Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul mamicilor 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #901 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 20:11:55
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Deci, am fost la control in dup.amiaza asta si in leg cu faptul ca Viktor vrea sa manance prea des a zis dr ca e posibil sa vrea mai mult si ca eu nu ii dau si atunci normal ca i se goleste stomacul si vrea din nou...asa cum ai zis tu Bobo, sa incerc sa nu ii dau pace sa adoarma ci sa il sacai sa mai pape ca a crescut si el mai mare si are bineintele nevoie de o cantitate mai mare de mancare.

L-a controlat in general, toate bune, cantareste exact cum ma asteptam, am gresit cu 20 de grame, 5480, 59 de cm, si 39 circumferinta capului...dr a zis ca sunt valori perfect normale, este proportional copilul, puternic si sanatos



felicitari bebe Viktor!!!
esti un bebe mare!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #902 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 20:16:45
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

lipsesc pozeleee... de la primele zile pana acuma.. hai pune te rog
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #903 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 20:30:51
sayda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna fetelor! sunt mamica unui baietel de 3 luni si ,pe langa faptul ca m-am reintors la unul dintre job-uri, ma lupt si cu kilogramele, care atarna asa greu.. nu am avut lapte decat 3 saptamani si ca sa nu cad in depresie am hotarat sa merg la job dar cu program redus, plec de acasa cam 4 ore doua zile pe saptamana. intr-un fel ma simt vinovata fata de bebe ca nu stau cu el orele alea asa ca nu as putea merge la sala inca 3 ore pe saptamana, poate mai tarziu, sa mai creasca. cred ca toate avem aceeasi parere: ca noi avem cel mai bine grija de bebitzii nostrii, asa ca nu mi-as putea-o ierta. acasa, chiar daca am bicicleta eliptica si steper si banca de abdomene, nu fac nimic! bebe doarme toata noaptea si ziua e foarte activ, fura si el doar 5-10 minute de somn, prea putin sa pot face si eu ceva, de abia reusesc sa fac treburile casei dar sa mai fac si sport.. intr-un fel sunt coplesita de situatie, m-ar ajuta foarte mult daca as slabi! mi-ar mai creste si mie incredere si as avea mai multa pofta de viata si m-as bucura mai mult de bebele meu. poate ma ajutati cu un sfat in materie de dieta, voi ce incercati? eu m-am hotarat sa tin cat de cat sa nu mai mananc seara dupa 7 (ma bag in pat la 11, dupa ce-l culc pe bebe), am o masa din ce gasesc prin frigider si o masa din fibre cu iaurt care sper sa-mi tina de foame si sa ma ajute cu digestia. incerc sa beau mai multe lichide, apa plata si ceai, oricum mi-e sete de la fibre. voi cum mai luptati cu aceste kilograme de dupa sarcina? sunt tare dizgratioase.. ma deprima tare rau imaginea din oglinda..
sayda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1721 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 430 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #904 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 13:35:29
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Gata, am publicat povestea nasterii lui Viktor...parca ma simt mai bine, m-am impacat intr-un fel sau altul cu mine insumi si cu intamplarea in sine

http://forum.slabute.ro/dieta-sportu...tml#post838184

enjoy!
am citit-o deja de 2 ori..
mama da ce dureri ai avut... si ce mult a trecut de cand ti s-a rupt apa pana ai nascut... la noi de obicei dupa 12 ore daca nu nasti iti fac cezariana

fiecare femeie e altfel...
pe mine daca ma trimiteau acasa sigur nasteam acasa.. "(contractii nedureroase, neregulate,scurte, zambeam in timpul lor, fara nevoia de a impinge... dar totusi cu dilatatie 10cm dupa 6-7 ore de cand s-a rupt apa
iar referitor la placenta la mine cred ca prima data a iesit si apoi m-au cusut..
si ai avut taietura destul de mare. te mai doare inca?

se uita... pana la 2 luni cand ma gandeam la nastere retraiam durerea... acuma incepe sa fie tot mai vaga.. si sper sa o uit de tot..

faci cezariana la urmatorul bebe daca chiar il vrei
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #905 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 13:53:52
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

buna fetele....

noi o tinem in lant cu "bolile", baietii isi revin dar eu ieri am vomitat de m-am saturat....am inceput cu papa de la prinz, paien prajita, medicamente tot am vomitat. Azi sunt mai bine si daca tot am tratament ptr baieti, am luat si eu debridat. Sper sa fi fost doar un eveniment nasol....si sa nu se mai repete.

in rest, mergem de 2 ori/zi la spital ptr tratament si tavi e mult mai bine, sabi nu a mai vomitat deloc.

acusi plecm dupa sabi la gradi, ca ieri a plecat sotul mai repede de la munac sa il ia ca eu abia m-am putut misca de rau.

va pup
__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #906 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 13:54:33
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de sayda Vezi mesajul
buna fetelor! sunt mamica unui baietel de 3 luni si ,pe langa faptul ca m-am reintors la unul dintre job-uri, ma lupt si cu kilogramele, care atarna asa greu.. nu am avut lapte decat 3 saptamani si ca sa nu cad in depresie am hotarat sa merg la job dar cu program redus, plec de acasa cam 4 ore doua zile pe saptamana. intr-un fel ma simt vinovata fata de bebe ca nu stau cu el orele alea asa ca nu as putea merge la sala inca 3 ore pe saptamana, poate mai tarziu, sa mai creasca. cred ca toate avem aceeasi parere: ca noi avem cel mai bine grija de bebitzii nostrii, asa ca nu mi-as putea-o ierta. acasa, chiar daca am bicicleta eliptica si steper si banca de abdomene, nu fac nimic! bebe doarme toata noaptea si ziua e foarte activ, fura si el doar 5-10 minute de somn, prea putin sa pot face si eu ceva, de abia reusesc sa fac treburile casei dar sa mai fac si sport.. intr-un fel sunt coplesita de situatie, m-ar ajuta foarte mult daca as slabi! mi-ar mai creste si mie incredere si as avea mai multa pofta de viata si m-as bucura mai mult de bebele meu. poate ma ajutati cu un sfat in materie de dieta, voi ce incercati? eu m-am hotarat sa tin cat de cat sa nu mai mananc seara dupa 7 (ma bag in pat la 11, dupa ce-l culc pe bebe), am o masa din ce gasesc prin frigider si o masa din fibre cu iaurt care sper sa-mi tina de foame si sa ma ajute cu digestia. incerc sa beau mai multe lichide, apa plata si ceai, oricum mi-e sete de la fibre. voi cum mai luptati cu aceste kilograme de dupa sarcina? sunt tare dizgratioase.. ma deprima tare rau imaginea din oglinda..
si baietelul meu are 3 luni... si am mai multe kg ca tine intr-adevar e mai greu daca toata viata ai fost slaba si dintr-o data esti balenutza.. eu am mai fost o data grasa- fara bebe si am reusit sa slabesc si asa ma gandesc ca daca am reusit o data o sa reusesc si a doua ora...deci daca nu mai alaptezi ai putea mai usor sa slabesti.... eu am slabit inainte numarand caloriile si facand sport... acuma alaptez si mananc mai mult decat ar trebui iar kg nu se misca.. daca am fi mai slabe toate ar merge mai bine.. stiu..
nu trebuie sa te simti vinovata, daca crezi ca tie iti face bine sa mergi la lucru..nu e mult 8 ore pe saptamana... eu una nu as putea sa ma concentrez la nimic altceva decat bebe .. si cand vine sotul acasa si imi povesteste ceva de servici mai mult de 10 min nu pot sa fiu atenta.. si ai dreptate noi, mamele avem cel mai bine grija de bebe
de ce credeai ca intri in depresie? ca nu mai alaptezi sau ca stai toata ziua cu bebe?
de cand e receptiv bebe meu, imi zambeste si ma pot intelege putin cu el e mai ok pentru mine statul acasa...depresia nu bate la geam (inca)
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #907 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 14:09:09
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

vin si eu cu problemutza mea... e groaznic acuma dupa ce m-am obisnuit cu binele..
bebe meu dormea primul somn noaptea de la 11 la 5-6.. iar apoi se trezea la 1 ora/1 ora jumate pana dimineata..
acuma il culc la 10 si in intervalul 1:30-3 se trezeste.. o tine deja de o saptamana asa.. si dupa aia continua tot asa la o ora/ o ora jumate...
aseara i-am dat completare la papa vrea 50 ml lapte muls si a papat vreo 20 ml.. deci era satul.. noaptea incerc sa-i dau cat mai mult... aprind becul sa-l trezesc, il schimb,, mananca destul de bine, dar dupa 1 ora jumate tot se trezeste..

saptamana asta a dormit ziua mai mult.. intre 3-5 ore pe zi.. sa fie asta baiul? ca doarme ziua? ca inainte nu prea dormea.. si a mancat la 3 ore..


ce sa fac?
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #908 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 14:13:46
dorutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoles23 Vezi mesajul
buna fetele....

noi o tinem in lant cu "bolile", baietii isi revin dar eu ieri am vomitat de m-am saturat....am inceput cu papa de la prinz, paien prajita, medicamente tot am vomitat. Azi sunt mai bine si daca tot am tratament ptr baieti, am luat si eu debridat. Sper sa fi fost doar un eveniment nasol....si sa nu se mai repete.

in rest, mergem de 2 ori/zi la spital ptr tratament si tavi e mult mai bine, sabi nu a mai vomitat deloc.

acusi plecm dupa sabi la gradi, ca ieri a plecat sotul mai repede de la munac sa il ia ca eu abia m-am putut misca de rau.

va pup
tu, da ce-ati patit?care e problema oare? pana la urma care e diagnosticul?
imi pare asa rau..
e nasol ca ai si tu aceeasi problema..
am fost si eu la spital cand i-am facut analizele.. e nasol de tot..
bine ca v-au lasat sa mai dormiti si acasa..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #909 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 14:23:20
nicoles23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
tu, da ce-ati patit?care e problema oare? pana la urma care e diagnosticul?
imi pare asa rau..
e nasol ca ai si tu aceeasi problema..
am fost si eu la spital cand i-am facut analizele.. e nasol de tot..
bine ca v-au lasat sa mai dormiti si acasa..

ce sa facem treem peste toate

azi sunt mai bine..spera sa fie tot asa toata ziua

__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #910 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 14:36:03
meapasarica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
oh anca imi pare rau.. nashpa cu nasterea.. si dupa..
ma gandesc si eu cu groasa daca o fi rau si la mine..dar sotul ma incurajeaza si zice ca toate femeile is diferite.. si sa nu ma gandesc..acum mai simti dureri? bine ca viktor e ok.. si da-i sa pape daca asa vrea.. pana la urma poate nu mai plange atata.
simo.. aerul de romania e rece hahaha..azi am lenevit. si am mancat covrigi, prajitura, si branzica de vaci. si alte chesti mici haha.. tre s ama pun serios pe slabit cand ajung acasa la mine..

nu te speria cu nasterea jessik, oricum nu o poti influenta cu nimic si chiar daca mie mi-a fost foarte greu nu inseamna neaparat ca o sa fie si la tine asa...important e sa il ai pe sotul tau langa tine si sa te gandesti ca durerile dispar cand vine bebe, mai mult nu poti face.

dureri mai am si acum, ultima vertebra de deasupra fundului ma doare de moarte, aproape cam ca si dupa nastere, aia imi este rupta/fisurata, din pacate nu se poate pune in ghips...suturile ma dor si alea, nu sunt inca vindecate suta la suta, nu ma ating acolo nici cand ma spal (sunt o fricoasa)...fiul meu mi-a rontait sfarcurile si inca acum, desi nu mai alaptez de vreo 3 saptamani, mai am coji pe ele si sunt sensibile cand ma spal
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
lipsesc pozeleee... de la primele zile pana acuma.. hai pune te rog
scrie anca maria pe fb si vezi acolo poze cu el

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am citit-o deja de 2 ori..
mama da ce dureri ai avut... si ce mult a trecut de cand ti s-a rupt apa pana ai nascut... la noi de obicei dupa 12 ore daca nu nasti iti fac cezariana

fiecare femeie e altfel...
pe mine daca ma trimiteau acasa sigur nasteam acasa.. "(contractii nedureroase, neregulate,scurte, zambeam in timpul lor, fara nevoia de a impinge... dar totusi cu dilatatie 10cm dupa 6-7 ore de cand s-a rupt apa
iar referitor la placenta la mine cred ca prima data a iesit si apoi m-au cusut..
si ai avut taietura destul de mare. te mai doare inca?

se uita... pana la 2 luni cand ma gandeam la nastere retraiam durerea... acuma incepe sa fie tot mai vaga.. si sper sa o uit de tot..

faci cezariana la urmatorul bebe daca chiar il vrei
da am avut dureri mari, cel putin asa le-am perceput eu, am urlat o zi jumate la fiecare durere ai dreptate incepe sa fie tot mai vaga amintirea lor...da ma mai doare taietura, s-a si infectat in prima saptamana dupa nastere, am fost atat de deprimata de atatea dureri de plangeam zilnic fara sa ma pot opri, numa ganduri negre si urate am avut cateva saptamani, mi se parea ca nimic nu functioneaza, ca nu fac bine...ouff naspa

ah cu placenta a fost la fel si la mine, prima data a iesit placenta si apoi m-a cusut dar cred ca am incurcat eu "borcanele"
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, dieta, jurnalul, mamicilor, sanatos, sarcina, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mihaela1006 - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 5 03 sep 2011 00:15:22
Oferte litoral 2011 lacra81 Turism 13 07 aug 2011 12:15:38
Jurnal Berllina 2011 Berlllina Arhiva jurnale slabit 8 13 iun 2011 06:25:17
Mirese 2011 Daniela Anghel Jurnale slabit mirese 18 26 feb 2011 22:14:13
Slabute 2011 Slabuta Slabute 2011 18 11 feb 2011 16:13:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole