Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Cum se slabeste daca ai gastrita?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 13:27:20
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Question Cum se slabeste daca ai gastrita?

Am gastrita dar as vrea sa slabesc si de cind am aflat chiar nu stiu ce sa gatesc pentru mine.Am tinut mereu diete sanatoase cu 5-6 mese pe zi dar in ultima vreme nu mai reusesc sa renunt la dulciuri,si asa am ajuns din nou la 72kg.As dori ajunge la 60 kg.Astept sfaturi si ...incurajari de la voi.Multumesc Pe miine azi plec la servici
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:00:52
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Am gastrita dar as vrea sa slabesc si de cind am aflat chiar nu stiu ce sa gatesc pentru mine.Am tinut mereu diete sanatoase cu 5-6 mese pe zi dar in ultima vreme nu mai reusesc sa renunt la dulciuri,si asa am ajuns din nou la 72kg.As dori ajunge la 60 kg.Astept sfaturi si ...incurajari de la voi.Multumesc Pe miine azi plec la servici
Ai fost la doctor si ti-a zis ca ai gastrita?

Pai se slabeste la fel ca la toate slabutele de pe forum, in regim de slabire ca si in gastrita nu ai voie prajeli, trebuie sa mananci des si cate putin, pana la 6 mese pe zi.

Alte particularitati:
Nu se bea apa rece sau apa fierbinte
Nu se mananca mancaruri reci sau fierbinti.
Nu se mananca citricele.
Fructele de preferat sa se manance coapte.
Mancarurile se prepara la cuptor, abur sau fierte.
Mai putine fainoase.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 14:11:17
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Am gastrita dar as vrea sa slabesc si de cind am aflat chiar nu stiu ce sa gatesc pentru mine.Am tinut mereu diete sanatoase cu 5-6 mese pe zi dar in ultima vreme nu mai reusesc sa renunt la dulciuri,si asa am ajuns din nou la 72kg.As dori ajunge la 60 kg.Astept sfaturi si ...incurajari de la voi.Multumesc Pe miine azi plec la servici
Medicul de familie iti va da o lista cu alimentele permise si cele interzise si iti faci un meniu in functie de lista si de nr de calorii.
Succes
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 00:19:41
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Consulta un medic in primul rand, pentru a vedea care sunt alimentele de care trebuie sa te feresti. Apoi ,in functie de ele ,iti poti alege o dieta care ti se potriveste. Eu iti recomand Montignac, e un stil de viata sanatos,pe termen lung, cu care slabesti frumos.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 10:37:19
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Va multumesc foarte mult slabutelor o sa tin seama de toate sfaturile voastre.
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 10:47:32
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Buna ela Eu am gastrita dar ma simt foarte bine de cand mananc sanatos. in decembrie anul trecut am aflat, si am renuntat la sucuri acidulate, prajeli, mancare grea la stomac cum ar fi ardeii umpluti etc...
mai mananc si din cele "interzise" dar foarte rar. si ma simt bine. nu am mai facut criza de stomac de ceva vreme. inainte in fiecare zi ma durea stomacul
eu citrice pap, chiar si daca am gastrita, dar nu am nimic cred ca e important sa nu le bei pe stomacul gol.
Cola bei? daca da , e cazul sa ii spui adio. la mine a fost una dintre cele mai vinovate ca am facut gastrita
plus ca nu papam ciorbite...lichide. din cauza asta am ajuns si la spital cu rinichii. dar asta e o alta poveste
asa ca ai grija de tine, asculta ce ti-au spus si fetele. A, si nu uita, ceaiuri multe. macar o cana in fiecare saea eu miam luat de la plafar ceai gastric cicatrizant. e tare bun. daca ma doare stomacul, beau o cana si isi face efectul garantat
Mult succes!
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 11:46:51
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna ela Eu am gastrita dar ma simt foarte bine de cand mananc sanatos. in decembrie anul trecut am aflat, si am renuntat la sucuri acidulate, prajeli, mancare grea la stomac cum ar fi ardeii umpluti etc...
mai mananc si din cele "interzise" dar foarte rar. si ma simt bine. nu am mai facut criza de stomac de ceva vreme. inainte in fiecare zi ma durea stomacul
eu citrice pap, chiar si daca am gastrita, dar nu am nimic cred ca e important sa nu le bei pe stomacul gol.
Cola bei? daca da , e cazul sa ii spui adio. la mine a fost una dintre cele mai vinovate ca am facut gastrita
plus ca nu papam ciorbite...lichide. din cauza asta am ajuns si la spital cu rinichii. dar asta e o alta poveste
asa ca ai grija de tine, asculta ce ti-au spus si fetele. A, si nu uita, ceaiuri multe. macar o cana in fiecare saea eu miam luat de la plafar ceai gastric cicatrizant. e tare bun. daca ma doare stomacul, beau o cana si isi face efectul garantat
Mult succes!
Multumesc tare mult.
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 14:10:02
Sorina Maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 38
Date: 175cm, 84kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna ela Eu am gastrita dar ma simt foarte bine de cand mananc sanatos. in decembrie anul trecut am aflat, si am renuntat la sucuri acidulate, prajeli, mancare grea la stomac cum ar fi ardeii umpluti etc...
mai mananc si din cele "interzise" dar foarte rar. si ma simt bine. nu am mai facut criza de stomac de ceva vreme. inainte in fiecare zi ma durea stomacul
eu citrice pap, chiar si daca am gastrita, dar nu am nimic cred ca e important sa nu le bei pe stomacul gol.
Cola bei? daca da , e cazul sa ii spui adio. la mine a fost una dintre cele mai vinovate ca am facut gastrita
plus ca nu papam ciorbite...lichide. din cauza asta am ajuns si la spital cu rinichii. dar asta e o alta poveste
asa ca ai grija de tine, asculta ce ti-au spus si fetele. A, si nu uita, ceaiuri multe. macar o cana in fiecare saea eu miam luat de la plafar ceai gastric cicatrizant. e tare bun. daca ma doare stomacul, beau o cana si isi face efectul garantat
Mult succes!
Buna dragele mele.Ma alatur si eu celor care suferim de pe urma gastritei.Eu anul trecut in noiembrie am fost diagnosticata cu gastrita...de fapt era bulbita eroziva de tip acut..pana la urma am inteles ca e aceeasi chestie...dar la spital nu mi s-a explicat mare lucru .Am urmat tratament cu antibotice pentru ca evident eram posesoarea bacteriei minune..si Helicid.Cert e ca o perioada..cam o luna m-am simtit super...am crezut ca a dat norocul peste mine si m-am vindecat, pentru ca pe net cele mai multe cazuri nu s-au vindecat.Si uite dupa o luna mi-au aparut arsurile care pana in ziua de azi nu m-au lasat. Am mai fost la o endoscopie in mai si aceasta a iesit normal doar ca mi s-a pus diagnostic de DISPEPSIE ULCEROASA, ceea ce am aflat nu de la spital evident inca o data ci de la altcineva ca ar insemna ca infectia cu HP a produs o serie de modificari ale mucoasei stomacale care s-au remis,dar ca exista un exces de aciditate care, cca. 2-4 saptamani pe an / bianual , in special primavara si toamna, in conditii de stres, suprasolicitare, dupa anumite medicamente [ antalgice, antireumatice, cortizonice ], dupa abuz de alcool si/sau tutun pot apare dureri/ arsuri stomacale,regurgitari acide, senzatie de greata, uneori chiar voma.Poate apare durere nocturna sau de foame.
Desi anul trecut in noiembrie aveam vreo 70 kg de atunci pana acum am pus 11 kg, si mie ca si voua mi-e foarte greu sa tin o dieta pentru ca am probleme cu stomacul.De ceva vreme arsurile au revenit in forta si nu trece zi sa nu le am, practic nici nu mai stiu cum e fara ele,si mai mult mai am si un gust amar dupa ce mananc, indiferent ce mananac..si mai e si senzatia aia de foame dureroasa.
Cred ca un prim pas important ar fi sa incerc sa imi fac o lista cu alimente bune pentru ca poate voi ati fost mai norocoase si vi s-a spus ce sa mancati dar in cazul meu raspunsul a fost " tot ce iti cade bine" .

Andra daca esti draguta si ai timp, cand ai timp...scrie-ne si noua exact ce mananci cum mananci .

Va pup si multa sanatate.
__________________
Jurnal Sorina Maria http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-6878.html

Lucky I'm in love with my best friend !
Sorina Maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1683 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 03 nov 2010, 00:13:52
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Buna Sorina Pai tu acum ce papi intr-o zi?
E ciudat ... eu de cand am inceput sa pap sanatos, ma simt foarte bine
Am renuntat la sucuri acidulate... adica majoritatea bauturilor cu acid. chiar si apa minerala imi facea rau si cand ma gandesc ca inainte nu suportam apa plata
Din cauza ca beam foarte putina apa am ajuns si la spital cu rinichii dar a trecut sa revenim la problemele noastre.
Deci, eu din ianuarie de cand am venit din tara, unde am facut analizele si am aflat ca am gastrita(binenteles, deja stiam ca doar cand am ajuns la medic si m-a intrebat de ce vreau sa le fac i-am zis ca sunt sigua dar as vrea sa stiu daca nu cumva e mai grav ) am inceput sa mananc fara ulei... nu mai prajesc carnea in ulei. acum o fac la abur si eventual cateodata pun un strop de ulei de masline de gust apoi am renuntat la cartofii prajiti ajunsesem sa mananc si de 4 ori pe saptamana acum mai mananc dar rar...
Mananc salate, branzeturi, fructe(dar niciodata pe stomacul gol - mai ales portocale sau mere). ca stiu ca nu e ok.
Mananc carnita slaba si facuta cat mai sanatos. Incerc sa evit cat mai mult produsele de patiserie care mai mult se "lipesc" pe stomac asa aveam eu impresia
Anul trecut inainte de a merge in tara, am facut 2 crize de stomac o data dupa ce am facut gogosi (innecate in ulei) si altadata am papat putina zacusca facuta de un neam de a lui iubi. am crezut ca si mor m-au luat niste dureri ca am ramas nemiscata cam o ora. daca ma miscam imi venea sa lesin de durer. ca sa nu mai zic ca prima data nu mi-am dat seama ce e ca imi batea durerea spre piept. si m-am speriat rau de tot
asa ca dupa nici o luna cand am mers in ro, am facut analizele.
am facut tratament cu niste pastile de la naturist, cu chitosan parca nu mai stiu
si am baut multe ceaiuri.
Am renuntat la cola aia a fost o implinire tare mare ca eram ca o dependenta
eu inainte mancam numai uscaturi si a sta a fost o problema
sper ca nu te-am plictisit daca mai ai intrebari, sunt aici
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 12:46:52
Sorina Maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 38
Date: 175cm, 84kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste daca ai gastrita?

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna Sorina Pai tu acum ce papi intr-o zi?
E ciudat ... eu de cand am inceput sa pap sanatos, ma simt foarte bine
Am renuntat la sucuri acidulate... adica majoritatea bauturilor cu acid. chiar si apa minerala imi facea rau si cand ma gandesc ca inainte nu suportam apa plata
Din cauza ca beam foarte putina apa am ajuns si la spital cu rinichii dar a trecut sa revenim la problemele noastre.
Deci, eu din ianuarie de cand am venit din tara, unde am facut analizele si am aflat ca am gastrita(binenteles, deja stiam ca doar cand am ajuns la medic si m-a intrebat de ce vreau sa le fac i-am zis ca sunt sigua dar as vrea sa stiu daca nu cumva e mai grav ) am inceput sa mananc fara ulei... nu mai prajesc carnea in ulei. acum o fac la abur si eventual cateodata pun un strop de ulei de masline de gust apoi am renuntat la cartofii prajiti ajunsesem sa mananc si de 4 ori pe saptamana acum mai mananc dar rar...
Mananc salate, branzeturi, fructe(dar niciodata pe stomacul gol - mai ales portocale sau mere). ca stiu ca nu e ok.
Mananc carnita slaba si facuta cat mai sanatos. Incerc sa evit cat mai mult produsele de patiserie care mai mult se "lipesc" pe stomac asa aveam eu impresia
Anul trecut inainte de a merge in tara, am facut 2 crize de stomac o data dupa ce am facut gogosi (innecate in ulei) si altadata am papat putina zacusca facuta de un neam de a lui iubi. am crezut ca si mor m-au luat niste dureri ca am ramas nemiscata cam o ora. daca ma miscam imi venea sa lesin de durer. ca sa nu mai zic ca prima data nu mi-am dat seama ce e ca imi batea durerea spre piept. si m-am speriat rau de tot
asa ca dupa nici o luna cand am mers in ro, am facut analizele.
am facut tratament cu niste pastile de la naturist, cu chitosan parca nu mai stiu
si am baut multe ceaiuri.
Am renuntat la cola aia a fost o implinire tare mare ca eram ca o dependenta
eu inainte mancam numai uscaturi si a sta a fost o problema
sper ca nu te-am plictisit daca mai ai intrebari, sunt aici

Buna Andra. In primul rand vreau sa iti multumesc ca mi-ai raspuns la mesaj si ca ai scris ceva consistent…sa am ce sa aleg si de unde sa aleg.. Imi cer scuze ca nu ti-am raspuns pana acum..

Hai sa iti zic cam ce pap eu intr-o zi…Mi-am cumparat cartea doamnei Mihaela Bilic – Traiesc deci ma abtin…. am inceput cam de o saptamana jumatate:


Dimineata : - 2 felii de paine..cu putin unt….branza de vaca…ceai de musetel…
- 2 oua facute in smantana…si aici adaug branza…si bineinteles nu lispeste ceaiul de musetel…
- O chifla cu un cremwurst

Gustare : o banana, un iaurt,popcorn (cam doi pumni ), un pumn de covrigei, un covrig

Pranz: - legume fierte/orez,/pireu cu vinete sau dovlecel la gratar si piept de pui/ficatei de pui la gratar
- o supa cu putina carne de pui si multe legume
- paste dar doar cu pesmet si putin zahar
- ghiveci de legume

Cina: - ghiveci de legume iarasi cu carne slaba
- o bucata de carne la gratar cu ciuperci/vinete/dovlecel si astea la gratar
- supa de legume


Eu apa plata beau de vreo 3 ani .poate si mai mult…de sucuri acidulate nici nu poate fi vorba pentru ca nu imi mai plac…beau si eu ceaiuri..salcam, fenicul, musetel, tataneasa, coada calului,galbenele,papadie..etc etc…Mai beau si argila in fiecare dimineata..si seminte de in cu o jumatate de cescuta de ceai…ulei de masline…

Sa inteleg ca si tu ai avut arsuri la stomac, daca ai fost depistata cu gastrita si cu HP?

Chitosan am vazut ca este de mai multe feluri…dar cred ca tu nu iti mai aduci aminte de care ai luat…
Multumesc inca o data ..si sper ca daca o sa mai am intrebari sa imi raspunzi
Multa sanatate iti doresc
__________________
Jurnal Sorina Maria http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-6878.html

Lucky I'm in love with my best friend !
Sorina Maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2457 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1940 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1683 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, gastrita, medic, nutritionist, slabire, slabit, slabit sanatos, stomac


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea? _cristina_ Am nevoie de ajutor! 9 12 iul 2012 13:35:33
Daca se mananca multe fructe, exista posibilitatea sa te ingrasi? bibi111 Alimentatia 28 12 apr 2011 07:32:55
Se poate slabi daca mananc orice in cantitati moderate? ana mari Am nevoie de ajutor! 6 09 sep 2010 10:43:59
Cat se slabeste prin alergat? anyrock Sport 2 01 aug 2010 00:50:19
cum se slabeste...noua pe aici:D loreleilore91 Arhiva jurnale slabit 14 28 sep 2009 08:30:38

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole