Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3921 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 16:53:51
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Inca nu te-ai intors, Fulga?O fi coada la magazin..
Roxy, spor la zumbait, eu deabia ce-am papat, sa treaca vreo ora-2 si ma bag si eu la walking si Crunch
Aline, bine faci ca tii greutatea sub control, o data ce iei prea mult si munca o sa fie pe masura..Sper sa ai rezultate bune cu prepelitele taleAm citit articolul Slabutei, rau nu au ce sa-ti faca, numa bine...
Am mancat asa:un cub de spanac microundit, pastai la fel, un ou in tefal , o felie de telemea si un pahar de vin rosuAm uitat sa va spun ca de la excesele de ieri de la picnic m-o durut ficatu' de numaAsa ca nu-mi mai trebuie in veci, gata, de maine iar strict Monty, auzi, Anes?Ca de nu..Fulga, iti dau voie sa ma altoiesti si pe mine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3922 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:09:51
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Inca nu te-ai intors, Fulga?O fi coada la magazin..
Roxy, spor la zumbait, eu deabia ce-am papat, sa treaca vreo ora-2 si ma bag si eu la walking si Crunch
Aline, bine faci ca tii greutatea sub control, o data ce iei prea mult si munca o sa fie pe masura..Sper sa ai rezultate bune cu prepelitele taleAm citit articolul Slabutei, rau nu au ce sa-ti faca, numa bine...
Am mancat asa:un cub de spanac microundit, pastai la fel, un ou in tefal , o felie de telemea si un pahar de vin rosuAm uitat sa va spun ca de la excesele de ieri de la picnic m-o durut ficatu' de numaAsa ca nu-mi mai trebuie in veci, gata, de maine iar strict Monty, auzi, Anes?Ca de nu..Fulga, iti dau voie sa ma altoiesti si pe mine
Multumesc..am zumbait deja.am facut si dus..dar am obosit aproape ca la inceput. Se vede ca n-am mai facut de multa vreme..
Ai papat bun azi. Dar totusi ce ai mancat ieri la picnic.de te doare ficatul?? Spune, ca nu vede nimeni.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3923 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:16:57
christala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: larnaca, Cipru
Date: 167cm, 63kg
Mesaje: 990
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

haide ma FULGA fii mai indulgenta cu ANES

ALIN m-am bucurat atit ptr. linie cit si ptr ca s-a sfirsit pedeapsa sotului ptr ca nu a vazut pupaza 2 sapt
fara voia lui a platit, dar trebuia sa fiu sigura ca nu sunt

FETELE la doctor ma duc pe 14 ca am programare, si o sa va anunt ce-mi v-a spune

FULGU da ce neatenta poate sa fie cumnata ta. eu as pune taurul pe ea
sa plateasca , ca alta data sa nu mai fie asa de toanta
christala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1755 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1238 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 722 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3924 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:22:30
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Multumesc..am zumbait deja.am facut si dus..dar am obosit aproape ca la inceput. Se vede ca n-am mai facut de multa vreme..
Ai papat bun azi. Dar totusi ce ai mancat ieri la picnic.de te doare ficatul?? Spune, ca nu vede nimeni.
Hai ca-ti zic la ureche:mozzarella, prosciutto(asta n-ar fi rau ca sunt permise la MOnty) dar..panini(chifle)ssi..O coca-cola la cutiesiii...inghetata, ca nu-mi facusem rau destul..Corpul meu nu mai e obisnuit cu combinatii deastea, si acum mai ma doare intr-o parte
[QUOTE=christala;243021]
FETELE la doctor ma duc pe 14 ca am programare, si o sa va anunt ce-mi v-a spune

probabil pana atunci se rezolva problema..eu cred ca e o dereglare hormonala, nu cred ca e nimic de speriat, dar oricum e f bine ca te duci la medic
Nu ai mai plecat la mare?Aici a inceput sa tune si sa adie vantul, ce bineeeee
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3925 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:25:32
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Zic si eu ca fetele, ca sa o responsabilizezi pune-o la plataPofta buna si tie, Fulga si nu te obosi prea tare cu curatenia!
E nu ,parca nu ma cunosti ! Eu am papat o salata mareeeee !
Pai tre sa se obisnuiasca, ca doar e baiat modern, isi da si el seama c a astea sunt "riscurile meseriei" cand intri intr-o gasca de fete
Emy nu mai rea asa ! Ce zici tu acolo ca noi suntem foarte cumintele !

hehehe, vei vedea tu in curand, stai linistit, ca fetele nu se lasa intimidateSper sa rezisti si sa nu iesi traumatizat
Nu iese Emy ca este baiat mare !
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Pup fetele..salutari Alin acum chiar ies altfel o sa dorm aici...si mi-e foame...
Pupici dulci Angela ! Vorbim mai e seara !
Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Faptul ca se discutau lucrurile cele mai intime atunci cand inca nu postam pe forumul acesta, nu inseamna ca lucrurile nu erau publice si nu puteau fi citite de oricine... Eu am ales sa fiu 'de-al vostru' si chiar daca nu pot sa va dau sfaturi in acele privinte intime, macar pot sa va incurajez, sa va tin pumnii, sa va inteleg etc.
Ce bine ar fi si sa ne certi cand trebuie ! Nu se supara nimeni aici !
Sigur ca o sa aveti si punctul de vedere al unui barbat, asta in cazul in care o sa doriti asa ceva (e posibil?. Sper sa va pot ajuta, pentru ca in multe privinte chiar gandesc ca o fata...
Daca gandesti in unele privinte ca o fata este super ! O sa avem nevoie si de parerea ta toate !
Intr-adevar cred ca s-ar comite o greseala daca fetele ar deveni timide din cauza mea. Daca da, prefer sa nu va tulbur confesionalul. Va rog sa imi spuneti daca tulbur apele, fara voia mea, desigur
Acum mi-am adus aminte ca noi avem si poze dezbracate pe aici ce rusine sa ne vezi grasute !
Credeti-ma, am fost expus la multe lucruri, si foarte bune si foarte rele, nu prea ma poate speria nimic.
Te credem ! Si daca simti nevoia poti sa ne povesteti ce vrei !
La foarte bune: am o fetita care pe 27 iulie face 3 anisori.
La foarte rele: le-am uitat
Va pup
Sa-ti traiasca printesa ,am vazut pozele !
Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Nu ma supar, dar nu ma vad taur... Mai degraba sagetator, ca in zodie

Altceva despre mine... cu asta ma ocup in timpul zilei, bine ca ma plateste cineva pentru asta
Inseamna ca o sa fii cu noi in fiecare zi ! Ce bine ! Nu mai conteaza ce te vezi tu noua ne trebuia un taur asa cu tu esti vrei nu vrei !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Merci. Da ce odihna..ca nu m-am mai culcat deloc. AM rimit un tel care ne-a dat peste cap. LA meu a plecat cu bici sa se plimbe ..eu am ramas acasa..
Roxy sper ca nu este ceva grav ! Ma refer la telefon !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Slabute si slabut, ma duc la masa, pup, ne vedem dupa aia
Sa-ti fie de bine Emy cred ca ai terminat deja !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3926 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:38:34
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Hai ca-ti zic la ureche:mozzarella, prosciutto(asta n-ar fi rau ca sunt permise la MOnty) dar..panini(chifle)ssi..O coca-cola la cutiesiii...inghetata, ca nu-mi facusem rau destul..Corpul meu nu mai e obisnuit cu combinatii deastea, si acum mai ma doare intr-o parte
No hai ca n-o fi foc..esti la mentinere remember?
Doar e nasol ca te-ai simtit rau.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Roxy sper ca nu este ceva grav ! Ma refer la telefon !
Ei .pai inca nu stim..sper sa nu. Dar ma stii cum sunt..iar n-o sa dorm bine la noapte.
Asta e..acum speram la bine.
Slava domnului ca mi-am miscat fundul si am facut zumba azi.
Trebuie sa-mi revin..si sa ma tin de treaba.
Acum astept serialul de pe 1si apoi papam ceva..vine meciul..si uite s-a mai dus o zi. Asa de repede trec zilele..imediat o sa fie jumatatea lunii iulie..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3927 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:48:12
alin33's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Acum, cura cu oua de prepelita
Date: 178cm, 87.7kg
Mesaje: 123
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Fetelor, cu parere de rau imi iau ramas bun de la voi acum, ca ma dau astia afara de la munca. Sumarul zilei de azi este urmatorul:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:00
Ou de prepelita, integral, proaspat, crud, (3 bucati) 27g - 43 calorii, 3.5 proteine, 3 grasimi, 227.9 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 38.1 sodiu, 0.1 zahar
Gustare 1, ora 10:03
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 13:30
Rosii, 400g - 72 calorii, 3.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 15.6 carbohidrati, 4.8 fibre, 20 sodiu, 10.4 zahar
Castraveti, 300g - 45 calorii, 2.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 5.1 zahar
Telemea de vaca, 150g - 410 calorii, 29.1 proteine, 30.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 14:47
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 18:15
Mar Ionatan, ora 150g - 78 calorii, 0.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 20.7 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 648 calorii, (mic)38.9 proteine, (mult)34.7 grasimi, 227.9 colesterol, (mic)47.2 carbohidrati, 9.9 fibre, 58.1 sodiu, 15.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 6-10), 50min - 603 calorii
Metabolism bazal - 1860 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2463 calorii


Ce e mai important este ca nu mi-e foame! Mai vedem maine cum merg lucrurile.

O seara excelenta va ureaza Alin, la TV, in bucatarie, in pat, oriunde v-ati afla (intr-o cada cu multe bule si ceva vin pe margine )!

__________________
Eu si prepelitele mele:
http://forum.slabute.ro/retete-dieta...lita-4395.html
  #3928 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:51:13
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Fetelor, cu parere de rau imi iau ramas bun de la voi acum, ca ma dau astia afara de la munca. Sumarul zilei de azi este urmatorul:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:00
Ou de prepelita, integral, proaspat, crud, (3 bucati) 27g - 43 calorii, 3.5 proteine, 3 grasimi, 227.9 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 38.1 sodiu, 0.1 zahar
Gustare 1, ora 10:03
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 13:30
Rosii, 400g - 72 calorii, 3.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 15.6 carbohidrati, 4.8 fibre, 20 sodiu, 10.4 zahar
Castraveti, 300g - 45 calorii, 2.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.8 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 5.1 zahar
Telemea de vaca, 150g - 410 calorii, 29.1 proteine, 30.6 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 14:47
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 3, ora 18:15
Mar Ionatan, ora 150g - 78 calorii, 0.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 20.7 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 648 calorii, (mic)38.9 proteine, (mult)34.7 grasimi, 227.9 colesterol, (mic)47.2 carbohidrati, 9.9 fibre, 58.1 sodiu, 15.6 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, moderat (nivel 6-10), 50min - 603 calorii
Metabolism bazal - 1860 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2463 calorii


Ce e mai important este ca nu mi-e foame! Mai vedem maine cum merg lucrurile.

O seara excelenta va ureaza Alin, la TV, in bucatarie, in pat, oriunde v-ati afla (intr-o cada cu multe bule si ceva vin pe margine )!

repet si aici, Alin, sub 1000 de calorii e considerata infometare, inteleg ca nu ti-e foame dar un pumn de nuci acolo nu cred ca ti-ar face cine stie ce rau, si ai avea necesarul de calorii pe o zi
O seara buna si tie, ne vedem maine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3929 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:54:35
alin33's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Acum, cura cu oua de prepelita
Date: 178cm, 87.7kg
Mesaje: 123
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
repet si aici, Alin, sub 1000 de calorii e considerata infometare, inteleg ca nu ti-e foame dar un pumn de nuci acolo nu cred ca ti-ar face cine stie ce rau, si ai avea necesarul de calorii pe o zi
O seara buna si tie, ne vedem maine
Sunt de acord cu tine cu infometarea, vedem mai pe seara daca mai adaug ceva calorii. Oricum, eu gandesc asa:

Vreau o felie de pizza. Cate calorii are? 350? hmmm... Asta inseamna cca 30 minute de bicicleta. Imi permit? Am timp? Pot face?

Daca da, 'o cumpar', daca nu, 'nu imi trebuie'!

Asa ca, grija la 'Buget'!
__________________
Eu si prepelitele mele:
http://forum.slabute.ro/retete-dieta...lita-4395.html
  #3930 (permalink)  
Vechi 06 iul 2010, 17:57:28
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Pai asa e normal. Nici eu nu ma ating de lucrul altuia , fara sa intreb cel putin.
Nici nu se pune problema.. Asta e o fi fost accident, dar de cumparat trebuie sa cumpere..din acela nou.
Da in vise !
Da ..au fost tare bune.. s-a bagat si al meu la ele...desi ii tot spun ..alea sunt ale mele , le-am cantarit.. Iti pun altele..el nu si nu..i place din blidul meu..
Asa patesc si eu cu ingerasul meu chelios ! Macar tu mai apuci sa papi mie imi ia tot castronul si fuge !
Sagetator..interesant..nu am prea cunoscut multe persoane in zodia asta.
Ca bine zici...Pe noi nu ne plateste nimeni..si stam toata ziulica pe aici Mai rau ca si copii cu jocurile
Dar ce stam Roxy ,eu mai devreme nu aveam rabdare nici sa pap salata si cand mi-a tras mama o privire ! Stii cum am mancat ! Bine ca nu stau cu ea ca nu puteam sa tin regim !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Nu , te rog , nu .. Fara vaca nebuna..
Daca este nevoie o aducem iar !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
ai vazut ca am facut greseli ieri? nu chiar fff mari, dar cica taxeaza nea Monti ...
iar painea ... iti zic, pe cuvant ca are un efect de nu-ti vine a crede .........
Asta am inteles si eu Anes ca te taxeaza rau de tot pentru abateri si trebuie sa o iei de la capat !
Citat:
Anterior postat de alin33 Vezi mesajul
Cand imi propun ceva, nu am cum sa nu reusesc
Ma bucur ca esti hotarat ! Daca nu te superi ai putea sa pui o poza cu tine sa vedem cum esti acum si cand slabesti dupa ! Nu este obligatoriu,dar ca sa ai cu ce sa te lauzi la sfarsit ! Nu trebuie sa fii dezbracat doar daca vrei !
Totul era 'OK' intre 82-89 kg, nu ma alarmam. Dar cand am vazut miercurea trecuta nesimtitul de cantar la 90,7 am zis ca nu se mai poate asa. A fost un prag psihologic moralizator si m-am simtit un pic penibil. Sta doar in puterea mea sa slabesc. Azi dimineata aveam 89,9.
Este bine ca ti-ai dat seama la timp si te-ai oprit ca puteai sa continui si pe urma aveai de tras...banuiesc ca la voi baietii nu se vede asa urat la ca noi fetele ! Noi mai avem si celulita.....
Am avut perioada mea de delasare si in care am vrut sa mananc 'nesanatos', gata, mi-am facut 'damblaua'. Acum la munca!
De rusine, ca am facut atatea valuri pe aici, si tot o sa reusesc
Ai vazut ca stii ! Asa te vreau ! O sa reusesti cu siguranta !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
acu, doar nu ramai la vechea metoda sa ne dai nadragii jos?!???!? cu Alin de fata?!?!?!?
De ce nu? Venirea lui Alin nu schimba nimic ! Ma refer la bataia voastra ! Va bat cum vreau eu ,cine va pune sa gresiti ! Uite mie imi este pofta de covrigi calzi de 2 saptamani si trec in fiecare zi pe langa ei ,ma uit la geam si plec ! Si mamii zice hai mama ca unul de pofta nu o fi foc si eu ,ba da !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, regim slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Vreau sa slabesc 30 kg anonima Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 68 01 iun 2011 17:12:57
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole