Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

aleka008

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

aleka008 aleka008 este deconectat

Sunt una dintre slăbuţe!

Sunt una dintre slăbuţe!

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 51 la 60 din 65
  1. nicoleta30
    24 aug 2010 13:20:42 - permalink
    nicoleta30
    Vad ca ai o ambitie mare! Felicitari si la mai putine kg.
  2. rodica2010
    23 aug 2010 13:15:14 - permalink
    rodica2010
    Iti multumesc mult.Eu sunt plecata din Bucuresti pt. o saptamana si nu stiu cum voi putea tine dieta mea.Cand esti in concediu nu prea ai de ales.Asta e! De lunea viitoare voi reveni la"papa meu"Nu stiu cand voi mai avea ocazia sa intru,asa ca probabil ne mai auzim pe lunea viitoare.
  3. rodica2010
    20 aug 2010 16:03:01 - permalink
    rodica2010
    Esti o dulce si ferice de tine ca il ai pe sotul tau alaturi! Pana la coada va mancati amarul impreuna si nu trebuie sa te intereseze altceva.Fii fericita cu el iar cand mama ta o sa vada cat de bine va intelegeti,va iubiti si nu in cele din urma cat ai slabit(chiar si fara incurajarile ei!) o sa-si schimbe atitudinea.Oameni care sa aprecieze bunatatea si onestitatea mai rar in ziua de azi.Eu am ajuns chiar o singuratica. Noroc cu voi slabutelor!
  4. rodica2010
    19 aug 2010 17:37:49 - permalink
    rodica2010
    Multumesc mult! Nici nu stii cata nevoie aveam de o incurajare venita si din alta parte decat din partea celor de-ai casei.Multi cred ca e usor,dar e f. greu si cateodata asa-ti vine sa lasi totul balta...Dar uite ca mai vine cineva si-ti spune ca esti pe drumul cel bun si te ajuta sa nu renunti si tu atunci...nu renunti si mergi mai departe.Azi chiar simteam nevoia unei maini intinse!Multumesc! Sper ca nici tu nu te dai batuta,ca pana la coada forta e in noi,nu?Uite asa ne incurajam una pe alta si pana la sfarsit vom invinge!
  5. rodica2010
    18 aug 2010 23:29:01 - permalink
    rodica2010
    Azi cred ca am avut retentie de apa, ca de mancat n-am mancat nimic aiurea si totusi cantarul a fost rau.Dar m-am obisnuit cu "toanele"lui si nu-l bag in seama.De un an si ceva ma cantaresc in fiecare zi si stiu ca sunt fluctuatii de la o zi la alta.Alte fete zic ca nu e bine sa faci cantarul in fiecare zi,dar pe mine ma ajuta mai mult,ma pune imediat in garda si a doua zi nu mai fac prostii. Am si o agenda in care imi trec toate valorile pe fiecare zi si sunt zile in care ma uit peste ele si ma simt f. mandra de realizarile mele.Ma motiveaza mai mult ca orice.
  6. rodica2010
    16 aug 2010 15:46:41 - permalink
    rodica2010
    Sa te-auda Dumnezeu! Spor la treaba si sa ne auzim mai slabute!
  7. rodica2010
    15 aug 2010 20:03:11 - permalink
    rodica2010
    Bravo! Ma bucur sa aud vesti bune. Si eu am ajuns la 76,4.Abia asteptam sa dau jos mai mult de 20 de kg. Inca p-atat si sunt fericita. Daca ma tin de treaba inca un an am toate sansele,nu? Macar inca 11kg. sa ajung la 65.[-O
    <</P>
  8. rodica2010
    13 aug 2010 16:40:39 - permalink
    rodica2010
    Ce faci pui,nu mai dai nici-un semn de viata?Cum a fost pe unde-ati umblat?
  9. rodica2010
    23 iul 2010 12:25:07 - permalink
    rodica2010
    Distractie placuta!Sper sa aveti timp frumos si sa va bucurati de aerul curat de acolo!
  10. rodica2010
    22 iul 2010 20:51:10 - permalink
    rodica2010
    Aia de la dr.Oz avea 300 si ceva de cal.Asa ca pot f. bine sa mananc 2-3 patratele de ciocolata neagra si m-am linistit cu dulcele(si sunt si mai putine cal..Eu dac-o fac lata,pai o fac,imi iau o prajitura si gata (o amandina are 200 si ceva de cal.)Azi am facut pizza,am bagat in mine 3 buc. si pe urma nu am mai mancat nimic.Dar maine e vineri,deci post, si mananc iar subtire!Sincer, imi plac f. mult fructele si imi iau dulcele de acolo.La cateva saptamani imi fac o pofta(ca azi) si nu moare nimeni,mai ales ca le fac in casa si nu cumpar d'alea cu E-uri.

Despre mine

  • Despre aleka008
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    Bucuresti
    Dieta
    Montignac
    Nivel de activitate fizica
    Moderat activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    165
    Bust (cm)
    112
    Talie (cm)
    93
    Şolduri (cm)
    109
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta gat este incorecta.
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    2670
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    2153
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    114
    Greutate (kg)
    104.5
    Greutate dorită (kg)
    90
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Personaje - Fata cu manusi de box
    Imagine fundal ticker
    Lac cu corabioara
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Albinuta
    Imagine fundal ticker
    Flori - Floarea soarelui
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    28.02.2010
    Valoarea finala
    19.10.2010
    Valoarea curenta cursor
    90
    Data start ticker
    8.1.2012
    Data sfarsit ticker
    1.9.2012

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 29 apr 2014 09:46:56
  • Data înregistrării: 25 iun 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 8 din 8
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole