Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:20:02
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

AM papat si eu 2 nectarine ...si apa multa si cafea...si am facut si eu putina zumba ..acum fug la dus.
La md , pe la 10:45 ,nu stiu inca ce o sa pap
Macar ai o data ...10 septembrie..dar totusi mai e o gramada pana atunci.
Nasol cu casuta ..pai ce sa nu bagati bani..ca deja ati bagat , nu?
Sa-ti fie de bine ! Super zumba !
Ce o fi o fi ! Am bagat o gramada ca ea ne-a garantat ca gastigam sigur ca avem toate actele in regula,ca locuim in ea 31 de ani ,de cand aveam eu 2 ani !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna, Fulg drag!!!!Cum a fost ieri filmul cu al tau?Of, Doamne, cand aud ca e asa cald la voi ma simt vinovata ca la mine e racoareSi sper pana pe 25 sa se racoreasca ca la mine in Baragan poate ajunge si la 42 de grade..De fapt la mine langa Braila, la Faurei, a fost recordul de caldura din RoPupi, si nu mai face azi treaba daca e asa cald..Apropo, tu daca continui sa slabesti de ce mai faci sport, ha?Si pe caldura asta..Stai ghini!
La film nu am mai ajuns am scris aseara aici in casuta noua ,dar nu cred ca l-ai vazut ! .Treaba trebuie facuta Emy ca se strange si nu o face nimeni,soacra este in concediu pana marti,adica a avut 3 saptamani ,din care 2 a fost la mare si acum este la tara de cateva zile ,cine sa faca ? De marti incepe munca si iar nu are cine sa faca si pe urma tot eu trag !
Emy fac sport sa creasca masa musculara la partea de jos a corpului ,ca desi am slabit mult arat oribil ,in sus este ok,dar pe spate la picioare carnea este moale zici ca este gelatina ,bag eu masaj ,creme....dar parca nimic nu merge ,asa ca astept sa fac injectia si pe urma bag sport bine de tot pentru tonifiere ! Daca iti spun ca parca aratam mai bine la 49 de kg ma crezi ?Eram asa de multumita ,dar din cauza ca am fost nevoita sa slabescarat urat dezbracata,dar dupa injectie sper sa urc inapoi la 48 de kg .
ms, eu am alesCe bine arata si cand ma gandesc ca eu pot sa fac..d ami-e lene
Puturoasa mica ce esti ! Te cred ca nu iti mai arde sa-ti faci singuradar eu tot imi faceam
Hmm, iar treaba..Si eu am da azi mi-e lenemargeluta e cel cu puii?ca daca e asa ii satulcred ca si Fulga s-ar intinde langa Pupu pe gresie
Oooo da ce m-as intinde ! L-as da pe Pupu afara ! Sa stau singura acolo ! Ce egoista sunt !
Bea ceaiuri caldute, am inteles ca fac bine pe caldura
Auzi, da sa-i zici cumnata-ti ca exista doar o meserie unde nu se face nimica, se sta toata ziua intinsa si cu picioarele in sus si munceste altu pt tineNa, ca-s rea, da ma nerveaza
Am baut numai calde,nu stiu ea stie !

__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #72 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:21:38
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

salutaresi bine v-am gasit in noua casuta!!!
astazi am venit mai tarziu ,pt ca am treaba ,ii fac surorii mele 1 tarta cu visine+4 pizza ,iar pt mine si mama 2 pizza vegetariene,iar sotului nu-i fac nik ca e plecat in Italia!!!(mananca el paste acolo!!!)
de macat nu am mancat nimik azi ca vrea sa tin post negru pana pe la 14.00(mi-a zis mama ca azi e bine sa ti post ca e una dintre cele 12 vineri mari de peste an,asa capana la 14.00 nu pap nimik)
@ANGELA -dar tu cand te mai odihnesti?dimineata devreme muncesti,la servici muna,cand vi acasa iar mai muncesti ceva,inainte de culcare iar lucrezi.of,da mai poticum rezisticare este secretulo zi buna!!!
@FULGA -si tu ma uimesti !!!dimineata la 6zumba????? esti de admirat!!!!harnica ,exact ca ANGELA! O ZI BUNA SI RACOROASA
@ALYNUTA-iti urez spor la treaba si o zi racoroasa
@EMY-SALUTce papa bun,yammy!!! o zi buna
@mami SUMO-unde umbliiar ma lasi de capul meu
@mamiRALU-cred ca esti la servici! mult spor sa termini repede si sa vi acasa la mine
tuturor va doresc o zi buna si racoroasa!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #73 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:21:54
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna Roxy drag !
M-am odihnit ca de aceea am putut sa fac zumba !
De asta te-am si intrebat de el ,ca ma gandeam eu ca pe caldurile astea nu rezista fara sa.....cred ca nu prea are efect la el daca nu-l tine cum trebuie,dar la ceva tot ajuta acolo ,decat deloc !
Daca la Brasov este atat iti dai seama cum este in Buc ?
Sa aveti grija cand mergeti la coafor Roxy meu !
Nu mai rezista ca cica o pun aia sa care aranjamentele florale...pentru ca ea nu a invatat sa le faca ,o pune la carat...ieri a luat salariu intreg 10 milioane ! si mi-a dat si mie 500 de mii de ziua mea ,din care eu m-am dus si am cumparat ce imi trebuie sa-i fac un tort de ziua ei ca este acum pe 19 ! Ea crede ca am luat banii si mi-am cumparat eu ceva de ei ! Dar o sa fie tot pentru ea ! Vreau sa-i fac surpriza cu baloane prin casa ..... O sa vb cu al meu sa luam ce trebuie si in dimineata aia sa fac eu tot !
Sa stii ca nu am mai luat nici un cantar si ma cantaresc la farmacie ! Parca este mai bine fara el in casa ! O sa le mai incerc pe cele vechi poate o sa o ia macar unul din ele !
Asa am zis si eu ca ma tund si al meu a zis ca nu este bine amandoi sa fim cheliosi ca ne incurca lumea !
Ce bine ca ai putut dormi.Da , banuiesc ca asta e scuza ..ca bea o bere de caldura..si se fac...x.
Nici nu vreau sa-mi inchipui ce cald e la voi.Sa nu iesi afara ..si nici mami .
Noi o sa avem grija. Eu ca eu..mie de mama mi-e ..ca ea mai sta si toata ziua in caldura la munca si in picioare saraca.
Deci cumnatica nu se descurca..Ma gandeam ca dupa ce ia banii..o sa-i placa sa aiba banu ei, dar..
Si tu vrei sa-i faci ei ceva din banii primiti.
Of of..daca tu crezi ca merita.
Ei am glumit..ca n-o sa ma tund ff scurt..dar poate un bob ai lung asa..n-am mai fost de mult asa.
Speli pisica?
Pup.
Eu am papat md acum..stau si zac..nu mai fac nimic.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Pup, amore mioEu o sa am o zi usoara, ca azi stau cu al meu la relaxe, fiecare cu comp lui..am doar ceva vase de spalat, nici sa gatesc nu ma omor azi, bag ceva la microunde si gata
Pupici, s afaci o pozuca cu tine mumoasa cand vii
Ce bine ca o sa ai o zi linistita. Dar cum de ziceai ca la tine e racoare?? Sau n-am inteles eu bine.
De fiecare data cand vin de la coafor fac poze. Dar azi nu stiu..ca daca-s singura ..nu prea am cum sa-mi fac.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:28:06
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Da Emy si eu am crezut ca Roxy m-a intrebat ...inseamna ca pauza mea publicitara a fost m-ai lunga....da fac ceva treaba intru citesc putin ies raspund cand pot....vreau acasa....Pofta buna...
AM ras de numa.. Auzi , ati avut pauze publicitare..
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Sa-ti fie de bine ! Super zumba !
Ce o fi o fi ! Am bagat o gramada ca ea ne-a garantat ca gastigam sigur ca avem toate actele in regula,ca locuim in ea 31 de ani ,de cand aveam eu 2 ani !

Multumesc.
Da ..cam nasol. sper sa se rezolve..sa stati acolo.
Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
salutaresi bine v-am gasit in noua casuta!!!
astazi am venit mai tarziu ,pt ca am treaba ,ii fac surorii mele 1 tarta cu visine+4 pizza ,iar pt mine si mama 2 pizza vegetariene,iar sotului nu-i fac nik ca e plecat in Italia!!!(mananca el paste acolo!!!)
de macat nu am mancat nimik azi ca vrea sa tin post negru pana pe la 14.00(mi-a zis mama ca azi e bine sa ti post ca e una dintre cele 12 vineri mari de peste an,asa capana la 14.00 nu pap nimik)

tuturor va doresc o zi buna si racoroasa!!!!
Serus Nico...
AI ceva de gatit nu gluma. Nu e cald la tine?
Ca n-as gati acum pt nimic in lume.
Pizza aia e cu faina integrala sau?
Acuma nu stiu ..daca vrei tu sa tii post ok. Dar nu prea e indicat ..mai ales pe caldura asta sa nu mananci nimic..si apoi sa bagi o pizza ... indiferent ca e vege sau nu. Pizza e pt mentinere.
Sper ca nu te-am supa.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:28:53
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Da Crina, m-am intalnit zilele trecute cu o colega de liceu ,era sa nu o mai recunosc ,n-am mai vazut-o demult .In schimb ea era f. mirata de ce bine arat eu.In liceu eram grasuta ,de fapt tot timpul am fost ,acum colegele mele din liceu slabute odata ,sunt mai grase ca mine.
Da ,anii trec important e sa ne alimentam sanatos ca atunci tinem pe loc eventualelel boli ce pot aparea. Am o prietena care nu se menaja deloc , ma tot miram ca nu sufera de nimic caci eu ma feream tot timpul de anumite mancaruri nesanatoase ,bauturi.Acum si-a facut un ecograf si e varza .Mai devreme sau mai tarziu toate se aduna .Un regim mai sanatos de viata te tine departe de boli,cat te tine .Asa ca ce putem face pt. sanattea noastra ,trebuie sa facem din timp.

Sa stii Aly ca asa este.Chiar si dupa ce ajungem la kg dorite , noi tot sanatos o sa mancam si in cantitati rezonabile.Ne-a intrat in sange asta.Eu de exemplu din martie cand m-am inscris aici cred ca o singura data sau de 2 ori am mai mancat prajeala, in rest gratar, salate, branza, iaurt si cereale si acum ca-i cald ...inghetata.

Deci tu te-ai tinut mai bine decat colega...Ce bine imi pare.La mine la zodie scrie o treaba care ti se potriveste tie in situatia asta: Femeia e ca vinul : cu cat e mai vechi cu atat e mai bun!
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #76 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:32:55
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
ALin ne-a parasit de multa vreme.
Felicitari pt scadere!

Neata fetele..si la mine e deja ff cald..nu prea mai am de facut nimic azi..doar sa merg la coafor la 4...
La c cald imi e..o sa-i zic baiatului sa ma tunda ..cheala.
Sunt prin zona.
O zi faina.Pup.

buna roxi,

merci , cate un pic cate un pic ....
suuces la coafor ..eu nu am ami fost din decembrie...vreau sa-mi las parul lung , doar bretonul mi-l ajustez eu...Deja coafeza a intrebat de mine....
M-as vopsi dar v-am zis ca imi cade rau parul si imi e frica.....
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #77 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:33:40
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Ce bine ca o sa ai o zi linistita. Dar cum de ziceai ca la tine e racoare?? Sau n-am inteles eu bine.
De fiecare data cand vin de la coafor fac poze. Dar azi nu stiu..ca daca-s singura ..nu prea am cum sa-mi fac.
E cald afara da in casa e racoare, ca e casa de piatra cu ziduri groaseDa ziceam ca acasa in Ro, in zona mea, e f f cald, ca e in Baragan..Poate deaia te miri?
fa si tu in oglinda
Of, ma roade la stomac ca m-am retinut pe aici in loc sa ma duc sa pap..da acu chiar fug, pup
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #78 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:37:35
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna roxi,

merci , cate un pic cate un pic ....
suuces la coafor ..eu nu am ami fost din decembrie...vreau sa-mi las parul lung , doar bretonul mi-l ajustez eu...Deja coafeza a intrebat de mine....
M-as vopsi dar v-am zis ca imi cade rau parul si imi e frica.....
te pup
Putin cate putin..dar iata ca te apropii de target.
Eu ma vopsesc si tund cam la o luna jumate...max 2.
EU pana la 20 de ani am avut nuai par scurt, in diverse frizuri..
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
E cald afara da in casa e racoare, ca e casa de piatra cu ziduri groaseDa ziceam ca acasa in Ro, in zona mea, e f f cald, ca e in Baragan..Poate deaia te miri?
fa si tu in oglinda
Of, ma roade la stomac ca m-am retinut pe aici in loc sa ma duc sa pap..da acu chiar fug, pup
Aha..ce bine..ca e racoare.
Fugi la masa
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #79 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:40:45
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul



Crinuta, felicitari pt rezultat, mama, nu-mi vine sa cred ca incet-incet, fara sa te fortezi sau sa te chinui, ai slabit atat
Tu ai facut poze la mare?

buna emi,

merci, sa stii ca nici azi-noapte nu am mancat , chiar dc am reintrat in programul normal.Nu mai inteleg!!! Probabil m-am mai linistit la creieras un pic, ca pitici inca mai sunt
poze am facut, adica eu le-am facut la ai mei, sa vad ce a descarcat aia mica in calculator acasa poate ma regasesc si eu un pic pe acolo.
Eu am costum intreg de pe la 17 ani, iar asta care l-am avut pe mine e cel de anul trecut.Iti dai seama cum statea pe mine : 83kg fata de 70kg!!!!Si nu mi-am cumparat altul ca vreau sa vad la ce dimensiuni ajung...dupa care:shopping!!!Dar tot intreg imi iau, ca mie imi plac la nebunie
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #80 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 10:41:44
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04

Scuze fetele ,vb la telefon de 1 ora cu fosta cumnata ,adica fosta sotie a lui fratimiu !
Nu prea se simte bine....si simtea nevoia sa vb cu mine ! Va povestesc cand o sa am starea necesara !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
comunitate, dieta, femei, mentinere, sanatos, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce inaltime ai vrea sa ai? Slabuta Despre noi, ... femeile 42 08 iun 2013 09:46:18
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole