Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal mituica loredana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 20:28:05
mituica loredana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Si acu sa salut si gazda daca tot i-am invadat jurnalul.
Buna Lore!! te sfatuiesc sa cauti un cantar mai bun, chiar daca e putin mai scump...eu mi-am luat din Kaufland si mi-am luat teapa, cantareste total aiurea. Am incercat sa cantaresc o ciocolata de 100g si-mi arata 46g, si tot astfel de mici greseli. Am pierdut aproape 50 ron pe el, dar m-am invatat minte...
Cat despre alimentatie, te sfatuiesc sa iti imparti in 3 mese caloriile, iar masa de dimineata ca tot ai zis ca nu poti bea cafeaua pe stomacul gol, sa fie mai consistenta...lasa salata pt cina...arunca peste ea, cateva cubulete de branza sau carne sau un ou...la pranz o ciorba....iar micul dejun, cat mai consistent si sanatos!!!
Bafta multa!
Buna Codruta , am intat pe jurnalul tau si ti-am citit povestea.(de-acolo ti-am aflat numele)
Vreau sa-ti multumesc pt sfaturi si te mai step in casuta mea. Pupici
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 21:18:20
Lavinia218's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 89kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Scuze ca intervin...dar am o mica observatiei de facut Laviniei. Te sfatuiesc, spre binele tau sa ridici nr de calorii...5-700 calorii sunt exagerat de putine. Ok, entuziasmul e mare ca slabesti la inceput mult...dar crede-ma, n-ai sa poti trai oata viata asa, si vei ajunge exact ca in vb aia, sa te ingrasi cu apa. Nu o zic cu rautate, iti zic pt ca stiu ce inseamna...m-am infometat, am suferit de bulimie, sunt obsedata de cantar...toata facultatea am jonglat cu 10-15 kg plus minus, perioade de mancat 7-800 calorii cu perioade de devorat absolut ce mancam...apoi am descoperit ca pot vomita tot ce mananc, si scapam de vinovatie!!! Sunt constienta ca inca mai am scapari cand mananc pe fond emotional, si apoi primul gand e sa merg la baie...de multe ori l-am dus la capat, dar la fel de mult ma lupt cu mine sa nu merg...sa nu mananc prosteste, si sa nu uit ca sanatatea e pe primul loc.
Mai studiaza jurnalele fetelor, si te rog eu, fara pic de rautate...ridica nr de calorii la 1200 cal.Spre binele tau!
Inteleg sfatul tau si incerc sa maresc numarul de cal pe zi ce trece, insa cred ca am o problema psihica de cand cu gandul de a slabi , pur si simplu nu pot manca mai mult , nu am pofta de mancare. Plus ca la ultimele 2 zile am uitat sa adaug gustarile care au si alea 100-150 cal. Mersi Frumos pentru sfat!
__________________
Daca ele au putut putem si noi! Daca ea nu poate o vom ajuta sa poata! Daca noi nu putem ele ne vor ajuta sa putem!
Lavinia218, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 654 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 11:52:02
mituica loredana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Fetelor azi ma gandeam sa vorbim despre depresia cauzata de kg in plus.
Eu am trecut prin asta si vreau sa stiu daca s-a mai intamplat si la altcineva.
Dupa ce a venit pe lume fetita mea(si odata cu ea si kg in plus),am avut o perioda cand refuzam sa ies din casa(mai ales la shoping).
sunt o fire optimista de felul meu, asa ca am trecut peste asta(dar fara sa fac nimic in privinta kg).
Ce m-a facut sa "pun piciorul in prag", a fost anul trecut de Craciun ,am mers la cumparatui si nu pot sa va spun ce stres si ghin pentru faptul ca nu am gasit nimic.In ajunul Craciunului imi venea sa plang (dar era ajunul asa ca trebuia sa fiu vesela de dragul familiei)Oricum sotul meu care ma cunoaste si-a dat seama ca ceva nu este in regula asa ca , ca intodeauna a fost alaturi de mine.
Dupa revelion am spus stop mancarii nesanatos, asa ca am intrat pe slabute si am inceput lupta.Alaturi de voi nu mi se pare greu , sustinerea si sfaturile voastre ma ajuta sa-mi schimb viata.
Va multumesc si va pup slabutelor(prietene dragi)
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 11:56:24
jess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2011
Locaţie: portugalia, Portugalia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 162cm, 54kg
Mesaje: 1.680
Aprecieri acordate: 130
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 128 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de mituica loredana Vezi mesajul
Fetelor azi ma gandeam sa vorbim despre depresia cauzata de kg in plus.
Eu am trecut prin asta si vreau sa stiu daca s-a mai intamplat si la altcineva.
Dupa ce a venit pe lume fetita mea(si odata cu ea si kg in plus),am avut o perioda cand refuzam sa ies din casa(mai ales la shoping).
sunt o fire optimista de felul meu, asa ca am trecut peste asta(dar fara sa fac nimic in privinta kg).
Ce m-a facut sa "pun piciorul in prag", a fost anul trecut de Craciun ,am mers la cumparatui si nu pot sa va spun ce stres si ghin pentru faptul ca nu am gasit nimic.In ajunul Craciunului imi venea sa plang (dar era ajunul asa ca trebuia sa fiu vesela de dragul familiei)Oricum sotul meu care ma cunoaste si-a dat seama ca ceva nu este in regula asa ca , ca intodeauna a fost alaturi de mine.
Dupa revelion am spus stop mancarii nesanatos, asa ca am intrat pe slabute si am inceput lupta.Alaturi de voi nu mi se pare greu , sustinerea si sfaturile voastre ma ajuta sa-mi schimb viata.
Va multumesc si va pup slabutelor(prietene dragi)
ohhh,aceeasi poveste si la mine. Am vreo 3 ani de cand astept sa slabesc sa imi achizitionez si eu niste blugi ca oamenii,numai negri portDe fiecare data cand merg la shopping e cosmar pru mine, imi vine sa ma bag in pamant de rusine cand vad unde m-a adus alimentatia mea aiurea.
__________________
I´m sexy and I know it!
jess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2363 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 15:11:42
mituica loredana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
ohhh,aceeasi poveste si la mine. Am vreo 3 ani de cand astept sa slabesc sa imi achizitionez si eu niste blugi ca oamenii,numai negri portDe fiecare data cand merg la shopping e cosmar pru mine, imi vine sa ma bag in pamant de rusine cand vad unde m-a adus alimentatia mea aiurea.
buna jess, dar de privirile vanzatoarelor ce zici? ma apuca niste nervi cand vad cum mustacesc pe la spatele meu. si de acolo si depresia
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 19:33:40
Lavinia218's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 89kg
Mesaje: 60
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de mituica loredana Vezi mesajul
buna jess, dar de privirile vanzatoarelor ce zici? ma apuca niste nervi cand vad cum mustacesc pe la spatele meu. si de acolo si depresia
Din cauza asta am renuntat la shoppingul din magaazine, in ultimii 2 ani sa zic majoritatea lucrurilor care mi le-am cumparat le-am comandat online. Singurul magazin unde nu am nici un stres cand vine vorba de imbracaminte e ste C&A , acolo am gasit mereu toate masurile de la cea mai mica la cea mai mare.
__________________
Daca ele au putut putem si noi! Daca ea nu poate o vom ajuta sa poata! Daca noi nu putem ele ne vor ajuta sa putem!
Lavinia218, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 654 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 10 ian 2012, 21:30:04
mituica loredana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de Lavinia218 Vezi mesajul
Din cauza asta am renuntat la shoppingul din magaazine, in ultimii 2 ani sa zic majoritatea lucrurilor care mi le-am cumparat le-am comandat online. Singurul magazin unde nu am nici un stres cand vine vorba de imbracaminte e ste C&A , acolo am gasit mereu toate masurile de la cea mai mica la cea mai mare.
fetelor astazi mi-am cumparat cantar .
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 09:23:44
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana


Nu nu nu...nu e bun...Prea putine calorii!!!Trebuie sa mananci macar 1000-1200 calorii. Chiar si site-ul ti-a calculat ca pt a slabi 0.5 kg pe sapt ceea ce e indicat treb sa consumi 1549 de calorii.
MAncand cate 5-600 ajungi sa intri la platou si sa nu mai ai ce face...din ce mai scazi...din oul de dimineata?, din supa de la pranz?
La inceput vei slabi bine, dar apoi?cum bei un pahar de apa si mananci un mar o sa se puna tot pe tine pt ca organismul va fi socat sa primeasca ceva mai multe calorii dupa ce tu l-ai infometat cu cate 600 cal, si va depune totul. Ceea ce crede-ma ca nu vrei.
Nu sunt as in ale slabitului, dar am invatat multe de la fete si din experienta proprie. Am jonglat cu cate 10-15 kg si mi-am dat organismul peste cap....
Mananca un mic dejun mai consistent...intre mic dejun si pranz mananca un fruct, un iaurt, niste alune...Pranzul sa fie si el destul de satios...iar cina, incearca sa o iei maxim la 7 si sa fie cea mai usoara.....
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 09:24:56
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de mituica loredana Vezi mesajul
fetelor astazi mi-am cumparat cantar .
Foarte bine!

Citat:
Anterior postat de mituica loredana Vezi mesajul
Fetelor azi ma gandeam sa vorbim despre depresia cauzata de kg in plus.
Eu am trecut prin asta si vreau sa stiu daca s-a mai intamplat si la altcineva.
Dupa ce a venit pe lume fetita mea(si odata cu ea si kg in plus),am avut o perioda cand refuzam sa ies din casa(mai ales la shoping).
sunt o fire optimista de felul meu, asa ca am trecut peste asta(dar fara sa fac nimic in privinta kg).
Ce m-a facut sa "pun piciorul in prag", a fost anul trecut de Craciun ,am mers la cumparatui si nu pot sa va spun ce stres si ghin pentru faptul ca nu am gasit nimic.In ajunul Craciunului imi venea sa plang (dar era ajunul asa ca trebuia sa fiu vesela de dragul familiei)Oricum sotul meu care ma cunoaste si-a dat seama ca ceva nu este in regula asa ca , ca intodeauna a fost alaturi de mine.
Dupa revelion am spus stop mancarii nesanatos, asa ca am intrat pe slabute si am inceput lupta.Alaturi de voi nu mi se pare greu , sustinerea si sfaturile voastre ma ajuta sa-mi schimb viata.
Va multumesc si va pup slabutelor(prietene dragi)

Buna, Loredana!
stiu perfect la ce te referi si cum te simti, pentru ca am trecut prin asta recent..nu mai zic ce depresii ma incercau in magazine..ca vedeam atatea lucruri, mi-as fi permis sa mi le iau, dar cu ce folos, cand...nu iti vin sau nu iti stau bine?mi-am si promis ca nu mai fac nicio achizitie vestimentara importanta, pana nu ajung macar la 60 de kg..asta e, depasim momentele...si ne focusam pe scop..sa slabim...
eu nu am avut parte de chicoteli alea vanzatoarelor, dar oricum ma simteam prost, cand ceream marimi mai mari..si chiar nu mai vreau sa trec prin asta vreodata:
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 11 ian 2012, 11:28:30
mituica loredana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: bolbosi, Romania
Vârsta: 38
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 93kg
Mesaje: 182
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mituica loredana

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

Nu nu nu...nu e bun...Prea putine calorii!!!Trebuie sa mananci macar 1000-1200 calorii. Chiar si site-ul ti-a calculat ca pt a slabi 0.5 kg pe sapt ceea ce e indicat treb sa consumi 1549 de calorii.
MAncand cate 5-600 ajungi sa intri la platou si sa nu mai ai ce face...din ce mai scazi...din oul de dimineata?, din supa de la pranz?
La inceput vei slabi bine, dar apoi?cum bei un pahar de apa si mananci un mar o sa se puna tot pe tine pt ca organismul va fi socat sa primeasca ceva mai multe calorii dupa ce tu l-ai infometat cu cate 600 cal, si va depune totul. Ceea ce crede-ma ca nu vrei.
Nu sunt as in ale slabitului, dar am invatat multe de la fete si din experienta proprie. Am jonglat cu cate 10-15 kg si mi-am dat organismul peste cap....
Mananca un mic dejun mai consistent...intre mic dejun si pranz mananca un fruct, un iaurt, niste alune...Pranzul sa fie si el destul de satios...iar cina, incearca sa o iei maxim la 7 si sa fie cea mai usoara.....
iti multumesc pt sfaturi si o sa incep sa introduc si gustarile.
in dimineata asta am mancat o bucatica de branza cu o felie de paine graham ,o rosie si doua feliute de castravete.
apoi am baut o cana de ceai verde cu lamaie si o cafea(fara ea nu se poate
mituica loredana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1935 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1418 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, loredana, mituica, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole