Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #861 (permalink)  
Vechi 22 sep 2010, 22:08:20
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

[COLOR="Purple"][SIZE="4"]
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Imi e foarte dor de voi si am intrat sa va urez o zi minunata!Am citit doar in fuga si printre randuri(ca de obicei,ca in ultima vreme doar asa am putut sa citesc)...
Ame,multa sanatate si ai grija de tine!!!Imi pare rau ca 3 luni te-au dat inapoi cu 1 an din cauza unor oameni care nu au simtul raspunderii si au lucrat acele analize "cu picioarele"...Tinem pumnii sa recuperezi cat mai repede ce ai pierdut in acele 3 luni ...
Fetelor,va pup pe toate si sa fiti in continuare la fel de cuminti!!!
Eu plec iar la hoinareala cu mama!
Oana, multumesc mult! Si eu imi doersc asta.
Distractie placuta alaturi de mama ta! Te asteptam dupa sa vii un pic mai des!
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
SALUTARE!
@Ame -multa sanatate si analize bune!>
Pupici
Multumesc mult!
Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Daca vrei cina PL, poti manca cu branza, carne. eu una prefer sa mananc cu branza si ardei, rosii

Daca e cina glucidica , poti manca cu chipsuri de naut ( vezi mai sus reteta), sau cu wasa 24% fibre. Dar zacusca sa fie facuta in casa, si sa n-aiba decat f putin ulei
Aici trebuie sa fac o rectificare. Clatitele din faina de naut, sau wassa 24% fibre se pot manca atat la mese glucidice cat si lipidice. Zacusca de obicei e facuta cu mai mult de o lingura de ulei, de aceea eu as incadrao la alimente lipidice. Astfel, o mananci cu branza, legume, ou fiert, carnita, wassa cu 24% fibre sau lipii din acelea facute din faina de naut.
Daca totusi ai o zacusca fara ulei (sau cu f. putin, atunci poti face o masa glucidica si o mananci la fel, alaturi de legume, salate (fara grasimi), wassa cu minim 14% fibre, paine 100% integrala (doar dimineata).
Citat:
Anterior postat de shahla Vezi mesajul
Azi am mancat asa:
MD - nada , nu am fost in stare sa inghit nimic.
Nu am mai plecat la terapie pt ca BUC. e blocat .

Pranz- cod prajit in o lingura UME , tavalit in faina de ovaz + ardei copti si un polonic de ciorba de fasole verde .

Cina - salata de rosii cu branza sau struguri .

Apa am baut pana acum 1,3l.

Aveti idee daca este bun RE-CODE? Nu pt slabit ci pt reglarea hormonala .
Va rog daca a folosit cineva sa ne spuna parerea !
De medicamentul ala nu stiu nimic, dar stiu ca faina nu e ok sa o projesti, indiferent de tipul ei - se elibereaza radicali liberi care fac rau. Plus ca nu ai cea mai buna combinatie. Codul are grasimi, faina nu se combina cu grasimi. Codul puteai sa il lasi simplu si sa il prajesti, sau sa il dai prin faina de soia sau naut.
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Eu am inceput din nou sa fiu obosita... nu prea dorm cine stie ce. Am zis ca azi voi incerca sa imi termin temele mai devreme,sa ma culc si eu macar la 10 jumatate.
Saptamana aceasta sunt in perioada de diversificare... Si am cam dat iama in mancare Mi se pare ca mananc ca o purcica...si cu strugurii am exagerat rau de tot. Sper sa nu imi pierd cu totul motivatia acum ,cand am ajuns atat de departe.(deobicei ,cum incepeam diversificarea,dadeam iama in dulciuri ,acum nu ma tenteaza nimic interzis)... Fructe am papat cam multe..
Cred ca dupa doua saptamani de dieta atat de stricta,organismul meu are nevoie de o perioada mai lejera. Nu sa renunt la dieta,doamne fereste,dar se pare ca mananc mai mult. Oricum ,asta e si ideea diversificarii -sa maresc aportul de calorii ,pentru a evita acomodarea la unul mai scazut.
Dar acum nu stiu ce am ,mi se pare ca si cu asta o dau in bara si ca nu fac totul cum trebuie
Am si o stare de spirit.... nu foarte buna,probabil v-ati dat si voi seama de asta deja.
La meniul la care l-am scris,am adaugat gustari struguri iar,iar
Am terminat cu dependenta de ciocolata,acum incep cu fructele
E ok sa fii dependenta de fructe. Mult mai bine decat dulciurile. Trebuie sa treci peste starea asta de oboseala. Ia vitamine, du-te la un film, relaxeaza-te. Fa o baie cu spuma, orice crezi ca te scoate din starea asta.
La 16 ani eu imi aduc aminte ca vedeam viata roz, eram fericita si de la o raza de soare. Prietenele, e bine sa le ai, dar sa nu pui niciodata prea mult suflet. Ca prietenia adevarata e f. greu de gasit si de cele mai multe ori tocmai cei dragi noua ne dezamagesc. Fii mai distanta sentimental, ai incredere doar in tine si in mama ta, fa-ti din ea o prietena de nadejde. Iar daca ai ceva pe suflet si nu ii poti spune ei, aici e o gasca intreaga dispusa sa te asculte, sa iti dea sfaturi si sa te ajute. Iar pe noi nu ne cunosti (fizic vorbind), nu avem cum sa te dezamagim. Te pup!
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna fetelor.
ce faceti?
eu astazi sunt praf emotional, am o stare de nervi de nici nu stiu de unde sa ma culeg.
de ceva vreme ma straduiesc sa inchei o relatie, in care nu mai simt mai nimic decat furie si resentimente. sper ca azi sa fi reusit definitiv.
Preotul la care sunt eu are o vorba: mai bine singuri decat in companie proasta. Nu a fost sa fie. Ai putere si mergi mai departe. Sigur e cineva si pt sufletul tau!
Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Salutare, fete frumoase (si slabute, si cuminti!)
N-am mai apucat, spre rusinea mea sa va urmaresc, dar va marturisesc ca am fost zilnic cu sufletul si gandul alaturi de voi. Doar ca nu am avut vreme sa intru in "casuta". Cei mici de la scoala ma storc efectiv de energie, colac peste pupaza urmeaza sa avem si o inspectie, plus ca mai avem putin si ne ingropam in hatogarii (in mod special la inceputul anului scolar...)
Sunt tare, pe pozitie! N-am abateri! Totul merge asa cum imi doresc.

Va pupacesc, slabute dragute si va urez sa fiti PERSEVERENTE!
Madauta, intra cand poti. Stiu cum e la inceput de an scolar. Ma bucur ca te tii de dieta. Te pup!
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Ame scumpa,ce as putea sa-ti mai spun?! Stiu cuvintele nu te ajuta cu nimic.Pot doar sa ma repet cu aceleasi cuv:``sunt alaturi de tine`` si-ti doresc din tot sufletul ca medicina sa faca un pas inainte si sa se experimenteze ceva nou care te va putea ajuta in viitor
Loly, nu mai am cuv.
Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
fetelor, fetelor, fetelor
@ Ame - sper sa iti revii repede cu sanatatea si sa recuperezi cat mai repede. Daca as putea te-as ajuta cu ceva, cum nu pot iti trimit doar un milion de sarutari pe obrajori.
Va pup.
Ioana, esti o scumpa. Ii primesc pe toti!
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
[SIZE=3][COLOR=navy]Buna seara,simpaticele mele
Ame,vad ca toata lumea te incurajeaza.Adevarul e ca tu te implici foarte mult si ne ajuti,iti place sa te documentezi si sa ne informezi si pe noi,ceea ce e foarte bine.E bine mai ales ca ai langa tine un om minunat,indiferent de furtunile prin care vei trece va fi langa tine.
Cat despre boala si tratamente,stiu,in parte ,ce inseamna,si eu iau un tratament care afecteaza multe organe interne,dar n-am incotro.Si il voi lua mereu.Eu refuz sa ma gandesc ce va fi peste X ani...pur si simplu nu vreau sa ma gandesc la ce nu depinde de mine.Desigur,fiecare boala cu specificul ei .Si eu am momente de razvratire si ma intreb:de ce tocmai eu?Si uneori mi se pare ca oricat m-ar consola cineva,n-ar vrea cu adevarat sa fie in locul meu,sa suporte ce suport eu.In ultimul timp insa am gasit m-a ajutat Dumnezeu sa gandesc altfel.Cuvintele insa sunt neputincioase pt a exprima ceea ce simt acum.
Asadar,te imbratisez si sunt aproape de inima ta!
Lidiuta, si tie multa sanatate si fericire alaturi de sot. E mare lucru sa ai pe cineva alaturi!
Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Buna fetelor am trecut sa vad ce faceti si sa va salut pe toate!Spor la slabit!
Medeea, ma bucur ca mai intri cand poti!
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul

Pt MD pot manca restul de orez cu mere si scortisoara?

Da. Pofta buna!
Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul


Ame,sper ca esti bine Ai nevoie de multa putere sa treci peste problemele tale,dar noi suntem alaturi de tine

Noapte buna tutuor
Va pup
Noapte buna si spre sa te odihnesti cum trebuie. Multumesc!
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Fetele am intrat sa afisez meniul meu pentru azi
Meniu final 22 septembrie
Md - iaurt de baut 1,7% grasime cu paine productie proprie si magiun conform
Pranz - pulpa superioara de pui la gratar, ficat de curcan la cuptor si pulpa de curcan la cuptor - uscata nu am avut nici un fel de legume
Cina - ciorba de legume dreasa cu ou si orez integral cu lapte degresat si putina fructoza si 1 mar copt - avea gust de coliva si nefiarta si a iesit mov ! La voi s-a intamplat la fel ?!
De fapt, orezul meu integral este un orez basmati combinat cu orez salbatic si orez nu mai stiu cum. Pusese Nico zilele trecute fotografia.
Sport 30 minute belly dance
Pot manca maine la micul dejun orez ?! Ca am facut mai mult !
E ok sa papu orez la micul dejun. Cred ca ti-a raspuns si Loly, dar iti spun si eu. Ciorbita aia dreasa cu ou ori o mancai cu altceva alaturi, ori mancai orezul singur. Oul are grasimi, orezul se papa fara grasimi. Nu e ok combinatia.
Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
Fetelor asta am mancat:
-Mic dejun;cereale de ovaz cu lapte degresat+cafea decofeinizata cu lapte degresat
-Gustare:2 mere
-Pranz;slata verde+sunca pe gratar +branza cu mucegai alb
-Gustare:400 gr de capsuni
-Cina :2 clatite din faina sarsain +o cana de lapte.Un ardei+o rosie+branza cu mucegai alb+40 gr de sunca.

Cred ca am mancat destul de mult si sunt convinsa ca ar fi trebuit sa manac clatitele de dimineata.Va pup si astept parerile voastre.
Faina de sarasin are Ig. mediu, nu o poti manaca alaturi de branza si sunca (decat daca ai branza degresata si sunca de pui fara grasimi). Exact, clatite cu lapte si gem dimineata.
[QUOTE=LoLy;338939]
Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
@ Loly , cum merge la tine ca nu prea te mai prindem de cand ai devenit scolarita .Pup pup pup


Eu sunt aici in fiec zi,numai ca acum deja avem teme de facut dupa masa,iar dimineata ma bucur daca reusesc sa-mi fac cump si sa fac de mancare...dar va citesc,,,stai linistita...ca doar am fost pe faza si in seara cand a treb sa-ti pun lanturi si in zilele acestea nu sunt in apele mele ca am puroi la maseaua mintii si iau antibiotic care parca ma face si mai ametita de cap de cat sunt...in realitate...
P.S. in seara aceasta si eu mi-am facut chipsuri-care de fapt au iesit ``chipsoaie``,dar erau comestibile
Loly, sper sa-ti treaca mai repede cu medicamentele. Te pup dulce! Spor la lectii cu cea mica!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #862 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 00:56:17
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Fetelor explicati-mi si mie socca mea (adica clatita din faina de naut) pe care am pus ton (in apa), masline (desarate in apa), cascaval light (lejer) este PL sau GP.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #863 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 01:02:55
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna ma numesc Cristina si am 8 zile fara abateri !

22.09.2010

1 portocala
M.D 3 batoane Magda
P chec de dovlecei + rulada din piept de pui cu cascaval
G 1 para + 1 patratel ciocolata 90%
C socca (clatita din faina de naut ) ton (in apa) masline negre ( in apa) cascaval light(lejer) + 240 gr zmeura + 100 ml cafea decof cu 200 ml lapte de migdale ( eh aici nu stiu daca nu cumva am gresit, laptele de migdale stiu ca are Ig mic dar nu sint sigura daca am procedat bine daca l-am servit)

Sport
5 mile

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #864 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 01:15:58
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Fetelor foarte buna socca asta cu ton, masline si cascaval dar ii lipseste un sos, nu prea sint convinsa ca merge cu pesto, ma gindesc sa fac un sos cu rosi, sos de rosii, ceapa, oregano, oare merge cu pestele sosul asta.

As vrea sa va spun un mic off, tare as vrea sa ma sui pe cintar dar imi este frica, sint foarte pregatita in cazul in care m-am ingrasat, simt ca sa intimplat lucrul acesta simt ca voi vedea mai mult de 78 nu simt la haine dar creierul meu asa imi spune ca m-am ingrasat, o fi ramas asta in cap de la ultima cintareala, nu stiu ce sa fac.
A doua zi dupa petrecere am urcat pe cintar ca sa vad unde ma aflu si am aflat mai bine nu ma ptreceam.

Cel mai greu este sa mentit tot ce ai realizat, deci fetelor asta este realitatea nu slabitul este o problema ci mentinerea.
Ma retrag ca ma apuca tristetea.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #865 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 05:56:11
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

E ok sa fii dependenta de fructe. Mult mai bine decat dulciurile. Trebuie sa treci peste starea asta de oboseala. Ia vitamine, du-te la un film, relaxeaza-te. Fa o baie cu spuma, orice crezi ca te scoate din starea asta.
La 16 ani eu imi aduc aminte ca vedeam viata roz, eram fericita si de la o raza de soare. Prietenele, e bine sa le ai, dar sa nu pui niciodata prea mult suflet. Ca prietenia adevarata e f. greu de gasit si de cele mai multe ori tocmai cei dragi noua ne dezamagesc. Fii mai distanta sentimental, ai incredere doar in tine si in mama ta, fa-ti din ea o prietena de nadejde. Iar daca ai ceva pe suflet si nu ii poti spune ei, aici e o gasca intreaga dispusa sa te asculte, sa iti dea sfaturi si sa te ajute. Iar pe noi nu ne cunosti (fizic vorbind), nu avem cum sa te dezamagim. Te pup!

Multumesc mult pentru sfaturi si incurajari ,Ame Te pup.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #866 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 06:00:17
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor

Cred ca am gasit principalul motiv pentru starea mea din ultimele zile.... m-am trezit azi dimineata cu o tuse urata,si fara sa pot respira foarte bine.M-am imbolnavit. Iar.
Astazi am avut ceva probleme cu mama,pentru ca imi dadea sa iau niste pastile de supt,care contineau zahar Si a cautat pana a gasit niste pastile fara zahar Dar daca merg la doctor si imi prescrie siropuri...(care au zahar mult)...nu voi avea ce face Desi tot ii spun mamei ca trebuie sa existe si pastile pentru diabetici Si vitamina C care am luat-o acum era destul de dulce..e posibil sa fi avut putin. Uite cum incep eu abaterile...fara sa vreau

Va pup fetelor,o zi cat mai buna si cat mai conforma
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #867 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 06:49:41
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor

Cred ca am gasit principalul motiv pentru starea mea din ultimele zile.... m-am trezit azi dimineata cu o tuse urata,si fara sa pot respira foarte bine.M-am imbolnavit. Iar.
Astazi am avut ceva probleme cu mama,pentru ca imi dadea sa iau niste pastile de supt,care contineau zahar Si a cautat pana a gasit niste pastile fara zahar Dar daca merg la doctor si imi prescrie siropuri...(care au zahar mult)...nu voi avea ce face Desi tot ii spun mamei ca trebuie sa existe si pastile pentru diabetici Si vitamina C care am luat-o acum era destul de dulce..e posibil sa fi avut putin. Uite cum incep eu abaterile...fara sa vreau

Va pup fetelor,o zi cat mai buna si cat mai conforma
neata Roxi multa sanatate iti doresc.
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #868 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 06:53:22
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

neata la toata gasca.o zi cu soare sa aveti
meniu 23.09.2010
8.00 o grefa
9.30 o cana lapte degresat+3wasa
13.30 salata de rosii+piept de pui la gratar
17.00un mar si o cana de ceai de izma si musetel
19.00zacusca cu branza si rosii
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #869 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 07:28:26
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Fetelor explicati-mi si mie socca mea (adica clatita din faina de naut) pe care am pus ton (in apa), masline (desarate in apa), cascaval light (lejer) este PL sau GP.
Avand ton(proteine si grasimi,chiar daca in cantinate mica,fiind in apa) si cascaval light(care inseamna un min. de 9% grasime in cel mai fericit caz sau 22% fata de 40-45% cat are un cascaval normal) este clar lipidica!Daca era cu branza degresata(pana max.2% sa zicem,desi eu inclin spre max.0.5%) sau cu gem...era glucidica!
  #870 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 07:29:37
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Neata si o zi minunata!
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole