Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Zoe

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #931 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 08:09:28
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Neata buna, nu ma prea pot lauda cu ziua de ieri , cred ca aseara am facut harcea-parcea combinatiile. Proteine, cu carbohidrati,bie ca n-a mers cantarul de dimineata caci cred c-as fi suferit o dezamagire Azi tin zi de fructe. Incerc sa tin onti dar la ziua de fructe de miercuri nu renunt. Aseara am mancat carnita de pui, dar apoi m-am dat la urda, si fructe. Fructele astea mancate seara imi pun capac. Am reusit sa-mi fac norma de pedalare(20 km.)
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Alynuta:
Zoe (19 feb 2014)
  #932 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 08:13:05
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
mda, şi eu am o problemă când merg la mama prietenului meu, pentru că acolo nu prea pot mânca doar ce-mi tună mie. ca să nu mai zic când face nişte minunăţii din alea dulci, clasice, de casă, că mă cocoşează
şi ea, şi sora ei. un balamuc total.
aşa că trag în timpul săptămânii măcar, ca după weekendurile în care ajung acolo să rămân cât de cât cu minus.
E greu sa rezisti la asemenea bunatati, eu am certat-o pe mama cand in decurs de 3 zile , a facut si saratele, si melcisori cu nuca si un tort. Asta e placerea ei sa ne faca prajituri, iar eu nu ma pot rezuma sa gust una-doua , odata ce-am gustat sunt gata,imi zic,,acum si-asa am stricat tot, si ma trezesc satula '' Mai bine deloc.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #933 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 08:15:13
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
astăzi la gustare căpşuni cu smântână dulce. nu cea mai indicată combinaţie, dar de poftă şi în limita caloriilor, după 3 ore de shopping, am şi eu voie
mi-am luat minunaţii albaştri, tocmai când speram mai puţin, că pe net ziceau că nu-i mai au la magazinul de lângă mine. ypiii!
mâine seară îi probez, că azi m-am deşelat prin magazine, plus am neşte chestii de făcut până mâine. parcă văd că iar stau peste noapte
Nu stiu la ce te referi cu ,,minunatii albastii" sa fie blugi? in orice caz sper sa fi multumita de cum iti vin E bine cand ne rasplatim cu cate ceva si mai ales cand ne vin bine , e si mai bine
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #934 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 08:20:07
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
neaţa.
e de bine, deşi azi-noapte m-am trezit la o oră după ce adormisem şi m-am dus direct la frigider. mă rog, m-am rezumat la o jumătate de pesmet şi o lingură de humus, dar nu mi s-a mai întâmplat de mult să-mi fie foame peste noapte. dimineaţă eram bine, ba chiar am tras niţel de mine să mănânc micul dejun.
nu-mi place spanacul ăsta de cutie pregătit în tigaie, mi se pare foarte amar - deşi e baby. cel din piaţă a fost mai bun (doh!), o să caut mâine.
sunt invitată la mama la cină, mămăligă cu brânză şi smântână, sper să aproximez cum trebuie cantităţile.
azi sunt cuminte: o pară, alune caju şi pentru prânz făgăraş cu doi ardei capia.
of. serviciu. n-am nici un chef de locul ăla.
Azi incerc sa tin zi de fructe desi nu prea am de unde alege , cam slabut cu aprovizionarea.Mai bag un morcov ras, o gulie si sper sa treaca cumva ziua
Imi place f. mult mamaliguta cu branza , dar la monti e interzisa , cum de fapt sunt si cartofii care si ei imi plac
Am citit c-ai papat humus, eu inca n-am facut, mi-am scos o reteta(din naut , nu?) si poate fac azi pt. maine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #935 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 12:38:18
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Proteine, cu carbohidrati,bie ca n-a mers cantarul de dimineata caci cred c-as fi suferit o dezamagire Azi tin zi de fructe.
Fructele astea mancate seara imi pun capac. Am reusit sa-mi fac norma de pedalare(20 km.)
mda, nu e prea fericită combinaţia. depinde şi cât mănânci, întotdeauna.
eu nu pot cu zi de fructe, am încercat pe vremea fulguţei, dar decât să mănânc o zi de fructe mai bine nu mănânc deloc, şi tot mi-e mai puţin foame. mie fructele îmi fac foame (cu excepţia bananelor, desigur), dar nu foame, nu mai văd pe unde merg!
seara se zice că mai degrabă proteine cu verdeţuri, decât carbo...

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
a facut si saratele, si melcisori cu nuca si un tort. Asta e placerea ei sa ne faca prajituri, iar eu nu ma pot rezuma sa gust una-doua , odata ce-am gustat sunt gata,imi zic,,acum si-asa am stricat tot, si ma trezesc satula '' Mai bine deloc.
auleu, eu cred că la sărăţele dădeam iama precis! la dulciuri mai pot să mă opresc, dar sunt haplea, mi-e uşor să mă opresc dacă ştiu că mai e o tavă în faţă şi-s toate ale mele, altminteri nu

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Nu stiu la ce te referi cu ,,minunatii albastii" sa fie blugi? in orice caz sper sa fi multumita de cum iti vin E bine cand ne rasplatim cu cate ceva si mai ales cand ne vin bine , e si mai bine
ăştia sunt minunaţii albaştri. mi se pusese pata pe ei acum câteva săptămâni, şi tot nu i-am găsit, iar ieri, surpriză!, îi aveau. şi numărul meu!


Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Imi place f. mult mamaliguta cu branza , dar la monti e interzisa , cum de fapt sunt si cartofii care si ei imi plac
Am citit c-ai papat humus, eu inca n-am facut, mi-am scos o reteta(din naut , nu?) si poate fac azi pt. maine.
eu nu mi-aş fi făcut, că nu prea dai jos cu mămăliga, dar aşa a fost oferta, n-am mai făcut fiţe. o să încerc să nu exagerez cu cantitatea.
mie humusul îmi place mult, ţin mereu năut fiert în congelator; odată dezgheţat, în cinci minute l-am făcut. pun usturoi, ulei de măsline, tahini, ceva apă să meargă blenduit, un strop de sare şi gata. e o sursă bună de proteine şi e foarte gustos.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
Alynuta (19 feb 2014), Animis23 (19 feb 2014), rozica1965 (19 feb 2014)
  #936 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:07:53
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


mda, nu e prea fericită combinaţia. depinde şi cât mănânci, întotdeauna.
eu nu pot cu zi de fructe, am încercat pe vremea fulguţei, dar decât să mănânc o zi de fructe mai bine nu mănânc deloc, şi tot mi-e mai puţin foame. mie fructele îmi fac foame (cu excepţia bananelor, desigur), dar nu foame, nu mai văd pe unde merg!
seara se zice că mai degrabă proteine cu verdeţuri, decât carbo...



auleu, eu cred că la sărăţele dădeam iama precis! la dulciuri mai pot să mă opresc, dar sunt haplea, mi-e uşor să mă opresc dacă ştiu că mai e o tavă în faţă şi-s toate ale mele, altminteri nu



ăştia sunt minunaţii albaştri. mi se pusese pata pe ei acum câteva săptămâni, şi tot nu i-am găsit, iar ieri, surpriză!, îi aveau. şi numărul meu!




eu nu mi-aş fi făcut, că nu prea dai jos cu mămăliga, dar aşa a fost oferta, n-am mai făcut fiţe. o să încerc să nu exagerez cu cantitatea.
mie humusul îmi place mult, ţin mereu năut fiert în congelator; odată dezgheţat, în cinci minute l-am făcut. pun usturoi, ulei de măsline, tahini, ceva apă să meargă blenduit, un strop de sare şi gata. e o sursă bună de proteine şi e foarte gustos.
Ziua de fructe nu e usor de tinut , dar nici chiar asa greu, in schimb in ziua urmatoare, te simti minunat, mult mai supla pt. ca elimini apa si cu 1 kg. in minus.
Albastrii tai intr-adevar sunt minunati, bine ca ti-ai gasit nr. tau
Iar pt. humus , nu stiu ce e tahini
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #937 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:21:43
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Ziua de fructe nu e usor de tinut , dar nici chiar asa greu, in schimb in ziua urmatoare, te simti minunat, mult mai supla pt. ca elimini apa si cu 1 kg. in minus.
Albastrii tai intr-adevar sunt minunati, bine ca ti-ai gasit nr. tau
Iar pt. humus , nu stiu ce e tahini
eu am avut scădere de 100 de grame, în condiţiile în care am văzut stele verzi de foame toată ziua, şi m-a cam durut stomacul de la atâta aciditate. cum ziceam, mai bine post
daaa, sunt tare comozi!
tahini e pasta de susan. există de cumpărat (şi te ţine mult, că nu pui decât o lingură-două la o porţie mărişoară de năut) sau poţi să faci în casă - dacă vrei, caut reţeta, aveam de la un prieten care probase până îi ieşise cum trebuie
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Alynuta (19 feb 2014)
  #938 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:26:57
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

eu am avut scădere de 100 de grame, în condiţiile în care am văzut stele verzi de foame toată ziua, şi m-a cam durut stomacul de la atâta aciditate. cum ziceam, mai bine post
daaa, sunt tare comozi!
tahini e pasta de susan. există de cumpărat (şi te ţine mult, că nu pui decât o lingură-două la o porţie mărişoară de năut) sau poţi să faci în casă - dacă vrei, caut reţeta, aveam de la un prieten care probase până îi ieşise cum trebuie
Multumesc , dar lasa mai bine cumpar , e mai comod Maine sau poimaine chiar vreau sa fac . O mananci goala sau in combinatie cu ceva?
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #939 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:38:03
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Multumesc , dar lasa mai bine cumpar , e mai comod Maine sau poimaine chiar vreau sa fac . O mananci goala sau in combinatie cu ceva?
oh! la restaurantul libanez o aduceau aşa: făceau un locşor în mijlocul humusului în care puneau câteva boabe de năut fiert întregi şi o lingură de ulei de măsline, plus ceva boia dulce presărată pe deasupra. şi alături: lipii, castraveţi muraţi, felii de lămâie, măsline negre şi verzi, ceapă roşie, roşii, eventual tabouleh (salată de pătrunjel, roşii şi cuşcuş, cu multă lămâie).
eu îl mănânc cu ce-mi pică în mână. ieri cu ardei capia şi castraveţi, azi cu pesmeţi wasa, uneori aşa cum e, alteori lângă carne friptă/mărunţită cu sos de roşii ori brânză sărată.

aoleu! vezi că am uitat să-ţi spun: şi lămâie storci în el la blenduit, după gust.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Alynuta (19 feb 2014)
  #940 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:46:07
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


oh! la restaurantul libanez o aduceau aşa: făceau un locşor în mijlocul humusului în care puneau câteva boabe de năut fiert întregi şi o lingură de ulei de măsline, plus ceva boia dulce presărată pe deasupra. şi alături: lipii, castraveţi muraţi, felii de lămâie, măsline negre şi verzi, ceapă roşie, roşii, eventual tabouleh (salată de pătrunjel, roşii şi cuşcuş, cu multă lămâie).
eu îl mănânc cu ce-mi pică în mână. ieri cu ardei capia şi castraveţi, azi cu pesmeţi wasa, uneori aşa cum e, alteori lângă carne friptă/mărunţită cu sos de roşii ori brânză sărată.

aoleu! vezi că am uitat să-ţi spun: şi lămâie storci în el la blenduit, după gust.
Da ,deci si lamaie. Iti place? e gustos?
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole