Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2791 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:10:11
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Dana bune bancurile...multumesc...
Ma bucur ca iti plac!
Vidia,azi ce papi?....azi se papa peste....am facut acasa....cu mujdei....
La pranz ii fac sotului crap la gratar cu mamaliguta si mujdei
Fetele ,azi dupa masa poate o sa vina prietena mea,colega de banca din liceu,la mine....ce ma bucur,sper sa reuseasca sa ajunga,daca vine ramane pana maine seara....
Ce ma bucur pt tine!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2792 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:12:24
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
....
Anes treci la treaba nu pe nett....
...
Am spalat geamurile in bucatarie, am spalat perdeaua, am spalat paharele de pe raftul din partea de luat masa din bucatarie ... uuuu, ce am mai facut, ca incepe sa se lumineze pe aici ... m-am apucat de adunat baia. Si dincand in cand trag cu ochiul la voi!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2793 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:12:27
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Doamna profesoara ii zice la bula:
-Bula maine vine inspectia,sanu zici nimica.
a2 zi vine inspectia.:
-bula zi si uh ceva
doamn. prof:lasatil ca nu stie.
bula zi ceva!-Ce faci cand un urs te urmareste?
-fug mai departe
-si daca fuge si el dupa tine?
ma dau la oparte si il las sa cada!
-si daca te urmareste ?
-ma urc in copac.
-si daca se urca si el?
-Ma urc mai sus!
-si daca ajungi in varf?
-poi dute drq uh ti cu ursu sau cu mine)).....



Bula asista la un concurs de atletism.

- Tata, astia care alearga, o sa ia toti premii?


- Numai primul dintre ei, fiule.


- Atunci ceilalti de ce mai alearga?



bula si cu strula se duc la un hotel.
B:aveti vreo camera libera?
dna receptie:nu mai avem.
S:bula uite un copac afara hai sa ne culcam in el..
B:bine,hai.
B:strula tu dormi jos..ca noaptea vin hotii....
S:bine ma!
prima seara:vin hotii:il bat pe ala de sus adica{bula}
a doua zi:vin hoti..il bat pe ala de sus adica{bula}
B:strula mai dormi si tu sus ca pe mine m-au batut hotii prea rau.
S:bine ma!
a treia zi:vin hotii.zice unul dintre hoti:hai sa-l mai batem si pe ala de jos ca pe ala de sus l-am batut prea rau!adica{bula
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2794 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:13:11
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=angela av;421493]Dana bune bancurile...multumesc...
Emy,oare durerile tale nu erau din cauza otravirii cu arsenic,rinichii incercand sa-i elimine....
Manu,sa gasesti tot ce vrei sa cumperi si sa va petreceti azi....
Anes treci la treaba nu pe nett....
Vidia,azi ce papi?....azi se papa peste....am facut acasa....cu mujdei....Eu pap ciorba de peste
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2795 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:14:44
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Am spalat geamurile in bucatarie, am spalat perdeaua, am spalat paharele de pe raftul din partea de luat masa din bucatarie ... uuuu, ce am mai facut, ca incepe sa se lumineze pe aici ... m-am apucat de adunat baia. Si dincand in cand trag cu ochiul la voi!
Harnicuta ca o albinuta!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #2796 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:14:48
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[FONT="Lucida Sans Unicode"][COLOR="DarkGreen"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
uf in ce living m-am trezit

Am visat acest living fetelo ... cu diferenta ca in farza semineului era o blana mare si pufoasa ... mda ....
Fain nu? La asa cva visez si eu..vrabia malai viseaza. Dar ne putem inchipui ca asa este la NOI in living , in casuta noastra
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi si scumpe ! si ma intristeaza ! Va pupacesc pe toate !
E bine ca ai inceput sa papi ceva. Deci tot nu se lasa acela..imi incipui in ce stres traiti. Sa dea Dzeu sa fie totul bine pana la urma si sa scapati de necazurile astea, sa va puteti bucura in liniste de Sarbatori.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul

Multumesc Roxy ,stii ca incerc sa nu ratez nici o zi ! Si cat de tarziu ar fii ,incerc sa intru sa va anunt !
Noapte buna slabutele mele dragi !
Stiam..de aia am pregatit si livingul..sa te relaxezi acolo putin.
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
La multi ani pentru toti care se numesc
Andrei,Andreea.......

Ce tarziu este ! Merg la somnic !
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi si scumpe ! Eu am plecat sa o duc pe soacra ! O zi minunata va doresc !
Neata Fulgule..o zi usoara si tie.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
'Neata la fetele cochetele, slabutele, frumoasele

is inainte de a intra in viteza, am de adunat prin casa, de gatit, de facut cornurile umplute, ornat 1 tort, dusuit, spalat pe cap ... aranjat si primit musafirii.
Copiii azi sunt pana la 15 la scoli si pe la 17-17.30 incep sa vina musafiri.
Ma uitam la perdeaua din bucatarie, dupa coptu de foi, parca s-au galbejit ... merg sa le bag la spalat.
AI o zi incarcata !!
La multi ani inca o data!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
[B]Buna dimi slabute dragute!>

Neata..iau si eu cafea.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Sa aveti o zi superba!
La fel si tie Vidia.
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata !
La multi ani pt toti cei ce se numesc Andreea si Andrei din casuta noastra !
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Roxi, nu prea am priceput cei cu copilul , dar nu am prea avut timp sa citesc din urma . O zi linistita !.
Va pup pe toate si va imbratisez!

Neata Felicia
\Nu-i bai , oricum nu e f important, doar m-am descarcat si eu aseara , dar prefer sa nu mai vorbesc despre asta.
Sa ai o zi frumoasa..
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Fetele care merge la munte de sarbatori ,Roxy a gasit cazare ,uitati ce bine arata!!!

Nu te lasa calcata in picioare ,nu fa aceeasi greseala ca si mine ,nu e corect ce facenu trebuie sa plecci tu ,stai si iscuta cu el spunei ce te nemultumeste,daca vezi ca nu ai cu cine atunci iei o hotarare ,dar eu zic ca totul o sa fie bine numai ca trebuie sa intorci si tu un pic foaia
Buna idee..dar nu e decat livingul nostru din casuta .
AI dreptate si tu si fetele. Faza e ca el nu e deloc asa..e f ordonat , atent..nu stiu pe cine a mostenit fiul..dar cum am zis, nu mai vreau sa ma gandesc la asta. Vreau sa fiu vesela alaturi de voi.
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetelor,am intrat doar sa va salut ,sa dau raportul ca azi am 55.5 ,fata de ieri 54.8.
Ma bucur ca Anes a mai mutat tickerul cu 100 gr. ,deci s-a mai dus 1 kg.
Sa aveti o zi frumoasa ,eu am plecat la inventar.Pa.
Bafta la inventar. STii ca sunt diferente la cantar de la o zi la alta, asa ca nu iti fa griji.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna dimineata fetele...o zi frumoasa si linistita....

Fetele stiti vorba ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ,asa si eu ieri...aveam un plan si am facut cu totul altceva....am facut mancare si am spalat vase ,2 masini de haine,urma sters praful si parchetul dar.....am plecat la Baru sa o ducem pe mama la sora ei.....de acolo la intoarcere am intrat pe la plus si am facut ceva cumparaturi pt.casa .....si cam atat....acum o sa citesc din urma,nu stiu daca apuc sa raspund sau daca ne iau curentul azi....
Dar tot ai facut treaba ..o gramada.. SI azi se poate sa ia curentul?O zi faina
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Roxy,la tine e cu totul altfel...tu sti cel mai bine ce trebuie sa faci,eu pot doar sa-ti spun ca daca as fi in locul tau nu as accepta aceasta situatie......e normal are un copil,dar acelui copil trebuie in primul rand sa-i ofere educatie,nu doar banii,pt.ca el se simte vinovat ca nu e langa el iar copilul profita de acest fapt....spui ca uneori iti vinre sa pleci....te-ai gandit vreodata ca s-au dus 3 ani din viata ta langa un barbat care nu te merita si poate o sa mai treaca 3 si la un momendat nu o sa mai rezisti langa el,copilul creste,poate venii face scandal(daca nu are pic de bun simt) si-n cele din urma o sa ei decizia si-o sa pleci...esti tanara frumoasa,desteapta....te intreb un singur lucru,acest barbat te face sa te simti fericita langa el?te apreciaza,respeca si iubeste cu adevarat?....sunt intrebari la care singura trebuie sa-ti raspunzi....si trebuie sa fii foarte sincera cu tine....si sa nu uiti ca acel copil va exista m,ereu intre voi....Roxy,draga mea nu vreau sa te supar....am o anumita varsta si mi-a fost dat sa trec si sa vad atatea in viata asta si asa cum spuneam va iubesc pe toate si nu vreau sa vad ca suferiti...ai vazut si la Vidia cum a schimbat foaia cum totul a fost in regula,dar asta pt. ca sotul ei o iubeste si-i era teama ca o pierde,putea sa-i fie si indiferent,dar atunci Vidia stia ce are de facut.
Stiu ca ai dreptate ANgi, multumesc pentru gandurile tale. E clar ca ma gandesc f seros la ce va fi si ce trebuie sa fac. SI aseara m-am descarcat putin. SPer sa ma linistesc in curnad.
O zi frumoasa.
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fulgule,noaptea cand vine drogatul si face scandasl in fata la bloc,nu chema politia las sa trezeasca tot blocul sa sune si altii la politie nu doar voi....
La asta ma gandeam si eu sa stii..AI mai vobit cu Fulguta?
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dimineata! Sa aveti o zi minunata!
Neata Dana
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
C
Sanatate sa iti dea Dumnezeu si sa fie totul bine!
Mutumesc Dana
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Buna dimineata,dragutelor!Am intrat sa va salut dar trebuie sa plec ca mai am cate ceva de cumparat si am de mers 25 km pana la carrefour sau eroski.DANA e buna ideea sa facem poze la bradut dar trebuie sa ma invatati voi sa le postez ca n-am nici o idee.Doamne DANA ce-am mai ras la glumele tele. FELIX ,multumesc pentru urare!ANES ,iti doresc o zi plina de bucurii! ANGELA,multumesc frumos pentru urare! Beau cafeaua si-am zburat!
SPor la cumparaturi ManuSI o zi faina.
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul

V-am lasat putin cu Bula, eu am putin de lucru!
AM ras de numa. Multumim Dana. Pup.
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
BUna, fete scumpe!Azi imi merge f greu netul, am observat ca daca afara e furtuna(cum e acum) netul merge ca melculSi se intrerupe des curentul..daca dispar sa stiti a asta e cauza
Azi nu prea am treaba, in casa e relativ curat, mai incolo tre doar sa gatesc si sa curat bucataria dupa aia..
ieri am citit in ziar ca in toata zona si in particular in satul nostru si el vicin au facut analize de apa si a iesit arsenicul 8 ori mai mare in apa de robinet decat sunt normele..si mi-a venit un dubiu, am cautat pe net si zice ca primul simptom in otravirea lenta cu arsenic e caderea paruluiPlus altele in care m-am regasitSi cum eu din ianuarie am facut zi de zi ceaiuri...nu cred ca prin fierbere arsenicul se distruge
De azi ceai doar cu apa plataOricum, aici se bea doar apa minerala..deci apa de robinet nu, dar eu o fol la mancare, ciorbe des, ceai des..hmm..
Am vazut mai sus o imagine tare frumoasa cu un living, asa imi place ca livingul meu are chiar asa, geamuri usi pe colt, fereastra mare langa, caminul in acelasi loc ca in poza..Doar ca e mai mica camera mea..dar ce calda si frumoasa pare assta din poza
Ma duc sa citesc din urma, am primit pe pagina mea cu mesaje o imagine asa frumoasa de la FulgaO floare cu un fluture, asa m-am bucurat, mi-a inveselit dimineata
Va pup, va urez o zi frumoasa, fara ceasuri rele si cu rezultate bune!
Spor la treaba Emy..la gaiti adica
Ce zici tu , cu arsenicul..e f ciudat si deloc bine. AR trebui, pe cat posibil sa gatesti tot cu apa plata..dar banuiesc ca e greu si costa.
O zi frumoasa si tie.

Neata fetele
La multi ani celor care poarta numele de ANdrei /Andreea!
Eu m-am apucat de gatit..si spalat..am o gramada . Copilu a plecat. SI azi nu mai vorbim despre asta , ok?
Fac un pilaf sarbesc..si maine o supa de legume cu rasol.
Maine probabil fac si eu curat
O zi frumoasa..vorbim mai tarziu.Las deschis.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2797 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:15:28
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Am spalat geamurile in bucatarie, am spalat perdeaua, am spalat paharele de pe raftul din partea de luat masa din bucatarie ... uuuu, ce am mai facut, ca incepe sa se lumineze pe aici ... m-am apucat de adunat baia. Si dincand in cand trag cu ochiul la voi!
Harnicuta ca o furnicuta ,ce nu face o mama pentru copii?!

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Doamna profesoara ii zice la bula:

-Bula maine vine inspectia,sanu zici nimica.
a2 zi vine inspectia.:
-bula zi si uh ceva
doamn. prof:lasatil ca nu stie.
bula zi ceva!-Ce faci cand un urs te urmareste?
-fug mai departe
-si daca fuge si el dupa tine?
ma dau la oparte si il las sa cada!
-si daca te urmareste ?
-ma urc in copac.
-si daca se urca si el?
-Ma urc mai sus!
-si daca ajungi in varf?
-poi dute drq uh ti cu ursu sau cu mine)).....



Bula asista la un concurs de atletism.

- Tata, astia care alearga, o sa ia toti premii?


- Numai primul dintre ei, fiule.


- Atunci ceilalti de ce mai alearga?



bula si cu strula se duc la un hotel.
B:aveti vreo camera libera?
dna receptie:nu mai avem.
S:bula uite un copac afara hai sa ne culcam in el..
B:bine,hai.
B:strula tu dormi jos..ca noaptea vin hotii....
S:bine ma!
prima seara:vin hotii:il bat pe ala de sus adica{bula}
a doua zi:vin hoti..il bat pe ala de sus adica{bula}
B:strula mai dormi si tu sus ca pe mine m-au batut hotii prea rau.
S:bine ma!
a treia zi:vin hotii.zice unul dintre hoti:hai sa-l mai batem si pe ala de jos ca pe ala de sus l-am batut prea rau!adica{bula
Tareesti haioasa rau azi!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2798 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:16:28
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Anes si Manu, LA MULTI ANI!!pt copiii vostri dragi, sa fie sanatosi, cuminti si fericiti!Si petrecere frumoasa!!
LA MULTI ANI! si pt restul fetelor care au in familie sarbatoriti!

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Ms
Anes, poti sa stai linistita, azi am mutat din loc cantarul si am 65 de kile..Eu cred ca asta e rezultatul corect, v-am zis ca vedeam eu ca m-am ingrasat..la haine.deci nu sunt deloc osoasaCeilalti ma vad ei slaba, ca deh, e o mare diferenta de la 79 de kg, cum isi amintesc ei..Dar ieri si azi am fost f cuminte cu mancarea, si sper sa reusesc in curand sa scap de un kg..nu e asamult, stiu, dar nu vreau sa se mai depuna si altele in loc sa scap de ala..
Te pup, o zi frumoasa si inca o data LA MULTI ANI! pt fetita


[QUOTE=kika9;421076]O seara buna si tie scumpa mea, la noi desperatele sunt sambata si duminica, scuze ca raspund greu dar "sunt la cratita in seara asta, zici ca ai colacei? n-as prea crede plus ca azi nu am fost asa energica Pupicei

Kik drag,ms, sa stii ca nu ma plang, ca nu se cunoaste chiar daca am ceva colacei, eu sunt inalta si nu prea se vede
Noi avem sky si e in fiecare zi serialulE reluare oricum, prima parte..dar cum eu nu l-am vazut, ma uit cu drag acuma
O zi buna si frumoasa alaturi de cei 2 pisi ai tai



Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul

Angela, eu nu imi pot perite sa zic ca nu-mi place ca vine copilul lui la noi. Ma gandesc ca daca sa fi in locul lui, nici mie nu mi-ar placea. Pe de alta parte , l-au crescut f prost si eu sufar din toaa chestia asta. Si nu vad ce s-ar putea face. Nu vad o schimbare ..doar sa plec eu ..si asta mi-e destul de greu sa fac.
Tot ce stiu e ca desi spun ca sunt indiferenta, nu pot. Cand vine, imi da toata viata peste cap..si casa in acelasi timp. Dupa ce pleaca totul e o mare cocina.Cum am inteles(de la el), ca e si la fosta nevasta acasa.Nu judec pe nimeni, ca nu sunt in masura, insa pentru mine e f neplacut.
Nu mai revin asupra celor zice de dr, decat pe scurt, rana pe col, anexita cronica si o infectie.. tratament cu 4feluri de pastile in prima luna si ovule, apoi alte ovule. In luna 2 si 3 iar pastile. Ma gandesc ca o fi de la ficat. Nu stiu, roricum,atatea medicamente nu au cum sa faca bine.
Iar cu iesirea, la inceout m-am bucurat, ca na inainte ioc, sau rar, dar acum nu stiu ce sa zic.
Cand o sa merg la coposcopie o sa-i zic ce efecte am avut..desi nu prea am incredere in doctori, mi se pare ca fac totul numai pt bani. Mergi la control..pac fa x analize..apoi pac..ia y medicamente ..apoi hai sa facem si nu stiu ce analiza si tot asa. daca incepi..poti foarte bine sa te imbolnavesti de altceva, de ficat de ex.
Sa ne dea Dzeu sanatate tutoro. Multumesc ca te-ai gandit la mine.>

O fi si de la vreme..dar in casa nu prea e cald.asa ca..
Seara am mancat cateva feliute de muschiulet si zacusca si o felie de paine..
La gustare2 seminte.
La gustare 3 o cana cu lapte.
Pup si tie o zi frumoasa ..sau deja nopate buna..ca pana am citit si raspuns eu..probabil ca v-ati retras toate.

La mine e 24 decembrie. Cu o luna inainte? N-am mai auzit de asa ceva.:Si voeb ta , fara zapada , nu e nici un farmec.:

Sa speram...ca speranta moare ultima.
SI tu Kiak? Asa repede faceti bradul?:

Sa stii ca iar ne asemanam .si pe mine ma ia depresia de Craciun cel putin...dar din alte motive sa zicem..:

Seara faina Emy..nu te-am mai prins.


Da ti-a ocupat ceva timp torturile astea..si restul pregatirilor..Deci sa stim ..daca nu intrii zilele urmatoare ..esti busy..faci papa..pui masa, strangi masa..si tot asa.


Pai ce spuneam eu..pana citesc si raspund ..voi la nani.
Nu am raspuns chiar la toate mesajele..insa am vazut ca e mare harnicie in casuta ..numai despre curatenie si papa se vorbeste O sa ne ingrasam numai citind Noroc cu Dana care mai schimba topicul cu bancuri..
Eu ce sa mai zic..Mai bine ma abtin, ca si asa am vorbit prea multe si nu-mi sta in fire..probabil ca m-a descarcat si eu putin.
va pup..mai bantui pe aici..si ies si eu.
Fulgule..sper ca esti bine..nici azi n-am vorbit, dara m avut si eu o stare ..de tot plansul.Sper ca esti bine.

scumpo, imi pare rau ca iar nu ne-am intalnit, si iti dau perfecta dreptate cu pruncul asta, acum e prea tarziu sa-l mai educe cineva,al tau trebuia sa fie dur, ai vazut Anes, doar isi iubeste copiii la nebunie, dar nu ii lasa sa se urce in cap..Tu nu ai ce sa-i mai faci, decat sa-i ceri sa-ti respecte munca ta...Si al tau degeaba pune bot, dar asta e, o sa vada mai tarziu cand o s a faca altele mai deocheate, o sa-i para rau ca nu l-a educat cand trebuia..
Sper sa te vindeci cat mai repede, scumpa mea, cand te duci la medic ?
Ai vazut cum semanam, si depresiile de sabatori le facem impreunaDin pacate aici unde stau eu nu ninge niciodata, ai dreptate ca nu are farmec bradul, si da, italienii deja l-au impodobit..dar eu astept pana cu 2-3 zile inainte de Craciun.La brad nu renunt, chiar daca sunt in depresie
Te pup iubita, o zi frumoasa si fara stres, ca aia e cel mai important


Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Acum chiar am ramas singurica.
Noapte buna. Las focul aprins,poate apare Fulguta si sa nu se impiedice de ceva.>

Aaaa, trebuia sa ghicesc ca tu ai pus poza asta minunata, eu o ador, pai daca avem aceleasi gusturi

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fete dragi si scumpe ! Azi am avut un program foarte incarcat ,dus adus de la munca pe soacra,pe al meu ...mers si la mamii meu,si piata facuta si un pic de curatenie...vorbit cu cumnata pe mes ...Ma simt din ce in ce mai obosita ,de papat am inceput sa pap batoane ca nu mai rezistam si am luat si niste vitamine in plus ! Deci nu mai tin post ,imi pare tare rau,dar ma simt slabita ! Dimineata am fost iar la politie si i-a sunat si nu sau prezentat si nici la telefon nu au raspuns,in schimb m-a sunat maicasa sa isi ceara scuze pentru ce a facut fisu x(,oricum cu mine nu tine nimic ....nu o sa ramana asa,am jurat ca pentru ce i-a facut la al meu ingeras nu o sa ramana asa si nu ma las pana nu imi ating scopul ! De plecat nu au plecat si nu stiu daca mai pleaca ,dar nici nu ma mai interesaza ,de 2 seri ne face galagie in spatele blocului,vine opreste masina pe la 2-3 noaptea da drumul la muzica la maxim sta 10 minute ,tipa ,urla si danseaza si striga numele ingerasului si pleaca ,pana vin cei de la politie ! A terorizat tot blocul . Zilele astea trebuie sa merg cu al meu la control iar ca vad ca il cam doare unde l-a lovit ! Chiar nu stiu ce o sa imi aduca ziua de maine ! Sper ca liniste sufleteasca ca de asta avem nevoie ! Pup dulce toate fetele noi si bine ati venit la noi in casuta !
Imi pare rau ca nu pot sta cu voi mai multe ore ca inainte,dar sper sa se termine totul cat mai repede !
Noapte buna fete dragi ! Pe maine ! Sper ca maine sa stau mai mult cu voi ! Nu vreau sa puna stapanire pe mine toata situatia asta ! Vreau sa imi revin singura ,deja am inceput sa-mi reiau programul de dinainte cu toate ca imi este greu numai gandul la al meu si ma intristeaza ! Va pupacesc pe toate ! [/IMG]
Maiii, ce animal, de ce dumnezeu nu a plecat?si politia ce ineficienta..pai primeste reclamatii in fiecare nopate si nu reuseste sa dea de ei..Si ma-sa ce sa se scuze, daca asa l-a educat asa il are, uite asa o sa se scuze si iubitu lu Roxy pt fiuso
Lasa postul, ca pt cei bolnaviori si preotul da dezlegare..tu pune-te pe picioare ca esti terminata..of, deabia ai inceput si tu sa iei ceva in greutate si sa te simti mai relaxata, cand s-a intamplat cu nemernicul asta..
Ai grija de ingerasul tau, sper sa fiti bine amandoi!Si mersi de fluturasul si floarea pe care mi le-ai daruit, superbe!
O zi buna, scumpa mea!

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata !
Emy, spor la curatenie si felicitari pt scadere!!!!!!!!!!
Roxi, nu prea am priceput cei cu copilul , dar nu am prea avut timp sa citesc din urma . O zi linistita !.
Va pup pe toate si va imbratisez!
Buna, Felicia draga, nu merit felicitarile ca s-a dovedit ca nu era cantarul drept, aspirasem si statea strambDa mai bine asa, ca stiu adevarul
Te pup, o zi frumoasa, spor la scoala !![/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2799 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:20:28
incognito's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Date: 168cm, 61.5kg
Mesaje: 3.426
Aprecieri acordate: 2.110
Am fost apreciat(a) de 692 ori in 236 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Fetele ,azi dupa masa poate o sa vina prietena mea,colega de banca din liceu,la mine....ce ma bucur,sper sa reuseasca sa ajunga,daca vine ramane pana maine seara....
Ce fain, o sa ai o zi frumoasa.
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

Am spalat geamurile in bucatarie, am spalat perdeaua, am spalat paharele de pe raftul din partea de luat masa din bucatarie ... uuuu, ce am mai facut, ca incepe sa se lumineze pe aici ... m-am apucat de adunat baia. Si dincand in cand trag cu ochiul la voi!
AI intrat in priza.Spor sa ai.
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Vidia,azi ce papi?....azi se papa peste....am facut acasa....cu mujdei....Eu pap ciorba de peste
Sa aveti pofta fetele. Eu nu ma omor dupa peste, poate pap o conserva de peste ..sau jumate mai bine zis.
incognito, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1995 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1478 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1479 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2800 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 11:28:15
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06



Buna idee..dar nu e decat livingul nostru din casuta .
AI dreptate si tu si fetele. Faza e ca el nu e deloc asa..e f ordonat , atent..nu stiu pe cine a mostenit fiul..dar cum am zis, nu mai vreau sa ma gandesc la asta. Vreau sa fiu vesela alaturi de voi.Buna Roxy,fii tere trebuie sa discuti cu cineva ce te doare daca el nu vede.Eu i-am mai dat o sansa de dragul copiilor dar am schimbat un pic rolurile caci daca nu erau copii la cat am suferit ,nu mai stateam la discutie ,pur si simplu plecam,chiar daca rana se cicatrizeaza nu se vindeca niciodata completO zi buna suntem alaturi de tine!
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole