Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #701 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:09:29
Carolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iun 2010
Locaţie: Madrid, Spania
Vârsta: 50
Dieta: South Beach si Zumba
Date: 163cm, 77kg
Mesaje: 811
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
ok..stiam eu!! sa incerci sa il respecti cat poti tu de mult!!
Promit

Cumpara niste sirop de agave..e pe post de miere..si cand ai pofta de dulce..pui dimineata pe batonul ala!!

Nu stiu ce-i ala Cum ii zice in engleza,ca sa-l gasesc in spaniola

pepenele galben eu stiu ca merge...dar poate ma insel!! Mananca si tu asa putin..doar cat de-o gustare!!
mersic ,fugi la meeting,o sa-mi lipsesti pana maine gustare zici? Eu cand gust, gust nu gluma Apropo, la gustari pot gusta alune neprajite ?
  #702 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:21:54
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
mersic ,fugi la meeting,o sa-mi lipsesti pana maine gustare zici? Eu cand gust, gust nu gluma Apropo, la gustari pot gusta alune neprajite ?
fug, incepe in 10 minute sedinta si trebuia s ama pregatesc..in fine..eu am stat cu voi!!

deci: sirop de agave = agave siroup (in engleza)

alune,..da, doar alune, necombinate cu nimic altceva si doar..aaaa 6-7..nu mai multe!!! sic!! (au calorii multe, ok?!) ai s ate obisnuiesti sa le savurezi..s ale mananci cate una..si sa mesteci bine..(precum caii!!.. ohh rad cu pofta..sper ca nu te superi!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #703 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:27:15
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
aahh fi atenta Cristinica, la retetele Fulgutei ai sa gasesti un tort bestial. Pe bune..e fata asta o talentata!! Tortul ala un fel de diplomat din iaurt...cred ca ar fi un desert bunicel pentru tine care vrei sa faci o abatere mica. Il faci cu ceva piscoturi, si cu gelatina..eu mi-am propus sa fac unul cand e ziua fiica-mi pe 30 August. Abia astept.
Serios..si il mai si impresionezi pe sotu' cu tortul frumos ornat!!
Am facut diplomatul asta, lapte de pasare este ok chiar recomandat la faza I, dar si crema de zahar ars este super ok, ai doar lapte, oua si fructoza.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #704 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:36:47
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de effegi Vezi mesajul
Rosa chiar m-a dat jos caldura, dar acum ma pregatesc sa plec la alergat , yupiiiiiiiii
Meniul meu astazi a fost asa:
MD: biscuiti tarate cu iaurt 0,1% , cafea decof
P: ton cu rosie, desert: 1 porumb fiert (parca asta e interzis nu-i asa?) INTERZIS CU LITERE MARI CA SI CARTOFUL vezi ca scoate Cristinica maturile nu-i bine deloc !
G: migdale si o bucatica mica de pepene rosu - macar nu le combinai mancai ori una ori alta
C: 2 oua, 1 felie cas, 1 felie urda, 4 crenvusti de pui si 1 rosie mare de la bunica din curte (super gustoasa), desert: 2 patratele cioco 75% - pai, da, dupa pepene si migdale hai sa mananc si cioco, ca tot e conforma !
si sunt plina plinaaaaaaaaa, las ca acusi alerg cateva ture de stadion
Pai, sa alergi ca la cate prostioare ai facut azi ... de maine esti cuminte, da ?!


Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Nu va ingrijorati pentru mine!Sunt ok,atat cat se poate.Adica sunt "conforma",fac sport(mai putin azi,ca inca nu am terminat treaba si am ajuns acasa pe la 5.30),dar am avut mesele la ore total aiurea!Dar poate ma incumet mai pe seara sa fac macar 2 mile!
Stiam eu ca tu te tii de treaba si cu dieta si cu sportul. Asa da.
Legat de serviciu - fara cuvinte. Am si eu o curiozitate din sefi a plecat vreunul ?!

Ma duc sa imi pazesc gemul de prune(runda 2,am mai facut si saptamana trecuta)..si sa imi termin treburile!
Ai facut gem conform ?!
Eu maine am decis cumpar 5 kg de prune si le las la fiert pana se fac magiun ca cel de la Topoloveni, daca al lor se pastreaza peste iarna al meu de ce nu ar putea ?!
Nu va ingrijorati daca nu apar...Nu v-am uitat!Dar daca nu intru inseamna ca nu am avut timp!Doar atat!Sper ca de saptamana urmatoare sa fiu mai libera un pic si de pe 9.09 nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi,ca pana atunci sta colega in preaviz... !
Va pup si aveti grija de voi!
Si tu sa ai grija de tine !

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Cioc!cioc!
Bine ai revenit Vento ! Ce flori frumoase ne-ai adus ! Tu le-ai cules ?!

[QUOTE=aussie_girl;285760]

fetelooor pe 9 sept aterizez in bucuresti..tooo bad ca nu am numarul de mesaje ca pe bucurestence le-as fi invitat la o cafea..decaff!!!

Ei lasa, ca la limbarnita pe care o ai faci tu 50 de mesaje pana atunci !

Floricel ce exemplu bun esti tu!! bravo, bravo!! eu nu am mai vazut cantarul meu miscandu-se de ceva vreme. hmm daca o fi stricat?!?!
Vrabia malai viseaza si porcu` ghinde ! Era o vorba din batrani. Asa ziceam si eu ca e cantaru` stricat ~


Dia..poate din ce am scris a sunat ingrozitor de rau..dar nu a fost rau..Am un sot extraordinar de iubitor, si ii place..ii place sa petreaca timpul cu mine! Cand l-am cunoscut..avea in casa lui zi de zi colegii de facultate..si nu unul..doi..ci juma' de grupa!! Cand am aparut in viata lui..ne-am indragostit uimitor de repede si asa am ramas..Colegii au disparut si iubitul meu nu mai petrecea decat cu mine. Eu am fost asa de ..copila..cu un an mai tinerica decat otilia, in primul an de facultate..am facut un baby..am mers la scoala..apoi la alta scoala c anu mi-a ajuns una..si m-am trezit dupa ceva ani..ca ma simteam "inchisa", ca nu m-am distrat..ca nu stiu ce e viata. Avem si noi 17 ani impreuna..si nu i-as schimba pe nimic, si nu l-as schimba pe nimic..doar ca am momente cand imi doresc libertatea..si am sesizat ca la amandoi ne fac bine..aceste momente. Eu am spus ca aceste stari simtite asa de devreme, la inceputul unei relatii..nu par a fi de bun augur..dar hey..ce stiu eu?!?!

Te pup Dia draga mea..sa scrii mai des ca imi plac mesajele tale muuuuult!
Mai fetelor inseamna ca eu sunt anapoda ?! Si eu ziceam ca sunt normala ! Hm, trebe` sa ma analizez si sa vad ce mai spun cercetatorii britanici legat de relatiile de lunga durata !


Iubita..sunt hormonii care ..tropaie pur si simplu pe tine!! Sunt reactii firesti prin care toate trecem. Uneori suntem mai obosite si le facem fata mai greu, alteori avem puterea sa nu le lasam sa ne conduca (pe ..stari!!)
Nu e usor..dar o sa treaca!!

ratusca ratisoara si pe tine tropaie hormonii (doar ca tropaie un pic mai altfel..te apasa pe la glandele salivare..asa ca pe mine!!! ).. fata draga, atata timp cat bagi ceva conform esti ok!! Asa m-am gandit eu..am devenit extrem de "inteleapta" (cum zise Dia) si mi-am zis..sa am ceva conform..care in mod normal nu ar trebui mancat zilnic dar care sa fie acolo si din care sa "bag" un pic mai mult atunci cand ma invadeaza hormonii si cand ii simt ca doresc sa castige rasboiul. Sincer..hormonii mei au castigat intotdeauna..mama loor..sunt mai multi..deh!! Dar luna asta pe cuvant de ii mai las!! Promit!


De cele mai multe ori lasam hormonei sa ne conduca. Ti-e fria sa spui asta clar si raspicat ?!
Cum se razvrateste un hormonel cum noi repede "gata puiule, facem cum vrei tu" Vrei prajiturica - uite prajiturica da` nu una, ci doua ca i-o fi pofta saracului hormonel" Asta este crudul adevar. Ne lasam dominate de niste amarati de hormonei si dam vina pe ei pentru tot ... Si cand ma gandesc ca un hormonel d`asta nu se vede cu ochiu` liber si noi sunt de n ori cat unul singur !

[QUOTE=aussie_girl;285768]ok..iar am aparut, iar nu ma mai opresc din scris!! asa'i ca voi ma iubiti..neconditionat?!?!?! plssssss pretty plsss!!

Sigur ca te iubim ! Tocmai pentru ca te iubim te aducem cu picioarele pe pamant, si apelam la toate slabiciunile tale ca sa te aducem cu picioarele pe pamant !
Si sa stii ca si mie imi place de tinerelu` ala, da` pentru ca tu ai facut pasiune pentru el ti-l las, mi-oi gasi eu altu` mai bun !


[
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
NU mai dispar deloc..decat ca pe 25 plec in Ro, da sper sa gasesc un comp acolo.

Da, da, stiam si eu ce spun cercetatorii britanici, dar nu am avut timp de sport, dinc auza alergaturii, ieseam dimineata si intram seara in casacred ca deaia nu m-am ingrasat, cu toate ca am scapat si la pizza, dulciuri
Hai sa fiu rea si cu tine, chiar daca abia ai revenit - pai, ce crezi se vede asa repede ?! Mai ales la stresu` in care ai fost. O sa se vada, daca nu esti atenta, in momentul in care te linistesti.
Stai linistita ca nu razi de una singura, si eu ma tavalesc pe aicea, al meu se uita peste ochelari la mine da vad ca nu zice nimic..cred ca ii place ca ma vede cu zambetul pe buze
Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Ete ca eram cat pe ce sa plec,noroc ca te-am citit Sunt dezamagita de mine,am o stare de-mi vine sa-mi trag o caciula pe capatana sa nu ma vad si sa nu m-aud, vreau acasa,m-am saturat de singuratate si de straini.Gata,tac, poate-mi trece pana luni
pupicici si la tine,la voi,ma duc sa iau ceva ptr durerea astaa de cap
Lolita ! Cristinica ! Ce-au fetele astea ?!
Pai, vino acasa Caro, ca te-asteptam cu paine si cu sare ! Sa vezi tu ce straini sunt cei din tara ta ! Si ce singura esti printre "ai tai" !

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Inseamna ca pe fruntea mea scrie HIPODROM, ca prea s-aud multe tropaituri!


Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Eu incerc schema 27 - 8/9/10,mai caut variante inca Treb sa ma sfatuiesc si cu piticii ce-mi populeaza cele 2 emisfere. Sau populeaza doar unaOr fi aceiasi da' se muta ei dintr-una intr-alta ? Nu draga mea, se organizeaza in sindicate si au diferite puncte de lucru !
Pffffffoai,e de la migrenaSper
Sigur ca da ! Si cum se spune "Speranta moare ultima"

[QUOTE=lidiuta;285829]Fetelor,am aparut si eu pe-aici,pe strada voastra!Parca ne-am vorbit,si eu astept rusii!Deocamdata rezist atacurilor diferitelor pofte alimentare,si...trebuie sa rezist!Pt ca va am pe voi prin preajma,mai ales pe Tina,parca o vad cu maturoiul dupa mine!
Tina,pana acum ne incurajai,hai,rezista!Altfel vin eu cu o maturica,sau chiar un aspirator!

Pai, sa faci bine si sa rezisti ca de nu...

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
sunt absolut convinsa ca e razbunare!! si ma rusinez total cand imi amintesc de mine .."pe vremea salamului!!"
Iubita mea, dar nu ai de ce sa te rusinezi ai mancat si tu niste salam cu paine ! Ce mare lucru ! Apropo, nu te-am intrebat era din ala uscat sau d`ala de vara cu mult usturoi ?!



Uite cum ma prinde pe mine miezul noptii in fata calculatorului !
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de rosalinda; 11 aug 2010 at 22:51:06.
  #705 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:41:56
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de Carolina Vezi mesajul
Ciao,Rosa Cum se simte sotul tau? Sper sa nu fac vreo gafa, ca citesc in zig-zag pe ambele topicuri Sotul tau a fost operat de hernie,nu ?
E bine ! Da` de hernie !
Azi l-am dus la pansat si e cel mai mare stres al meu cand conduc ! Am carnet de 5 ani si conduc zilnic si el merge de doua ori pe ani cu mine si atunci imi face capul calendar !
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #706 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 22:46:36
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
Rosa, rositaaa acum vii tu si plec eu. Nu-i nimic..tinem casuta plina!! cum ii sotul?? a ajuns in dormitor?? sau tot la parter e cazat??
Tot la parter ! Da` am mai schimbat atmosfera !


sper ca azi ai avut ziua numarul 5 fara abateri!! asa'i?? Ok. te pup si somn usor!
Asa-i ziua 5 fara abateri, daca nu pun spun ca nu am mancat de dimineata ca l-am dus pe dumnealui la spital si s-a facut pranzul pana am ajuns acasa. Si am mancat si struguri si tot am eu un ghimpe ca ar fi ceva de genul pepenului. Nu sunt sigura si nici chef sa ma documentez n-am avut !

Pai, ce crezi tu ca ma duc la culcare acuma cand am cu cine vorbi ! Las ca dorm maine pana la 10 ca tot sunt in concediu !
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #707 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 23:01:34
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Oare Alesiana pe unde a umblat toata ziua ?!
Si Anairam ?! Ca s-a plans ca nu ii acordam atentie !

Gata merg la culcare ! Noapte buna !
O zi frumoasa in continuare canadiencelor !
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de rosalinda; 11 aug 2010 at 23:11:23.
  #708 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 00:02:00
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Oare Alesiana pe unde a umblat toata ziua ?!
Si Anairam ?! Ca s-a plans ca nu ii acordam atentie !

Gata merg la culcare ! Noapte buna !
O zi frumoasa in continuare canadiencelor !
pa rosa, somn usor si ne vedem maine. Nu te mai gandi la strugure..l-ai papat..e pe post de pepene..a fost doa run strugure..si acu' se duce vremea lor..deci nu e abatere. Maine o zi si mai bun ai sa ai!!

Chiar, Alessiana si Mariana (tare aiurea imi vine sa scriu anairam)..ele nu au sosit azi pe la noi.

Gata, plec si eu acasa. Am terminat pe ziua de zi!!

Am sa ma gandesc la voi cat fac scarile alea. Oare v-am spus ca celulita se prezinta mai frumos.. de cand urc si cobor??

pupici si somn usor!

Cristina..te aud in cateva ore!! ahh Cris, eu nu am gasit fructoza la mine aici. M-am tot uitat..la ce magazine gasesti?? As face si eu cremuta din aia!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #709 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 04:21:40
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Buna ma numesc Cristina si am 11 zila fara abateri !

11.08.2010
suc din 1 portocala + 1 grepf
M.D 2 felii de paine Monti cu gem
P zuchini umplut + 100ml iaurt
G 1 pruna +1 piersica
C 1 picior de pui fiert + tocanita de legume
( ceapa, vinete, ardei capia, pasta de rosi cu usturoi sare si piper)
Sport
7 minute abdomene
6 minute exerciti pentru picioare.

Cami eu gasesc fructoza la Metro, l-am gasit la sectorul unde sint ingrediente pentru prajitura, este un coltisor naturist. Asa este la mine, mai poti gasi la magazine bio dar vai de preturile de acolo. Siropul de agave il gasesc la bio dar are un pret mai bine ma abtin.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #710 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 04:47:59
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IV

Atentie la mine..bai...am scapat ce era important, mi-am luat o matura peste ochii, Rosa multumesc.


effegi si Vento primesc citeva maturi


Carolina are avertizare
anairam sa suparat pe mine ca am luat-o tare. Paca! Am fugit la nani vorbim maine.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate montignac, dieta, dieta montignac, fete, fetele montignac, michel montignac, montignac


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole