Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de mamica - Cora29

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 02 iul 2010, 15:48:01
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal de mamica - Cora29

Buna Cora
e oki meniul tau,dar ar fii mai bine sa renunti la cioba la plic,e super periculoasa pt sanatate,are o gramda de E-uri si zaharuri prin ea,daca nu abuzezi de dulce si te incadrezi in punctele WW e super
felicitari pt cele 2 kg date jos
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
  #12 (permalink)  
Vechi 04 iul 2010, 23:17:40
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Citat:
Anterior postat de cora29 Vezi mesajul
Buna, fetelor!
Scuze ca am luat asa o pauza, dar am avut ceva probleme cu netul si nu am reusit sa va mai povestesc...
Am reusit sa slabesc deja vreo 2 kg de cand am inceput, asa ca sunt fericita...
Am postat un meniu intr-una din zile, dar sa va povestesc aici cam ce mananc eu in fiecare zi...
Micul dejun si cina sunt alcatuite mereu din 65g paine neagra (prajita, fiindca asa imi place mie), 165g iaurt 0,1% Zuzu si 60g piept de pui afumat. La pranz, mananc fie o supa la plic, fie o supa de rosii facuta de mine (fara ulei, cu putin orez) si legume fierte cu 100g piept de pui la gratar. In fiecare zi beau si 2 cesti de cafea (cu indulcitor) si cu 100ml lapte 1,5%. Pe langa astea mananc de restul de puncte WW tot felul de chestii (inclusiv dulciuri) si desigur, 2-3 fructe si multa apa (de fapt, ceai neindulcit).
Cam asta ar fi...
Ce pot sa spun, nu mi-e foame deloc si slabesc incet, dar sigur. De asta mi-a placut WW si data trecuta...
Voi ce parere aveti?
Va pup si va urez spor la slabit!

Bravo, felicitarile mele, se vede ca iti prieste aceasta dieta

Eu ti-as recomanda sa eviti supele la plic, majoritatea au e-uri periculoase.

Ce fel de indulcitor folosesti?

Mie imi place ce ai papat tu Doar cina nu am vazut specificata.

Mult succes in continuare
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #13 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 23:15:58
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Cora nu cred ca am avut onoarea sa te felicit ca te-ai inscris pe forum si ca ai ajut "curaj " sa iti faci jurnal si nu numaiasa ca Felicitari si bine ai venit si din partea mea

cum a zis si Slabuta...renunta la supele la plic...nu-s deloc sanatoase...stiu ca le faci repede...si eu recurg la ele pentru sotzul meudar el nu tre sa slabeascasi nici nu vrea sa asculte de ce e sanatos si ce nu

daca folosesti indulcitor miere...ok... daca e altceva... ce anume?


ti-ai facut vreodata calculul la calorii?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 00:07:33
cora29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Buna, fetelor!
Am mai inceput sa scriu de vreo 3 ori si de fiecare data puiul meu mi-a sters tot sau mi-a stins calculatorul cand eram aproape de final, asa ca de data asta scriu varianta prescurtata...
Stiu ca supele la plic nu sunt sanatoase si de fapt, la mine sunt exceptie de la regula, cand mi se acreste de atata supa de rosii sau ciorba de legume (adica de 1-2 ori la 2 saptamani)...
Din pacate in ultimele 10 zile m-am tot chefuit (ziua sotului, 2 nunti), asa ca nu am reusit decat sa ma mentin la greutatea cu greu obtinuta... dar e bine si atat.
La cina mananc tot ca la micul dejun (paine, iaurt, piept de pui afumat)... eu de fapt n-am mancat niciodata mancare gatita la cina, asa ca pentru mine e perfect.
Cat despre indulcitor, nu-mi place gustul de miere decat in ceai (in nici un caz in cafea). Folosesc un indulcitor de la Profi (ceva pe baza de ciclamat). Stiu ca nici asta nu e grozav de sanatos, dar cele cateva picaturi pe care le consum eu zilnic nu sunt atat de importante (zic eu...)
Cam asta ar fi...
O sa incerc sa scriu mai des (daca ma lasa fiul meu cel pasionat de orice are butoane)...

Va pup fetelor si va multumesc tuturor celor care mi-ati scris mesaje de incurajare!
cora29, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cora29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1112 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 13:58:59
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

te superi daca faci meniul cu ajut calculatorului caloric : Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro si apoi il pui aici?
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 20:02:19
cora29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Ianna, iti postez aici un meniu (destul de tipic)... mai putin checul ala...care a fost o scapare

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 166g - 50 calorii, 5.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Piept de pui afumat, Caroli, 60g - 65 calorii, 12.6 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Paine neagra, Pambac, 66g - 167 calorii, 5.8 proteine, 5.8 grasimi, 0 colesterol, 34 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte UHT 1,5%, TIP, 100ml - 44 calorii, 3 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 100 sodiu, 4.7 zahar
Cafea, 70ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 1.4 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 20:56
Chec, 30g - 116 calorii, 1.9 proteine, 5.3 grasimi, 0 colesterol, 16.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:00
Piept de pui la gratar, 100g - 131 calorii, 22.6 proteine, 3.6 grasimi, 59.5 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 571.4 sodiu, 0 zahar
Supa rosii Cora, 500ml - 78 calorii, 2.5 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 16.5 carbohidrati, 0 fibre, 34.5 sodiu, 0 zahar
Legume asortate, Hortex, 300g - 120 calorii, 7.5 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 18.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 20:20
Cafea, 70ml - 1 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 1.4 sodiu, 0 zahar
Lapte UHT 1,5%, TIP, 100ml - 44 calorii, 3 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 100 sodiu, 4.7 zahar

Cina, ora 20:00
Paine neagra, Pambac, 66g - 167 calorii, 5.8 proteine, 5.8 grasimi, 0 colesterol, 34 carbohidrati, 0.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Piept de pui afumat, Caroli, 60g - 65 calorii, 12.6 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 1.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 166g - 50 calorii, 5.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 3, ora 00:00
Apa plata, 2000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1099 calorii, 88.1 proteine, (mic)27.7 grasimi, 59.5 colesterol, (mult)149.3 carbohidrati, 1.4 fibre, 808.7 sodiu, 9.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1401 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1401 calorii
cora29, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cora29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1112 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 13:27:31
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

vezi ca fara chechu-l ala cadeai sub 1000kcal...deci nu e bine si ai un pic surplus de carbohidrati... as zice ca de la paine cu lactate...nu zic sa le dai ca sunt necesare ci doar sa le consumi in cantitati un pic mai mici.

Astept urmatorul meniu


apropo, tu nu mai alaptezi nu?...sper ca nu te-am mai intrebat ca urasc sa dau impresia ca nu sunt atenta la mesaje ...doar ca sunt un pic mai bramburita zilele astea....
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 16 iul 2010, 01:20:45
cora29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Nu, nu mai alaptez de cand avea bebele 3 luni... Nu ca n-as fi vrut, dar nu a fost de unde... urla saracul de foame din ora in ora si chiar ne-am straduit... ultima luna a fost de fapt alimentatie mixta (ii dadeam san, atat cat aveam, si completam cu biberon)
De fapt, alea 3 luni m-au "ajutat" cu 8kg. Nimeni din jurul meu nu intelegea de ce nu am lapte, ca doar "dotarea" era impresionanta. Asa ca toata lumea (mama, soacra, bunica, vecina...catelul, purcelul ) au hotarat ca nu am lapte pentru ca nu mananc destul. Si m-au indopat. Iar eu, care aveam remuscari ca nu-i dau destul lapte puiutului meu... i-am ascultat. Rezultatul: laptele s-a oprit de tot, iar eu am pus pe mine 8kg in 2 luni... cu care ma lupt de atunci.
Apropo de meniu: checul a fost o scapare in sensul ca nu ma indop cu dulciuri in fiecare zi, dar as fi mancat oricum altceva de punctele alea... Cat despre lactate, sunt "pacatul" meu dintotdeauna... Nu prea pot fara ele, asa ca incerc sa ma incadrez in punctele WW si cam atat... Adevarul e ca niciodata nu mi-am batut capul sa socotesc si proportiile intre lipide/proteine/glucide dintr-un meniu... am socotit doar punctele WW.
Nu prea am timp de socotit... cu serviciul si cu bebele meu...
Abia apuc sa scriu aici... si asta tot la 2-3 noaptea...
De fapt cred ca marea problema pe care o am acum e lipsa de somn. Tocmai citisem un material despre asta. Credeam ca slabesc mult mai incet pentru ca mi s-a schimbat metabolismul dupa sarcina... dar acum sunt convinsa ca lipsa de somn e de vina... Cele 4-5 ore de somn pe noapte +/- 1 ora ziua (daca nu am de facut altceva in timp de Alex, puiul meu, isi face siesta) nu prea ma ajuta...
Si intr-o alta ordine de idei... Ce parere aveti despre Atkins? Stiu ca e o dieta dezechilibrata si solicitanta pentru organism... dar are cineva experienta cu ea? E chiar atat de greu de suportat? Si da rezultate chiar atat de bune?
Hai ca azi am scris romane fluviu...
Va pup pe toate!
cora29, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cora29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1112 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 16 iul 2010, 13:57:05
ianna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Citat:
Anterior postat de cora29 Vezi mesajul
Nu, nu mai alaptez de cand avea bebele 3 luni... Nu ca n-as fi vrut, dar nu a fost de unde... urla saracul de foame din ora in ora si chiar ne-am straduit... ultima luna a fost de fapt alimentatie mixta (ii dadeam san, atat cat aveam, si completam cu biberon)
De fapt, alea 3 luni m-au "ajutat" cu 8kg. Nimeni din jurul meu nu intelegea de ce nu am lapte, ca doar "dotarea" era impresionanta. Asa ca toata lumea (mama, soacra, bunica, vecina...catelul, purcelul ) au hotarat ca nu am lapte pentru ca nu mananc destul. Si m-au indopat. Iar eu, care aveam remuscari ca nu-i dau destul lapte puiutului meu... i-am ascultat. Rezultatul: laptele s-a oprit de tot, iar eu am pus pe mine 8kg in 2 luni... cu care ma lupt de atunci.
Apropo de meniu: checul a fost o scapare in sensul ca nu ma indop cu dulciuri in fiecare zi, dar as fi mancat oricum altceva de punctele alea... Cat despre lactate, sunt "pacatul" meu dintotdeauna... Nu prea pot fara ele, asa ca incerc sa ma incadrez in punctele WW si cam atat... Adevarul e ca niciodata nu mi-am batut capul sa socotesc si proportiile intre lipide/proteine/glucide dintr-un meniu... am socotit doar punctele WW.
Nu prea am timp de socotit... cu serviciul si cu bebele meu...
Abia apuc sa scriu aici... si asta tot la 2-3 noaptea...
De fapt cred ca marea problema pe care o am acum e lipsa de somn. Tocmai citisem un material despre asta. Credeam ca slabesc mult mai incet pentru ca mi s-a schimbat metabolismul dupa sarcina... dar acum sunt convinsa ca lipsa de somn e de vina... Cele 4-5 ore de somn pe noapte +/- 1 ora ziua (daca nu am de facut altceva in timp de Alex, puiul meu, isi face siesta) nu prea ma ajuta...
Si intr-o alta ordine de idei... Ce parere aveti despre Atkins? Stiu ca e o dieta dezechilibrata si solicitanta pentru organism... dar are cineva experienta cu ea? E chiar atat de greu de suportat? Si da rezultate chiar atat de bune?
Hai ca azi am scris romane fluviu...
Va pup pe toate!
Atkins e foarte dura la carbohidrati si nu vei face fatza de-o data...mai bine incerci South Beach - varianta mai light, ca sa zic asa... si dupa experienta cu SB vezi tu daca se merita sau poti tine Atkins.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 17:22:03
cora29's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica - Cora29

Am inceput Atkins de azi.
Deocamdata e bine, eu sunt o carnivora prin definitie, asa ca ma simt excelent...
Mai vedem peste cateva zile...
O sa va tin la curent...
cora29, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
cora29, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1629 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1112 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
copil, jurnal, mame, mamici, sarcina, weight watchers


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) amy Dupa sarcina 67 25 aug 2015 12:08:31
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
O mamica care vrea sa scape de kg VUDULCIU Arhiva jurnale slabit 14 21 apr 2010 13:29:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole