Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1541 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:15:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=david;408294]Buna Rozy,felicitari pentru scadere ,tine-o tot asa
Buna din nou .Eu cred ca monty e prea dificila si sincer nu stau sa ma complic ,sunt multumita cu hipo

Aici sunt ,nu mi-a mers netul


Da sunt undeva afara ,ma mir cum de nu ingheata.Ma bucur ca s-a rezolvat

Asa e, fiecare trebuie sa gaseasca dieta care i se potriveste, desi eu impotriva hipocaloricei am 2 "dinti"una ca nu o s astai toata viata sa numeri la calorii, si a doua ca nu poti trai toata viata cu 1000 de cal pe zi..Si cand te vei satura de una sau lata dintre variante, inevitabil vei pune kilograme, pt ca al nostru corp are memorie, stie ca tre sa-si faca provizii chiar daca depaseste cu cateva sute de grame fata de cum e obisnuit..Dar daca u crezi ca poti sa tii mereu asa, bafta multa!!



Citat:
Anterior postat de christala Vezi mesajul
ok! noapte buna EMY ! o sa intru si eu sa vad un film, am sa ma gandesc serios la monty, si am sa fac o salata cu ou luni si mai vedem. pupici la toate fetele.
Uite ca am mai revenit, mi-am facut ompleta din 2 oua pt maine, mi-am facut 4 senvisuri mici cu pesmet wasa, mai iau si mere, si o ramasita de varza cu carne de azi..sper sa nu ma tenteze macurile si grillurile de pe unde trecem
Buna ideea cu salata!Ai sa vezi ca e usor si o sa mai faci!
Si eu ies azi mai devreme, ca ma scol la 4Bine ca nu conduc eu, si pot dormi primele ore in masina, da la un moment dat tre sa-l tin pe al meu de vorba sa nu adoarma
Vizionare placuta, noapte buna!!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1542 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:18:00
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Acum am intrat pe usa ,nici la pipi nu am fost ! Si direct la laptop sa va salut ,cand m-a luat al meu de la mamii acum pe seara,mai mi-am cumparat asa ,4 gulii mari,1 kg ciuperci proaspete,2 ciocolate de post ,rosii,salata verde ,ardei iuti in otet ca pe ai mei i-am terminat ,am mai luat o punga de spanac congelat,zahar brun ca nu mai aveam,multe
mirodenii...ghimbir,tarhon,rozmarin,cimbru,busuioc ,
nucsoara,oregano,si multe altele si scortisoara pentru mere la cuptor ! Aaaa si fistic,migdale,nuci curmale,stafide .....asa ca in urmatoarele zile o sa vedeti poze cu ce am cumparat dar salate .....branza tofu ,nu imi place deloc !
Merg sa citesc sa vad ce ati facut azi !
Ai facut ceva cumparaturi..si ce yammy toate!!
Si eu am avut azi la cina 2 mere cu scortisoara, mi s-au parut asa duulci
Si eu fara mirodenii sunt moarta pun de toate, dar eu inca mai am ardei iuti proaspeti
Ai ceva de citit, sa nu ne bati!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1543 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:25:30
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Multumesc fetelor pentru ce mi-ati scris (stiti voi cine)...o sa ma tin de tratament, acuma daca am inceput..
Azi am fost cu mama la dr..i-a facut chiuretajul biopsic..ea zice ca n-a durut f tare..de durat a durat putin..vreo 10 min..si peste 2 ore deja manca..desi era inca putin ametita.
Da eu am avut niste emotii pt ea..de numa. Azi noapte am visat-o..la cat m-am gandit la ea, nici nu ma mir.
Apoi azi am fost asa de agitata. Asteptam si restul analizelor (cele facute la Bv)...si dimineata m-a si pufnit plansul prin baie.
Nu stiu de ce sunt asa bleaga.Intotdeauna pun raul inainte si-mi fac singura rau.
AL meu a plecat azi la Busteni..pe la 18.Si cand m-am vazut singura acasa ..parca am inebunit..am bagat in mine ca niciodata ..sper sa nu-mi fie rau.Cred ca pe fond nervos, nu ca as avea o scuza..Maine cantarul ma va pedepsi cu siguranta.
Nu va zic ce am mancat ca va speriati.
Am reusit sa citesc ce ati scris in 2 zile..Doamne..dar nu mai poate tine omu pasul cu voi(de raspuns..nu mai zic)..scrieti cate 50 de pagini pe zi ?
Da e bine..casa plina.
La multi ani fetei tale Angela!
Cris..am vazut ca ai aparut si tu! Bine ai revenit
Dana..abia acum apuc sa te felicit pt Bobo..sa va urez sanatate si tu sa ai grija de tine
Felicitari celor care au slabit dupa ziua de fructe..pe care eu nu am tinut-o..si nici nu am cum sa o tin pana ce nu termin cu pastilele astea.
Mi-au zis ca sunt tari (iau si ceva pt protectia ficatului-mi-a recomandat la farmacie)..dar nucredeam . Iata de 3 zile..nu mai scap de gustul metalic din gura si ies afara si de 4 ori pe zi (la majoritatea scrie de efecte secundare....multe..si f neplacute). Asa e cu medicamentele..vindeci pe o parte..si te subrezesti pe alta.Oricum eu am decis sa fac colposcopia luna viitoare , sa vad cum iese papa..dar daca mi-o zice de chiuretaj biopsic si cauterizari..o sa zic hop. Nu sunt pregatita pentru asta. Eventual o sa mai merg la un doctor, sa mai cer o parere. Voi, fetele din Bv la ce dr mergeti?
Iar fac asa... gandesc ianinte, imi fac probleme..cand inca nu stiu daca am motive..si normal ca sunt stresata non stop..Macar daca as slabi de la stres ca in trecut..
Emy drum bun maine..vad ca iar ne-am "petrecut"
Fulgule esti bine? SUnt singura pana sambata..poate ne auzim daca poti(numai maine intre 16-17 nu o sa pot vorbi ca trebuie sa merg la birou).
Aly tu esti atat de aproape de tinta. SI tu Crina te tii pe pozitii(desi cartofii aia prajiti chiar nu sunt buni..dau aciditate de numa..). Sunt mandra de voi..si mai putin de mine.
Sper ca voi sa fiti mai consecvente la mentinere..ca eu am cam dat-o in bara ..inca nu f tare..dar..
Si sa nu uitam ca vin sarbatorile..mese etc..
Anes si tu ti-ai revenit..esti hotarata sa dai jos si asta conteaza.. Starea psihica e f importanta.
Vidia, Lacra, Felicia, Kika..Ella..(Am uitat pe cineva sigur) sper ca ati avut o saptamana usoara si va doresc un weekend minunat ..
Nu stiu daca mai vroiam sa zic ceva...
Mai raman pe aici..
Noapte buna (va spun in cazul in care nu ami e nimeni on)
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1544 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:27:30
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
salutare fetelor,
aseara......am continuat cu un baton sni..k...., stiti voi, 1/2 tableta ciocolata si ..cartofi prajiti!!!!!!! Astept bataite la greu...Si m-a luat o cufureala inainte sa ma culc......Peste noapte nici nu m-am mai gandit la mancare...mi-am visat parintii ca erau plecati si eu nu-i mai sunasem de mult si m-am trezit ca vreau sa-i sun!!!!
De dimi alta cufureala...zic ia sa vezi la cantar ca s-a reglat treaba!!1Cand colo: 72.3kg ( 600g in plus).Dc stau sa ma gandesc ca samb sau dumin tb sa-mi vina ciclul nici nu-i mult in plus , nu?
EEEE bine de acum o sa vedeti pe CRina cea cuminte care o sa aiba Samb 11 dec===68kg!!!!!...Gata , am zis!
merg sa vad ce ati mai facut la cantar
Iubita mea Crinuta nu te mai cert ca stiu sigur ca o sa te tii de treaba de azi inainte !
Si ai dreptate 600 g chiar nu mi se pare mult mai ales ca rusii trebuie sa vina in vizita ! Si pe mine or sa ma viziteze dupa tine ,deci eu o sa prind ori Craciunul ori Revelionul cu ei luna care vine !
Iar cu visul ,fara cuvinte ,nici nu vreau sa-mi inchipui cum te-ai trezit dimineata mai ales din cate tin minte ca ai tai parinti nu mai sunt !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele ,fasolea mea este gataam pus-o la umflat de aseara si acum s-a facut repede ,merg sa o bat
Mai bine o bateai pe Crina nu pe biata fasole !
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Fulgulet, asa este, fiecare tine cum simte. dar nu vezi ca nu e acelasi lucru peste tot.
in Brasov se dezleaga la peste f des in postul acesta.
In Craiova se dezleaga la peste de 2 ori doar.
Calendarul este crestin ortodox si aici si acolo.
deci
Sa stii ca si eu sunt in ceata toatala ! Am vb si cu mamii meu azi si ea stia ca tot fara ulei si vin....eu azi am papat ,masline cu rosii,1 gulie,fructe multe ca nu pot sta fara ele ,3 patratele de cioco de post ,si acum pe seara cateva migdale ! Daca asta s-o numii post bine ,daca nu Dumnezeu sa ma ierte !
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Stiu draga mea ... dar ... na, stiu si ca-ti doresti! ... Las ca vine vremea de primiti unda verde!
Si zici ca te faci ca nu vezi ca te certaram amandoua cu Feli?!??!? Pleci, ai?! Fara sa zici nimic?! Ha?!
Da Anesa ce o sa fie o sa fie ! Sanatosi sa fim !
Iar cu treaba cu fugitul ,chiar ca nu am fugit am inchis laptopul !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
HI!HI!HI!
Hai mai Fulguto ca oricum simt mustrarea ta.......
Sa vezi ce cuminte sunt de azi...uite noteaza ce am zis si sa vezi ce fac eu pana pe 11 Decembrie....Sunt f optimista
Sa stii ca am notat si toate fetele au fost martore ! Nu mai scapi de gura mea daca mai calci stramb,.
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
acum am vazut ca ai mai adaugat ceva la semnatura....Brrrrrr
Da pentru tine oricand !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1545 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:30:41
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi ! Acum am intrat pe usa ,nici la pipi nu am fost ! Si direct la laptop sa va salut ,cand m-a luat al meu de la mamii acum pe seara,mai mi-am cumparat asa ,4 gulii mari,1 kg ciuperci proaspete,2 ciocolate de post ,rosii,salata verde ,ardei iuti in otet ca pe ai mei i-am terminat ,am mai luat o punga de spanac congelat,zahar brun ca nu mai aveam,multe
mirodenii...ghimbir,tarhon,rozmarin,cimbru,busuioc ,
nucsoara,oregano,si multe altele si scortisoara pentru mere la cuptor ! Aaaa si fistic,migdale,nuci curmale,stafide .....asa ca in urmatoarele zile o sa vedeti poze cu ce am cumparat dar salate .....branza tofu ,nu imi place deloc !
Merg sa citesc sa vad ce ati facut azi !
Numai bunatati ai luat. Nici mie nu-mi place tofu
Ai ceva de citit...
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Asa e, fiecare trebuie sa gaseasca dieta care i se potriveste, desi eu impotriva hipocaloricei am 2 "dinti"una ca nu o s astai toata viata sa numeri la calorii, si a doua ca nu poti trai toata viata cu 1000 de cal pe zi..Si cand te vei satura de una sau lata dintre variante, inevitabil vei pune kilograme, pt ca al nostru corp are memorie, stie ca tre sa-si faca provizii chiar daca depaseste cu cateva sute de grame fata de cum e obisnuit..Dar daca u crezi ca poti sa tii mereu asa, bafta multa!!





Uite ca am mai revenit, mi-am facut ompleta din 2 oua pt maine, mi-am facut 4 senvisuri mici cu pesmet wasa, mai iau si mere, si o ramasita de varza cu carne de azi..sper sa nu ma tenteze macurile si grillurile de pe unde trecem
Buna ideea cu salata!Ai sa vezi ca e usor si o sa mai faci!
Si eu ies azi mai devreme, ca ma scol la 4Bine ca nu conduc eu, si pot dormi primele ore in masina, da la un moment dat tre sa-l tin pe al meu de vorba sa nu adoarma
Vizionare placuta, noapte buna!!

Da mare dreptate ai..uite eu nu pot zice ca am slabit usor sau f repede..dar intr-un final , am numarat calorii..si uite acum, de cand nu le mai numar(ca ti se acreste de numarat , mai ales cand te vezi cu sacii in caruta)..iaca tot pun pe mine..iar dau jos si tot asa..
Eu as tine Monti daca nu ar trebui gatit zilnic..eu nu ma omor cu bucatariseala.
Hai fuga la culcare ..ca ai drum lung maine si trebuie sa te odihnesti.Sa va intoarceti sanatosi!
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1546 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:32:12
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Ahahah, uite ca ne-am gasit un pic Roxy
fetelor, a inceput o furtuna cu grindina, fulgere, vant, tv nu se mai vede, cred ca se ia si lumina..sper sa fie bine maine, sa se dezlantuie acuma si maine sa fie linistit
Roxy, bine ca a trecut, acuma sa te cauti si pe tine, si o sa reiei totul de la capat, nu-ti mai face griji
Ms de urare, sper sa am un drum linisit..
Acuma chiar ca ies, ca ma striga al meu, cica maine nu ma pot trezi..
Ne vedem sambata
O seara frumoasa, Roxy te las cu Fulga, nu profitati ca ramaneti singure in casuta
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1547 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:39:01
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ahahah, uite ca ne-am gasit un pic Roxy
fetelor, a inceput o furtuna cu grindina, fulgere, vant, tv nu se mai vede, cred ca se ia si lumina..sper sa fie bine maine, sa se dezlantuie acuma si maine sa fie linistit
Roxy, bine ca a trecut, acuma sa te cauti si pe tine, si o sa reiei totul de la capat, nu-ti mai face griji
Ms de urare, sper sa am un drum linisit..
Acuma chiar ca ies, ca ma striga al meu, cica maine nu ma pot trezi..
Ne vedem sambata
O seara frumoasa, Roxy te las cu Fulga, nu profitati ca ramaneti singure in casuta
Seeeervus Emy a mea
Ma gandeam ca te-ai culcat..acuma chiar sa treci la culcare. Bine ca esti cu al tau..daca e furtuna Mie mi-e cam frica de furtuni , daca sunt solo.
Pe sambata atunci.
Stai linistita ca stii ca sunt fidea si cumintita.
te pup.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1548 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:43:17
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

graga mea, eu nu te cert. si eu am avut perioade din astea.
Iti trimit o imbratisaresi iti urez rabdare si vointa !
trebuie sa ai incredere in tine si o sa vezi ca o sa fie bine !!!!!!!
Felicia ce fata buna esti tu ! Nu asa ca mine rea ! Tu esti politistul bun si eu cel rau !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Vezi ce se imtampla daca sari calul?Vezi ca ti-a lasat Fulga o imagine Daca nici aia nu te va inspaimanta ca eu m-am speriat rau de tot
Vidia aia nu este nimic,stai sa gasesc eu taurul meu infuriat atunci sa te tii ! Nu ti mai zic de vaca care danseaza la bara ,trebuie sa le gasesc din nou !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
de spanac ce zici Fulguto?
Sa stii ca am luat inca o punga azi ! Trebuie sa ma obisnuiesc sa pap 10 % mancare gatita si 90 % cruditati ,ordin de la nutritionista ! Incerc daca merge bine ,daca nu o zi da 4 nu vad eu cum o accepta corpul din nou ! Sa stii ca la creveti nu am avut probleme si chiar imi plac cei mai mari !
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Bine Fulgulet sa ai spor si nu iuta sa papi am inteles eu bine te-ai ingrasat 900 de grame,cu ce
Mersi ,am avut si spor si am si papat ! M-am ingrasat pentru ca am papat seara mereu fistic.migdale ......si au la caloriii si cu frunzele mele si cu fructele dulci uite ca se strange !
Nu par multe dar la calorii se simte !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Lasa ca o sa vedeti ce miss o sa fiu eu la petrecere...O sa ma aranjez la maxim!!!!
Si o sa am si 68kg!!!!!!
Mamaaa daca nu m-am laudat azi......ca o sa am 68kg!!!!
Asa vreau sa te aud si da te poti lauda de cate ori vrei ! O sa o facem si noi de cate ori o sa ne dai ocazia .
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Fulgulet, o zi frumoasa!
Multumesc si tie ,a fost foarte frumoasa ca a fost cu mamii meu,dar si foarte obositoare ! Sper sa dorm la noapte ,acum beau un ceiut !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
fetelor, povestea ei e mai lunga...ea trebuie as fie mai slabuta pentru problema cu spatele.....eu nu ma bag la cearta...
Ai vazut de ce te iubesc eu pe tine ca si tu ma iubesti ! Ce imi iei tu apararea ! Eu le las ca ma amuzam ce inraite erau pe mine !
Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
Uite aici am si eu noroc!!!!!
Dar ce noroc ai avut ,jur ca am incercat de 5 ori acelasi mesaj al tau cu raspunsul meu si nu a mers si am incercat cu alt mesaj imediat si a mers !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1549 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:50:32
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Numai bunatati ai luat. Nici mie nu-mi place tofu
Ai ceva de citit...
Pup dulce Roxy meu drag si scump ! Inca nu am ajuns sa citesc ce ai scris dar ajung pana maine dimi ! Ai terminat tu si incep eu !
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

O seara frumoasa, Roxy te las cu Fulga, nu profitati ca ramaneti singure in casuta
Sa o crezi tu cum ai iesit pe usa cum incep sa ma dau la ea ! Vrea nu vrea eu ma dau !
Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

.Stai linistita ca stii ca sunt fidea si cumintita.te pup.
Asa zici acum sa te vad dupa ce iti fac o serenada si iti aduc floricele ! Acum te bagi ? Daca nu vrei treci la culcare si nu ma mai tine de vb ca nu pot citi din urma !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1550 (permalink)  
Vechi 18 nov 2010, 22:56:38
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Ma enervat netul De la ora 8 ,ma chinui sa intru si nu potam vazut ca un mesaj de al meu a ajuns
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole