Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5021 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:33:02
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
te cred si eu, ai si rusii, eu nici nu ma misc de acasa cand sunt asa

Du-te si relaxeaza-te cu o baita parfumata!Vin s ate spal pe spate?

ma duc sa-l citesc, si pe urma ies, va pup fete dragi, o zi buna, ne vedem mai tarzior!
Nu stiu daca e numai de la rusi. In orice caz, trebuie sa fac ceva sa ma mai relaxez, ca asa nu se mai poate.
Hai, te astept.
N-am intrat inca la baie , ca vine al meu in 5 minute si trebuie sa-i deschid usa..ca nu si-a luat cheia.
O zi frumoasa Emy.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5022 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:34:12
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Neata fetele
AM ramas acasa momentan..asa ca am intrat.
Azi am papat 1 para si un mar pana acum.
Am o stare nasoala, de neliniste...ma doare si capul din cauza asta banuiesc..sper sa-mi treaca . Eu asa fac , ma stresez singura ..
Cand ai starea asta,intri aici cu noi ,si avem grija sa te linistim.Dar pt.durerea de cap tb. sa iei ceva.Eu daca nu iau imediat ceva de cap ,ma ia o migrena ,imi vine sa vars.
Citat:
Eu ..sper sa reusesc.
Schimba tickerul odata!
Bravos pt sport.(era sa scriu spirt.. )


Reusesti s-o ti ,depinde daca nu intervin altele.As fi schimbat TICKERUL azi ,dar ce mi-e azi ,ce mi-e maine.Abia astept sa-l vad mutat
Citat:
Nu a durut-o , cel putin asa mi-a zis mie.
Si eu cred ca nu a durut-o,cand am facut-o eu,era o doamna mai in varsta si asa mirata s-a uitat la mine cand am zis ca m-a durut,o fi zis ca in gandul ei ,''ce sclifosita o mai fi si asta''
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 10 nov 2010 at 12:37:22. Motiv: Inserare citat
  #5023 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:36:01
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Am uitat sa va zic ..ca desi ieri dimi cantarul arata 54.1 ..azi arata 53.5 ..deci ma gandesc ca sigur am retinut ceva lichide din cauza rusilor.. Asa ca voi schimba tickerul lunea viitoare..dupa ce pleaca rusii ..sa fiu sigura ca e greutatea exacta.
Uite Roxi ca aproape ti-ai revenit,dupa ce pleaca rusii precis ai 53
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5024 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:46:21
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Buna Emy....o zi frumoasa...
Multumesc fetelor de grija....cred ca nu mi-a prea priit sucul de dimineata,amestecul de gutuie cu mar si a fost si mult,vreo 400ml si l-am baut in graba eram in intarziere....am avut si la mine 300 ml de suc de mar l-am terminat adineori,acum beau ceai de musetel...cand ajung acasa o sa manac ceva ...inca nu stiu ce....azi noapte m-am trezit pe la 2 jumate ...dar nici nu aveam cum sa nu ma trezesc la ora 21 eu dormeam...cred ca am adormit dupa vreo ora si ceva...am butonat telecomanda...imi venea sa ma ridic sa fac treaba dar stiam ca azi o sa fiu obosita....inca mai sper sa terminam pana sambata camera la cea mare,nu s-a uscat un perete si nu l-a putut gletuii...acum trebuie terminat de gletuit,zugravit 2 maini si pus parchet...Doamne deabea astept sa-mi vad odata casa pusa la punc...ziceam ca vreau sa schimb si usile dar o las balta..imi ajunge atat....peste cativa ani cand o sa schimb tot parchetul din bucatarie si holuri...
fetele eu am treaba...pup pe toate...
  #5025 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:53:29
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Emy....o zi frumoasa...
Multumesc fetelor de grija....cred ca nu mi-a prea priit sucul de dimineata,amestecul de gutuie cu mar si a fost si mult,vreo 400ml si l-am baut in graba eram in intarziere....am avut si la mine 300 ml de suc de mar l-am terminat adineori,acum beau ceai de musetel...cand ajung acasa o sa manac ceva ...inca nu stiu ce....azi noapte m-am trezit pe la 2 jumate ...dar nici nu aveam cum sa nu ma trezesc la ora 21 eu dormeam...cred ca am adormit dupa vreo ora si ceva...am butonat telecomanda...imi venea sa ma ridic sa fac treaba dar stiam ca azi o sa fiu obosita....inca mai sper sa terminam pana sambata camera la cea mare,nu s-a uscat un perete si nu l-a putut gletuii...acum trebuie terminat de gletuit,zugravit 2 maini si pus parchet...Doamne deabea astept sa-mi vad odata casa pusa la punc...ziceam ca vreau sa schimb si usile dar o las balta..imi ajunge atat....peste cativa ani cand o sa schimb tot parchetul din bucatarie si holuri...
fetele eu am treaba...pup pe toate...
Pupici Angy ,o zi buna .
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5026 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 12:59:30
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Am uitat sa va zic ..ca desi ieri dimi cantarul arata 54.1 ..azi arata 53.5 ..deci ma gandesc ca sigur am retinut ceva lichide din cauza rusilor.. Asa ca voi schimba tickerul lunea viitoare..dupa ce pleaca rusii ..sa fiu sigura ca e greutatea exacta.
E posibil Roxy,totul poneste de la ceier ,cu cat esti mai plina de viata cu atat scazi mai repede in greutate ,cel putin asa a fost la mine
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5027 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 13:15:19
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

mai fetelor sunt de coma....si ieri si azi tot vin colegii sa ma intrebe cum ma simt..dupa episodul cu luatul sangelui de luni.....dar eu nu am avut nimic nici atunci..
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5028 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 13:49:11
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Buna fete dragi

Doamne , da' mult ati putut palavragi ieri si azi ... . Aproape ca-s transpirata ca dupa o tura de gym cu Jillian!
Ieri mi le-am cam rezolvat pe toate, in timp mai scurt decat mi-am imaginat, dar fara masina, pe cuvant ii greu. Si m-a prins si ploaia. Si umbrelele mele ia ghiciti unde erau?! Si aia de poseta si aia de 1 m jumate in masina amandoua ... si mi-am cumparat umbreala, urata neagra ...
Aseara am fost la teatru, un spectacol ceva gen "Zbor deasupra unui cuib de cuci". Ati vazut filmul?! pe cuvant, parca era pus pe scena, pe dans si muzica, flmul ... Acu zic ca a fost fain, dar in timpul spectacolului, imi venea sa ma iau si sa plec. Cred ca-s cu nervii la pamant, ma inebunea muzica (dura si tare) so luminile ... dar si dansul ... Impresia finala, sentimentul ce mi l-a lasat dupa, mi-a placut.
Ok, dupa spectacol, am fost sa-mi iau masinuta draga de ea! mi-a fost dor de ea!!!! Am inoit-o o tzara: cauciucuri noi, telescoape noi ... si mai unele mici reparatii care de care era nevoie. Parca tot drumul catre casa imi zicea multumesc! ... hai mai, nu radeti de mine!!! chiar nu stiu ce m-as face fara ea!
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Biscuitii i-ai mancat aseara sau azi dimi?ca daca i-ai papat azi dimi e f ok
Pup la o mamica ocupata, o zi buna si frumoasa tare!!....

La mine, Anes, e invers cu parul..il am subtire si mi-a cazut d emai am 5 fire, dar nu se usuca nici de-al Fie vara fie iarna eu il usc cu foenul..poate deai aimi si cade as amult
Biscuitii i-am papat dimineata la 5.30 ... pot zice ca aproape noaptea ... scapa Crina de bazdac, si-l iau eu?! NUUUUUUUUUU VREAU!!!!!

Poate ar trebui sa-ti faci niste analiza Emy ... nu e ok caderea atat de abundenta de par!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

....
.....Sigur o sa-ti treaca, odata iesita la aer!sa ai spor, Anes, sper ca maine sa fii mai relaxata!
Da azi de dimineata is acasa si n-am facut inmca nimic
am facut greva pana la ora asta! ... mai vad daca nu intervine cine stie pana deseara de n-o sa am iar aere

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Mamii meu este bine cand merg eu la ea ! I.....
...
Bafta Anes la rezolvat probleme ! Vad ca nu te-ai pus inapoi la somn !

Te ascult Anes mi-am luat peste si asa urat miroase ! Nu imi place deloc ! Cand vine al meu sa ma ia o sa merg cu el sa luam somon ca asta il las mamei.A zis al meu ca ala este mai bun si papam impreuna ! Si cred ca o sa ma dau pe fructe de mare ca mi-au placut cand am gustat !
Pupicei Mamicii tale!

Am avut spor! De atatea urari de bine, nu se putea sa n-am

m-ati omorat cu pestele ... mi-ati facut o pofta de numa. merg sa-mi iau peste cred ca pe vineri. o s-a rog pe mama sa-l gateasca. Draga de ea!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

.....
Zi de unde trebuie sa incep si ma apuc de treaba !
Vezi ca am mai multe kile de papat .. dar ii mai batrana carnea te incumeti?!??

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule eu cumpar legume congelate cu morcovi,brocolii,conopida ..le pun sa dea un clocot,le las sa se scurga si pun busuioc pe ele,sunt bune si cu marar....saracuta caracatita,vezi ca trebuie tinuta cateva ore in congelator dar sa nu se congeleze de tot si asa rece o bati sa se frageteasca,vezi sa-i dai bataie si din partea mea...dupa o pui la fiert...daca cauti pe net gasesti o groaza de retete...
Si eu cumpar legume congelate, dar eu le fac la capac cu 2 stropi de ulei de masline si sare
V-am tot spus de clima mediteraniana ca imi e de numa' pe plac ... la fel is si cu bucataria lor! n-as avea nimic importiva sa renunt total la portc, in favoarea pestelui si a fructelor de mare

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
fii atenta faza...cu cat mi-au luat totusi ieri mi-au facut glicemia: limitele sunt 60-105 si eu am..20...adica sunt moarta.....ha! ha!
Ce prosti sunt..macar sa fi scris ceva eroare dc au avut prea putin sange dar 20 e imposibil sa am ....
Ma duc ori luni sapt viitoare sau marti sa le fac ca lumea..
Traim in Ro si asta ne ocupa tot timpul!
nu mai sunt eu fan Badea, dar pt vorba asta il iubesc!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Fetele azi tot am dat mesaje si am vb la tel cu prietena din Germania ,au apucat-o durerile pe la ora 10 si ceva si acum 5 minute a nascut o fetita ,o cheama Natalie ,are 3,480 kg si 52 cm si cu par mult ! ....
LA MULTI ANI NATALIEI!!!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Draga mea, sa te odihnesti la noapte!
Mersi Dana! M-am odihnit .
Cum te simti?!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
M-am simtit foarte bine dupa sport
Imediat ma pun si eu la sport! Abia astept

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna seara, fetele, Anes,de ce nu mi-ai trimis cocosul ala sa ma trezeasca?Am dormit cammult, ....
niste laptic de soia, cu scortisoara si wasa, sa iau cina.......
Sa va fie de bine lenevitul. Si ce ma bucur ca n-a ajuns cocosul ala pe la voi!

tot citesc de scortisoara in curele de slabire, trebe sa-l introduc si eu. Tu il iei direct pudra sau il macini tu?!

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
servus fetelor !
am venit de la scoala . am dat lucrare,a fost bine.
acum sunt cu copiii.
merg sa-mi fac un ceiut si apoi ma pegatesc de nani.
somn usor !
Felicitari mamica constiincioasa si desteapta!

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Important e sa fie schimbari ..in jos..la cantar
.....
Ce nasol. Eu fac urat daca nu dorm minim 8 ore. Iar daca sunt trezita cumva ..aproape ca sar la beregata
Sper ca ai reusit sa treci de ziua de azi si sper sa te odihnesti la noapte.
....

Doamne da sa mearga saptamanal in jos ... conform planului!

Am scris deja ca am dormit cred ca neintoarsa azi noapte

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Neata fetelor,azi-dimineata ,cantarul meu arata 55.5 E bine ,maine mut tickerul
Ieri am pedalat 40min.
Azi -zi de fructe,cine mai tine?
Felicitari pt cantareala, pt sport, pt ziua de fructe ... Multe multe aplauze!!!!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna idee Aly,eu sunt aproape ,imediat ajung
eu cred ca-s cel mai departe ... Dar daca trebe cu mult drag!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Ce bine, bravo!
Alynuta draga, stiai ca populatia Vasluiului e aproximativ aceeasi cu a Mediasului? Insa Mediasul este atestat documentar din 1267, iar Vasluiul din 1375. Am cautat putin pe net despre Medias, eram curioasa. De mult imi doresc sa vad Sibiul, am auzit numai lucruri frumoase! Citeam acum despre orasul in care traiesti si cred ca este superb!
Sa stii ca e superb Mediasul! Las' ca poate-mi fac timp sa-l mai vizitez ...

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
[FONT="Lucida Sans Unicode"][COLOR="RoyalBlue"][SIZE="3"]

eu nu am pe nimeni aici aproape,sunteti asa departe toate de mine.

Sunt convinsa ca toate vor veni
Las' ca poate-mi fac timp sa-l mai vizitez ...

Si daca vom si arata asa ... ohohohooooo!!!!!!

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
......
Anes,ti-ai rezolvat tot ce ti-ai propus pe ziua de ieri...
[....
Rezolvat tot!

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
fetelor eu ies cu baietelul la plimbare.
sa aveti o zi frumoasa !
spor la slabit si vointa maxima!
sa inteleg ca e vreme faina la voi?! La Tm e gri si ploua parca si bate vantul. Dar macar nu-i frig!

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Si tu poti Crina dar gaseste problema si ce nu te lasa sa te deblochezi
Crina e o invingatoare! stiu eu ... acum are o alta lupta, dar o sa razbata ...

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Eu zic ca da randament, am inceput pe 8 ianuarie sa ma masez cu creme anticelulita si cred ca ajuta! Pana luna trecuta ma masam usor. Intr-o zi m-a masat pui si i-am zis sa o faca cu putere. M-am invinetit numai dupa 5 minute si mi-a trecut greu de tot! De atunci nu il mai solicit la masaj, ma masez eu, dar mai tare, cu munturile degetelor si ma simt ok!
Incearca sa-ti iei de la piata bile de masaj d'astea sunt f bune:

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Simt nevoia sa fiu rasfatata si probabil ca de asta fac lucrurile astea
oooo Vidia, cat de bine te inteleg! Ma faci sa plang ...

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Si am ajuns si la pagina 500
da vorbarete suntem!!!!! avem o limbarnita de numa'!!!!!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Noi plecam la o plimbarica,e asa frumos afara!
la noi e asa

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
....
Era timpul sa gasesti si tu perechea pe site. Fulgu cu Aly , eu cu Emy......
Si pe mine cui ma lasati?!??!? las' ca ma fac eu faina si o sa va certati pt mine

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
.....acum trebuie terminat de gletuit,zugravit 2 maini si pus parchet...Doamne deabea astept sa-mi vad odata casa pusa la punc...ziceam ca vreau sa schimb si usile dar o las balta..imi ajunge atat....peste cativa ani cand o sa schimb tot parchetul din bucatarie si holuri...[/B]
fetele eu am treaba...pup pe toate...
m-ati inebunit cu reamenajarile ... de cred ca ma apuc si eu sa dau o mana de tifel pe unde se cere. poate schimb si ceva culori sa vad.

Sper sa-mi ia mesajul ... ca-i de 1 km. ati scris mult, am raspuns mult
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5029 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 14:08:32
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

si zici Anes ca te apuci si tu de renovarii...las ca termin si ma mut la tine nu de alta dar am practica facuta ...de anul trecut tot in renovarei sunt cu pauze intre...las ca de la anul ma apuc de exterior...
  #5030 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 14:10:51
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Pupici Angy ,o zi buna .
Si tie la fel....am vazut ca te faci frumoasa (nu ca nu ai fi) ..sa vezi cel bagi pe sotior in ceata..asai trebuie ...las ca merita...
 

Informatii despre slabit
comunitate, diete, femei, greutate, kilograme, prieteni, relatii, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hai sa ne cunoastem mai bine :) Luna Jocuri pe forum 283 04 iul 2012 21:49:59
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole