Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4281 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:16:13
medeeams's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Da,stiu ca difera de la persoana la persoana
Eu de exemplu primele kg le-am dat foarte usor(doar sport). Iar kg astea se cam tin scai

Sunt uimita sincer de dieta aceasta. Pentru ca nu interzice multe. Si am vazut la voi rezultate foarte frumoase
Nu prea ma pricep cand,ce,cum sa mananc anumite alimente. Si m-ai ales combinatia dintre ele. Sper sa inteleg pe ,parcurs.
Salve,incearca sa citesti biblioteca slabutelor despre monti si apoi incearca sa postezi aici tot ce papi si cand papi sa te putem corecta si cu siguranta vei invata,k?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4282 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:16:30
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de diamant2013 Vezi mesajul

Eu folosesc un pahar ca masura si greutatea nu-i = cu volumul. Adica daca folosesc paharul, aceeasi cantitate de faina integrala nu are aceeasi greutate cu o cantitate identica de tarate. de aia sunt putin confuza. O sa ma mai gandesc cum sa fac. tre sa fie o solutie.
Buna Dia
eu am luat taratele ( 400 gr) le-am pus intr-un vas cu 400 gr de faina de la tara (masurate cu paharul) si 500 gr de faina de secara deci am 1300 gr de faina. le-am amestecat bine. Asa masor apoi cantitatea de faina pe care o pun in masina si imi iese neagra.
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4283 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:17:33
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
scumpica..difera de la persoana la persoana..in functie si de numarul de kilograme avut, de varsta..

Tu esti tinerica si ar trebui sa slabesti mai rapid spre exemplu decat mine..., dar in acelasi timp nu ai prea multe kilograme de dat jos..deci..organismul se prea poate sa-si faca o organizare simpla..si sa dai jos mai greut..dar mai sanatos!!

eu spre exemplu am dat un kilogram in doua saptamani!!!
Buna, intra-devar ai mai putine kg de dat, s-ar putea sa mearga mai incet, dar va merge. Eu am slabit pe saptamana: uneori 1kg, alteori 1.5 kg, alteori 0.5 kg sau deloc! Acum stagnez, singura abatere e ca mananc mai tarziu seara, in loc de 19, mananc la 20, atunci intru in casa si tre sa vad cum sa schimb chestia asta.
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4284 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:22:43
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Iata schema de alimentatie si sport pentru azi :

8:00 10 capsune
un pahar cu apa 400 ml
8:30 3 felii de paine conforma cu dulceata, un pahar cu lapte 0,1% de 400 ml si o cafea 200 ml
9:30 --30 minute bicicleta viteza moderata
2 pahare cu apa 400 ml pana in pranz
13:00 ceva carnita cu salata - o sa mananc in oras ca am o intalnire pana la pranz
14:00 plimbare lejera cu bicicleta 15 min
Gustare 800 ml apa
18:30 30 minute bicicleta viteza moderata
20:00 fasole batuta branza rosie si castravete
500 ml apa
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4285 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:26:12
Ioana slaba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Date: 163cm, 66.3kg
Mesaje: 2.026
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 39 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Azi aveam zi de cantar... m-am cantarit goala pe burta goala si am 67, 9 deci 400 gr mau mult decat acum 2 saptamani cand aveam 67,5 (inainte de CM)..o sa ma si masor azi pe seara ca sa vad si la cm.

sunt usor balonata de la fasolica batuta .. dar nu cred ca e de la asta..

am fugit la serviciu ..cu bicicleta va pup
__________________
Dukan de 2013
19.10.2013 -- 67kg

Croaziera
22.10.-- 65,3 kg/ 29.10 -- 64,95
05.11 -- 64,40/12.11 -- 64/
19.11-- 63,35
26.11 -- 63,4
05.12 -- 62,4
12.12 -- 62,3
19.12 -- 62,2
25.12-- 62
  #4286 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 08:26:57
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Meniul pt azi:
- 7- iaurt degresat, 2 pesmeti de secara
-10-2 feliute piept de pui, 2 rosii, dovleci si conopida inabusite (la serviciu)
-14- 2 mere golden mai verzi, mijlocii (la serviciu)
-16.30- legume inabusite, salata de varza
-19.30- ciuperci, salata gulie
Maine
- 7 - lapte batut 2%
-10- spanac, 2 oua fierte, 1 rosie (la serv)
-14- merele (la serv)
-16.30- salata de varza, 2 felii piept de pui
-19.30- salata gulii, legume
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4287 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 09:02:51
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna, intra-devar ai mai putine kg de dat, s-ar putea sa mearga mai incet, dar va merge. Eu am slabit pe saptamana: uneori 1kg, alteori 1.5 kg, alteori 0.5 kg sau deloc! Acum stagnez, singura abatere e ca mananc mai tarziu seara, in loc de 19, mananc la 20, atunci intru in casa si tre sa vad cum sa schimb chestia asta.
Crissa citeste aici Perioada de platou - stagnarea in dieta.Este un articol interesant care m-a facut sa inteleg bine stagnarea
  #4288 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 09:03:27
diamant2013's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Uau!!!!! Cat ati scris !!!!! Mai fetele, da'cine sa mai tina pasul cu voi?! Peste 50 de mesaje a trebuit sa citesc . Dar am terminat!
Neatza va zic si eu si in timp ce-mi beau cafeaua stau la sueta cu voi.

Citat:
Anterior postat de slaba Vezi mesajul
la pranz ar fi trebuit sa mananci si niste bataita pranz - wasa cu iaurt? de care iaurt?
painica numai dimineata dar te iertam ca tu ai experienta si ai slabit mult.

Monti spune in carte ca "pranzul va fi alcatuit in cea mai mare parte din proteine, lipide si glucide cu indice glicemic f.scazut"(adica inferior sau egal cu 35). Daca wasa este din aceea care are peste 20% fibre, are si Ig mic.

Da ai voie cina paste integrale cu sos de rosii, ciuperci, sau legume conforme...nu le prajesti daca vrei poti sa pui 1 lingurita de UME la portie dupa ce le-ai pus in farfurie si le-ai racit. Si trebuie sa treaca 3 ore de la pranz pana la cina daca iaurtul a fost degresat sau 5 ore daca iaurtul a fost normal.

Citat:
Anterior postat de sunshine Vezi mesajul

fetele eu va spun ce am retinut f clar din cartea lui monti, asa: fara zahar si fainoase albe siii tam tam tam: regula de aur ( asa spunea monti in carte) este: paine numai la micul dejun siiii paste/orez integral numai la cina.
acum ca mai inversam noi cina cu pranzul din cand in cand e una.
dar sa mai si inversam cina cu micul dejun nush...
din cate stiu pastele, chiar si fierte al dente au un IG 45 ("daca sunt spaghete si sunt fierte al dente au un ig de 40, daca sunt consumate reci. Dar daca aceste paste sunt integrale, ig este in toate cazurile putin mai scazut. "
Eu citez din carte, iar voi trageti concluziile pe care le doriti.

nush, nu vreau sa vorbesc prostii, dar mie nu mi se pare ok sa mananci la micul dejun paste, orez integral. eu nu am vazut in nici un exemplu de meniu asa. toate md-urile erau cu lapte 0 si cereale, sau paine cu gem ("Micul dejun (formula 1) va fi majoritar glucido-protidic, adica va contine putina grasime si multe glucide cu indice glicemic scazut")
QUOTE=rosalinda;199436]



Eu nu treb sa-i fac la al meu:cunoaste Ro mai bine ca mine.A fost in Ro,Ungaria si Rusia,inainte de a ma naste eu (de fapt nu stiu daca e un loc in Eu unde nu a fost ).De aceea imi place sa merg cu el pt ca imi pocvesteste toata istoria postului pe care-l vizitam.
App de investitie:eu mi-am cump apartam acum 2 ani pt ca ne-am dat seama ca daca lasam casa goala pt cateva luni pe cand ne-am intoarce n-am mai gasi nici robinete,totusi la bloc e mai supravegheat.Deci acum 2 ani am renovat si aici si acolo si de atunci avem numai cheltuiala dubla si degeaba am spus ca vom sta si acolo si aici reusim din ce in ce mai rar sa mergem.Noi deja am inceput sa ne gandim sa-l vindem pt ca e enorm de mult mentinerea a 2 case (v-ati gandit sa-l inchiriati?)[/QUOTE]

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Eu stiu ca morcov avem voie doar crud.
("Cand este crud, morcovul are in realitate un indice glicemic de 30, adica f.scazut. Consumul lui in ac.forma nu poate decat sa fie incurajat. In schimb, prepararea lui are ca efect descompunerea amidonului, ceea ce are ca urmare o crestere importanta a puterii....., pentru ca ig lui ajunge la 85. Trebuie sa acceptati sa nu consumati o cantitate mare de morcovi gatiti, daca doriti sa pierdeti in greutate.")
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
poti sa mananci si supa,dar avand in vedere ca ai cina glucidica poti manca numai daca e intr`adev doar supa de legume fara nici un fel de grasime,doar fierte in apa ( merge un pic de ulei de masline, dar putin
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
oti, eu stiam ca Monty interzice cu desavarsire morcovu fiert, telina fiarta si cartoful fiert (asta chiar il interzice cu desavarsire)..acu o bucatica acolo mica nu schimba cine stie ce, am vazut multe discutii aici, dar eu tot prefer sa nu mananc, poti inlocui cu pastai, dovlecei, ardei gras, ceapa, si tot iese o supa buna sau ciorbitza
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
m-ai distrat dia..

stiti voi ce am realizat? ca cei plecati (unii) realizeaza ca iubesc Romania mult mai mult decat simteau cand erau acasa. ( probabil e acel sentiment pe care-l ai atunci cand pierzi ceva...oarecum) Eu sunt una dintre aceia..si eu planuiesc ca si Vento sa-mi cumpar acolo o casuta...si asta cat mai curand..si eu planueisc ca peste cativa ani, sa-mi permit sa traiesc 6 luni din an aici si 6 luni in Romania..offf ce ganduri!! (Sa va ajute Dumnezeu sa reusiti. Eu sunt de parere ca, cu cat mai multi oameni multumiti cu atat o natiune poate s aprospere mai mult sui mai repede. Eu nu mai cred o iota din "marmelada"care se vinde prin canalele mass-media A! Si inca ceva! Pastreaza-ti aceste ganduri (vise) vii, in permanenta!
Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
asa..Buna dimineata fetelor!!

Scrieti muuult si uneori va descopar ca o familie foarte legata. Serios..celor nou venite (ca mine) le e un pic greu sa se vare intre voi..(bine ai venit si esti deja de-a noastra ) dar deh, dau si eu din coate..ca sa-mi fac loc. In fine..

Deci, meniul meu pe ziua de azi:

May 25, 2010

6:15 - suc proaspat facut din 1 grapefruit, 2 portocale
7:30 - kefir-1 pahar cu 2 feliute de payne facuta din secara
9:30 - 4 prune micute(uscate/deschidratate) + 1 patratel de ciocolata 85% + 1 lingurita de seminte de floarea soarelui crude
12:00 - 1 dovlecel umplut, 1 ardei umplut + iaurt degresat
14:30 - 4 capsuni
18:00 - 1 castron de ciorbita de vitel, omleta facuta din albus de ou cu branza de vaci degresata si cu castravete

Ceaiuri si apa!!

Dis de dimineata, la 6:30 am iesit la power walk! Am facut 25 de minute. Diseara am in plan 120 de abdomene!! (aseara am reusit sa fac 110!!) uhuuu..

va pup si va doresc o seara placuta.
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Gasesti intotdeauna loc de parcare pt matura?!Cat e taxa de parcare pt matura/h?
Deci...ai fost prea tare!!!!!!!!!!
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4289 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 09:15:06
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 55
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Dia,avem aici in It 10 apartam date in chirie si stim ce inseamna sa ai chiriasi.Sa te fereasca de ei D-zeu! Sunt numai cheltuieli si nervi... ca venituri f.putine si nemaivorbind de taxe la stele
  #4290 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 09:21:15
diamant2013's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Vreau sa va spun, daca imi permiteti, care este parerea mea despre aceasta dieta si mai ales despre aplicarea ei, dupa ce am citit cele 2 carti ale lui Monti (si Ame chiar m-a ambitionat sa le aprofundez ca m-a "plesnit" o data, glumesc evident) si bineinteles din propria mea experienta care poate sa difere de la o persoana la alta.
Dupa ce am citit prima carte, totul imi era limpede: stiam ce nu am voie si stiam ce am voie. Totul era f.bine delimitat. Tinand dieta dupa prima carte, am reusit sa dau jos aprox 2 kg.in 3 saptamani.
Dupa ce am citit si a doua carte (Mananc, slabesc si ma mentin) am descoperit o varianta mult mai permisiva a dietei si mai complexa in acelasi timp. Pentru ca aici nu scrie neaparat despre ce ai voie si ce nu, ci mesajul pe care-l transmite, este urmatorul: astea sunt principiile monti si regulile, asta se intampla atunci cand faci niste asocieri de alimente, tu cititorule trage singur concluziile si , mai ales, vezi ce varianta de dieta functioneaza la tine (adica slabesti doar daca esti strict in alegeri sau chiar daca esti mai permisiv). In ultimele saptamani, eu m-am ghidat dupa a 2-a carte si...pentru mine a insemnat mentinere, nu scadere in greutate (ce-i drept ca nu m-am masurat, dar pe haine nu se simte nicio diferenta).
Asadar, concluzia mea este urmatoarea (pentru mine, repet):
- daca vrea sa slabesc ma ghidez dupa prima carte (mai restrictiva)
- daca vreau sa ma mentin (dupa a doua carte care este este mai permisiva, mai comerciala chiar )
Asta s-a intamplat la mine, pe perioada cat am tinut Monti, care a fost o perioada de aprox 2 luni).
Pe termen lung nu stiu care vor fi rezultatele, dar va voi spune pentru ca intentionez si am hotarat deja ca Monti este si va fi un stil de viata pentru mine si familia mea.
Eu v-am spus toate astea pentru ca in ultimele pagini de mesaje deja au inceput sa se amestece regulile (si din alea restrictive si din alea permisive) si cred ca le-am confuzat putin pe cele noi venite.
Mamaaaaa cat am scrissss!!!!!!!!!!!!. Dar daca vreti sa impartasesc in continuare cu voi noile reguli, din cartea noua, eu o sa va citez din carte si voi o sa trageti singure concluziile voastre. Daca nu, chiar nu cred ca as mai interveni cu "corecturi"ca ne zapacim cu toatele.
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, indice glicemic, montignac, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Clubul Slabutelor care tin dieta cu fructe :D Slabuta Dieta cu fructe si legume 139 19 aug 2011 14:32:33
O luna fara dulciuri!!! Partea II anna maria Concurs "O luna fara dulciuri" 285 28 iun 2010 23:09:26
Dieta Michel Montignac - Faza II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 2 28 apr 2010 13:03:04
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole