Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #8311 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 09:26:49
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata Angi, o saptamana cu mult spor si tie!
Ai fost harnicuta ieri cu atat sport, am pedalat si eu dar 30 de minute, moderat
De Vidia eu nu stiu numic, poate are timp sa intre azi sa ne spuna cum se mai simte.
__________________
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui myha:
david (28 ian 2013)
  #8312 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 09:34:30
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
....Anes la noi nu mai ninge,dar e tare frig! o saptamana usoara si tie iti doresc!
....
Nu mai ninge si nici foarte frig nu e, dar tot ma streseaza curatatul masinii, dimineata cand trebe sa fugim la scoala/servici.

Citat:
Anterior postat de claudia22 Vezi mesajul
....
lasa mai ca e buna si zapada uf ce plimbare placuta ieri in padure pe zapada
...
De acord, e buna zapada, dar nu in oras, pe drumurile pe care circul si nici pe masina mea.
E faina zapada, dar sa merg eu la ea, nu sa vie ea la mine ...
Sa va fie de bine plimbarea!

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
...nu mai zic ca in casa e vraiste si tb sa ma pauc de curatenie ,papica
spor la treburi!

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
....Anes si eu vreau sa vina primavaraaaaaa, este anotimpul meu preferat, atunci cand toata natura se trezeste la viataA
suntem deja 2!!!!!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
....Anes si la noi a nins...e iarna...
....
...
N-a nins foarte mult si nici nu se prinde, pt sapt asta s-au anuntat temperaturi de pana la 10, 11 grade la Tm ... stiu ca nu e binen si mai stiu ca trebe sa fie iarna, dar ... tot astept primavara.
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui anes:
david (28 ian 2013), lacra81 (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8313 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 09:37:34
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Iata ce am gasit pt voi:

Greutatea ta este scrisa in stele?

Poate sa iti sune bizar, dar greutatea ta poate sa iti fie predestinata. Mai exact, poate fi dictata de semnul zodiacal care iti guverneaza destinul si nu te lasa, sub nicio forma, sa ai motive de bucurie cand folosesti cantarul.

Daca au esuat toate dietele pe care le-ai urmat si nu mai stii prin ce tertipuri iti poti remodela corpul, poate a sosit momentul sa arunci o privire in sistemul solar si sa vezi cum te pot ajuta astrele sa ai corpul pe care il visezi, cu greutatea optima.

Semnele de foc - Berbec, Leu, Sagetator


Foarte putin rabdatoare, ambitioase si stralucitoare, semnele de foc functioneaza dupa principiul "pe cat de repede ma aprind, pe atat de repede ma sting". Berbecul, Leul si Sagetatorul au tendinta sa isi neglijeze greutatea, iar cand isi apleaca totusi atentia catre kilogramele lor, tind sa renunte rapid la diete si sport.

Initial, semnele de foc sunt invadate de o dorinta coplesitoare de a-si rezolva problemele de greutate (pentru ca, deseori, constata neregulile intr-o faza avansata). Prin urmare, "vaneaza" toate variantele de a scapa in timp record de kilograme, precum curele de slabire drastice, infometarea si extenuarea prin sport. Berbecii, Sagetatorii si Leii pot sa bea o saptamana intreaga numai suc de lamaie, atat de aprins este avantul lor.

Partea mai putin buna intervine cand, epuizate, aceste zodii isi pierd din avant si revin rapid la vechile obiceiuri. Simt ca o merita, ca doar s-au chinuit cumplit o vreme si au suferit, deci fast-food-ul li se cuvine!

Cea mai buna strategie de control al greutatii pentru semnele de foc este solicitarea ajutorului specializat (un medic nutritionist), care sa prescrie o dieta foarte putin restrictiva, dar constanta. Sub supraveghere, semnele de foc au tendinta sa fie mult mai constiincioase.

Semnele de aer - Gemeni, Balanta si Varsator


In mod normal, semnele de aer au o constitutie zvelta si se preocupa intens de mentinerea formei lor corporale. Problemele de greutate apar doar in urma unor evenimente care le justifica (sarcina, un tratament medicamentos etc). Daca esti un semn de aer, probabil ca nu ai nevoie sa iti spuna cineva ca a venit momentul sa iti ingrijesti silueta!

Cea mai buna metoda sa scapi de kilogramele in plus este sa renunti la dulciuri (sigur iti plac prea mult!) si sa eviti intru totul sedentarismul. De asemenea, iti este util sa discuti cu alti oameni despre cum poti sa imbratisezi un stil de viata sanatos, sa oferi si sa primesti sfaturi, sa comunici cu experti - comunicarea iti face bine!

Semnele de apa - Rac, Scorpion si Pesti


Mereu schimbatoare ca elementul natural care le reprezinta, semnele de apa isi pot folosi personalitatea astrala pentru a obtine greutatea ideala rapida. Racii, Scorpionii si Pestii sunt predispusi ingrasarii, dar mai ales negarii ca au aceasta problema de-a lungul vietii.

Cea mai buna strategie de slabit pentru semnele de apa implica evitarea planurilor nutritionale complexe. De pilda, o cura de slabire in care trebuie sa mananci 25 de grame de ou si 150 de grame de piept de pui nu sunt pentru tine, intrucat te enerveaza mai mult, decat sa iti faca bine. In schimb, poti sa iti schimbi regimul alimentar impunandu-ti sa mananci mai multe fructe, cereale integrale, nuci, alune si legume, cu mai putine alimente cu grasimi saturate
Iar cea mai importanta metoda sa iti tii in frau greutatea este sa mergi la inot - te vei simti ca pestele in apa, vei slabi si iti vei redobandi echilibrul fizic si mental.

Semnele de pamant - Taur, Fecioara, Capricorn


Semnele de pamant sunt atente cu greutatea lor si le pasa cand arata altfel decat perfect, insa prin natura lor, sunt gurmande innascute. Un program de slabit care sa implice exclusiv o dieta restrictiva nu este eficienta pentru Tauri, Fecioare sau Capricorni, intrucat nu este sustenabila pe termen lung.

Cea mai buna metoda pentru semnele de pamant sa ramana in forma este miscarea regulata, prin exercitii simple. Plimbarile, joggingul, mersul cu bicicleta sau sesiunile usoare la sala de fitness sunt cele mai bune strategii pentru aceste zodii.

Daca faci parte din aceasta categorie, mananca putin din toate (nu iti refuza categorii de alimente) si incearca sa iti rasplatesti eforturile. De pilda, dupa o luna intreaga de sala, te poti auto-recompensa cu o sedinta de masaj de relaxare!


Sursa: acasa

anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui anes:
david (28 ian 2013), lacra81 (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), mariana34 (29 ian 2013), myha (28 ian 2013), rozica1965 (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8314 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 09:50:49
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata scumpele mele ,am intrat sa va salut inainte sa plec prin zapada ,ce imi place ,multe fete vor primavara eu vreau iarna .va doresc o saptamana plina de reusite .Am facut deja painica calda si sucuri de legume ,am baut si acum la drum cu mine ,am in gentuta 2 banane ,merg la fratior sa-i fac de papa si ce mai trebuie pe acolo ,si trecem si pe la piata ,vorbesc la plural ca sunt cu mamii ,sper sa gasim ceva ca azi este luni si vin mai tarziu taranii cu oua ,branza.....
Nici nu stiu ce sa fac de papa azi la ingeras ,la fratior scap repede .Va povestream de borcanele mele cu sucuri pe care socrela le vede altceva ,va las o poza ,sper ca vedeti la fel ca mine sucuri !
Imagini ataşate
File Type: jpg IMG_0898.JPG (122,0 KB, 15 vizualizări)
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 12 membri au apreciat mesajul lui Fulguta:
coco23 (28 ian 2013), david (28 ian 2013), floricica0vesela (28 ian 2013), Kamyy (28 ian 2013), lacra81 (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), myha (28 ian 2013), rainbow (28 ian 2013), rozica1965 (28 ian 2013), sherpika (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013), Zoe (28 ian 2013)
  #8315 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 10:10:40
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.744
Aprecieri acordate: 11.154
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neaţa, fetelor!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2018 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1501 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
david (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8316 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 10:27:52
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Am ajuns abia la pg 818...si nu am timp sa recuperez.
Sper ca sunteti bine.
Nu, nu am mancat pizza, am mancat insa praji cu nuca si piftie de curcan(din care mai am ceva de mancat). Doar -200g la cantar, deci nu m-am mentinut la 61.5 cat arata candva saptamana trecuta.
Ieri la ai mei si cu tema..mai am de facut si azi la ea.
Nu am apucat sa umblu dupa costum si pana la urma, fiind un hotel mai mic unde merg la practica , o sa imi cumpar numai o camasa alba -musai azi..ca am un sacou bleumarin inchis si blugi..nu se vad de dupa tejghea.. N-am nici timp sa umblu si nici bani sa dau pe ceva (costum) ce n-o sa port prea mult.
Azi am mai lucrat pt birou, facut baie, calcat multisor, dar sunt treaza dela 6 jum..
Chiauna ca n-am dormit deloc bine azi noapte.
Mai ma treaba pt birou, sa terin tema, sa iau camasa..si maine sa fac o ciorba dimi..
Nu stiu cand mai pot intra si probabil tot asa nu o sa am timp sa citesc.
Va pup, sper ca aveti rezultate faine la cantar si ca o sa aveti o saptamana usoara.
p.s. cand citeam, iar mi s-a blocat calc...sper sa nu fi luat virus de aici, cum spunea cineva ca a patit. andra era?
Pup
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui incognito:
anes (28 ian 2013), coco23 (28 ian 2013), david (28 ian 2013), floricica0vesela (28 ian 2013), lacra81 (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), myha (28 ian 2013), rainbow (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8317 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 10:30:58
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Neata fetele....Sorana a mers azi la gradi,adica am adus- o ...e bine,nu a mai usit,...dar s- a apucat Darius de tusit .....aseara a si vomitat de la tuse....uffff....Vidia intra si spune- ne ce faci cum esti!
Fulgu sa stii ca si la Darius i- a luat sotul un leptop nou de ziua lui si tot asa culorile parca nu- mi plac deloc.....
Va pup pe toate si va doresc o zii si o sapt minunata...
Acum mi- am facut cafeluta si o sun pe mami meu...ieri nu am vb cu ea ca am avut musafiri...si am facut o praji cu visine si am papat si eu....de azi reluam dieta.
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (28 ian 2013), floricica0vesela (28 ian 2013), Fulguta (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), rainbow (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8318 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 10:32:44
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Am ajuns abia la pg 818...si nu am timp sa recuperez.
Sper ca sunteti bine.
Nu, nu am mancat pizza, am mancat insa praji cu nuca si piftie de curcan(din care mai am ceva de mancat). Doar -200g la cantar, deci nu m-am mentinut la 61.5 cat arata candva saptamana trecuta.
Ieri la ai mei si cu tema..mai am de facut si azi la ea.
Nu am apucat sa umblu dupa costum si pana la urma, fiind un hotel mai mic unde merg la practica , o sa imi cumpar numai o camasa alba -musai azi..ca am un sacou bleumarin inchis si blugi..nu se vad de dupa tejghea.. N-am nici timp sa umblu si nici bani sa dau pe ceva (costum) ce n-o sa port prea mult.
Azi am mai lucrat pt birou, facut baie, calcat multisor, dar sunt treaza dela 6 jum..
Chiauna ca n-am dormit deloc bine azi noapte.
Mai ma treaba pt birou, sa terin tema, sa iau camasa..si maine sa fac o ciorba dimi..
Nu stiu cand mai pot intra si probabil tot asa nu o sa am timp sa citesc.
Va pup, sper ca aveti rezultate faine la cantar si ca o sa aveti o saptamana usoara.
p.s. cand citeam, iar mi s-a blocat calc...sper sa nu fi luat virus de aici, cum spunea cineva ca a patit. andra era?
Pup
Neata...treburi si iar treburi.....cum e la curs ai invatat ceva,iti place?pup si o zii frumoasa.....praji am papat si eu ieri...cu visine....
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kamyy:
david (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013)
  #8319 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 10:38:32
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Fetelor, ati fost vorbarete, ma bucur! Azi ninge de rupe in capitala si eu am numai alergaturi de facut, de la pranz, pana seara tarziu...

Emi, o sa iti spun cum au iesit turtele, facem in weekend-ul acesta

Nu stiu cum e la voi, dar la mine cade netul tot timpul o fi de la vreme, dar nu imi place deloc.

Asta imi cam displace iarna: orice mancare as lua cu mine, se raceste super repede. Intentionam sa imi iau cu mine un sandvis cu peste si linte si vreo ciocolatica de cocos... Ma resemnez ca o sa fie rece De asta abia astept vremuri mai calde

Va pup pe toate, sa aveti o zi calduroasa.
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui coco23:
david (28 ian 2013), Kamyy (28 ian 2013), lacra81 (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), myha (28 ian 2013), rainbow (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
  #8320 (permalink)  
Vechi 28 ian 2013, 11:39:30
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

... a intrat Vidia ...da aprecieri...
Irina la mine nu nettul cade ,am probleme doar pe forum slabute...ma tot da afara...
... mi-a decedat mobilul de cosmote ..nu mai vrea sub nici un chip sa se deschida...
__________________
Eu vreau,pot si voi reusii...
1 Martie 2013 8.03. 15.03
bust - 99 cm -3 - 1 - 0
talie - 83 cm -3 - 3 -1
colac - 91 cm -1 - 3 - 2
fund - 100 cm -3 - 1 - 1

la jumatatea dietei Bruma(3 sapt.)
95 bust
76 talie
85 colac
95 fund

ultima zi din cele 6 sapt.dieta Bruma
91 bust
71 talie(nu am reusit sa cobor sub 70)
79 colac
91 fund
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui angela av:
david (28 ian 2013), floricica0vesela (28 ian 2013), Kamyy (28 ian 2013), manumanuela (28 ian 2013), VentoFreddo (28 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
11, 30, 40, ani, calorii, cunoastem, dieta, jurnale, ne, peste, sanatos, slabit, vino


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 5917 23 aug 2012 23:24:13
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 08 Slabuta Jurnale slabit 30-40 ani 7297 11 iun 2011 04:28:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5073 19 dec 2010 17:01:58
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole