Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #481 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 08:44:03
alice2you's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iul 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 38
Dieta: montignac personalizat
Date: 167cm, 65kg
Mesaje: 376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Fetelor ce parere aveti despre miere?
Stiu ca are un I.G. ridicat 85.....dar am gasit pe un site despre dieta Montignac urmatoarea explicatie : ``Ce sa credem cu adevarat despre miere, al carei IG este ridicat, in timp ce in alte parti se arata ca este un produs excelent pentru sanatate ?
Raspuns :Timp indelungat noi am crezut ca IG al mierii era foarte mare, asa cum il aratau primele calcule (index glicemic=95).
Apoi, alte studii au aratat ca acesta ar putea fi mai mic (IG=60);In realitate nu sunt doua feluri de miere identice. De la o miere la alta, de la un anotimp la altul pentru aceeasi floare, raportul glucoza/fructoza poate varia de la simplu la dublu. Astfel, mierea de primavara pare sa aiba mai multa fructoza decat cea de toamna.
In concluzie, pare ca in ciuda Ig-ului sau ridicat, mierea nu se comporta ca o glucida clasica. Efectul sau asupra secretiei de insulina ar putea fi mai mic decat ne lasa sa gandim indicele sau glicemic ridicat.Aceasta se datoreaza fara doar si poate vitaminelor, mineralelor si altor oligoelemente in care mierea este foarte bogata si care-i confera toate virtutile medicinale care i-au fost mereu recunoscute.
In consecinta, in ciudaa IG-ului sau ridicat, una sau doua lingurite de cafea dimineata la micul dejun nu pot antrena consecinte suparatoare, pentru pierderea in greutate. Incercati sa gasiti o miere artizanala de buna calitate produse exclusiv din flori, in timp ce mierea industriala este realizata in mare parte plecand de la glucoza, ceea ce face ca mierea mai dulce si mai putin parfumata sa aiba un IG mult mai mare.``

E imi indulceam cafeaua de dimineata cu o lingurita de miere...sau luam o lingurita de miere pe stomacul gol pentru ca are efecte purgative.
Este o crima daca imi pastrez obiceiurile l-a care am renuntat de cand am inceput Monti!
alice2you, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alice2you; 06 ian 2011 at 08:58:08.
  #482 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 10:09:06
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna dimineata fetelor!


Vin si eu cu meniul meu de azi:
MD. 8:30 putin cascaval, putin somon, cateva masline verzi si o rosie
Gustare: ~11:30 un mar
Pranz: ~12:30 o salata mare (salata verde, ardei, rosii, castraveti, masline, oregano si alte ierburi..)
Gustare ~ 11:30 un mar
Cina: mi-am propus sa mananc o rosie, cu iaurt 0% si cascaval

dimineata: programul de 8 min de abdomente, mers pe jos 20 min in ritm alert, urcat scari la metrou

Urmeaza si drumul inapoi spre casa

Va puuup

P.S. Este a4a zi fara abateri (vreau sa uit cele 2 gurite din cafeaua cu zahar care mi-a adus-o o colega acum 2 zile - mi-a fost jena sa o refuz de tot dar de acum o sa anunt anticipat cand mai vine cineva in vizita/la intalnire sa nu mai faca erori atat de mari! )
  #483 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 10:11:27
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor!
Eu m-am trezit cam deprimata pentru ca am visat ceva tare ciudat: se facea ca am nascut un bebe prematur care dupa cateva zile nu mai respira si am fugit cu el la doctor iar acolo mi-a spus ca este bine si sanatos.......visul asta mi se trage de la faptul ca ma gandesc mult la un nou bebe. Saptamana trecuta nu mi-a venit ciclu si am fost la medic care mi-a zis ca am o dereglare hormonala si mi-a dat niste pastile cu ajutorul carora sa-mi vina menstra (ieri am luat ultima pastiluta).
Mi-a revenit destul de repede zambetul pe buze in dimineta asta dupa ce m-am cantarit si am vazut ca am dat jos ce am pus de revelion (1,5 kg), insa mai am un hop de trecut.... maine e Craciunul pe ritm vechi (pe care il tin eu) si sunt hotarata sa nu mai fac excese incercand sa fiu intr-o proportie cat mai mare in conformitate cu Monti.
Pupici!
Alice, imi pare rau pentru vis, dar bine ca a fost doar un vis. Din pacate am foarte multe prietene care au tot felul de probleme/dereglari hormonale. Sper sa gasesti o solutie cat mai repede si cat mai usor.

Felicitari ca ai dat jos 1,5 kg! Eu mai trebuie sa dau jos 1,5 kg ca sa ajung la punctul de la care am plecat de revelion dar am revenit pe monti abia luni (am scapat si duminica la ceva cu zahar)
  #484 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 11:00:48
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Fetelor ce parere aveti despre miere?
Stiu ca are un I.G. ridicat 85.....dar am gasit pe un site despre dieta Montignac urmatoarea explicatie : ``Ce sa credem cu adevarat despre miere, al carei IG este ridicat, in timp ce in alte parti se arata ca este un produs excelent pentru sanatate ?
Raspuns :Timp indelungat noi am crezut ca IG al mierii era foarte mare, asa cum il aratau primele calcule (index glicemic=95).
Apoi, alte studii au aratat ca acesta ar putea fi mai mic (IG=60);In realitate nu sunt doua feluri de miere identice. De la o miere la alta, de la un anotimp la altul pentru aceeasi floare, raportul glucoza/fructoza poate varia de la simplu la dublu. Astfel, mierea de primavara pare sa aiba mai multa fructoza decat cea de toamna.
In concluzie, pare ca in ciuda Ig-ului sau ridicat, mierea nu se comporta ca o glucida clasica. Efectul sau asupra secretiei de insulina ar putea fi mai mic decat ne lasa sa gandim indicele sau glicemic ridicat.Aceasta se datoreaza fara doar si poate vitaminelor, mineralelor si altor oligoelemente in care mierea este foarte bogata si care-i confera toate virtutile medicinale care i-au fost mereu recunoscute.
In consecinta, in ciudaa IG-ului sau ridicat, una sau doua lingurite de cafea dimineata la micul dejun nu pot antrena consecinte suparatoare, pentru pierderea in greutate. Incercati sa gasiti o miere artizanala de buna calitate produse exclusiv din flori, in timp ce mierea industriala este realizata in mare parte plecand de la glucoza, ceea ce face ca mierea mai dulce si mai putin parfumata sa aiba un IG mult mai mare.``

E imi indulceam cafeaua de dimineata cu o lingurita de miere...sau luam o lingurita de miere pe stomacul gol pentru ca are efecte purgative.
Este o crima daca imi pastrez obiceiurile l-a care am renuntat de cand am inceput Monti!
Alice, parerea mea personala e ca o lingurita de miere dimineata nu poate sa iti faca rau. Si mie imi place foarte mult mierea. Parerea mea e ca poti sa o incluzi si daca vezi ca incepe sa se puna....poti sa renunti. Nu cred ca o sa te ingrasi la loc de la atata lucru daca nu reiei si alte obiceiuri si daca nu mananci nimic altceva cu zahar sau fainoase in ziua respectiva.

Felicitari pentru rezultat Sper sa reusesc si eu! .... ba nu! O sa reusesc si eu!!!
  #485 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 11:33:05
uca's Avatar
uca uca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2010
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Monti - Man
Date: 167cm, 66kg
Mesaje: 337
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Neata fetelor

Meniul de azi:

Md: 1 mar,3 feli wasa 21%,cafea
P: 1 ou fiert,200 gr emmental,ardei verde
G: 30 gr migdale
C: piept de pui cu vinete

Ameeeeee,Floricicaaaaa unde sunteti??????????????
uca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2086 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1569 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1312 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #486 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 11:56:00
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna fetelo

Oricum in aceste 15 zile vreau sa ma repozitionez, stiu ca nu am nevoie de 15 zile dar eu las asa.
Cum spune Criss sint in perioada de mentinere. Criss La Multi Ani, multa sanatate.
Cami La Multi Ani multa sanatate tie si familiei tale.

Ce face Loly?
Ame fata frumoasa si sexy ce faci, ne uscam de dorul tau, ah, asta vrei sa ne uscam pe aici, sa slabim fara tine zi cum este vremea pe la voi, a venit zapada?

Am si eu o intrebare brinza de capra este pericol?


Buna, multumesc, asemenea.
Sunt la mentinere pana la sfr lunii, ma mai relaxez si eu!
Loly e in refacere, a trecut cu bine peste operatie, se pregateste de intoarcerea in Italia.
Te pupik!

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #487 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 12:01:54
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Buna, fetelor! Am facut urarile pentru 2011 chiar pe 31 seara (parca...), dar va zic din nou "La multi ani!" si ... sa aveti un an exact asa cum vi-l doriti!
Sunt mandra sa va spun ca de sarbatori am fost aproximativ conforma, n-am mancat deloc dulciuri neconforme, nu m-am ingrasat, ba chiar am slabit un picut (cam 300 gr). Tot e bine ca n-am pus deloc!
Pentru Craciun mi-am pregatit un tort - rezultat al combinarii mai multor retete, dar a fost bunut. Pentru Revelion am intentional sa mananc tort diplomat de care a facut Crissa, dar cred ca am pus cam multe fructe in el si nu s-a intarit, asa ca l-am aruncat... Dar am inlocuit cu o rulada cu gem de capsuni (facuta dupa o reteta conforma gasita pe net), peste care am pus si niste frisca si a fost... delicioasa!

Wow! Imi pare rau ca nu ti-a iesit, era dulcele meu preferat si inainte il faceam mereu.
Eu am pus doar o punga de capsuni congelate(300g) batute cu albusurile spuma tare, deci un fel de spuma de capsuni amestecata cu frisca, cu galbenusurile si gelatina puse pe foc si aduse la punctul de fierbere, restul fructelor doar la decor!

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #488 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 12:12:41
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Dragele mele, am si eu o nedumerire. Help me, pls!
Eu la ciorba, ca si legume folosesc ceapa, ardei (il am pus la congelator), telina si mai nou, pastarnac. Am si rosii cherry puse in pungute la congelator si le folosesc in loc de altfel de rosii. Gresesc cumva cu telina si cu pastarnacul? Voi cum procedati?

Va pupacesc si... jos kilogramele!
Telina , ca si morcovul, e interzisa fiarta, acceptata numai cruda, in salate..dar au mai fost discutii aici, si s-a ajuns la concluzia ca un morcov pus la o oala de ciorba sau o bucata de telina la toata oala nu schimba Indicele glicemic, tarage tu concluzia, eu una nu pun deloc..De pastarnac chiar nu stiu, dar banuiesc ca la fel, nu e voie, fiind inrudit cu morcovul..
Eu la ciorbe pun asa:dovlecel, ardei gras din belsug, ceapa, broccoli, ciuperci, pastai verzi, iese de nota 10, nu se simte lipsa morcovului sau a cartofilor>
Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Vento, cum te simti dupa o zi de cruditati. Mie-mi plac al naibi de mult cruditatile.... salatele, fructele, dar mi-e sa nu mi se faca foame pana la sf zilei si sa infulec cand nu trebuie.
Flori, ma simt f bine, ca sa tii o zi de cruditati trebuie sa fii sanatoasa, chiar o raceala daca ai nu e indicata.NU mi s-a facut deloc foame, mi se cam luase de fructe pe la pranz, deaia am bagat si nuci la gustare, si legume la cina, a fost f ok, foame ioc!Poti incerca o zi..daca ti se face foame de nu poti rezista, mananci normal, MOnty, nu se poate intampla nimic rau
Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:48
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai, Silueta Perfecta, 250ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Suc de portocale, 250ml - 118 calorii, 1.8 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 27.3 carbohidrati, 0.5 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 11:30
Seminte de floarea soarelui crude, decojite, Nutline naturalfix, 40g - 242 calorii, 11.6 proteine, 20.7 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:46
Ton in suc propriu, Poseidon, 150g - 174 calorii, 39 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mazare verde fina, congelata, Casa Taraneasca, 300g - 236 calorii, 15 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 39.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 17:27
Apa plata, 500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:00
Mere, 200g - 104 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 28 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 20 zahar
Morcovi, cruzi, 200g - 82 calorii, 1.9 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 19.2 carbohidrati, 5.6 fibre, 138 sodiu, 9.5 zahar
Lamaie, 50g - 15 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 1.3 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 971 calorii, 69.9 proteine, (mic)23.8 grasimi, 0 colesterol, 121.3 carbohidrati, 11.5 fibre, 138 sodiu, 30.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 178 calorii
Gatit, 90min - 212 calorii
Somn, 60min - 52 calorii
Spalat, vase, 30min - 64 calorii
Metabolism bazal - 1330 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1836 calorii

AM REUSIT!
de acum voi posta meniurile in acest format pt. ca imi e mai usor asa....pe parcursul zilei completez meniul progresiv in functie de ce mananc.
F bine ca postezi asa meniurile, de ex azi te cert putin, nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii, cu monty poti sa mananci si 2000 si tot slabestiEu nu zic sa ai 2000 tu, dar musai 1300-1400, asta e necesarul pt ca al tau corp sa functioneze bine, altfel te imbolnavesti.Sper sa fie numai o greseala de o zi, daca vezi ca mai ai sub 1000 mai baga 5-6 nuci la o gustare, creste aportul caloric si iti face si extrem de bine la sanatate
Citat:
Anterior postat de elenush 7 Vezi mesajul
Multumesc Vento,esti draguta gastii,din pacate nu am gasit wassa cu 24%,doar cu 17% si asta intr-un biet magazin polonez,e ok am sa o mananc dimineata.Te pup
M-ai facut sa rad..aici toate sunt dragute, doar ca acuma e o perioada mai de pauza, nu sunt multe fete vechi care te-ar putea sfatui, dar vin ele..
Ameeeee, miss u..Loly stiu ca tre sa vina acasa, sper sa fie bine:Saby e disparuta si ea, poate e inca in concediu?Si mai sunt multe..
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna fetelor
Am venit sa va spun ce am mincat ieri si azi
4.01.2011 (3 zile fara abateri! )
M.D 3 batoane Magda
P pulpa de pui cu varza calita + ciocolta 90%
G noix de cajun (nuci) + 1 mar
C somon cu rosii uscate + conopida la aburi + 1 mar
Mai tarziu ma lovit poftele, mi-am fiert orez basmatic cu lapte 0,1% si o lingurita de fructoza
A fost cumplit a trecut, asa imi trebuie.

5.01.2011 (4 zile fara abateri! )
M.D 2 batoane Magda
P. somon cu rosii deshidratate cu salata
G ciocolata 90%
C orez basmatic cu lapte 0,1% si scortisoara

Oricum in aceste 15 zile vreau sa ma repozitionez, stiu ca nu am nevoie de 15 zile dar eu las asa.
Cum spune Criss sint in perioada de mentinere. Criss La Multi Ani, multa sanatate.
Cami La Multi Ani multa sanatate tie si familiei tale.

Ce face Loly?
Ame fata frumoasa si sexy ce faci, ne uscam de dorul tau, ah, asta vrei sa ne uscam pe aici, sa slabim fara tine zi cum este vremea pe la voi, a venit zapada?

Am si eu o intrebare brinza de capra este pericol?


frumos ai papat, lasa ca si pastele alea au fost conforme, nu cred ca au facut mari pagube
Eu am citit la monty ca nu e indicata branza de capra pt ca are f multe glucide, in practica ar fi ca si laptele integral, un amestec de glucide si lipide care trebuie evitat.

Citat:
Anterior postat de alice2you Vezi mesajul
Am si eu o nelamurire in legatura cu tipul de branzeturi permis...am inteles ca trebuie evitate cele care au zer. Puteti sa ma lamuriti mai bine cu mai multe exemple de branzeturi conforme? De exemplu ieri sotul mi-a luat branza proaspata nedegresata....e o.k.?
Tipuri de branza permise:cele dure, in care practic nu e zer(care are multe glucide):parmezan, cascaval, branza tare de oaie, etc..Uita-te pe eticheta sa nu aiba zahar, amidon sau alte adaosuri, ci numai lapte, sare si zer sunt permise ca ingrediente.Branza proaspata, ricotta, evita-le, doar degresata e buna..la masa glucidica.Tot ce e "zemos" deci cu zer mult, e de evitat.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #489 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 14:09:47
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Vin si eu cu meniul meu de azi:

MD: 3 kiwi;
Pranz: macarica de fasole verde cu pui;
Cina: sote de ciuperci si ink ceva ( nu stiu acum)
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #490 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 14:30:30
Alesiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: Sibiu, Romania
Vârsta: 45
Dieta: vegetariană
Date: 165cm, 65.7kg
Mesaje: 928
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Ciao ,feteleeeeeeeee!! Am revenit si eu ca tot zicea Emy ca sunt multe fete mai vechi care....sunt pe aici mai mult sau mai putin....
La multi ani tuturor, sa aveti multa sanatate , putere de munca, ambitie in tot ceea ce faceti, iubire , multa iubire , necazurile sa va ocoleasca, si bebelusi cele care-si doresc....si stiu cateva( Emy, pe Cami -Aussie...pe mine ma bate )Sa ne dea Dumnezeu la toate ce crede el de cuviinta ca stie mai bine decat noi !!!
O pup pe Lidiuta, Cristina Canada, Crissa, Emy, Cami( pe la ea mai bantui prin jurnal), salut si fetele mai nou intrate in gasca.
Deci sunt din nou in gasca, activa si pusa pe fapte mari!! Sper sa si iasa....TREBUIE!! Stiu ca se poate!!

__________________
Jurnalul meu...Alesiana
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta montignac, michel montignac, montignac, regimul montignac, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole