Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Allanah

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #521 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 11:56:32
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Ce m-ai mai amuzat!
Sa stii ca in versiunea Dr. Man ciorbita ta e perfect conforma cu orezul din ea.
Pai eu nu am tinut nicioadata mai mult de 3 luni conform, asa ca la mine nu reactioneaza chiar asa rau organismul. Plus ca eu mananc mult in fiecare zi, meniurile mele sunt mereu pe la 1500 - 2000 de calorii, chiar daca sunt la dieta. Pur si simplu mi-e foame.
Si cred ca de aceea nu reactionez chiar atat de urat. Bineinteles ca mi-e rau, ma doare burta, imi vine greata si chestii de genul asta.
Dar tu cred ca ai facut indigestie atunci, nu hiperglicemie. Ca de la hiperglicemie te ia doar cu lesin si ameteli, restul vin de la stomac, care, nemaifiind obisnuit cu ceea ce ii dai tu, reactioneaza si da afara.
Pupici si spor si tie!
Acum spui că e conformă, măi Ame, ca să mă dau și mai rău cu capul de pereți. Păi m-am dres atunci cu 4 ciocolăți una după alta de ciudă.
Păi să știi că eu nu mă uit la calorii, nu țin cont de ele, cât îmi vine atâta mănânc. Am avut o tentă azi de a-mi programa mesele cam cum sunt de obicei 1300-1400 kcal, dar am zis că nu o să mă reîntorc în iadul din care am plecat, cu mania caloriilor și dorința de a le ține cât mai jos. Suficient că țin Monti, apoi cât oi mâna, Dumnezeu cu mila, cât mi-o cere organismul, ce naiba! că nu sunt masochistă. Am eu ceva tente de masochism e drept, dar încerc să le depășesc nu să mă afund în ele.

Apoi nu cred că a fost indigestie pentru că e așa cum spui tu stări de leșin, amețeli crunte. Îți dai seama ce rău m-am simțit de am vrut să chem ambulanța. Mă imțeam ca și când mi-a căzut ffff mult pulsul după un calmant puternic, ceva de genul ăsta. Ori o indigestie nu cred să fie așa agresivă. Mâncasem în dimineața respectivă 2 felii de pâine integrală cu gem și exact în timp ce mâncam m-a apucat... Am fost la medic, nu l-am găsit acolo și am rămas cu nedumerire, că după-masa îmi reveneam ușor ușor.

Ce mai știi de nor, e în regulă?
Al tău are liber de la servici?

Noi o să plecăm în septembrie. Pe de-o parte mă bucur că nu prnd căldurile alea infernale. Pfiuu! Mai ales că nu mai sunt obișnuită acum, abia supraviețuiesc AICI. Eu cu al meu nu suntem făcuți pentru vară, nu-mi place plaja(ma fac de nevoie, că-s albă ca un caș de văcuță și aș purta și eu fustițe), nu-mi place soarele în casă, mă încrut întruna de fac riduri deja, nu pot domi noaptea de căldură. Ce să mai... me not for summer.

Te pup, fug să văd ce mai fac prin casă, deși m-am pune să dorm puțin că m-a moleșit evident căldura cum am ieșit cu a mică la pipi, sunt bună de nimic azi! și nu-mi place să stau și să văd cum trece timpul...
__________________
  #522 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 14:03:09
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Alla, nu stiu nimic de nor si nici nu vreau sa aflu, ce o fi, o fi.
Al meu e la munca, vine zapacit de soare. Asta e, nu am ce-i face!
Referitor la ce m-ai intrebat in jurnal, exorcizarile la noi sunt diferite de ale lor. La noi se face o slujba: Maslul Sf. Vasile. Si nu toti preotii pot rosti rugaciunile. Ideea e ca omul acela vb cu o alta voce, rastita, apoi din nou se schimba, uneori radea de preot, zicea : "nu ma scoti de aici, nu vreau", chestii de genul asta, alteori racnea cand era dat cu aghiasma sau ii punea preotul crucea pe cap, apoi facea ca animalele, apoi bolborosea ceva ce nu se intelegea.
Si de cate ori preotul simtea ca nu mai poata spune slujba ne ruga sa spunem noi tatal nostru.
In sfarsit, am participar la o singura slujba, dar asa am mai vazut. La mine la biserica ii lega preotul de scaun, am vazut un baiat de vreo 13-14 ani si o femeie de vreo 20 si ceva.
De astia 3 imi aduc cel mai bine aminte.
Dar daca ai credinta nu are ce sa ti se intample. Se spune ca diavolul vine intr-un moment de slabiciune, necredinta si indepartare de Dumnezeu.
Iar persoanele posedate sunt in general normale, dar nu pot intra in Biserica, aud voci care ii indeamna sa faca fel de fel de chestii sau, nu mai mananca, au ganduri sinucigase, se simt f. rau si nu le gasesc medicii nimic. Chestii de genul asta. Eu spun Doamne fereste si gata!
Am vazut si filmul " The last ex...", si uitasem de el. Este impresionant dar e pura fictiune.
2000 de exorcizari sunt multe, iti dai seama cate persoane sunt totusi afectate.
Uitam sa iti spun, la noi nu ii porunceste preotul sa isi spuna numele, la noi ii porunceste sa plece, in numele domnului.
Nu am bagat de seama daca il intreaba si cum se cheama. O alta chestie, filmul e un pic exagerat in sensul ca nu se rasuceste asa corpul. E adevarat ca cei posedati sunt chinuiti si ca de multe ori diavolul ii intinde in fel si chip, dar in film se exagereaza, cum se exagereaza si cu venele si culoarea fetei. Si da, e adevarat ca cei posedati o o putere extraordinara.
Dar tu trebuie sa privesti filmele si ca pe ceva fictiv pt ca ele sunt doar inspirate din fapte reale, restul e doar imaginatia regizorului.
Hai ca am scris mult. Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #523 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 14:55:03
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Alla, nu stiu nimic de nor si nici nu vreau sa aflu, ce o fi, o fi.
Al meu e la munca, vine zapacit de soare. Asta e, nu am ce-i face!
Referitor la ce m-ai intrebat in jurnal, exorcizarile la noi sunt diferite de ale lor. ...
Hai ca am scris mult. Te pup!
M-a captivat ce mi-ai povestit. Adică sună înficoșător și nu știu dacă aș avea tăria să asist la așa ceva, m-aș teme și pentru sănătatea celui în cauză, dar și pentru necunoscutul din jurul meu, că nu-i tocmai un eveniment familiar.
Și bunica-mea povestea că a asistat.
Referitor la faptul că la noi e mai simplu ș că se fac slujbe mai comune, cred că vine și datorită faptului că suntem, e drept și o spun cu mândrie, un popor credincios și probabil avem de-a face cu demoni mai pasivi .
Da, clar fac diferența între film și realitate, dar mă impresionează filmul tocmai datorită faptului că e inspirat din realitate, astfel de lucruri se petrec, lasând la o parte exagerările de efect.

Să-nteleg că ”the last ex.” nu e tocmai așa bun. Vreun film fain știi? nu neapărat din seria ăstora pentru că nu prea mai amstarea necesară de a viziona și așa mi-a rămas în minte numele ăluia ce-a ieșit din Lucas. Dar vreun film bun, Thriller de preferat să se uite și al meu, acaparan.
Eu am scris și în gașcă, nu am văzut, dar mi-am luat ”Shelter”, e cu un forensic psycholog care cercetează un criminal cu personalități multiple. Cred că e bun și actorii sunt ... buni.

__________________
  #524 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 15:14:41
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Nu m-am mai uitat de ceva vreme la un film, asa ca nu stiu ce sa iti recomand. Iar cu serialele, mai am deja 2 òuate, nu m-am apucat inca de ele. Oricum, cand le termin pe astea, dau aici o fuga si intreb.
E bun filmul, doar ca nu e inspirat din realitate, asta e clar. e frumos de vazut, si nu e asa infricosator ca si celalalt.
scuze, acum m-am uitat la trailer. Sa stii ca eu il incurcam cu "The exorcist". Acum iau si eu pe asta, nu am ideea cum de mki-a scapat. Il cad deseara. Se pare ca e inspirat din realitate!
Asa ca m-ai facut curioasa.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #525 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 15:31:35
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Nici eu nu prea m-am mai uitat, am Grey s Anatomy pe care-l urmăresc și aștept vineri de vineri să apară noul episor, dar și acesta pe etape. Dacă sunt sănătoasă și mă simt bine psihologic, dacă în schimb am probleme de sănătate mă deprimă extrem de rău și-l abandonez până-mi revin.

Apoi la filme tot pe etape mă uit, am eta Pro și Non , depinde de stare, la fel ca și alegerea genului. Când mi-s down văd tot felul de girly pinky crap, cu iubiri ca-n filme, adolescente, porcării, dar mă bine dispun. Când lumea-i n-ai nevoie de și mai multă adâncire, n-ai nevoie de filme care să-ți arate tot despre realitate și problemele cotidiene. Dar sunt sigură că tu înțelegi despre ce vorbesc.

O să vedem și noi ceva diseară, apoi mai vorbim despre ce și cum.
__________________
  #526 (permalink)  
Vechi 24 mai 2011, 20:36:34
lenaG's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 37
Date: 168cm, 105kg
Mesaje: 169
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Buna Alla
Imi cer scuze ca ma bag in discutie, dar intrebai de un film bun si as vrea sa iti recomand unul, The Skeleton Key, mie personal mi-a placut foarte tare
Este un thriller foarte captivant, sper sa va placa
  #527 (permalink)  
Vechi 25 mai 2011, 09:59:38
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

A doua zi fără abateri

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:15

Ou fiert, 45g - 70 calorii, 5.7 proteine, 4.8 grasimi, 190.8 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.5 zaharuri
Gem de zmeura pentru diabetici, Darinne, 30g - 43 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 17.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Lamaie, 15g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Ulei de masline, 10ml - 89 calorii, 0 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ardei gras galben, 25g - 7 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa, 35g - 15 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ton maruntit in ulei, scurs, 140g - 261 calorii, 37.1 proteine, 11.3 grasimi, 43.4 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 554.4 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 06:30
Migdale, 30g - 173 calorii, 6.4 proteine, 14.8 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 3.7 fibre, 0.3 sodiu, 1.2 zaharuri
Cafea, 100ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2 sodiu, 0 zaharuri
Lapte 3,5%, Aro, 50ml - 32 calorii, 1.7 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 50 sodiu, 2.4 zaharuri

Prânz, ora 14:30
Lapte 3,5%, Aro, 30ml - 20 calorii, 1 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 30 sodiu, 1.4 zaharuri
Cafea, 100ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2 sodiu, 0 zaharuri
Ciocolata amaruie 85% cacao, Moser Roth, 25g - 142 calorii, 2.3 proteine, 12.3 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 3.5 fibre, 50 sodiu, 3.7 zaharuri
Piept de pui, 200g - 344 calorii, 41.6 proteine, 18.4 grasimi, 128 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 126 sodiu, 0 zaharuri
Linte fiarta, 150g - 159 calorii, 13.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 33.2 carbohidrati, 11.9 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa, 10g - 5 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pasta tomate, Coop, 20g - 6 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Ulei de masline, 10ml - 89 calorii, 0 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 16:50
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mere, 200g - 104 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 28 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 20 zaharuri

Cina, ora 18:30
Migdale, 30g - 173 calorii, 6.4 proteine, 14.8 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 3.7 fibre, 0.3 sodiu, 1.2 zaharuri
Painite 24% fibre, Wasa, 10g - 35 calorii, 1.3 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 60 sodiu, 0.3 zaharuri
Kefir, Kunin, 150g - 62 calorii, 4.5 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Smantana, 32% grasime, 15g - 44 calorii, 0.3 proteine, 4.6 grasimi, 16.7 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 5.1 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1880 calorii, (mult)123.2 proteine, (mult)107.8 grasimi, 378.9 colesterol, (mic)118.5 carbohidrati, 30.4 fibre, 880.1 sodiu, 31.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Insanity/P90X, intens, 40min - 416 calorii
Metabolism bazal - 1267 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1683 calorii
__________________
  #528 (permalink)  
Vechi 25 mai 2011, 10:01:00
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Citat:
Anterior postat de lenaG Vezi mesajul
Buna Alla
Imi cer scuze ca ma bag in discutie, dar intrebai de un film bun si as vrea sa iti recomand unul, The Skeleton Key, mie personal mi-a placut foarte tare
Este un thriller foarte captivant, sper sa va placa
Bună dimineața, Lena! ești bine-venită oricând.
Mulțumesc foarte mult de recomandare, abia aștept să-l vedem, ced că astăzi o să-l iau și ne uităm pe seară. Îmi sună cunoscut numele, dar cu siguranță nu l-am văzut.
Te pup!
__________________
  #529 (permalink)  
Vechi 26 mai 2011, 09:46:10
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:30

Paine integrala, Ja, 110g - 213 calorii, 6.8 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 42.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gem de zmeura pentru diabetici, Darinne, 30g - 43 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 17.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 1, ora 09:30
Lapte 3,5%, Aro, 30ml - 20 calorii, 1 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 30 sodiu, 1.4 zaharuri
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 13:50
Ridiche, 30g - 5 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0.5 fibre, 11.7 sodiu, 0.6 zaharuri
Castraveti, 70g - 11 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 0 sodiu, 1.2 zaharuri
Rosii, 70g - 13 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 3.5 sodiu, 1.8 zaharuri
Ulei de masline, 15ml - 133 calorii, 0 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ardei gras galben, 25g - 7 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.6 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa, 20g - 9 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Salata verde, 150g - 26 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 5 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ou fiert, 70g - 109 calorii, 8.8 proteine, 7.4 grasimi, 296.8 colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.8 zaharuri
Piept de pui, 250g - 430 calorii, 52 proteine, 23 grasimi, 160 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 157.5 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:00
Kefir, Kunin, 100g - 41 calorii, 3 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 18:40
Creveti congelati, Oggi Pesce, 100g - 56 calorii, 11.6 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Cod negru Alaska, Kaufland, 150g - 111 calorii, 25.1 proteine, 1.2 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ulei de floarea soarelui, 15ml - 133 calorii, 0 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Spuma de capsuni, 200g - 80 calorii, 8.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1442 calorii, (mult)120.3 proteine, (mult)67.2 grasimi, 456.8 colesterol, (mic)92.2 carbohidrati, 5.4 fibre, 205.7 sodiu, 5.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Insanity/P90X, intens, 40min - 416 calorii
Metabolism bazal - 1267 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1683 calorii
__________________
  #530 (permalink)  
Vechi 26 mai 2011, 17:01:55
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal Allanah

Alla, uite ca sunt aproape gata, mai am cate ceva, dar stresul a trecut.
O sa incerc si eu sa il vad, l-am luat deja. Aseara am vazut "The.Exorcism.Of.Emily.Rose.2005". Ce sa spun, impresionant, chiar m-a speriat de vreo 2 ori, si eu doar sunt obisnuita cu tipul asta de filme. Te pup, sanatate bunicii si bafta tie de saptamana viitoare!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, jurna slabit, jurnal, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole