Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #7331 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 14:26:40
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Floricico ...bine ca ai gasit certificatul...asa suntem noi mamele(ma refer la mine)ne mai paraseste cate un neuron...in sfarsit poate ajungi si la bunicuta ta...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui angela av:
floricica0vesela (17 ian 2013), Kamyy (17 ian 2013), VentoFreddo (17 ian 2013)
  #7332 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 14:44:50
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

O zi buna sa aveti toate....
eu merg acasa ca am inghetat.
mi-am luat o pereche de cizme de primavara in picioare, neimblanite, ca aveam probleme cu fermoarul la ele si vroiam sa le probez sa vad daca tine cel nou, si mi-au inghetat picioarele in ele

daca nu mai intru cateva zile, am disparut la tara. asa ca va urez weekend fain la toate
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui floricica0vesela:
incognito (19 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013)
  #7333 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 15:07:01
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am papat,bun a fost,da am mancat fara pofta de mancare..f aiurea ea ca in ultimul timp cam sar md(ma trezesc tarziu),la pranz nu mi-e foame..si uite asa ajung seara de rup frigiderul..trebuie sa revin iar la ritmul de anul trecut,cu md regulat abundent,pranz glicemic mic si cina f lejera..
Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul




Fetelor, calciu stiu ca e bine sa se ia in perioada asta mie asa mi-a zis ginecologul, sa iau cu trei zile inainte 500 mg de calciu si pana se termina ca se pierde mult calciu acum.
Sanatate!


Da, da, asta ziceam, calciu, e bine de luat



E, asta e, pacat ca a fost seara si nu la pranz tu ai fost in italia, te-ai intors cu vreo reteta magica de aluat de pizza? ca astea din comert nu imi plac
Apropo, tu de unde iei tonul? e din acela, la conserva, cumparat sau cum?



Cumpatarea e greu de obtinut, eu mai fac asa ravagii la cate o tava de placinta cu branza



Buna iubita!
deci si tu ai stari destea..o fi astenia de primavara care ne loveste mai devreme
eu nu iau niciodat animic la ciclu..nici calciu nici altceva..analizele mi-au iesit intotdeauna bune,numa colesterolul la limita de sus..
Tonul l-am avut din italia,in ulei de masline extravirgin,acu l-am terminat si am luat in sos propriu de aici,nu prea imi place da nah,asta e..uleiul i-l pun eu,extravirgin de masline-
fetele care ati fost in Italia,stiti ca acolo e un tip de pizza care se numeste "la metru",eu deaia fac ca e f dietetica,un blat subtire de tot,cativa milimetri,suc de rosii pe el si ceva umplutura,cum am scris si eu,nu multe,e ma mult ca o scovearca asa..e cea mai dietetica pizza,norocul meu ca e preferata sotului..alea cu umpluturi grele,moi nu-i plac.
Reteta speciala nu am..blatul il fac ca la paine..la ochi,nu am masuri.Cam 250 gr de faina,juma cub drojdie topit in apa calda si sare.imi intra cam 3 sferturi de cana cu apa calda la framantat..amestec intai cu o lingurita pana se amesteca bine faina cu drojdia,pe urma bag o mana(in castron larg fac..) si cu o mana framant cu una adaug apa..coca nu o fac tare,ci mai moale,elastica asa..lipicioasa. O strang intr-o painica in mijlocul castronul,pudrez cu faina,tai in cruce,adanc(dospeste mai repede) si acopar cu prosop curat,la cald,de la pranz pana la ora 9.Atunci,cu mainile de faina si pe un fund infainat,intind painica aia cat pot..nu folosesc sucitor.pe urma o pun in tava captusita cu pergament,o intind f bine pana acopera suprafata,f f subtire,cativa milimetri..ung cu suc de rosii,pun intai branza si pe urma ce am prin casa.o lingura de ulei de masline turnata in fir deasupra si pe urma la cuptor,la maxim(240 gr).Cuptorul il incalzesc in prealabil.E gata cand se rumeneste pe margini.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Am trecut prin casuta sa vad cine s-a mai trezit si ce a mai facut...
Emy zici ca aseara ai facit-o lata......eu nu am tinut ziua de fructe cu voi si nici nu o sa o tin prea curand,nu vreau ca seara sa patesc ca tine...
.....
..tu nu le baga in seama...ieri eram in masina si o asteptam pe fata sa vina de la farmacie...trece o tipa cu fusta mini si pe niste botine deabea se tinea pe ele,trece pe langa doua babute,astea se uita lung si incep sa comenteze,se opresc si intorc capul dupa tipa tot comentand...cand a venit fata m-a gasit razand de una singura(babutele tot comentau,uitasera unde plecasera,mai radeu)..i-am povestit la fata faza si i-am zis ca au uitat ca si ele au fost tinere...

...maine fac ciorbita de salata verde cu loboda si spanac..sunt solari intr-o loc.apropiata,am comandat pe maine 10 salate,loboda si spanac am in congelator...

Papa meu pana acum..
o cana suc de morcov la prima ora..2 lingurite pasta ton pe un sfert felie paine si ardei kapia rosu...la mine 2 oua ,90gr.branzica vaca, cateva feli ardei kapia gras desarata ,o cafea o jumate litru ceai goji si 2 cani apa...inca nu stiu ce manac acasa...am vrut sa iau ieri ridiche alba dar la bila nu avea..si am uitat...
... azi m-a intrebat o colega ,ce am slabit asa mult..alta raspunde ;iubeste,e indragostita...ha! ha!ha!...normal ca iubesc si sunt indragostita...eu sunt inplinita la ani mei,ea e doar cu cativa ani mai mica ca mine si e tot in cautarea marii iubiri ,sunt rea ,nu?... si nu am slabit...doar nu mai sunt pufoasa...doar sunt amanta lui Billy..
Buna,Angi,ce m-ai facut sa rad si cu babele si cu colegaNu esti rea,i-ai zis adevarul
da,ieri am dat-o-n bara..oricum,am vazut ca am carbo mici,macar cu asta ma consolez
Oare si noi o sa fim babe destea cartitoare...deocamdata nu suntma uit dupa fete daca-s frumoase,le admir,mai ceva ca un barbatda cine stie mai tarziu..
ridiche si alba si neagra avea la lidl..eu am luat neagra,azi am terminat-o,imi place f mult
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna la fete


am avut un noroc chior azi, si cand imi beiam cafeaua dimineata, inainte sa merg sa-mi depun actele pentru certificatul de nastere, m-am bagat in balcon sa-mi caut niste cizme vechi de dus la tara, sa le pot baga in noroi pe acolo, si am dat de o cutie dosita de mama cu tot felul de casti si accesorii de calculator, in care era si o pungulita cu actele mele, am gasit si certificatul meu
inca nu stiu ce cauta acolo, dar si mama e aiurita ca mine, asa ca nu-mi mai bat capul.
macar acuma il am si am scapat de jumate umblatul.

asa ca daca tot aveam actele adunate, plus certificatul de nastere, m-am spalat repede pe cap sa-mi fac parul sa merg la buletine. cand am terminat cu baia, s-a luat curentul, eu cu parul ud
mi-am pus o esarfa in cap, asa cum era, m-a dus tata cu masina la coafor sa-mi usc parul, mi l-a aranjat doamna pe perie, am fugit apoi la politie, mi-am depus actele de buletin, joia viitoare e gata.

mi-am rezervat biletul pentru danemarca, pe 2 februarie, i-am facut cumparaturi lui frate-meu sa-i trimit pachet, mai am niste sirop de muguri de pin sa-i cumpar si gata, si deseara sper sa fug la tara, la bunica, daca mai are tati chef sa conduca.
il deranjeaza vremea asta umeda la inima.

maine o las pe buni sa ma hraneasca cu ce vrea, poimaine ma bag la regim ca am noaptea niste dureri de stomac ca imi vine sa ma urc pe pereti.
acuma tot fac ture la baie ca o saptamana cu drumurile mele nu am iesit deloc

incerc acuma sa dau de nr de telefon al dentistului meu din Cluj sa-mi fac programare, am de scos o masea de minte si de facut un detartraj.
chiar ca noroc chior...bine ca l-ai gasit,ai scapat de stres si alergatura..
si uite asa ai ajuns si la coafor.Nu cred ca te-ai distrat,cu parul ud pe frigul asta...
Hai ca acum reusesti sa-ti rezolvi problemele la timp,succes cu dentistul,uf,tre sa ajung si eu..da ma duc in mai la cel italian,cu el mi-am facut toate lucrarile la masele.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
O zi buna sa aveti toate....
eu merg acasa ca am inghetat.
mi-am luat o pereche de cizme de primavara in picioare, neimblanite, ca aveam probleme cu fermoarul la ele si vroiam sa le probez sa vad daca tine cel nou, si mi-au inghetat picioarele in ele

daca nu mai intru cateva zile, am disparut la tara. asa ca va urez weekend fain la toate
Ai grija sa nu racesti
Pupicei si distractie placuta cu buni tau!Poate ajungi,inainte de plecare..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 17 ian 2013 at 15:09:29.
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
coco23 (17 ian 2013), floricica0vesela (21 ian 2013), incognito (19 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013)
  #7334 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 15:17:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetele,mie mi-e tare dor de Ella si de mesajele ei
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
incognito (19 ian 2013), lacra81 (17 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013), myha (18 ian 2013)
  #7335 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 15:39:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Meniul meu de azi:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:20
Merisoare deshidratate, Orlando's, 30g - 93 calorii, 0.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 19.9 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Migdale, crude, 8g - 47 calorii, 1.7 proteine, 4.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Monini, 8ml - 66 calorii, 0 proteine, 7.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 15:22
Suc de lamaie, proaspat stors, 20g - 5 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.2 sodiu, 0.5 zaharuri
Castravete, cu coaja, crud, 130g - 20 calorii, 0.8 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0.7 fibre, 2.6 sodiu, 2.2 zaharuri
Ridiche neagra de iarna, 100g - 26 calorii, 1.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ardei rosu gras, 30g - 10 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Telemea maturata de capra, 100g - 269 calorii, 19 proteine, 21 grasimi, - colesterol, 1 carbohidrati, 1 fibre, - sodiu, - zaharuri
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 350g - 95 calorii, 4.2 proteine, 8.4 grasimi, - colesterol, 16.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Monini, 20ml - 165 calorii, 0 proteine, 18.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 18:32
Seminte de floarea soarelui cu sare negre, Nutline, 80g - 260 calorii, 8.6 proteine, 22.6 grasimi, 0 colesterol, 11 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 21:28
Ciuperci la gratar simple, by Gea, 100g - 27 calorii, 1.2 proteine, 2.4 grasimi, - colesterol, 4.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ou de gaina, integral, 140g - 223 calorii, 19 proteine, 12.7 grasimi, 175 colesterol, 3.2 carbohidrati, 0 fibre, 175 sodiu, 0 zaharuri
Castravete, cu coaja, crud, 130g - 20 calorii, 0.8 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0.7 fibre, 2.6 sodiu, 2.2 zaharuri
Rosii, 200g - 36 calorii, 1.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 10 sodiu, 5.2 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1362 calorii, (mic)59.6 proteine, (mult)97.9 grasimi, 175 colesterol, (mic)83.9 carbohidrati, 8.1 fibre, 190.4 sodiu, 10.5 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1430 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1430 calorii
si pranzul:
Imagini ataşate
File Type: jpg XL803846.JPG (3,56 MB, 11 vizualizări)
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
Fulguta (17 ian 2013), incognito (19 ian 2013), Kamyy (17 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013)
  #7336 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 16:40:35
mariana34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetelor, dupa ce a adormit Tamara la pranz, am facut vreo 9 minute aerobic si am plecat la taiat lemne, 3 roabe pline.Termin, cu gandul la mancare, ca aveam o foame...., si Doamne, asa m-am enervat cand sa-mi fac ficatul la gratar. Cumnata, da cum il faci, da de ce acolo, da, de ce nu in tigaie, da, de ce......pleaca, intre timp il fac, vine cumnatul, aceleasi intrebari, sfaturicica asa nu iese bine. Da, de ce nu ma lasa sa fac cum vor muschii mei, ca doar pentru mine il fac? In fine, l-am facut, mancat cu mustar, asa aveam eu pofta, a fost prea putin, dar mie mi-a placut. Vreau la casa mea!!!!!!!!!!! Iertati-ma ca m-am descarcat la voi, simteam ca explodez.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
floricica0vesela (21 ian 2013), Fulguta (17 ian 2013), incognito (19 ian 2013), Kamyy (17 ian 2013), lacra81 (17 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013)
  #7337 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 16:43:28
mariana34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Ma gandeam, ce ma fac, daca citeste cumnata. Si-a facut cont, v-am mai spus parca. Trebuie sa nu mai zic nimic
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui mariana34:
Kamyy (17 ian 2013)
  #7338 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 16:47:22
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Salutare fetele!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
incognito (19 ian 2013), lacra81 (17 ian 2013)
  #7339 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 17:09:02
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Hop si eu...inainte am sosit acasa si cu tableta in mana sa vad ce ati mai facut...Sanatate multa fetele......asteptam vesti bune....
Rezultate la cantar nu sunt prea bune parca...ziua de ieri nu a fost reusita pt niciuna....
Azi am papat la amiaza mai bine la scoala...mi- am cumparat o salata cu ou,legume....buna buna...nu mai gac prostii,nu papa aproape nimic pe acolo apoi acasa da- i....
Cu rusii e mai bine...vin inca dar normal...poate doar in prima zii...si dc am papat m- am simtit si mai bine....
Angi nu a zis nimeni sa intrerup medicamentele acum la ciclu...dar cum am mai scris e mai bine azi....magneziu stii ca iau...
Fulgu condoleante cumnatei...te asteptam cu vesti bune de la rmn...
Va pup pe toate,o dupa- amiaza placuta...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
incognito (19 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013)
  #7340 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 17:25:19
mariana34's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Salutare fetele!!!!!
Salutare, Rozi!!!!

Citat:
Anterior postat de Kamyy Vezi mesajul
Hop si eu...inainte am sosit acasa si cu tableta in mana sa vad ce ati mai facut...Sanatate multa fetele......asteptam vesti bune....
Rezultate la cantar nu sunt prea bune parca...ziua de ieri nu a fost reusita pt niciuna....
Azi am papat la amiaza mai bine la scoala...mi- am cumparat o salata cu ou,legume....buna buna...nu mai gac prostii,nu papa aproape nimic pe acolo apoi acasa da- i....
Cu rusii e mai bine...vin inca dar normal...poate doar in prima zii...si dc am papat m- am simtit si mai bine....
Angi nu a zis nimeni sa intrerup medicamentele acum la ciclu...dar cum am mai scris e mai bine azi....magneziu stii ca iau...
Fulgu condoleante cumnatei...te asteptam cu vesti bune de la rmn...
Va pup pe toate,o dupa- amiaza placuta...
O sa fie si rezultate, sunt sigura. Acum, esti cu rusii, dupa ce trec, ai sa vezi, cum va arata cantarul in scadere. Bine ca ti-ai cumparat salatica, asa nu ai rabdat foamea pe acolo.
O dupa amiaza placuta si tie, alaturi de cei dragi!
Trebuie sa vina si al meu sot, asa ca intru mai tarziu, sa vad ce mai faceti.
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
incognito (19 ian 2013), Kamyy (17 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013), rozica1965 (17 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole