Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5001 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:48:30
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Nu m-a sunat sotul ieri delocdar nici eu nu-l sun sa vedem ce o sa fie
E plecat?
Ai procedat bine ,precis isi va pune semne de intrebare.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5002 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:51:33
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Euuu!!Ali, ce bine, e f frumos , si la mine arata de bineDa va zic mai multe maine, fac si eu ca tine
Pupi, o zi frumoasa!!


Deci maine se anunta o zi cu schimbari de tickere

Citat:
daaa!!!iti dai seama ca o sa fie ca si bebele nostru, crescut sub ochii nostri?nepotelul nostru, ce mai..
Va fi un rasfatat,o sa-i facem toate mofturile.

__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 10 nov 2010 at 12:28:52.
  #5003 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:52:15
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

E plecat?
Ai procedat bine ,precis isi va pune semne de intrebare.
Da Aly,pleaca lunea si vine vinerea
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5004 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:54:50
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fete dragi si scumpe ! O zi minunata va doresc ca a mea este deja ! Eu sunt la mamii de la 7 dar am mai stat cu ea in bucatarie la vb si cand am vazut cat este ceasul si nu va salutasem am fugit repede la laptop ,nu il am pe al meu la mine si a trebuit sa stau sa se trezeasca fratimiu sa pot sa intru sa il iau pe al lui ! : Merg sa mai citesc un pic si o sa mai plec cu mamii iar la plimbare ca vad ca este frumos afara ,mai profitam de zilele frumoase !


iar ai zi de fete cu mama ta
Chiar ma miram ca nu vad mesaj de la tine, cand tu la 5-6 esti deja pe aiciPupicei, Fulgut drag, o zi buna si frumoasa!!


Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
am mancat dulce in plus fata de ce-mi propusesem....Nu mai pot tine regimul alimentarNu stiu ce ma fac la cantar maine!!!
BUna, crinuta, nu te mai stresa atata!!Ca deia nu poti sa tii nimic..numa gandul ca nu poti si uite..Eu zic sa tii si fructele azi, ce daca nu ai putut sa tii in ultimul timp, incearca, daca tii si juma de zi tot e bine!!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele....o zi pe placul fiecareia....
Eu de dimineata m-am simtit tare rau....am baut suc de mar si am pus si o gutuie mare care cred ca nu mi-a priit...m-am abtinut sa nu vomit....acum parca s-a mai liniustit raul....azi am multa treaba l;a serv....va pup pe toate..
Emy,azi cum esti?
Buna, Angela, de la ce ti-o fi fost totusi asa rau, ca doar ce are gutuia?Sper sa te simtimai bine in curand..Tu ai mereu treaba!
Eu sunt mai bine, dar tot ma doare ..Sa vad cand ma duc la dentist!
T epup, ai grija de tine, o zi buna!!


Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Aha iti era frica ca intra si ne prinde ! Tot tu ai luat-o inainte si o bateai ,na -na zici ! Ia uite la ea cum se scoate !

Ce bine ca iti faci masaj ,sper la tine sa de-a randament ,ca eu imi fac vanatai imediat si nici nu apas tare !
Pai nu e chiar asa,c a am fost cumintica, numai te-am testat pe tineNu ai vazut ca am fugit repde dupa propunerea indecenta?
of, te cred ca faci vanatai, daca ai pielea alba si estisi slaba asa..

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele eu azi nu tin zi de fructe ! Am o pofta de acreala non-stop,acum ce credeti ca pap ?Am deschis un borcan de salata de sfecla rosie in otet si cu hrean ! Si mai am putin si il termin si era din cel mare !
Nu te ustura hreanul!E f ciudat, ti-am zis ca am si eu pofte de acru, dar mananc cu mancare..asa golSa nu-ti faca rau!!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Crina ,noi schimbarile nu le putem face de-odata ,le facem treptat ,nu te supara,eu zic ca vei fi multumita maine la cantar,bucura-te ca deocamdata ai scapat de sindromul''mancat noaptea''.Eu am fost mai restrictiva cu mine in ultimile 2sapt.n-am mai mancat dulce deloc ,si la mancare am avut grija ,si ce folos ca am mutat tickerul o data cu 500 gr. Noi mergem mai incet ,dar bine ca mergem.
Ai dreptate, Ali, juma de kil nu e mult, dar si corpul tau astagnat dupa toate nebuniile din ultimul timp, asa ca e normal..E super ca a luat-o din nou la vale, acuma nu mai are cum sa se opreasca, am vazut cat d ecuminte esti!!Pantalonii aia te asteapta!

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Spor la ziua de fructe fetelor
Eu maine nu intru ca am o zi libera si cred ca si cantarul il las pe vineri...nu de alat dar nu am la ce as ma astept bun din partea lui.....
Maa..hai tine cu noi..cat poti asa..Si sa vezi maine ca nu iti arata mult in plus, posibil sa nu se fi miscat, tine cont ca nu ai mai mancat noaptea si conteaza..Gandirea pozitiva e cea mai importanta, si nu-mi plae azi de tine..

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

M-au chemat pe la ora 4.15,dar nu am fost,vom merge intr-un weekend.

Sper ca te simti mai bine . Spor la treaba.:
Ai facu bine, zic eu, ca nu te-ai sus..asa invata, data viitoare sa te anunte la timp.

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Sa vezi ce am patit eu saptamana trecuta,am inceput o gutuie pe seara ma uitam la un film si am uitat sa mai mestec cum trebuie si s-a dus rau am ramas fara aier ,am baut apa vreo 600 ml( am pahar gradat )si degeabaam zis ca sun la 112 si gata cu mine ce o fi o finu ma gandeam decat la copii
Pai sa fii atenta, e periculos..un vecin de-al meu a murit asfixiat cu o bucata de soriciBine ca ai rezolvat..

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
fetelor eu ies cu baietelul la plimbare.
sa aveti o zi frumoasa !
spor la slabit si vointa maxima!
Plimbare frumoasa!!ms!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul


Ha ha ca nu ati apucat sa va intalniti ! Ce rea sunt ! Lasa ca diseara avem intalnire in 4 eu cu Aly si tu cu Emy !

Multumesc la fel Roxy ! Te asteptam diseara !
da, avem intalnealaaa..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 10 nov 2010 at 12:29:35.
  #5005 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:56:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Neata fetele
AM ramas acasa momentan..asa ca am intrat.
Azi am papat 1 para si un mar pana acum.
Am o stare nasoala, de neliniste...ma doare si capul din cauza asta banuiesc..sper sa-mi treaca . Eu asa fac , ma stresez singura ..
Spor la cele care tin ziua de fructe .
Raspund acum pana la pg 497 si apoi la restul.
Pup. Zi faina.

Parca esti puiul meu, la el somnul e f important si m-a "sedus" si pe mine!
Da , somnul e f important pt mine.
Sper sa reusesti sa o tii!
Si eu sper ca n-am mai tinut-o de mult.

Mare pacat ca suntem departe, de acord cu tine!
Sa stii ca asa e. Eu am o singura pretena la Bv si ne vedem atat de rar..

Iti doresc ca in noaptea asta sa dormi tun draga Roxy!
AM dormit neintoarsa..


Ma bucur ca e ok cu mamica ta!
Sper sa fie o si in rest cu biopsia si restul. Plus ca nu e f convinsa ca vrea sa se opereze. 6 luni dupa operatie..nu ar avea voie sa ridice nimic..si la munca ea tot ridica..

Sa fie totul ok iti doresc! Lasa ca vorbim cand te linistesti, sa rezolvi tot ce ti-ai propus!
SI eu sper. Multumesc. Om vedea. Am zis ca am o stare de neliniste f neplacuta.
Am zis noi ca facem zumba impreuna de luni, tu cu rusii, eu cu posibila sarcina, n-am reusit sa incepem Dar nu renuntam la gandul de a face zumba, nu-i asa? __________________
Asa e..ei poate de saptamana viitoare ne apucam , sau cel putin eu .

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

DANA , ce frumos !!!!!!.
Sper ca a ati dormit bine.
pe mine Razvan cred ca m-a trezit de 5 ori . era marait, voia sa stea numai la san, cu toate ca eu nu-i dau noaptea. Azi-noapte l-am pus numai sa taca.
il supara dintisorii.
Azi nu merg la scoala. M-am invoit. Nu are cine sa stea cu baietelul pana vine sotul.
Va pup si va doresc o zi frumoasa!
Trebuie sa fii obosita ..o zi usoara Felicia



Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Neata fetelor,azi-dimineata ,cantarul meu arata 55.5 E bine ,maine mut tickerul
Ieri am pedalat 40min.
Azi -zi de fructe,cine mai tine?
Eu ..sper sa reusesc.
Schimba tickerul odata!
Bravos pt sport.(era sa scriu spirt.. )
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dimi fetele o zi frumoasa.Am intrat la 7 sa va salut si nu mai aveam net,m-a scos afara de urgenta,merg sa citesc din urma
Neata Vidia
Nu te enerva ..se mai intampla.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Bineinteles ca va astept cu mare drag, mai ales ca puiul meu mic nu vrea sa asiste la nastere A spus ca nu ar putea sa ma vada ca am dureri, ca ma chinui si el sa nu ma poata ajuta cu nimic Ursitoare in care sa am si incredere, normal ca accept! Asteptam sa vedem ce zic si celelalte fete
Dana , sa stii ca eu sunt mai bleaga .. Mi se inmaoie picioarele si daca vad un pic de sange . Cred ca m-as scurge pe jos in secunda doi... Dar pot asista la telefon , ca Fulguta
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul


Uite cine sta de garda.. Multumesc Vidia.
La ce siti buni au ,cum sa faca asa ceva eiiiii,cred ca o sa-mi schimb eu preferintele ca femeile sunt mai fidelecine se ofera?
Era timpul sa gasesti si tu perechea pe site. Fulgu cu Aly , eu cu Emy..
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Tin si eu ziua de fructe azi si ma cantaresc maine,spor si tie la ziua de fructe
Bafta !
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fete dragi si scumpe ! O zi minunata va doresc ca a mea este deja ! Eu sunt la mamii de la 7 dar am mai stat cu ea in bucatarie la vb si cand am vazut cat este ceasul si nu va salutasem am fugit repede la laptop ,nu il am pe al meu la mine si a trebuit sa stau sa se trezeasca fratimiu sa pot sa intru sa il iau pe al lui ! Merg sa mai citesc un pic si o sa mai plec cu mamii iar la plimbare ca vad ca este frumos afara ,mai profitam de zilele frumoase !
Plimbare faina FulgulePupi pt mami tau.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Roxi ,si tu ti ziua de fructe ,sper sa reusesti. Ma bucur ca e bine mama ta,n-a fost dureros nu?
Maine ne cantarim
Nu a durut-o , cel putin asa mi-a zis mie.
SPor si tie. SPer sa o pot tine.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
am mancat dulce in plus fata de ce-mi propusesem....Nu mai pot tine regimul alimentarNu stiu ce ma fac la cantar maine!!!
Nu te lasa Crina ... Hai ca poti. Sapt viitoare , incearca sa tii ziua de fructe. STiu ca e frustrant cand tii o perioada lunga dieta..si rezultatele apar mai greu...Eu zic ca o vizita la un nutritionist te-ar ajuta sa gasesti o varianta de dieta pe care sa o poti tine ..si care sa nu fie frustranta.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele....o zi pe placul fiecareia....
Eu de dimineata m-am simtit tare rau....am baut suc de mar si am pus si o gutuie mare care cred ca nu mi-a priit...m-am abtinut sa nu vomit....acum parca s-a mai liniustit raul....azi am multa treaba l;a serv....va pup pe toate..

Roxy,spor la treaba azi...
Of of..imi pare rau ca nu ti-e bine ..AI luat ceva pt greata? Multa sanatate.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele eu azi nu tin zi de fructe ! Am o pofta de acreala non-stop,acum ce credeti ca pap ?Am deschis un borcan de salata de sfecla rosie in otet si cu hrean ! Si mai am putin si il termin si era din cel mare !
Pofta de acru zici?
Stai ca am cautat pe net si uite ce am gasit :
"
Muraturi pentru pofta de acru
Pofta de acru poate ascunde o hipoaciditate gastrica. Stomacul are in mod obisnuit un pH acid, care este o conditie a bunei digestii a alimentelor si un factor protector fata de agresiuni microbiene. Exista circumstante cand pH-ul creste si atunci un fruct, un lactat acid sau o leguma murata pot avea efecte pozitive. "
Sursa:dieta.ele.ro

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Spor la ziua de fructe fetelor
Eu maine nu intru ca am o zi libera si cred ca si cantarul il las pe vineri...nu de alat dar nu am la ce as ma astept bun din partea lui.....
Bafta la dentist Crina. Te asteptam in weekend atunci?
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Sa vezi ce am patit eu saptamana trecuta,am inceput o gutuie pe seara ma uitam la un film si am uitat sa mai mestec cum trebuie si s-a dus rau am ramas fara aier ,am baut apa vreo 600 ml( am pahar gradat )si degeabaam zis ca sun la 112 si gata cu mine ce o fi o finu ma gandeam decat la copii
Asa e cu gutuile..trebuie mancate incet si mesecate fff bine..pt ca sunt inecacioase. Ai grija..
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5006 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:57:55
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Da Aly,pleaca lunea si vine vinerea
Saracuta de tine ,si tu esti cu copiii tot singura? Nu ti-e greu?
Era obisnuit sa-l tot suni?
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5007 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 11:58:18
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna fetele....o zi pe placul fiecareia....
Eu de dimineata m-am simtit tare rau....am baut suc de mar si am pus si o gutuie mare care cred ca nu mi-a priit...m-am abtinut sa nu vomit....acum parca s-a mai liniustit raul....azi am multa treaba l;a serv....va pup pe toate..
Fulgule sa-i traiasca fetita prietenei tale si sa fie sanatoasa iar bunul Dumnezeu sa-i calauzeasca pasii in viata...
Buna Angi drag ,imi pare rau ca nu te-ai simtit bine dimineata ! Sper ca acum esti ok si raul a mai trecut ! Multumesc pentru urari iubita !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna Fulg drag si scumpo zi frumoasa si tie si plimbare placuta
Acusica plec ,deja sunt imbracata si nu imi vine sa ma despart de voi !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

M-au chemat pe la ora 4.15,dar nu am fost,vom merge intr-un weekend.
Foarte bine ai facut !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Sa vezi ce am patit eu saptamana trecuta,am inceput o gutuie pe seara ma uitam la un film si am uitat sa mai mestec cum trebuie si s-a dus rau am ramas fara aier ,am baut apa vreo 600 ml( am pahar gradat )si degeabaam zis ca sun la 112 si gata cu mine ce o fi o finu ma gandeam decat la copii
Hei nu este de glumit cu asta ! Dar tot imi vine sa glumesc zici ca erai alba ca zapada si trebuia sa vina printul sa te sarute ! Nu ca nu sunt zdravana la cap tu erai sa o patesti si eu rad ca nebuna ! Am ras ca si mie mi s-a intamplat cu o bucata de mar acum cativa ani si eu cum glumesc mereu al meu a crezut ca nu am nimic si el zicea ca este printul si vine si eu ma inecasem serios ! Serios acum,sper ca esti bine si nu te ustura pe gat sau te doare,pe mine m-a durut atunci 2 zile !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Suntem departe ca distanta ,dar sumtem aproape cu sufletul
Bine zis !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5008 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:03:58
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Iubitele eu ies ,vb mai pe seara ! O sa va simt lipsa !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5009 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:04:12
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ai dreptate, Ali, juma de kil nu e mult, dar si corpul tau astagnat dupa toate nebuniile din ultimul timp, asa ca e normal..E super ca a luat-o din nou la vale, acuma nu mai are cum sa se opreasca, am vazut cat d ecuminte esti!!Pantalonii aia te asteapta!
Da Emy,nu sunt suparata deloc ,mai ales ca in ultimile luni n-am avut nicio imbunatatire,acum ma simt mai usoara,blugii imi stau altfel pe mine,si vorba ta ,si organismul era derutat.
Asa sunt de multumita si cand deschid dulapul sunt convinsa ca in scurt timp voi intra in blugii noi si in celelalte haine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 10 nov 2010 at 12:31:34. Motiv: Corectare cod mesaj, inserare citat
  #5010 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:05:36
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Muraturi pentru pofta de acru

Pofta de acru poate ascunde o hipoaciditate gastrica. Stomacul are in mod obisnuit un pH acid, care este o conditie a bunei digestii a alimentelor si un factor protector fata de agresiuni microbiene. Exista circumstante cand pH-ul creste si atunci un fruct, un lactat acid sau o leguma murata pot avea efecte pozitive. Pofta de carne poate ascunde o carenta de fier. Daca, desi in mod normal, nu suntem mari amatoare de ficatei sau fripturi in sange, simtim pulsiunea de a manca asa ceva, semnificatia poate fi aceea ca organismul ne semnalizeaza ca avem nevoie de fier. Acest element mineral, foarte important in sinteza hemoglobinei, este frecvent deficitara la femei in perioada fertile (20-45 de ani), din cauza pierderilor menstruale. Este esential sa ne asiguram necesarul de fier, deoarece anemia feripriva conduce la scaderea energiei fizice si psihice si la suprasolicitarea inimii.
Pofta mare!
msde informatii, danaDa de picant ce ai gasit, ca eu as mancanuma usturoi, ardei si piper
Fulga, ai auzit?Eu cred in astea, corpul ne cere ce are nevoie..anemie iti trebuie tie..

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Dana felicitari la al tau pui ,am citit ca a slabit deja 7.700 kg parca ? Cred ca ar trebui sa intre in clubul slabutelor ! De al meu ce sa mai zic ca ne-a luat pe toate a slabit in 2 saptamani cat nu am slabit eu in multe luni ! Fetele sa stiti ca incepem sa ne revenim amandoi ,al meu de ieri a inceput sa pape bine si din toate cate putin,sunt asa de bucuroasa ,pentru el imi faceam griji ,si cumnata la fel ,mi-a zis aseara ca-i place acolo si deja a inceput sa pape si ea ca inainte !
da, sotul ei e deja aici, parca are nick de masina?
Ce bine ca-si revine al tau..sper sa te linistesti si tu sa mai pui ceva carne

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Nu vrea poza si nu vrea, dar eu nu ma las

Ms, dana, pot s aiau eu felia de fruct?

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Noi plecam la o plimbarica,e asa frumos afara!
Plimbar eplacuta, porumbei dragalasi!!

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Am mancat 2 feliute de sweetie,stiti de fructul acesta? asa e de bun. Emy si tu ti ziua de fructe?
Nu stiu Ali..O sa caut pe net
Da, tin, am inceput cu compot c amai aveam de ieri..si pe la 12 bag niste migdale, la pranz salata d efructe si sper sa rezist pana la cina..si ceaiuri multe..reusesc eu

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna Emy,cum te mai simti pupici si o zi insorita cum e la mine!!!!!!
Ms mult, am nevoie de soare, ca a inceput o rapaialaa!!Ma simt mai bine, nu mai ma plang, gata, ca nu-s baba

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Nu m-a sunat sotul ieri delocdar nici eu nu-l sun sa vedem ce o sa fie
Nu-l suna nici tu..o fi muncit pana tarziu.Azi o sa te sune, ai sa vezi

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Buna Angi drag ,imi pare rau ca nu te-ai simtit bine dimineata ! Sper ca acum esti ok si raul a mai trecut ! Multumesc pentru urari iubita !

Acusica plec ,deja sunt imbracata si nu imi vine sa ma despart de voi !


Stiu cum ePupi, plimbare placuta!1
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 10 nov 2010 at 12:32:31.
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole