Suplimente alimentare
Discuta despre Stiati ca...? in cadrul subiectului Suplimente alimentare, parte din categoria Discutii pe diverse teme; Am aflat ca suplimentele in Romania primesc autorizatie fara sa fie testate.
Motivul: nu exista bani pentru asta....
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România!
Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor. Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

05 feb 2010, 19:23:11
|
 |
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
|
Merite:
|
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
|
|
Suplimente alimentare
Am aflat ca suplimentele in Romania primesc autorizatie fara sa fie testate.
Motivul: nu exista bani pentru asta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm 
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm 
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm
Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!
* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.
* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.
* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice
* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor
** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
|

05 feb 2010, 22:15:50
|
 |
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă Model
|
Merite:
|
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
|
|
Re: Suplimente alimentare
am vazut si eu stirea...bine ca unele sunt asigurate pe jumatate de ministerul sanatatii sau agriculturii. m-am linistit
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2293 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1776 kcal/zi.
Pentru
a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[ Calculator calorii]
|

23 apr 2010, 22:02:13
|
|
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...
|
Merite:
|
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 96
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
|
|
Re: Suplimente alimentare
Dar de ce sa nu ne luam noi tot necesarul de care avem nevoie din toate produsele alimentare curate pe care le avem la indemana? De ce sa nu ne facem noi niste batoane din fulgi de cereale de exemplu, pe care sa le putem lua la noi in caz ca ni se face foame?
seandreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1977 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
Pentru
a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[ Calculator calorii]
|

23 iul 2010, 15:07:01
|
 |
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu Experienţă
|
Merite:
|
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 45
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
|
|
Re: Suplimente alimentare
Citat:
Anterior postat de slabuta
Am aflat ca suplimentele in Romania primesc autorizatie fara sa fie testate.
Motivul: nu exista bani pentru asta.
|
Pai din pacate Romania este in continuare o tara in care suntem tratati ca soarecii de laborator: se experimenteaza produse, sisteme de organizare, orice Ce daca nu-s bune? doar incercam altele pe ce mai ramane din populatie, nu?
|
Reguli de postare
|
|
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele
|
|
|
|