Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #6461 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:10:01
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11



Cainele asta sunt eu...lenea in picioare...
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui losefat:
claudia22 (08 ian 2013), david (08 ian 2013), floricica0vesela (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), manumanuela (07 ian 2013), VentoFreddo (07 ian 2013)
  #6462 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:13:53
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

K...mai una si va las...prea ma distrez singurica...



Ori nu va plac...ori ati lesinat de ras!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui losefat:
claudia22 (08 ian 2013), david (08 ian 2013), floricica0vesela (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), manumanuela (07 ian 2013), rainbow (08 ian 2013)
  #6463 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:14:10
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:55
Cafea cu lapte, fara zahar, 100ml - 23 calorii, 0.4 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 0.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, 0.6 zaharuri
Lapte degresat, 150ml - 53 calorii, 5.1 proteine, 0.3 grasimi, 3 colesterol, 7.7 carbohidrati, 0 fibre, 78 sodiu, 7.7 zaharuri
Cereale cu fructe rosii, Kellogg's, 30g - 113 calorii, 3.9 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 23.1 carbohidrati, 0.9 fibre, 120 sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:40
Mar Ionatan, 180g - 94 calorii, 0.7 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 24.8 carbohidrati, 4.3 fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 02:30
Castraveti in otet, 60g - 8 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline, 16.4ml - 145 calorii, 0 proteine, 16.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Amestec legume italian, Hortex, 315g - 126 calorii, 7.9 proteine, 1.6 grasimi, - colesterol, 19.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Piept pui felii, 155g - 177 calorii, 35.7 proteine, 3.1 grasimi, - colesterol, 1.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Portocale, 220g - 104 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.7 carbohidrati, 5.3 fibre, 0 sodiu, 20.7 zaharuri
Apa plata, 700ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:30
Fasole rosie, Campo Largo, 320g - 276 calorii, 19.5 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 48 carbohidrati, 19.5 fibre, 1280 sodiu, 4.8 zaharuri
Ceapa, 40g - 17 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline, 9.8ml - 87 calorii, 0 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Otet balsamic, 16ml - 15 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 3.7 sodiu, 2.4 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1238 calorii, 76.3 proteine, 34.8 grasimi, 3 colesterol, (mult)159.8 carbohidrati, 31.2 fibre, 1481.7 sodiu, 36.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Tae-bo, Basic, 40min - 364 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 427 calorii
Metabolism bazal - 1274 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2065 calorii
Meniul meu
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui manumanuela:
david (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), penny (07 ian 2013), VentoFreddo (07 ian 2013)
  #6464 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:15:57
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Scumpele mele eu sunt rupta ,dar ce mai imi place la fitness era full acum pe seara ,numai baieti unul si unul ,daca ati sti cum imi faceau ochii ,ziceai ca nu am mai vazut barbati in viata mea ,ce sa mai merg la zumba sau pilates acolo am ramas a venit al meu si m-a luat ca nu mai veneam ,ingerasul a zis ,,de maine numai dimineata sa te duci ca seara sunt numai golani '',de unde ca erau numai bunaciuni si foarte respectosi ,sunt tare fericita cand fac sport imi da o stare de bine de uit de toate ! Cu laptopul nu am facut inca nimic ,trebuia sa ne sune ei si nu au sunat !
Scriu greu dupa asta ,fug in patut ca dus am facut la sala noapte buna fetele si am uitat Anes cea mai tare mamica cu cei mai minunati copii,felicitari pentru felul cum i-ai crescut si pentru tine aplauze pentru sport !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
anes (08 ian 2013), claudia22 (08 ian 2013), david (08 ian 2013), floricica0vesela (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), losefat (07 ian 2013), manumanuela (07 ian 2013), VentoFreddo (07 ian 2013)
  #6465 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:17:06
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul


Toate mi-au placut,dar asta-i tare de tot
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui manumanuela:
david (08 ian 2013), losefat (07 ian 2013), VentoFreddo (07 ian 2013)
  #6466 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:19:48
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
fetelor, eu sunt in oras la cafea, acu ma pregatesc de mers acasa.
nu le-a mers netul pana acum de aia nu v-am scris mai devreme.

am fost sa fac ultimele cumparaturi, o jacheta tricotata cu fermoar in fata, stil military , un tricou cu o inima maaaare pe el, o rochita tricotata alb negru, stramta in talie si larga larga jos, infoiata din talie, cu pense si patent , o pereche de blugi scurti si 2 seturi de bratari de asortate
le vazusem inaite, dar erau scumpe, asa ca le-am luat acum la reducere

tocmai mi-a zis fratiorul ca mai am un cadou intarziat, ca mi-a luat parfum.
nu mi-a zis de care, dar am incredere in el, ca numai parfumuri faine ia

gata, ma duc acasa sa-mi fac sa pap o salata cu peste si sa ma pregatesc de munca


Emi, bafta cu centrala. vrem poze.
si eu v-as pune, dar n-am aparat



Ce lucrusoare minunate,FloricelParca ziceai ca ai depasit deja bugetulSa le porti sanatoasa si cu placere,draga me,ce rau imi pare ca nu poti face poze,ca noi aici mereu ne-am aratat si hainele noi,si coafurile,si unghiutele..ma rog,toate noutatile..suntem curioase ca niste matze
Mai e frig la tine..?
Am pus poze,iubita
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara slabutele mele puse pe treaba am citit un pic ca sunt pe fuga ,am facut spaghete cu sos fara carne pentru ingeras si o supa cu galuste ,eu am papat o salata mare de cruditati si acum mi-am pregatit rucsacul si fug la sala va pup dulce o sa vin tarziu ,oricum am febra dar nu cum ma asteptam ,o seara frumoasa va doresc,eu nu am pe nimeni de sarbatorit ,asa ca petrecere cucu dar la sala trebuie sa fie cineva .
Nu ti se face foame de la salata de crutati?:::
Bravo,Fulgulet,tu si asa arati beton..cu sportul acuma o sa devii..pfoaiii...Ai grija si fie-tzi mila de bietii baieti,nu-i mai chinui si azimi-i imaginez ce e pe ei,cum se umfla in pene si incearca sa ridice cat ma multe greutati pe acolo doar doar te-or impresisona..sau stai,ca azi mergi la zumba,parca ii vad ca renunta la haltere si se baga si ei in ritm la zumbait,numa sa fie pe langa tine
P.S-apreciez ca ai renuntat la vrajitoarea saltareata pt mine
[QUOTE=incognito;1199354]
Sa vedem, ca am mai avut perioade cand am facut zumba si apoi...
Poate maine iesi din starea nasoala si poti face cat de putin sport..
Seara frumoasa.

Nici la mine nu aintrat mai mult de 1 l apa azi..
Zumba rules!!
Flory ce lucruri faine ti-ai luat, pacat ca nua i ap foto sa faci poze..
Pai am dat doar zapada ...desi am transpirat bine, parca nu e ca 45 min zumba..sau nu mai stiu eu? oricum, le-am trecut la consum de calorii.
Ti-ai facut bagajele??

De azi incepi? Si la ce mergi azi? De la cat? Zumba?
Bravo tie Fulgule...

eu ies, tocmai am papat de seara, asa ca am putut incheia meniul(cam multe grasimi-de la sarmale), dar asta e..
va pup pe toate , pe maine dimi.
[QUOTE]
eu zic ca ai consumat mai mult cu lopata decat cu zumba
Pupicei si somn usor!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Sal fetele sportivele!

La multi ani tuturor Ionilor, Ioanelor si celor care ii apartin!

Eu abia de o ora am ajuns acasa. N-am mai avut mancare gatita si copiii m-au asteptat cu paste cu fructe de mare Masa aranjata frumos si pana m-am schimbat si spalat pe maini, pe masa abureau pastele cu patrunjel tocat. Un deliciu ... si a fost mai deliciu ca a fost pregatit de kindereii mei. Cam asa aratau farfuriile:


Yes!!!!!!


Las' ca beau eu acum dupa cina asta un pahar de vin alb ... buuun e de numa'!
Dar de de azi cred ca ma apuc de Carmen si am baut la lucru 1 l de ceai!
ps: ms pt caruta de aprecieri!!!!
Wowwwce copii ai...de nota 10..20..mai bine 100000da sa stii ca e meritul tau,mamico,cum i-ai educat asa ii aiSunteti o familie minunata,eu asa va vad..si am zis-o mereu..si frumosi,si cuminti,si destepti ..si..si ...si..ce mai e de zis?decat sa iti fie de bine,arata yammm ce ai acolo in poza,si nu mai zic ce pofta imi e..
Pupicei si pt kinderei,jos palaria!si sa-ti vie de bine vinul
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna seara fetele mele .Am ajuns acum acasa ,ma doare spatele ,am intrat sa va spun noapte buna iubitele mele,va pup
AI pomenit ceva de probleme de sanatate...pser sa nu fie nimic grav,poate o banala raceala si sa treaca repede,multa sanatate,Vidi!
Cum v-ati petrecut azi..ce cadouri a primit David-ionut..?
Multa sanatate,Vidi drag,ai grija de tine!
Citat:
Anterior postat de penny Vezi mesajul
Buna seara dragele mele!!!
Doamne ce de pagini scris, abia am terminat
Am obosit acu ma culc

Ati avut o zi buna astazi? V-au iesit pasentzele?
Eu am reusit sa tin si azi dieta in ciuda conditiilor vitrege

Anes m-ai omorat cu pastele alea... vad si un octopus.... yaaaaaaam
Slabiciunea mea e bucataria italiana... as trai numai cu pizza si paste

Uneori ii inteleg p-aia de 400 de kile, care nu se misca, doar respira si mananca... mananca cu asa dragoste. Cred ca as fi si eu o candidata f buna... ar fi numai cutii de pizza in jurul meu


Bravo,Penny,pt ca ai rezistat eroic si azi,esti tare,ce mai..
Si eu mor dupa mancarea italiana(evident) dar stii ce e ciudat..?ca in Romania mereu m-am ingrasat,si in Italia mereu am reusit sa slabesc..asta pt ca desi au pizza si minunatii de dulciurele,mananca si multa "verdeata"(frunze de cicoare,stevie,spanac,broccoli,si alte feluri de frunzeturi ),si muult peste proaspat(si aici intra si scoici de zeci de feluri,creveti,calamari,caracatite mari,caracatite mici"moscardini"..)Nu mai zic ca deja am apa in gura..

Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Salutare fetele si in sfarsit va spun un calduros LA MULTI ANI!!!!stiu puteti sa dati in mine cu rosiii,oua sau ce vreti voi.Nici nu mai stiu de cand nu am intrat pe forum,dar asta nu inseamna ca v-am uitat sau ca nu v-am citi pe ascuns.Nu am mai intrat pt ca iar cazusem in butoiul cu melancolie.,adik eram in oarecare depresie pt ca sotul meu dupa cum stiti nu mai vroia copii dar acest lucru pt mine a devenit telul meu i viata.de aici a aparut o problema intre noi.nu ne mai intelegeam iar eu plangeam in fiecare luna ,in acele zile......dar ca sa nu ma lungesc intr-un final MINUNEAs-a intamplat.nu stiu daca sotul meu a vrut dar stiu sigur ca MICUTA DOMNULUI sigur a vrut fiindu-i mila de mine.asa ca anul trecut inaprilie m ramas INSARCINATA.ACUM IAR NU AM INTRAT SA VA IMPARTASESC BUCURIA de frica sa nu se spulbere asa cum am patit cu gemenii.Asa ca va anunt azi ca in timp ce va scriu o tin in brate pe MARIA care s-a nascut pe 20.12.2012,avand 3kg si 50 cm.asa ca va pun poze sa o vedeti si intru din nou daca ma mai primiti in grupl vostru pt ca eu acum am iarasi 80 kgdar imi sunt cele mai dragi kg de care stiu ca voi scapa.va pup si promit ca voi intra cat de des ma vor lasa MARIA SI ANDREI.va pupa si va saluta O MAMICA FERICITA!!!!1!

Oana nu-mi vine sa cred.sunt superfericita,uite ca ai reusit sa ma faci sa plang..de-ai sti de cate ori am intrebat de tine pe aici,ne-a fost f f f f f dor..Poate ne face si Crina o asa surpriza placuta,ca si ea mai voia un bebe
Deci..Sa-ti traiasca fetita,sa fiti sanatoase si fericite,chiar esti o mamica implinita acum,asa mult ma bucur,ca un copil,ca ti s-a indeplinit dorinta,cred ca si sotul s-a inmuiat si fetita e acum printesa lui
Nu dam cu nimica,poate cu ceva flori,trandafiri,drept multumire ca ai revenit cu asa veste minunata!!!!!!
Cred ca nu o sa ai cine stie ce timp de noi,cu 2 copilasi,dar te rog sa mai intri sa ne zici cate ceva de cum mai esti,si sa pui pozici ,intra si la jurnalul mamicilor 2011,sunt fete minunate acolo,cu experienta si te vor ajuta cu orice ai nevoie despre cresterea copilei
Mii de pupici pt voi!!!hipiiiii!!!Nanei is back!!!
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Iti dai seama ca au fost cu atat mai bune ca mi le-au pregatit copiii , si-au asteptat mama de la servici cu ele aburind pe masa. Dragii de ei! Tu nu-mi stii kinderiifie-mea are 13 ani si fiu-mio 11. Sunt cei mai superbi si draguti si excelenti copii din toata lumea

Si noi suntem fani de tot ce e italian, dar nu cred ca as fi foarte fericita doar cu pizzaa si paste , ador si fructele de mare, si tiramisu si inghe aia a lor cu bezele - Emi help, cum se cheama? - deci, mai bine ma opresc, ok?

Deci, eu am venit sa ma laud ca am facut azi ziua 1 cu Carmen Bruma ... merit aplauze. Inca o tura de aplauze pt nemancat dupa 19 (deocamdata, dar sper ca azi, a trecut ... ). Fetelor? deci? Astept aplauzele!
Te cred ca ai fost asa mandra si fericita cand i-ai gasit ca 2 furnicute,cu masa asa faina..si ce papa bun si de dieta au facut ei...
Emi nu poate sa te ajute,ca nu are idee de ce inghe cu bezele e vorbaea manca numa inghe fara bezele..de vreo 10 feluri
Wow,te-ai pus iar pe treaba cu Brumica,tine-o tot asa,poate se ia si la mine
Citat:
Anterior postat de sherpika Vezi mesajul
Va pup, dragele mele!

La multi ani sarbatoritelor/sarbatoritilor de astazi de Sf. Ion!

Nanei, sa-ti traiasca minunea si sa fii sanatoasa, sa te bucuri de ea!

Eu mi-am mai revenit putin, inca sunt cu orezul meu, legumele fierte si branza la purtator, dar recunosc faptul ca astazi mi-am permis si o bucatica de cioco neagra, dar totul a fost in parametri normali, n-am sarit calul, sa nu mi se faca iar rau. La munca am avut o zi cum rar cred ca se pot intampla si doar in visele cele mai urate. Din pacate a fost ca un cosmar devenit realitate, asa ca n-am mai stat si am plecat la cules de semnaturi pentru incetarea colaborarii mele devenite chinuitoare in ultimul timp. Imi mai trebuie acordul final si din martie sunt libera de contract. N-am nici cea mai vaga idee ce o sa fac, vreau doar sa ies din mediul viciat in care ma aflu, care aproape mi-a distrus sanatatea. Insa sunt increzatoare ca o sa fiu si o sa fie totul bine in cele din urma!
BUna,scumpa,ma bucur ca te simti mai bine si ma bucur si ca ai decis sa lasi un loc de munca asa traumatizant,meriti mai mult si mai bine si deja cum te cunoastem de aici o sa reusesti!Succes si sanatate iti doresc!
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
K...deci bravo fetelor ce au facut sport si au mancat sanatos!
Eu nu am fost cuminte...am mancat un mufins de dimi si 3 covrigi cu susan......fetelor aveam o foame pe la 5 ca as fi mancat si vacuta postata de Manu in mesaje...apropo, da ce vesela esti azi draga mea!
Anne, ce frumos te rasfata copii...cinste lor!
lasa mai,ca nu capat de lume..ai avut si tu o cadere a glicemiei,prea multi carbo probabil care au cerut alti carbo...te reglezi tu,ca esti cuminte si ambitioasa,nu mai zic ce frumoasa esti
Lasa vacuta in pace,nu e buna,e fibroasa,nu vezi cata miscare face..

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Ei...serios...bine atunci o sun pe Carmen sa ii cer voie
K...maine nu pot...merg la Prefectura ptr. apostila...sa-mi ti pumni sa reusesc...ma termina nervos actele astea!
SI pe mine umblatul cu acte ma omoara...stiai ca la italiani exista agentii care se ocupa de tot-tot,nu conteaza ce vrei...?aici nu exista,ca altfel eram clientul nr 1..
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul

Buna Ane si FELICITARI ,asa te vreau .Eu am intrat sa va spun ca am facut 20 de min cu Billy ,ca trecuse spatele .Am sunat doctorita azi si mi-a spus sa vin dupa trimitere ,pentru rinichi ,crede ca ori sunt racita zdravan ori am pietre ,sau mai grav ,hernie,piate nu o fi asa.


gata am iesit ,noapte buna
sper sa nu ai pietre,eu am avut una mica,am eliminat-o natural si am zis ca mor..e cea mai mare durere pe care am experimentat-o..poate esti racita,insanatosire grabnica si lasa sportul pt cand vei fi ok
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
anes (08 ian 2013), david (08 ian 2013), floricica0vesela (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013)
  #6467 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:22:10
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Noapte buna dragele mele!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui losefat:
manumanuela (07 ian 2013), VentoFreddo (07 ian 2013)
  #6468 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:27:48
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
K...mai una si va las...prea ma distrez singurica...



Ori nu va plac...ori ati lesinat de ras!
ne plac si am si lesinat de ras
da eu am fost ocupata sa raspund cu un megamesajoi
Tare aia cu gaina)
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:55
Cafea cu lapte, fara zahar, 100ml - 23 calorii, 0.4 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 0.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, 0.6 zaharuri
Lapte degresat, 150ml - 53 calorii, 5.1 proteine, 0.3 grasimi, 3 colesterol, 7.7 carbohidrati, 0 fibre, 78 sodiu, 7.7 zaharuri
Cereale cu fructe rosii, Kellogg's, 30g - 113 calorii, 3.9 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 23.1 carbohidrati, 0.9 fibre, 120 sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:40
Mar Ionatan, 180g - 94 calorii, 0.7 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 24.8 carbohidrati, 4.3 fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 02:30
Castraveti in otet, 60g - 8 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline, 16.4ml - 145 calorii, 0 proteine, 16.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Amestec legume italian, Hortex, 315g - 126 calorii, 7.9 proteine, 1.6 grasimi, - colesterol, 19.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Piept pui felii, 155g - 177 calorii, 35.7 proteine, 3.1 grasimi, - colesterol, 1.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Portocale, 220g - 104 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.7 carbohidrati, 5.3 fibre, 0 sodiu, 20.7 zaharuri
Apa plata, 700ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 19:30
Fasole rosie, Campo Largo, 320g - 276 calorii, 19.5 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 48 carbohidrati, 19.5 fibre, 1280 sodiu, 4.8 zaharuri
Ceapa, 40g - 17 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de masline, 9.8ml - 87 calorii, 0 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Otet balsamic, 16ml - 15 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0 fibre, 3.7 sodiu, 2.4 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1238 calorii, 76.3 proteine, 34.8 grasimi, 3 colesterol, (mult)159.8 carbohidrati, 31.2 fibre, 1481.7 sodiu, 36.2 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Tae-bo, Basic, 40min - 364 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 60min - 427 calorii
Metabolism bazal - 1274 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2065 calorii
Meniul meu
Super super meniu!mai ales partea de jos cu sportul imi place in special

Poate sa-ti dea bunica Emi un sfat?Maine la salata aia baga o lingura ulei de masline in plus,sau un pumn de migdale sau nuci,ca nu ingrasa da iti cresc ceva caloriile..ca sa ai de unde sa scazi cand sau daca vei stagnaeu o sa ma mentin pe la 1450-1550 de cal..asa am slabit mai mereu...
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Scumpele mele eu sunt rupta ,dar ce mai imi place la fitness era full acum pe seara ,numai baieti unul si unul ,daca ati sti cum imi faceau ochii ,ziceai ca nu am mai vazut barbati in viata mea ,ce sa mai merg la zumba sau pilates acolo am ramas a venit al meu si m-a luat ca nu mai veneam ,ingerasul a zis ,,de maine numai dimineata sa te duci ca seara sunt numai golani '',de unde ca erau numai bunaciuni si foarte respectosi ,sunt tare fericita cand fac sport imi da o stare de bine de uit de toate ! Cu laptopul nu am facut inca nimic ,trebuia sa ne sune ei si nu au sunat !
Scriu greu dupa asta ,fug in patut ca dus am facut la sala noapte buna fetele si am uitat Anes cea mai tare mamica cu cei mai minunati copii,felicitari pentru felul cum i-ai crescut si pentru tine aplauze pentru sport !
nebunaticooo!!!Am zis eu.da ma asteptam sa zumbaiesti inconjurata de vreo 20 musculosi..iar i-ai zapacit si le-ai dat peste cap orarul de fitnessSaracu' ingeras..el isi face grji pt cine nu trebuie..ar trebui sa fie ingrijorat pt "golani"
Noapte buna,scumpa!
Citat:
Anterior postat de losefat Vezi mesajul
Noapte buna dragele mele!
Noapte buna,iubita,pe maine!


Kamy,eu asa sunt ascutita,si la 80 de kileburta e mare..si copanele..daca acu,la 69 iti par slaba la fata,ma intreb cum o sa fiu la 63..supta ca moartea..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 07 ian 2013 at 23:32:41.
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
david (08 ian 2013), incognito (08 ian 2013), Kamyy (08 ian 2013), losefat (08 ian 2013)
  #6469 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:31:35
manumanuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: alcazar de san juan, Spania
Vârsta: 45
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 2.335
Aprecieri acordate: 5.559
Am fost apreciat(a) de 3.898 ori in 1.155 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Emi,ce zici de meniul meu?E bun?Multi carbo,dar cred ca sunt de la ulei,deci sunt sanatosi.Cred eu
Răspuns cu citat
  #6470 (permalink)  
Vechi 07 ian 2013, 23:33:26
claudia22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: BRAILA/franta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 124kg
Mesaje: 1.758
Aprecieri acordate: 5.080
Am fost apreciat(a) de 2.812 ori in 975 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Buna dimineata,tuturor..sa avceti o saptamina frumoasa si plina de succese...
La multi ani sarbatoritilor nostri..am si eu un ionica in familie..al meu sot,desi in acte e Nicu,e botezat de preot Ion..dar noi sarbatorim prin munca,ca de azi incepem munca...
Eu va pupacesc si ma bag la sport..o sa incerc sa va citesc printre picaturi...zi fainaa ciao,ciaoo
la multi ani sotului ella lasa actele sanatosi sa fiti
__________________
barbatilor le plac forme oasele sunt pentru caini
claudia22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2606 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2089 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole