Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1561 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:21:26
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ahahah, uite ca ne-am gasit un pic Roxy
fetelor, a inceput o furtuna cu grindina, fulgere, vant, tv nu se mai vede, cred ca se ia si lumina..sper sa fie bine maine, sa se dezlantuie acuma si maine sa fie linistit
Roxy, bine ca a trecut, acuma sa te cauti si pe tine, si o sa reiei totul de la capat, nu-ti mai face griji
Ms de urare, sper sa am un drum linisit..
Acuma chiar ca ies, ca ma striga al meu, cica maine nu ma pot trezi..
Ne vedem sambata
O seara frumoasa, Roxy te las cu Fulga, nu profitati ca ramaneti singure in casuta
Pupici draga si noapte buna
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1562 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:25:48
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Cred ca sambata va avea fiumio faza pe tara la concursul de interpretare ... Vom avea emotii
te cred. Sunt sigura ca va fi bine. Mult succes.
SI unde e concursul?
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Am discutat cu sotul ,dar ROMTEL..nu avem semnal la net in oras ,sunt si ei la inceput.Dai incolo.Eu am avut activitate zilele astea .Maine plec cu bebe la doctor pentru bilant si la ora 12 fetita are filmare la o televiziune locala si e foarte emotionata a repetat dansul vreo 2 ore
Deci o saptamana plina ochi. Multa sanatate pt bebe si bafta fetitei.

Eu maine ar trebui sa ma apuc de curatenie..si apoi la birou vreo ora. dar sa vad ce chef am.
AL meu vine abia sambata..probabil pe la 5..asa ca pana atunci sunt solo.
Nu avem nimic deosebit in plan pt weekend.
Daca duminica o fi frumos..probabil ca al meu o sa o taie afara cu bicicleta sau vreo drumetie..nu cred ca o sa-l incurc..mi-e teama sa nu racesc mai rau . Stau cuminte pana trece anexita asta .
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1563 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:25:59
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Acum am intrat pe usa ,nici la pipi nu am fost ! Si direct la laptop sa va salut ,cand m-a luat al meu de la mamii acum pe seara,mai mi-am cumparat asa ,4 gulii mari,1 kg ciuperci proaspete,2 ciocolate de post ,rosii,salata verde ,ardei iuti in otet ca pe ai mei i-am terminat ,am mai luat o punga de spanac congelat,zahar brun ca nu mai aveam,multe
mirodenii...ghimbir,tarhon,rozmarin,cimbru,busuioc ,
nucsoara,oregano,si multe altele si scortisoara pentru mere la cuptor ! Aaaa si fistic,migdale,nuci curmale,stafide .....asa ca in urmatoarele zile o sa vedeti poze cu ce am cumparat dar salate .....branza tofu ,nu imi place deloc !
Merg sa citesc sa vad ce ati facut azi !
Buna Fulga draga mai poti de la atata munca?
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1564 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:28:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetele ies si eu..va pup , noapte buna.
Daca mai scrieti ceva, promit sa raspund maine dimineata.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1565 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:29:59
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Merg la culcare fetele ,imi merge greu netul ,ne vedem maine
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1566 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:31:39
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Fetele ies si eu..va pup , noapte buna.
Daca mai scrieti ceva, promit sa raspund maine dimineata.
Noapte buna
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1567 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:35:30
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

noi nu o certam ca a slabit, Doamne fereste, o certam ca trebuie sa manance mai bine sa nu mai slabeasca.
este o cearta "constructiva "
Fely iubita sa nu crezi ca sunt suparata pe tine si pe Anes de azi dimi imi sunteti tare dragi ,nu vreau sa ma intelegeti gresit ,eu nu ma pot supara pe voi deloc niciodata ! Si chiar ma bucur ca ma atentionati ca dupa cum spuneam si eu sunt zile cand uit sa mananc ,din cauza problemei cu spatele am prins frica de mancare si sa pap mult ,dar nici nu vreau sa o iau pe aratura in partea cealalta,imi revin incet ,de slabit am slabit de la stres ,dar cum pap cum se depune ! Asa ca iti multumesc si tie si Anesei ! Daca nu imi ziceati ceva poate nu mergeam iar la cumparaturi acum pe seara ! Deci cum ai zis si tu este o cearta constructiva !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Numai de-aia ma iubesti?
Fulgule ,nu ma mai dezlipesc de sport ,cu toate ca nu ma prea atrage,desi ma simt atat de bine dupa.
Felicitari ,ce bine ca ai rezistat,si al meu ieri manca ardei umpluti,eu m-am dus su m-am bagat in pat ,mirosea in casa de-ti curgeau balele,s-a suparat ca n-am stat cu el.
Imi cam fac cu ohiul ardeii aceia ,sper sa rezist sa nu ma dau la ei azi.
Pe mine ma demoraliza f. tare cand calcam stramb

Sunt aici ,cantarul azi dimineata arata 54.5,nu mut tickerul ,ca mi-e teama sa nu urc in zilele urmatoare. Sunt mulumite ,imi curg pantalonii de pe mine,mi-am luat niste pantaloni care mi-erau buni la cele 62-63 de kg. Mi-e rusine sa circul prin sediu ,sa merg la directoare cu cate-o factura la semnat ,va trebui sa-mi bun pantalonii la pastrat,imi cad de pe mine ma simt intr-adevar slabuta .
E Aly si cu tine ,te iubesc din mai multe motive dar tu vrei sa spunem tot Sa nu te mai dezlipesti nici de mine nu numai de sport ,asa mult imi place sa stam lipite
Rezistenta ai devenit Aly meu ,sa rezisti tu ardeilor umpluti aseara sper ca si asta seara ai rezistat !
Lasa ca mai bine sotul suparat aseara ,decat tu suparata azi !
Ai zis cuvantul magic ,ma simt slabuta !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Uite ce am gasit pe aici pe undeva, scris de fete:
"Nu exista vrajmas mai mare pentru om decat omul insusi si de nimic nu trebuie sa se teama omul ca de el insusi.Cine isi stapaneste simtamintele,acela isi petrece viata in pace.Nu e un biruitor mai mare pe pamant decat acela care se biruieste pe sine insusi si domneste asupra patimilor sale".(Parintele Arsenie Boca).
Pe mine m-a pus pe ganduri
Mare dreptate are
Fulgule, te cert de drag iubita! Tare mi-e teama sa nu faci cine stie ce bazdaganii la stomac ... eu nu cred ca poate functiona corpul doar cu iarba. Tu nu oua, nu lactate, nu carne si acu te bagi si la post asa de strict ca de manastire ... Faci cum stii, dar cred ca ar trebui sa vb cu cineva
O zi buna Fulgusor si pup-o pe Mami tau!
Iubita cearta-ma cum vrei tu ,aici este o regula nu ai voie sa te superi si mai este una sa nu ne cerem scuze stii ce cred ca o sa fac o lista cu regulile casutei ! Am pupacit-o pe mamii azi mult de tot ! Chiar am vb cu nutritionista azi la telefon si de aceea mi-am luat iar legume...,si ea a zis sa nu tin post ca ma iarta Dumnezeu ca sunt sunt bolnaviara ,dar mi-ar pare rau ca imi este asa de usor sa-l tin ! Mai vb cu ea iar maine si o sa-mi de- o lista iar cu ceva mai consistent de papa,problema este ca imi mancare gatita cu toate ca stie ca eu nu pap asa ceva de ani de zile ! Sa stai linistita ca promit ca in 2 saptamani maxim va arat cantarul ca a urcat la 48 kg si promit ca ma mentin acolo ! Si tot atunci o sa pun si poze cu mine ca de cand am slabit arat urat la fatasunt trasa rau ochii sunt dusi in orbite,noroc ca nu am cearcane negre ,de nas ca sa va mai spun ca ici ca sunt pinochio !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Pentru mine regimul Fulgutei este f greu de inteles.Nu stiu cum poate rezista doar cu ce papa ea..Dar de atata timp...cred ca s-a obisnuit....si nu mai cere decat lucruri sanatoase
Crina te inteleg perfect ,daca mamii meu dupa atatia ani nu intelege saraca si inca ma alearga cu mancarea prin casa cand merg la ea ! Sa vezi puiul ce zboara dupa mine si nu poate sa ma prinda ! Noroc ca este post si am scapat ,sa nu iti zic ca de ziua lui fratele meu m-a alergat cu un curcan in tava si se plimba dupa mine prin casa ! Mai statea un pic si iar ma intreba ..hai mai mamii un pic ....
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Se poate ,m-am convins acum ca se poate slabi si dupa 40 de ani ,desi mai greu dar se poate. Colegele au ramas uimite cand au vazut ce largi mi-a pantalonii. Stiti ce conteaza mult ,adica ce shimbari am facut eu in ultimile sapt. sicare au dat roade? Poate le stiti dar vi le mai spun odata. dupa o masa sa se stea 3 ore fara sa se ciugulesca nimic,fructele sa se manance inainte de mancare sau dupa cele 3 ore si am avut grija la combinatii.
Dar cel mai important a fost sprijinul vostru
Sprijinul ca sprijinul ,dar tu ai facut posibila minunea ! Combinatiile sunt baza si la ingrasat si la slabit,eu am combinat exact ce ingrasa la ore nepotrivite adica seara si uite ca a urcat cantarul cu tot cu sport ! Acum este de bine !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Sa nu crezi ca n-am mai calcat stramb,am mancat o punga de fistic in 2 seri. Avea 600 cal. 100 gr,si punga avea 300 gr.
Cartofii prajiti sunt placera mea ,din cauza astaii privez si pe ai mei de ei.N-am mai mancat cartofi deloc.Mai rezist putin.
.
La faza cu fisticul te-am luat ! Eu am papat 200 g intr-o zi ! Cartofii prajiti nici nu vreau sa aud de ei ! Mai bine ca nu ai papat deloc ! Si fara dulciuri !
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Eu am papat 2 oua .mai pap 2 mere,pomelo,acasa pap supa de linte,merg la aerobic,si cand vin as vrea sa nu mai pap nimic,voi vedea ,eventual fructe.
Ce drag imi este cand citesc ce frumos papati voi !
Stii ce am uitat sa-mi iau pomelo .Dar lasa ca iau duminica ca deja se strang prea multe si pe urma nu pot papa din toate si se strica !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1568 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:46:26
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Somn usor fetelor care s-au dus la culcare !!!! Noapte bune!
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

te cred. Sunt sigura ca va fi bine. Mult succes.
SI unde e concursul?
....
Aici la Tm se tine anul asta faza pe tara

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Navy"][SIZE="3"]
.....
Iubita cearta-ma cum vrei tu ,aici este o regula nu ai voie sa te superi si mai este una sa nu ne cerem scuze stii ce cred ca o sa fac o lista cu regulile casutei ! Am pupacit-o pe mamii azi mult de tot ! Chiar am vb cu nutritionista azi la telefon si de aceea mi-am luat iar legume...,si ea a zis sa nu tin post ca ma iarta Dumnezeu ca sunt sunt bolnaviara ,dar mi-ar pare rau ca imi este asa de usor sa-l tin ! Mai vb cu ea iar maine si o sa-mi de- o lista iar cu ceva mai consistent de papa,problema este ca imi mancare gatita cu toate ca stie ca eu nu pap asa ceva de ani de zile ! Sa stai linistita ca promit ca in 2 saptamani maxim va arat cantarul ca a urcat la 48 kg si promit ca ma mentin acolo ! Si tot atunci o sa pun si poze cu mine ca de cand am slabit arat urat la fatasunt trasa rau ochii sunt dusi in orbite,noroc ca nu am cearcane negre ,de nas ca sa va mai spun ca ici ca sunt pinochio !
.....
Helooooooo, tu crezi ca eu nu stiu regulilile casutei noastre dragi?!
Ahaaaaaaaa, deci ti-a zis nutritionista ta ca prea e verde mancarica ta! Spune-i ca o iubesc!!!! si ca o sarut ptr ca nu te lasa sa postesti. Eu stiu problemele tale (din cat ne-ai povestit), stiu ca tu esti exceptia, dar ... tot mi se pare ca mananci prea verde. OOO si ce ciuda m-o apucat cand ti-am zis de seminte ca, de ce ele-s de post si uleiu nu?!?? Imi faceam procese de constiinta, ca macar acolo bagai si tu niste calorii.
Pupicei
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1569 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 23:48:22
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetelor ... in sfarsit a sosit ziua in care ma si tin de promisiune. Mi-am reinprospatat albumul
Am pus si poze cu culoare mea de dupa kickboxing-ul cu Jillian
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1570 (permalink)  
Vechi 19 nov 2010, 00:18:26
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Daca ai sti ce-mi face cu ochiul ,locul un de a fost cantarulca l-am ascuns ,am mancat dimineata ,gata oricum nu ma pot cantariIntru la sport
Felicitari ca inca rezisti fara cantar ! Exact asa faceam si eu dupa ce l-am ascuns ,papam repede ceva dimineata si pe urma ziceam ca tine ,aaaaaaa nu ma mai pot cantarii ca am mancat deja ! Si a mers !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Si eu ma cantaresc doar in zilele de luni ... merge! Se poate!
Anes nu iti este frica ca vii dupa un wk si te cantaresti ? Ma refer ca ai zi ca lunea ,eu nu am fost asa curajoasa !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
buna fetele!
ma-ti dat disparuta poate.... dar am avut niste probleme si nu am avut timp sa intru si nici nu am vrut dar acum sunt bine am rezolvat tot, nustiu cum am sa intru de acum ca incep serviciul de luni si nu o sa am net la servici, cred nu stiu sigur
daca am, atunci o sa ma aveti prin preasma daca nu .... poate am sa devenim pasare de noapte ca si pana mai ieri o sa o am pe SIMO si RALU
Bine ai revenit Cris ! Mai intai de toate intoarce fundul !
Asta a fost pentru ca nu ne-ai anuntat nimic !
Si asta este pentru ca ne-a fost dor de tine si ti-am simtit lipsa !
Da ar fi bine sa intre si Simo si Ralu in schimbul de noapte cu tine !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna fetele!!!M-ati crezut ca nu intru dimineata?Uite ca nu am rezistat..m-am oprit sa iau md, si il infulec aici cu voiPap clatite americane de naut cu legume, am pus reteta la album
Nici nu credeam ca nu intri ! Emy cu ce seamana nautul la gust ? Nu de alta dar sa-mi fac si eu o idee !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
FULGU a intrat azi?
Pup dulce o fata frumoasa ce repede a intrebat ea de vrajitoarea cea rea !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
merit na-na sa stii ca am venit pregatita, astept sa intre FULGU si sa-mi tabacesca fundul nu scap eu asa de usor
copiii sunt bine , botezul lui ARGYRIS NU lui PARIS , dar nu-i nimc
Acum ma duc sa-i fac ceva de papa si ma intorc
Ti-am dat bataita in mesajul de mai sus ! Pupici dulci celor 3 ingerasi tie nu iti dau pupici ca ai fost rea cu noi si ne-ai tinut in suspans fara sa stim nimic de tine !
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Am dormit tare agitat, m-am trezit la 12, la 2 si la 4. De la 4 la 5 am incercat sa adorm dar nu a mai vrut. De la 5,20 la 6,10 m-am uitat la tv in sufragerie(in dormitor nu avem nici un fel de electronice) si apoi am dat pe radio si am adormit la a 2a melodie. La ora 8,15 m-a gasit pui pe pat in sufragerie si era saracul tare contrariat! O sa caut azi sa vad ce e cu somnul asta al meu de vreo saptamana incoace
Danuta scumpica sper ca asta seara sa ai un somn linistit si sa nu o iei pe urma mea cu insomniile seara de seara ! Cred ca te-ai simtit tare obosita azi !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Pai si de la oboseala, mai Fulg, tu bantui forumul pana la 1-2 si deja la 6 esti in picioareCe mai faceti la curte, ati terminat cu gazele?Pup, nu te mai obosi atata
Ioii, eu iau ceaiul verde, ca in graba sa stau mai mult cu voi nu mi-am facut..Ms, o zi superba sa ai si tu, nu mai e nevoie sa-i zic sa pupi stii tu pe cine, da?
Harnicuta ca de obicei, eumai stau cu voi juma de ora(trece asa repede) ma duc sa pun varza òa fiert, ca azi vreau sa fac cu carne tocata pt pranz, si cat fierbe ii dau cu treaba in dormitorCum faci fasolica?mai am de ieri si eu dar cred ca o bag la congelat, pt ca prea multi carbo..de 2 ori pe sapt fasole si linte e recomandat

Ahh, iar gulii..Uite una deaia as vrea sa-mi trimitiDa de ce nu e voie ulei?ca nu e de dulce..e vegetal
Ai dreptate Emy uite si asta seara o sa ma prinda 1-2 noaptea pe aici si maine la 5.30 ma trezesc ca i-am luat si lui piept de pui sa-i fac pentru pachet maine dimi !
La curte sunt multe si azi nu am facut mai nimic,mai mult ma obosesc drumurile ,cu gazele inca nu au venit aia trebuia sa vina mai demult ,ei au venit mai devreme eu m-am rotait la ei ca nu pot sa ajung si acum cred ca ne fac in ciuda si nu ne mai suna ! Ma enerveaza de renunt la tot si las asa si iarna asta mamii sa stea cu al meu fratior ca-i este mai bine cu el si stau si eu mai linistita ca este cineva mereu cu ea in casa ! Nu a mai fost nevoie sa zici ! Am pupacit-o de zici ca nu ne vazusem de ani de zile !
Ete ca gulii nu iti trimit ce tu mi-ai trimis corcoduse ? Sper ca nu te-ai obosit azi prea mult !
Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
fetele eu ma duc sa pun rufele pe sirma sa sterg praful si raman online ca sa nu mi-o iau la fund
Ai vazut ca stii harnicuto imediat ti-o iei la fund daca nu esti cuminte !
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Draga Fulguto, eu azi fac salata orientala, nu am mai mancat cartofi de 2 luni
Draga Felicia, nici eu nu am tinut niciodata fara ulei, cred ca e prea drastic, dar barvo cui poate!
Spor sa ai, pupi mamicii tale!
Si eu va iubesc, m-ati ajutat enorm sa trec peste acele momente de neliniste!
Danuta sa stii ca sambata fac si eu salata orientala ca am auzit ca are pofta soacra ! Cred ca ai papat cu pofta daca nu ai mai papat de 2 luni cartofi !
Sa stii ca eu in anii trecuti am papat cu ulei ...dar anul asta a tabarat mamii pe mine si am auzit si la tv si cum eu pap foarte multe fructe am zis ca merge ! Si cred ca o sa pot in zilele in care este dezlegare la peste pap salate si peste sa pot pune ulei si in restul zilelor fructe multe ,gulii....Am pupacit-o ca de fiecare data cand ma duc la ea ,adica lung si apasat ! Si noi va iubim pe tine Bobo!
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole