Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2931 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 18:11:54
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Sa stii ca ma alatur si eu celor care iti zic ca esti o slabuta!Nu ai de ce sa slabesti mai mult!Arati superb asa si nu ai pic de grasime pe tine!Ce vrei,sa fii fara nicio forma?Numai oase si piele?O femeie trebuie sa aiba si ceva rotunjimi(nu grasime,dar putina carnita...eu asa cred!Mie una nu imi plac manechinele care prezinta moda!In opinia mea sunt mult prea slabe!Dar..gusturile nu se discuta!
Ai grija de sanatatea ta si eu zic ca e cazul sa te mentii si sa nu iti mai faci griji ca sunt 50 si nu 47 de kg!!!
Multumesc, Magduta!
Tocmai ca mie nu-mi plac rotunjimile si nici funduletele... bombate.
Da, am grija de sanatatea mea, incerc.
Multumesc!
__________________
  #2932 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 18:14:31
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

buna seara fetelor.
am intrat doar sa va salut, sa va spun ca azi am fost cuminte cuminte, si sa dau meniul pe azi:
7:00 3 wasa cu branza 0 si gem de mure, cafea cu lapte
12:00 un gref, cafea cu lapte
13:00 un bol mare ciorba cu legume multe si putina carne slaba, branza de burduf
19:00 2 nectarine mici
21:30 gratar si vin

cina va fi cam tarzie, dar merg la gratar, si nimeni nu face nimic pana nu ajung eu cu carnita
fug la cumparaturi si va pupic din mers.

somnul prea putin provoaca foame continua, deoarece din lipsa de odihna suficienta, organismul duce lipsa de energie (nu se reface suficient), sufera sistemul nervos, si creierul, incercand sa mentina nivelul optim de energie, cere mancare peste mancare, hrana insemnand energie.
mare grija la perioadele lungi cu somnul sub limita, pentru ca solicita organismul prea tare, ducand la erodarea sistemului nervos.

sper ca am fost coerenta, ma grabesc tare tare.
o seara minunata si un weekend de vis.
  #2933 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:47:55
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
3-4 ore de somn pe noapte nu este deajuns, cred ca ar trebui sa recuperezi, si da oboseala nu este buna in "dieta" ai grija de tine.
Voi incerca sa dorm mai mult,multumesc de sfat Cristina
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
salutare ce fac fetele?eu abia m-am trezit.am dormit vreo 2h30min...
am citit din urma si am constatat ca si eu am aceiasi problema ca Roxi.de vreo 2zile mi se face foarte foame si nu stiu cauza.eu nu am probleme cu somnul deloc..
inainte nu eram asa mancam mai putin si ma saturm repede...
oricum nu am de gand sa mananc neconform...
sper ex cand m-am trezit direct la mancare mi-a sarit gandul si am papat un ardei umplut micut(era ultimul)-ca nu mai aveam nici nuci nici seminte..maine ma duc la piata...
sper sa treaca repede starea asta ca nu-mi place cand se duce gandul la mancare...oricum incerc sa-l pacalesc ca nu e dupa el ci dupa mine
Gaby ,sper sa trecem peste periaoda asta amandoua E mai greu sa fii conform cand iti e tot timpul foame
Dar noi nu ne dam batute,da? Va trece si aceasta perioada si totul va reveni la normal.

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Dar ce harnicute ati fost!Am avut de citit o multime de pagini si bineinteles ca pana ce am terminat de citit am uitat ce am citit la inceputul celor"n' pagini
Ame,noi 2 ne luam de manuta!Nu mi-am calculat niciodata cat pap,dar sa stii ca mananc mult!Sperii pe toata lumea!Dar altfel cred ca m-as tine de pereti!
Vad ca unora dintre voi le trece raceala si altele in schimb..incep sa se planga de raceala!Adevarul e ca la vremea asta nici nu ma mai mira daca racim!Nu stiu la voi cum e,dar la Braila e exagerat de frig pentru cat de cald a fost acum 1 saptamana-doua!S-a racit mult prea brusc,iar la birou e destul de frig si merg imboscata de parca as fi teleghidata,asa ma simt cu atatea pe mine!Abia ma misc,parca sunt impaiata!
Meniul pe azi a fost urmatorul:
  • 7.00- 1 cafea cu lapte
  • 8.00- 1 iaurt 2% + 1 baton Magda
  • 10.00- 2 mere pitice
  • 12.00-fasole pastai cu soia+ 1 ou fiert+ 1 castravete
  • 16.15-1 cotlet de porc la gratar+ 1 chifteluta+1 felie de branza de capra+ rosii+ castraveti+2 patrate de ciocolata Kandia cu cafea
Mai pe seara beau un ceai si cred ca pap 1 mar sau doua...Asa ca azi nu cred ca am sarit calul cu mancatul,dar in general mananc destul de mult
Va pupicesc si ma duc sa ma ascund in patura ca nu ma indur inca sa dau drumul la centrala si e cam frigut!(noua trebuiau sa ne dea salariile azi si nu ni le-au dat!Nu se stie nici saptamana viitoare pe cand le vom lua,plus ca circula niste zvonuri cum ca pe contractele noi pe care ni le-au facut de la 1.10,cand ne-au trecut de pe o firma pe alta,vom avea si surprize la salariu,care va fi mai mic decat inainte!Sper din suflet sa fie doar un zvon si nu purul adevar!O sa vedem abia cand vom semna noile contracte)
Magda, sper sa ti se rezolve problemele
E greu sa treci prin asta,stiu ca au avut si parintii mei perioada asemanatoare,si e un stres enorm. Iti doresc multa putere,sa treci peste toate
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2934 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:53:02
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
3 felii pumpernickel cu branza de vaci degresata, gem si o canita lapte 0.
varzute mici, conopida, 3 gratare batute intr-un strop ulei masline.
1 castronel compot mere.
2 bucatele cioco amara.
1 cana cafea decof cu lapte de soia 1,5% grasime.
1 castron orez basmati conform cu gem conform.
40 min jogging.
__________________
  #2935 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:53:13
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Roxi ,
Parca suntem gemene. Si mie mi-e foame zilele astea dar cred ca din cauza CM.
Oricum astazi cred ca foamea de azi a fost si datorita meniului de pranz format din fructe , stiu ca tie iti place dar eu nu il suport. Cu toate ca am mancat 4 pere mari mari , nu m-am saturat .
Cel mai tare ma bucur de pranzul de maine cu cascaval si oua My favorite.
Mi-e asa de ciuda ca nu ma pot cantarii duminica
Inca o saptamana sa astept , o sa am rezultatul pe 3 saptamani ceea ce e cam aiurea , nu ? Nu pot sa stiu cat am slabit in perioada de slabire sau in concediu ce am facut, ca naiba. Chiar am un stres maxim cu asta.
Cu somnul trebuie sa te reglezi cat mai curand. Am auzit si eu ca din cauza nedormitului avem pofta mai mare de mancare dar nu e numai asta. Somnul are un rol extraordinar , creierul isi regenereaza neuronii si celulele doar in timpul somnului . Noi vrem nu vrem avem o activitate foarte importanta ce se poate petrece doar cand dormim , asa ca ai grija, ai nevoie de randament la scoala in pregatirea pt bac.
Chiar incerc sa rezolv cu somnul
Astazi ,dupa ce am venit de la scoala si am raspuns la mesaje pe forum..am adormit.Am dormit cam o ora..atat de adanc si de bine, pana cand m-a trezit mama ca era ora cinei Daca nu ma trezea ea cred ca dormeam pana maine dimineata Dupa cina am stat toata ziua si am motait in pat,m-am uitat la seriale..Imi simt capul de parca are 10 kilograme...astazi pe la 9 jumatate -10 ma bag in pat si maine dorm caat pot eu de mult . Am multe de facut weekend-ul asta,trebuie sa fiu odihnita
Mie imi e frica de cantarul de luni Ultima data cand m-am cantarit stagnasem ,si acum nu ma simt de parca as mai fi slabit Ca sa nu mai pun la socoteala si faptul ca in ultimele doua zile am mancat in cantitati mari. Mi-e frica,nu stiu cum voi reactiona daca am stagnat iar
Sper ca bine
Maine am eu pranz de fructe,abia astept Chit ca eu intotdeauna mananc prea multe fructe,cred Mai ales cu foamea asta..cred ca voi face ravagii maine
Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2936 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:55:33
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Magda,multumesc ca esti langa mine!
Roxi,sa dormi mai mult,macar 8 ore pe noapte!Nu te juca cu sanatatea,mai tarziu poti simti consecinte neplacute!E nevoie de un echilibru in toate!
Lidiuta,multumesc pentru sfat
Stiu ca trebuie sa dorm mai mult,dar scoala a inceput de putin timp ,si inca nu am reusit sa ma organizez Sper sa reusesc rapid,dupa o saptamana de dormit 3-4 ore pe noapte,imi simt acum capul de 10 kilograme. Noaptea asta..recupezez tot
Ma bucur sa vad ca esti mai bine! Multa sanatate
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2937 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:58:50
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Dar ce harnicute ati fost!Am avut de citit o multime de pagini si bineinteles ca pana ce am terminat de citit am uitat ce am citit la inceputul celor"n' pagini
Ame,noi 2 ne luam de manuta!Nu mi-am calculat niciodata cat pap,dar sa stii ca mananc mult!Sperii pe toata lumea!Dar altfel cred ca m-as tine de pereti!
Vad ca unora dintre voi le trece raceala si altele in schimb..incep sa se planga de raceala!Adevarul e ca la vremea asta nici nu ma mai mira daca racim!Nu stiu la voi cum e,dar la Braila e exagerat de frig pentru cat de cald a fost acum 1 saptamana-doua!S-a racit mult prea brusc,iar la birou e destul de frig si merg imboscata de parca as fi teleghidata,asa ma simt cu atatea pe mine!Abia ma misc,parca sunt impaiata!
Meniul pe azi a fost urmatorul:
  • 7.00- 1 cafea cu lapte
  • 8.00- 1 iaurt 2% + 1 baton Magda
  • 10.00- 2 mere pitice
  • 12.00-fasole pastai cu soia+ 1 ou fiert+ 1 castravete
  • 16.15-1 cotlet de porc la gratar+ 1 chifteluta+1 felie de branza de capra+ rosii+ castraveti+2 patrate de ciocolata Kandia cu cafea
Mai pe seara beau un ceai si cred ca pap 1 mar sau doua...Asa ca azi nu cred ca am sarit calul cu mancatul,dar in general mananc destul de mult
Va pupicesc si ma duc sa ma ascund in patura ca nu ma indur inca sa dau drumul la centrala si e cam frigut!(noua trebuiau sa ne dea salariile azi si nu ni le-au dat!Nu se stie nici saptamana viitoare pe cand le vom lua,plus ca circula niste zvonuri cum ca pe contractele noi pe care ni le-au facut de la 1.10,cand ne-au trecut de pe o firma pe alta,vom avea si surprize la salariu,care va fi mai mic decat inainte!Sper din suflet sa fie doar un zvon si nu purul adevar!O sa vedem abia cand vom semna noile contracte)
Buna Magda,

Si la mine in casa e un frig ...si eu si sotul meu suntem raciti (dar ne tratam)
In legatura cu serviciul iti tin pumnii sa fie totul bine.
Pupici si o seara calduroasa.
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2938 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 19:59:49
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul


cina va fi cam tarzie, dar merg la gratar, si nimeni nu face nimic pana nu ajung eu cu carnita
fug la cumparaturi si va pupic din mers.

somnul prea putin provoaca foame continua, deoarece din lipsa de odihna suficienta, organismul duce lipsa de energie (nu se reface suficient), sufera sistemul nervos, si creierul, incercand sa mentina nivelul optim de energie, cere mancare peste mancare, hrana insemnand energie.
mare grija la perioadele lungi cu somnul sub limita, pentru ca solicita organismul prea tare, ducand la erodarea sistemului nervos.

sper ca am fost coerenta, ma grabesc tare tare.
o seara minunata si un weekend de vis.
Am inteles,floricica! Multumesc mult
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2939 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 20:00:48
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul

Lidiuta,multumesc pentru sfat
Stiu ca trebuie sa dorm mai mult,dar scoala a inceput de putin timp ,si inca nu am reusit sa ma organizez Sper sa reusesc rapid,dupa o saptamana de dormit 3-4 ore pe noapte,imi simt acum capul de 10 kilograme. Noaptea asta..recupezez tot
Ma bucur sa vad ca esti mai bine! Multa sanatate
Draga mea Roxi sa stii ca si eu iti dau acelasi sfat, incearca sa dormi mai mult, sa te odihnesti, si incearca in timpul saptamanii sa adormi macar la 11, cel tarziu 12 si o sa vezi ca o sa te simti mult mai bine.
Ai grija de tine!
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2940 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 20:03:48
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Hai sa postez si eu meniul meu pe azi

06.20:5 prune;
06.50:o feliuta de paine SM;
12.00:10-12 migdale;
16.20: carne de vita cu salata de varza. (cantitati mari);
18.00:carne de vita+ o pasta facuta din ciupercute cu usuturoi ,unsa pe felii de rosii;

M-a mai tentat sa iau niste migdale mai tarziu ,ma cam roade stomacul Dar gata ,mi-a ajuns pe azi.

Sport am facut azi ,fara sa vreau. Mi-am dat normele la sport :sarituri la groapa, de 3 ori proba de viteza ,aruncarea cu greutatea. Si e un frig afara,am facut toate astea imbracata cu un tricou si un hanorac subtirel. Simteam cum imi ajunge aerul rece pana in plamani Tare mi-e frica sa nu racesc iar.

Va pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole