui remediu.

• Adjuvant in bolile grave (cancer, leucemie, scleroza in placi)pulberea de catina, luata cate 1/2 – 1 lingurita inainte de masa, mareste apetitul, puterea de digestie, stimuleaza rezistenta si capacitatea de regenerare a organismului. Mai ales bolnavii care sufera de intoxicatie medicamentoasa, care tin regimuri alimentare restrictive ar trebui sa ia acest preparat.

Alcoolism si tabagism – studii facute in Rusia, tara in care tabagismul si mai ales alcoolismul sunt un adevarat flagel, au pus in evidenta ca tratamentul cu catina face mai usoara dezobisnuirea de aceste droguri si ajuta la indepartarea sechelelor intoxicatiilor cu ele. De pilda, s-a constatat la alcoolicii care au facut tratament cu catina in timpul curei de dezintoxicare ca probleme cum ar fi tremuratul mainilor, nervozitatea, iesirile violente sunt mult estompate fata de cei care nu urmeaza acest tratament. Se tin cure de cate trei luni, timp in care se iau 3-4 lingurite de pulbere de catina pe zi.

• Adjuvant in bolile psihice –administrarea regulata a catinei mareste in timp nivelul de serotonina din creier, au concluzionat cercetatorii din Germania si Statele Unite. Serotonina este un neurotransmitator care induce o stare de curaj calm, foarte util celor care se confrunta cu depresii sau stari de teama. Cresterea nivelului serotoninei prin tratamentele cu catina micsoreaza simtitor numarul recidivelor bolilor psihice, dar si al sinuciderilor, al actelor antisociale etc. Se fac cure indelungate (6 luni) cu pulbere de catina: 1 lingurita de patru ori pe zi.

Eczeme infectioase – se zdrobesc fructele proaspete de catina si se aplica direct pe zona afectata, unde se lasa vreme de jumatate de ora. In final se clateste zona tratata si se lasa sa se zvante in aer liber. Pe eczemele uscate se aplica in final si un strat protector de ulei de catina.

Revigorarea tenului obosit – se aplica direct pe piele siropul de catina (al carui mod de obtinere a fost prezentat mai sus) si se lasa vreme de 20 de minute. Se spala apoi pielea cu un tampon de vata inmuiat in infuzie de musetel. Tratamentul se face de 2-3 ori pe saptamana.

Boli de ochi – datorita extraordinarei sale bogatii in vitamina A, uleiul de catina este un elixir pentru ochi. El mareste acuitatea vizuala, combate oboseala oculara, incetineste evolutia bolilor de ochi.

Potenta, fertilitate la barbati si femeiuleiul de catina este cea mai bogata substanta naturala in vitamina E din lume. Vitamina E este supranumita si vitamina tineretii si a fertilitatii, tratamente de 2-3 luni cu ea ajutand la relansarea activitatii glandelor sexuale, la redobandirea vigorii si a dinamismului.

Regenerarea tesuturilor dupa arsuri, raniri, interventii chirurgicale –cura interna de o luna cu ulei de catina ajuta la regenerarea rapida a pielii si a mucoaselor, dubland practic viteza de vindecare, deasemenea se recomanda utilizarea tincturii din scoarta de catina pentru drzinfectarea si cicatrizarea ranilor, arsurilor, etc..

Psoriazis, sclerodermie, dermatoze rezistente la tratament – tratamentul intern de minimum doua luni cu ulei de catina are un efect benefic deosebit asupra pielii. La persoanele sanatoase, cura cu ulei de catina face pielea mai stralucitoare, mai elastica si ii da un aspect tanar. In cazul persoanelor cu boli de piele cronicizate, cura cu ulei de catina grabeste, si in anumite cazuri, deblocheaza procesele de vindecare.

Accelerarea proceselor de dezvoltare mentala si fizica la copii

– cinci picaturi de ulei de catina, luate de trei ori pe zi, ajuta la reglarea proceselor de crestere si maturizare a copiilor si pubertinilor.
Cateva utilizari externe ale uleiului de catina

Arsuri – se aplica tinctura de catina sau ulei de catina pe locul afectat, dezinfectat in prealabil.

Protectia pielii la frig, vant si radiatiile solare – se unge pielea cu un strat subtire de ulei de catina inainte de a fi expusa la factorii agresivi de mediu. Aplicat pe piele, uleiul de catina are efecte de filtrare a razelor ultraviolete si a altor tipuri de radiatii cu efecte nocive asupra pielii.

Degeraturi (prevenire si tratare) – se aplica ulei de catina atat cat poate absorbi pielea pe zonele afectate sau care urmeaza sa fie expuse la frig.

Incetinirea procesului de imbatranire si refacerea celullor hepatice, se foloseste cura de tinctura de catina , cate o lingurita( sau 20-30 picaturi) inainte cu 15 minute de mfiecare masa.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Buna dimineata fete faine!
nu de mult am vazut the skin I live in. E cu Banderasu, pe care eu nu l-am prea agreat pana la filmu asta. Pe mina m-a captat, e un fel de amestec intre o tzara de horror, dragoste si sf

Asta o stii de prin zona? Eu n-am auzit&mancat paste cu mere pana acum, dar n-are ce sa nu fie bun!
Sa sti ca am inceput mai demult sa ma uit la el...si m-au intrerupt fetele si nu l-am mai reluat...parea interesant!
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Neata fetelor si din partea mea!!!!!!!
Fulgule,JUR ca nu ma mai uit la pozele tale cu dulciurele!!!!!!!
Rozi...nu jura stramb!!!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Neata fetele.....asa ceva mai rara...ati scris ieri 13 pagini cat intr- o sapt intreaga,deci am avut ce recupera....Emy petrecerea a inceput la ora 13 si pana la 18 cand inchid aia acolo,e un loc de joaca pt copii...ce le- a mai placut lor acolo...apoi am intrat prin alt oras la magazine si am ajuns abia pe la 20 acasa,,.....
Acum o sa pun cateva poze de ieri sa ma vedeti...toata lumea m- a laudat ce bine imi sta asa tunsa si asa aranjata......
Esti o mumoasa, noi deja stim!
Ieri am vb. mult singura...eu scriam, eu imi raspundeam...

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
V-as invada casuta, chiar daca nu ma incadrez in categoria de varsta m-a atras mirosul bunatatilor Fulgutei
Irina draga,
esti mai mult decat bine venita!

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor
Stiu ca nu am mai scris de cateva zile dar sunt intr-o stare in care n-am chef de nimic.Probabil si faptul ca am avut fetita f bolnavioara zilele astea si m-am stresat ca ma duceam la munca si unde muncesc nu pot sa tin tel cu mine si stateam numai cu gandul ce face, sa nu se intample ceva i tot asa.
V-am citit zilnic, am fost alaturi de voi cu gandul dar n-am avut chef sa scriu.
Incep sa imi revin, pitica de ieri nu mai face febra si e din ce in ce mai bine.Si cantarul astazi mi-a facut o surpriza frumoasa cand m-am urcat pe el si mi-a aratat 67,500kg
Nu ma asteptam pt ca am avut cam multe abateri zilele astea. Cantarul oficial e maine dimineata si daca imi arata aceeasi greutate, schimb si tikerul.
Acum fug ca i-am promis printesei ca facem clatite azi si acum sta numai pe langa mine sa incepem sa facem clatite.
Las deschis si mai arunc cate un ochi sa vad ce mai spuneti.
Imi sunteti dragi tare toate
E tare greu cand ai copilasul bolnavior!Te inteleg perfect! Multa sanatate piticei!
Felicitari ptr. rezultate!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui losefat:
VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3753 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:09:56
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

gata lintea mea,merg sa mananc ca-mi sticlesc ochii de foamePun si ceva branza alaturi,am ramas fara legume crude,mananc cu ardei iute
Lacra,ai perfecta dreptate,e trist sa vezi tineri din astia,care nu sunt capabili sa aiba grija de ei,si mai aduc si suflete nevinovate pe lume..Sa-i chinuiasca sau mai degraba sa-i foloseasca,cred ca deabia asteapta indemnizatia aia pt bebe
Of..ce trist,acuma da la stiri de romanii aia saracii,morti in accident in Italia..vai de viata lorDumnezeu sa-i odihneasca
Ne vedem mai tarziu dragelor
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
lacra81 (25 nov 2012), losefat (25 nov 2012)
  #3754 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:19:29
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Off..sper ca ai avut o noapte buna si ca nu a crescut durerea..sper sa fii bine azi


Ce zi busy ai avut..da in sensul bun
Cred si eu ca iubitii tai au fost mandri de ei,asa imi place cum cresti tu copiii,ce principii solide le dai..stiu ca ti-am mai zis,da in cazul asta imi place s ama repet
Bravo,Anesss!!Asa se face.iesire cu amicele,si ce daca a fost si o tara de alcool si un pic de dulce,la psihic face bine(mai ales ca al tau a avut ceva lovituri ultimamente),si apoi nu faceti des iesirile astea..
facem schimb,eu iau ceaiul verde si tie iti dau :


M-ai trezit tu repede..daca tu dormi ca ghirul,o ora pe noapte,vrei si noi sa fim la fel..
Oare de s-au mucegaiteu in schimb am unele luate de la ziua mea,si tot tari,dure si..portocalii staucred ca-s umflate bine cu conservanti
Pupici scumpa,app,ai vazut Hotel transilvania?mie mi-a placut


Fulgu,nu a iesit amar?eu o data am facut,in Ita,l-am bagat la robot si nu putea sa-l tin in gura..am banuit ca de seminte,ca se sfaramasera
si eu am probleme cu parul..e uscat,sec,prafos asa..zic ca e de la apa calcaroasa,de putz..uite la solutie cu gaz nu m-am ganditmamaia mea folosea,am mai zis eu,avea par lung,il impletea in coada si pe urma facea un coc,cand il pieptana seara la culcare era minunat,moale,pufosOff..ce mi-e dor de ea si povestile ei


Buna,maria,cum sunteti azi?

Beii...ce te superi pe ea,ce te obliga sa intri in albumele minunate ?ah..da,stiu..te duci dupa miros..ca si mine de altfel
Pupici,Rozi,o duminica frumoasa!





cam asa e si la noi..lasa ca iti trece starea aia cand o sa te pui la taclale cu mami tau
te pup,iubita,o zi frumoasa sa ai!



moaaa,deacu tre sa fii cu ochii pe ea..ce sa-ti fac daca faci copii frumosi,inalti,desteptiSa-ti traiasca!


V-ati distrat frumos,nu?cum erau mamele celelalte imbracate?Vin sa te vad acusi,si sa stii ca meriti toate laudele..nimeni nu te crede ca ai avut asa multe kile,ai poza ca dovada

numa atata zici..?Azi ce faci,stai acasa sau iesi cu sotul pe undeva?

Felicitari si tie pt scadere,desi nu-mi vine sa te felicit,ca sunt sigura ca ai slabit din cauza grijilor cu fetita si a noptilor nedormite
Ma bucur ca acum e bine,fa-i clatite,fa-i ce vrea,sa se refaca papusa
O zi frumoasa
Pana v-am urat eu,a trecut duminica
Pai cand pune poze noi tot stau pe ganduri....sa intru ,sa nu intru..si tot asa.....uneori nu intru in prima zi dar a doua zi sigur intru!!!!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
  #3755 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:19:39
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
helo,hello,scumpele
ce faceti azi?La mine au fost mama,fratele si piciul,moaaa,un ghindoc de 2 ani ,in cinci minute camera avea un nou design asa scump e..
acu am pus niste linte la inmuiat pt pranz,am pus in functiune mixerul nou sa vsd cum functioneazasi am intrat sa va salut si pupacesc
Vremea e f nasoalaieri citisem pe net ca se ridica temperaturile in zilele urmatoare,azidimi am iesit sa vad cum e,mi-a inghetat nasul instantaneu
O duminica frumoasa ca voi,dragele mele prietene!
Buna scumpa,
copii sunt scumpi...insa iti dau si multa bataie de cap...greu mi-a fost sa accept ca nu am show room...in casa...sa ma calmez si sa accept dezordinea pe care copii o produc
Linte...nu am facut niciodata!La ai mei nu le place...dar o sa imi fac mie!Daca stiti o reteta usurica...plz
Pofta iubita, vad ca fugi la masa!
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Si sa vin si eu cu meniul de azi. L-am postat si in casuta de mentinere, dar il postez si aici sa vada toata lumea ce am pe lista. De data asta nu am mai depasit cantitatea la carbo. Am mai avut de ieri niste dovleac copt, azi il termin si de luni nu mai mananc. Poate in weekend cate 100g.

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 23:50
Fulgi de ovaz, Russkiy Dom, 40g - 122 calorii, 4.4 proteine, 2.5 grasimi, - colesterol, 20.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt dietetic 0,1% grasime, Covalact de Tara, 140g - 42 calorii, 5 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 5 carbohidrati, 0 fibre, 14 sodiu, 5 zaharuri
Mere Idared, 190g - 90 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 22.4 carbohidrati, 3.4 fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe, 15g - 60 calorii, 0.3 proteine, 1.8 grasimi, - colesterol, 10.5 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Miere, 15g - 46 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.6 sodiu, 12.3 zaharuri

Gustare 1, ora 23:57
Mere Idared, 140g - 66 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, - colesterol, 16.5 carbohidrati, 2.5 fibre, - sodiu, - zaharuri
Nuci, 10g - 66 calorii, 1.5 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri

Prânz, ora 23:52
Dovleac copt, 150g - 30 calorii, 1.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 3 fibre, - sodiu, - zaharuri
Amestec legume chinezesc China Mix, Dujardin, 200g - 52 calorii, 4.2 proteine, 0.8 grasimi, - colesterol, 7 carbohidrati, 5.6 fibre, 40 sodiu, 4.6 zaharuri
Curcan la gratar, 150g - 203 calorii, 39 proteine, 0.9 grasimi, 106.5 colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, 66 sodiu, - zaharuri
Cafea instant 3 in 1 Strong, Nescafe, 15g - 60 calorii, 0.3 proteine, 1.8 grasimi, - colesterol, 10.5 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Sos de soia light, Maxim's, 20g - 27 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 23:57
Dovleac copt, 100g - 20 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 2 fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 23:55
Ridiche, 30g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.5 fibre, 11.7 sodiu, 0.6 zaharuri
Masline negre, 30g - 35 calorii, 0.2 proteine, 3.2 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zaharuri
Ardei capia, 80g - 21 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.7 fibre, 3.2 sodiu, 3.4 zaharuri
Telemea maturata de oaie, 40g - 111 calorii, 6.6 proteine, 9.2 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri
Sunca din piept de pui, Cora, 25g - 27 calorii, 5.3 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 0.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1101 calorii, 75.3 proteine, (mic)28 grasimi, 106.5 colesterol, 134.8 carbohidrati, 23 fibre, 140.5 sodiu, 28.8 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 1-5), 20min - 135 calorii
Metabolism bazal - 1253 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1388 calorii

Imi place meniul, daca mai cresti cantitatea de sunca...la 50 g ar fi si mai bine...si ajungi la 1200 cal...ideal!
Felicitari ptr. combinatie!
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
azi mi-am cump si eu merisoare ..ce bune sunt
si un amestec de seminte Omega 3 ..f fain ..de abia astept sa-l pun in salata si musli cu fructe si seminte ...asta pt maine dimi
Yammmi Lacra...si mie imi plac merisoarele...as tot rontai la ele...
Si amestecul e perfect!Il poti manca si singur la G2 max 30 g!
Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Inainte a venit sotul meu acasa cu un buchet frumos pe flori......iubitul meu......
Kamy ce frumos, ma bucur ca te rasfata sotul tau!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui losefat:
Kamyy (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
  #3756 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:32:30
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ziua buna fete dragiLuam pranzul impreuna?Apoi bem o cafeluta,un ceiutCe ziceti?
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui manumanuela:
angela av (25 nov 2012), losefat (25 nov 2012)
  #3757 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:35:04
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

super meniu!Bravo!

Uraaaa, am inceput sa imi fac si eu meniuri mai reusite! Si de data asta am si calorii mai multe decat de obicei. Deocamdata nu atat de multe cat ar trebui la mentinere, dar o iau treptat.
Răspuns cu citat
  #3758 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:35:26
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetelor cine stie ceva tratament eficient contra punctelor negre...am pe nas...si imi par horror...clar exagerez...dar na...
Daca e sa ii scot cu gandirea pozitiva, dureaza un pic...ooooo, stati...ca incep: eu nu am puncte negre...sau mai bine...nasul meu e suuuperb...
__________________
Răspuns cu citat
  #3759 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:37:03
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Va doresc o duminica frumoasa ,asa ca voiEu de dimineata am tot facut ordine,sotul mestereste ceva prin casa,iar eu imediat ma duc sa pregatesc masa.Astazi au in meniu peste,cu mamaliguta si mujdei de usturoi,iar eu tot peste,da´fript si crevetiAseara mi-am facut provizii,doar ptr mine ca ai mei nu pun gura.Hmm,nu stiu ce pierd
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui manumanuela:
lacra81 (25 nov 2012)
  #3760 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 14:38:26
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
a usurica...plz
Imi place meniul, daca mai cresti cantitatea de sunca...la 50 g ar fi si mai bine...si ajungi la 1200 cal...ideal!
Felicitari ptr. combinatie!

Mercic! O sa cresc cantitatile cu timpul. Acum nu pot asa repede, tocmai am iesit de la o dieta lunga si cam stricta. In cateva luni zic sa ajung si eu la 1200-1300 kcal. Si sa ma tin si de sport zilnic.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Vuvuzela:
losefat (25 nov 2012), VentoFreddo (25 nov 2012)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole