Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #491 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 14:39:19
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Bine ai revenit Alesiana
Sigur ca se poate...si daca ne mai ai si pe noi alaturi vei reusi cu siguranta
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #492 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 14:49:17
medeeams's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Arezzo, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monti
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 1.049
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de madanuta Vezi mesajul
Dragele mele, am si eu o nedumerire. Help me, pls!
Eu la ciorba, ca si legume folosesc ceapa, ardei (il am pus la congelator), telina si mai nou, pastarnac. Am si rosii cherry puse in pungute la congelator si le folosesc in loc de altfel de rosii. Gresesc cumva cu telina si cu pastarnacul? Voi cum procedati?

Va pupacesc si... jos kilogramele!
Buna fetele.Eu am pus tot timpul morcov si telina si pastarnac in ciorbe,tot timpul in dieta de anul trecut cand am tinut Monti..si am slabit 9kg..asa ca..atentie insa trebuiesc puse in cantitati mici sau..normale.


Cat despre miere,chiar daca are ig mare,monti ne da voie sa luam miere buna ..o lingurita pe stomacul gol.

alesianooo ciaoooonu cumva m/ai uitat?


meniul pe ieri 05.01.2011

Md:fructe
p:ciorba de curcan,salata :ton,um,morcov,fasole boabe,mar copt
g:1portocala
c:peste fiert,varza calita,prune uscate

O zi insorita si linistita!Pup la toate.



__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post159659
Monti :04.01.2011-Monti-62kg
Ratiunea este totul. Vei deveni ceea ce gandesti. Buddha

medeeams, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1986 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1469 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 10 ian 2011 at 16:14:40. Motiv: Editare imagine
  #493 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 15:11:41
iuliana burlacu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna fetelor.
Va rog din suflet sa ma ajutati sa gasesc niste raspunsuri, ca am tot citit cartulia lui monti, dar nu m-am lamurit.
Deci, eu fac in felul urmator:
mic-dejun: pe la 7 un mar si o mandarina, pe la 8 iaurt de casav cu fulgi( ovaz, secara, grau), caise uscate si putin magiun de topoloveni( in fiecare dimineata).
cafea cu putina fructoza.
la 13 pranz: o bucatica de carnita ( la gratar sau la cuptor) cu salata de cruditati sau mancarica de linte etc,sau peste la gratar cu salata ,desert 2 patratele de de cioco 85%
la 18-18.30 cina: carnita cu salata, sau orez/spaghete cu sos de rosii si busuioc sau omleta cu salata de cruditati, sau salata de ton cu varza etc.
Ce nu am inteles:
-branzica/cascavalul, in afara de ou si legume cu ce o pot combina?
-alunele+migdale sau nuci, cand pot manca? ca gustare sau ca desert? la cat timp dupa masa?o gustare poate fi alcatuita din fructe si una din alune sau nuci?
-soia cubulete se poate manca cu spaghete/orez ( adica soia fiarta in apa cu sare , alaturi de legume fierte ) ?
Ma nelamureste chestia asta cu pauza de 3-5 ore intre mese, ca nu stiu unde sa incadrez gustarile si din ce sa fie alcatuite.
A, si o ultima intrebare: apa, am inteles ca nu se poate bea in timpul sau la inceputul mesei. Dar la cat timp inainte si dupa masa? Ca incerc sa beau o cana de apa in fiecare ora ca sa imi fac necesarul de apa si nu prea imi iese socoteala.
Va raman recunoscatoare .
Toate cele bune.
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #494 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 15:23:13
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna dimi (adica pentru mine)

Hai ca usor, usor ma dezumflu am coborit la 74.9 si daca mincam eu Monty cumintica de sarbatori nu ajungeam aici, ca mine faceti ca mine patiti
Deci aseara orezul ala ma ajutat, dar sa pus barbatu linga mine cu o farfurie nu goala am crezut ca voi face o crima.
Da fata a fost belea de cuminte, am vorbit cu mine, m-am linistit si am trecut si de seara asta
Am treaba serioasa eu pina in iunie-iulie vreau 65 kg(daca reusesc, daca nu atunci pina de Craciun)
Emy pai este grav daca nu putem papa brinza de capra, am primit cred ca 2 kg asta este nu papam.

Magda cum se mai simte mama ta, tu cum mai esti?
Cami am vazut ca ai intrat intr-o faza buna, doamne ajuta, am sa pun poze cu mine, chiar ieri m-am gindit la treaba asta. Fac tot posibilul sa imi revin inainte ca rusii sa ma atace,

Ame cu-cu o sa dam anunt la ziar , pierdut colega de suferinta, da poate este plecata si nu poate sa ne spuna nimic.
Ma duc la treaba va pupic.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #495 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 15:44:42
rosalinda's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Hello fete frumoase !
Ce faceti voi ?! Eu inca incerc sa intru in ritm, dar nu stiu de ce nu-mi iese deloc
nu plang, ca inca nu am crescut la cantar, dar ceva tot am pus pe mine, mai ales la burtica ... e asa draguta
Va pup pe toate ! Aveti grija de voi
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #496 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 15:55:02
Ioana Dobre's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Montigniac
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 413
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Buna fetelor.
Va rog din suflet sa ma ajutati sa gasesc niste raspunsuri, ca am tot citit cartulia lui monti, dar nu m-am lamurit.
Deci, eu fac in felul urmator:
mic-dejun: pe la 7 un mar si o mandarina, pe la 8 iaurt de casav cu fulgi( ovaz, secara, grau), caise uscate si putin magiun de topoloveni( in fiecare dimineata).
cafea cu putina fructoza.
la 13 pranz: o bucatica de carnita ( la gratar sau la cuptor) cu salata de cruditati sau mancarica de linte etc,sau peste la gratar cu salata ,desert 2 patratele de de cioco 85%
la 18-18.30 cina: carnita cu salata, sau orez/spaghete cu sos de rosii si busuioc sau omleta cu salata de cruditati, sau salata de ton cu varza etc.
Ce nu am inteles:
-branzica/cascavalul, in afara de ou si legume cu ce o pot combina?
-alunele+migdale sau nuci, cand pot manca? ca gustare sau ca desert? la cat timp dupa masa?o gustare poate fi alcatuita din fructe si una din alune sau nuci?
-soia cubulete se poate manca cu spaghete/orez ( adica soia fiarta in apa cu sare , alaturi de legume fierte ) ?
Ma nelamureste chestia asta cu pauza de 3-5 ore intre mese, ca nu stiu unde sa incadrez gustarile si din ce sa fie alcatuite.
A, si o ultima intrebare: apa, am inteles ca nu se poate bea in timpul sau la inceputul mesei. Dar la cat timp inainte si dupa masa? Ca incerc sa beau o cana de apa in fiecare ora ca sa imi fac necesarul de apa si nu prea imi iese socoteala.
Va raman recunoscatoare .
Toate cele bune.
Buna Iuliana.

Nu pot sa te ajut cu raspunsul la toate intrebarile, dar poate mai tarziu te ajuta fetele cu mai multa experienta.

Ca sa nu gresesc cu gustarile, intotdeauna mananc mere, la cel putin 3 ore dupa masa. E mai usor sa tin socoteala.

Cat despre apa, imi tin sticla de 2 l de apa pe birou, si incerc sa nu beau imediat dupa ce mananc, in schimb beau constant dupa. Daca esti fumatoare, poti sa iti faci ceaiuri la tigara...un pahar are 250 ml, deci poti sa iti faci "plinul" cu apa repede. Eu povestea cu ceaiurile am folosit-o ca sa renunt sa ma gandesc la suc sau cafea.
Eu din cate am retinut din carte, monti recomanda sa nu se bea apa in timpul mesei, si daca simti neaparat nevoia sa bei apa in timp ce mananci, mai bine o faci in a doua jumatate a mesei. Deci cred ca intervalul de timp nu e foarte mare de la momentul in care ai terminat de mancat si pana la momentul in care poti sa bei apa.
  #497 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 16:32:23
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

[QUOTE=Alesiana;461099]
Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ciao ,feteleeeeeeeee!! Am revenit si eu ca tot zicea Emy ca sunt multe fete mai vechi care....sunt pe aici mai mult sau mai putin....
La multi ani tuturor, sa aveti multa sanatate , putere de munca, ambitie in tot ceea ce faceti, iubire , multa iubire , necazurile sa va ocoleasca, si bebelusi cele care-si doresc....si stiu cateva( Emy, pe Cami -Aussie...pe mine ma bate )Sa ne dea Dumnezeu la toate ce crede el de cuviinta ca stie mai bine decat noi !!!
O pup pe Lidiuta, Cristina Canada, Loly( MULTA SANATATE)Crissa, Emy, Cami( pe la ea mai bantui prin jurnal), salut si fetele mai nou intrate in gasca.
Deci sunt din nou in gasca, activa si pusa pe fapte mari!! Sper sa si iasa....TREBUIE!! Stiu ca se poate!!
Bine ai revenit, Ale a noastra!La multi ani si tie!Si spor la slabit!
Citat:
Anterior postat de medeeams Vezi mesajul
Buna fetele.Eu am pus tot timpul morcov si telina si pastarnac in ciorbe,tot timpul in dieta de anul trecut cand am tinut Monti..si am slabit 9kg..asa ca..atentie insa trebuiesc puse in cantitati mici sau..normale.


Cat despre miere,chiar daca are ig mare,monti ne da voie sa luam miere buna ..o lingurita pe stomacul gol.

alesianooo ciaoooonu cumva m/ai uitat?


meniul pe ieri 05.01.2011

Md:fructe
p:ciorba de curcan,salata :ton,um,morcov,fasole boabe,mar copt
g:1portocala
c:peste fiert,varza calita,prune uscate

O zi insorita si linistita!Pup la toate.



Mede, fiecare isi cunoaste organismul si isi ia anumite riscuri, de ex eu nu am renuntat deloc la faza 1 la paharul zilnic de vin rosuDaca vedeti ca merge slabitul si cu lingurita de miere pe zi, datz-i-i inainte, daca stagnati..eliminatiArata bine meniul tau
Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Buna fetelor.
Va rog din suflet sa ma ajutati sa gasesc niste raspunsuri, ca am tot citit cartulia lui monti, dar nu m-am lamurit.
Deci, eu fac in felul urmator:
mic-dejun: pe la 7 un mar si o mandarina, pe la 8 iaurt de casav cu fulgi( ovaz, secara, grau), caise uscate si putin magiun de topoloveni( in fiecare dimineata).
cafea cu putina fructoza.
la 13 pranz: o bucatica de carnita ( la gratar sau la cuptor) cu salata de cruditati sau mancarica de linte etc,sau peste la gratar cu salata ,desert 2 patratele de de cioco 85%
la 18-18.30 cina: carnita cu salata, sau orez/spaghete cu sos de rosii si busuioc sau omleta cu salata de cruditati, sau salata de ton cu varza etc.
Ce nu am inteles:
-branzica/cascavalul, in afara de ou si legume cu ce o pot combina?
-alunele+migdale sau nuci, cand pot manca? ca gustare sau ca desert? la cat timp dupa masa?o gustare poate fi alcatuita din fructe si una din alune sau nuci?
-soia cubulete se poate manca cu spaghete/orez ( adica soia fiarta in apa cu sare , alaturi de legume fierte ) ?
Ma nelamureste chestia asta cu pauza de 3-5 ore intre mese, ca nu stiu unde sa incadrez gustarile si din ce sa fie alcatuite.
A, si o ultima intrebare: apa, am inteles ca nu se poate bea in timpul sau la inceputul mesei. Dar la cat timp inainte si dupa masa? Ca incerc sa beau o cana de apa in fiecare ora ca sa imi fac necesarul de apa si nu prea imi iese socoteala.
Va raman recunoscatoare .
Toate cele bune.
gustarea poti sa o iei la 11 jumate, si cealalta la 3-4, poate sa muti cina mai tarziu cu o ora..eu de ex ultima masa(cina) o iau la 21..
Branza/cascavalul poti sa o mananci cu wasa 24 % sau cu paine facuta de tine din 50%faina integrala si 50%tarate integrale, in rest numai cu legume cu ig mic..
Alunele nu, elimina-le la faza1, ca si ficateii de pui contin pe langa lipide si multe glucide, indicate sunt numa nucile, nucile braziliene, migdalele, semintele neprajite..Si numai la gustari,nu la desert, eu de obicei le mananc la gustarea a 2, incerc fructele sa le mananc in prima jumatate a zilei, datorita carbo..E ideal ca prima gustare sa fie un fruct-2, si a 2 nuci/migdale..
Soia, dupa parerea mea, nu se amesteca cu carbohidratii, dar nu sunt sigura, or sa intre si alte fete si sa mai intrebi..Dar din cate stiu, orezul integral si spaghetele integrale se mananca numa cu legume cu ig f mic, tip ciuperci, rosii, dovlecei,usturoi..
Apa, e bine sa nu se bea in timpul mesei pt ca sa nu dilueze sucurile gastrice, intarziind in acest fel digestia..dar eu una nu reusesc fara apa, asa ca beau o cana la sfarsitul mesei..si mult ceai/apa intre mese, de obicei dupa gustari.
Orele gustarilor ti le-am dat..
Bafta!
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna dimi (adica pentru mine)

Hai ca usor, usor ma dezumflu am coborit la 74.9 si daca mincam eu Monty cumintica de sarbatori nu ajungeam aici, ca mine faceti ca mine patiti
Deci aseara orezul ala ma ajutat, dar sa pus barbatu linga mine cu o farfurie nu goala am crezut ca voi face o crima.
Da fata a fost belea de cuminte, am vorbit cu mine, m-am linistit si am trecut si de seara asta
Am treaba serioasa eu pina in iunie-iulie vreau 65 kg(daca reusesc, daca nu atunci pina de Craciun)
Emy pai este grav daca nu putem papa brinza de capra, am primit cred ca 2 kg asta este nu papam.

Magda cum se mai simte mama ta, tu cum mai esti?
Cami am vazut ca ai intrat intr-o faza buna, doamne ajuta, am sa pun poze cu mine, chiar ieri m-am gindit la treaba asta. Fac tot posibilul sa imi revin inainte ca rusii sa ma atace,

Ame cu-cu o sa dam anunt la ziar , pierdut colega de suferinta, da poate este plecata si nu poate sa ne spuna nimic.
Ma duc la treaba va pupic.
Si mie mi-e dor de Ame, si avem si nevoie de ea, ca ea e experta noastra mOntyCa si Oana, dar iti dai seama ca prin ce trece ea acuma, nu ii mai arde de moderat pe aiciDE Loly nu mai zic, ca deabia astept sa vina acasa!
Auzi, fa-te si tu ca nu exista branza aia da-o sotului, sau mananca o data de 2 ori pe sapt din ea, si gata..si eu mai mananc ricotta, asat e, daca o insotesti cu multa slaata ar trebui sa nu se depuna
Citat:
Anterior postat de rosalinda Vezi mesajul
Hello fete frumoase !
Ce faceti voi ?! Eu inca incerc sa intru in ritm, dar nu stiu de ce nu-mi iese deloc
nu plang, ca inca nu am crescut la cantar, dar ceva tot am pus pe mine, mai ales la burtica ... e asa draguta
Va pup pe toate ! Aveti grija de voi
Eu am pus, da am si inceput sa dau jossi eu tot la burtasi la copanedar de dupa CRaciun am inceput dieta, si de la 1 sportulTu mai faci cu fata Walking?
Bine ai revenit, si bafta!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VAmedeea; 10 ian 2011 at 16:18:24. Motiv: editare imagine lipsa
  #498 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 17:12:19
gorganmadalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Monti-faza I
Date: 150cm, 52kg
Mesaje: 103
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Buna slabutelor!
Ce ati mai facut azi???
Si ieri si si azi am fost cumintica,desi tatal meu a facut o mamaliguta cu cascaval si smantana de mi se scurgeau ochii numai cand ma uitam.Dar nu am cedat si a fost oks.
Meniul meu de azi este: Md:salata fructe
P:Fasole verde fiarta+telina+iaurt
omleta cu cascaval
G: (pe care o iau acum) alune in coaja
C:O cana de cacao (care nu este tocmai conforma pentru ca laptele este integral-de la bunica de la tara)
  #499 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 18:24:52
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Salut fetele!
Vad ca multe fete de aici se plang ca le este pofta de ce mananca familia in jurul lor...Eu inca nu m-am confruntat cu aceasta problema sau poate mi-am impus ca nu am voie si organismul saracul stie ca nu primeste.Eu de firea mea sunt o hotarata.;sper sa nu-mi vina si mie poftele, importanta este la mine .foamea.pe ea trebuie sa o potolesc
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #500 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 19:36:28
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VII

Am venit sa ma confesez fetelor, toata ziua a fost perfecta si dupa ce am mancat cina, am vazut in frigider un cremsnit cremos....si am mancat jumatate....nu stiu ce m-a apucat ca de 4 luni nu am avut pofta , dar acum nu am putut rezista.
Sunt fff suparata pe mine
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta montignac, michel montignac, montignac, regimul montignac, sanatos, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole