Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4131 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:26:03
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna fetelor,

de vinerea trecuta sunt in spital....am avut o raceala care nu se mai termina.....si mi s-a infundat o ureche si am inceput sa am ameteli si am plecat de la job acasa urmand sa ma duc la ORL la ora 17.00.Nu stiu cum am condus pana acasa, aveam ameteli mari...acasa am vomat si nu ma puteam tine pe picioare de ameteli,palpitatii..am chemat Salvarea m-a dus la Panduri unde au zis ca nu se pot ocupa ca au o urgenta...si m-au dus la Coltea.Eu nici nu puteam sa stau cu ochii deschisi...M-a internat cu diagnosticul polisinuzita maxilara,frontala si otita medir.Mi-a zis ca dc nu-mi raspunde organismul la antibioticul injectabil trec la operatie....Dar am avut noroc si cu venele gaurite de perfuzii si o sapt de stat in spital starea mea e mai buna.Acum o sa stau acasa samb si duminica cu branula in mana si ma duc de 2 ori pe zi la perfuzie.
Nu o sa mai intru ca imi fac de treaba cu aia mica, dar doar sa stiti de mine ca sunt mai bine
Altfel am slabit 2.5kg in spital dar preferam sa ma ingras decat sa trec prin ce am trecut
va pup
Buna Crina,sper ca esti mai bine ....Doamne prin ce a trebuit sa treci.Multa sanatate
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dimineata slabutzele mele dragi! Va doresc o zi plina de soare!
La mine a foost !! Multumesc

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
las putin deschis calc.dupa care ies ca am foarte mula treaba....
Ciao ,Angela.Tot asa fac si eu da' tare greu ma misc ca acusi acusi intru si treabaa o termin la sarbatori.
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
BUNA DIMINEATA DRAGELE MELE!Eu aseara am bantuit prin casuta,si azi m-am sculat tarziu!ANES,imi pare rau de fetita ta ca s-a simtit rau azi-noapte,dar m-a surprins cat de scumpa e,sa se simta rau si sa mai aiba puterea sa rada?Cand mai pateste si baiatul meu asa ceva,nu doarme nici un pic,sta in baie pe un scaunel,motaind si zice ca asteapta sa vomite,nici nu vrea sa auda sa stea in pat,pana nu-si face efectul siropelul care il dau de voma,nici gand sa se puna in pat.DE,eu cred ca baietii sunt mai fricosi in fata bolii.O zi buna iti doresc
ce scumpel

Citat:
Anterior postat de crina38;435232
[SIZE=3
[/SIZE]


da roxi si am si luat medicamente-----parasinus,upsarin biseptol,vitC.Imi era asa rau , am avut pulsul 120....niciodata nu m-am simtit asa rau , nu mai puteam sa controlez situatia.
In spital am stat 2 nopti singura in pat si de luni cate 2 in pat. am stat cu una care a fost talharita si ii curgea sange de peste tot, nu imi venea sa ating nimic, nici noptiera nici un maner pe care punea ea mana.Iti dai seama ca eram cu branula si eu deci expusa..Langa patul meu o tiganca care putea, avea hemoragie si pansamente bagate intern care puteau a sange din ala greu + ca era de 3 sapt in spital, transpirata, nu avra sapun la ea....am fost distrusa,,,,,2 noopti s-a dormit cu geamul deschis de m-a luat si durerea de masea, stateam cu geaca pe mine,broboada de la soacra-mea in cap si cu urechelnite din alea de blana la urechi.....Infernal.Erau 10 paturi in salon si noi eram 18 ca cu tiganca nu putea sa stea nimeni si mai era o baba cu canula , gaura din aia in gat sa mananci si sa vorbesti pe ea .......
Vineri cand am ajuns acasa am mancat , am facut dus..si iar m-a luat raul , tensiune mare, puls 100..pentru ca am baut cafea care a zis al mneu ca era otrava de tare..Dar eu asa beau de obicei..dar cu urechea asta infundata nu mai beau cafea...Mi-a fact nistre drenaje pe nas cu niste fiare bagate pana in creier parca, si tampoane si mi-a facut joi si punctie cu anestezie locala.E cam nasoala .Luni ma externeaza dar imi mai face incao data punctie.Mor de frica ca eu am mucozitati dar nu mai pot sa le suflu si ureceah e tot infundatab , mai putin dar este
MMMMMUUUUUUUULLLTTTAAA SSSAANNNAAAATTAAATTEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna fetele mele dragi si scumpe ! Eu acum m-am trezit ! Nu am dormit toata noaptea din cauza maselei si am ajuns la urgenta cu ea,si nu mi-au facut nimic ca a zis ca nu este carie,nu infectie....nu inflamat ..nimic din toate astea, si i-am zis eu ce fac acum ,a zis ca s-ar putea sa fie nevralgie ,ceva legat de nervii maselei,ca ma ia una de jos si in 10 minute urca pe toata partea de sus de am impresia ca ma dor si celelalte ca cea de jos,in plus imi pulseaza si urechea.......dupa cum stiti eu traiesc cu dureri zilnice ,dar la astea nu le rezist si numai seara ma ia tare ,a ramas sa merg luni sa-mi fac o radiofrafie mai performanta ,nu ca cele din cabinete sa vada sigur ce si cum,ca sa nu umble la masea degeaba ,in schimb trebuie sa suport durerile pana atunci ,ca nu ma lasa la nici un analgezic puternic,toata noaptea de cand am venit am stat pe net sa caut ce si cum,dar sunt pareri diferite ! Merg sa va ce ati mai facut si sa citesc .Va doresc un weekend placut ! Pup dulce toate fetele !
Eu dureri de masele nu am avut(sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau-ca asta-mi lipseste) da am inteles ca-s tare urite,nici nu stiu ce ai putea face de aceea iti trimit si o

[QUOTE=VentoFreddo;435356]BUna, fete dragi, acuma am ajuns acasa, cum am zis si ieri, m-am trezit tarziu, am fost la cafenea si ne-am sorit , ca azi e o zi superbaAm baut un pahar d elapte macchiatto si am papat un corn cu nuttella, am zis ca e ultimul, gata, de acum intru din nou oficial la MOnty..
Al meu gateste(platou cu branzeturi,pui la cuptor, salata de rosii, si verde si nu mai stiu ce mai baga el pe acolo, dulce au venit musafirii cu o tarta de ciocolata, dar eu nu o sa ma ating), musafirii sunt la o tigara pe terasa, tot la soare, si eu cu voi, dar vad ca ati scris ceva
Al meu tocmai mi-a adus un pahar de suc proaspat de portocale, a coborat in gradina dupa rozmarin si cred ca a cules si portocale..sau o fi de mandarine
Va pup pe toate, sper ca sunteti bine cu sanatatea, un weekend frumos si cu mult soare/QUOTE]

Frumos,vreau si eu
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Inca citesc fetele,dar merge tare greu !
asa am patit eu azi din cauaza ca ati scriiis


Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Buna dragelor ,ce fac slabutele mele scumpe
Eu faceam bine si de aia nu am intrat ca parca am fost bagata in prizacuratenie cumparaturi musafiri (ca daca mi-a trecut mincariciul-aproape de tot -iar mi s-a umplut casa) da' las' ca-i bine

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Va salut fetelor, vad ca sunteti foarte active, cu zugravitul si altele. Eu am fost la serviciu ieri ( lucrez 24 ore ) si nu am avut cum sa va salut. O fac acum.Sa aveti un sfarsit de saptamana cat mai placut, atat cat a mai ramas.
Eu trebuie sa fac tiramisu in seara asta pentru ca maine serbez ziua de nastere.
Azi dimineata, cand am venit de la servici, sotul m-a surprins cu un buchet frumos de trandafiri rosii.
Va pup pe toate.
LA MULTI ANI !!! cu un pic de intirziere

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Abia acum am intrat pe usa si am deschis laptop-ul sa va zic: SUNT FERICITA! Bobo are 7 cm, l-am auzit, l-am vazut, misca din viitoarele membreMi-a dat doctorita data asta poza si film!!!Ma duc sa incerc sa atasez poza in albumul lunii decembrie
M-a uitat impreuna cu fiica mea,ce frumos!!! Tare ma bucur pt tine mamicule numai bine iti urez si sa ne dai mereu vesti de astea

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Fetele mele iubite,mi-a fost dor de voi. Ieri mi-am luat o zi de concediu si am facut curat. Azi asa frumos a nins cu stelute mici. Se lipeau de geam ,eu le numaram colturile,erau perfecte. Mi-am impodobit prin casa,am aprins lumanarele ,ascult colinde.
Ella ,tu cu mancarimea ,cum stai?
MMMUULLLTT mai bine dovada ca aproape am terminat curatenia si am avut casa plina de musafiri si simbata si duminica.
Zapada ce frumoos!

[QUOTE=Fulguta;435930]
Ella iubita am citit ce-i povesteai Danutei ca si tu ai plans mult cand ai fost insarcinata ! Ce de stari apar in perioada aceea si ce diferite sunt de la o persoana la alta ! Saracutul al tau ,mai facut sa rad ,auzi la ea daca nu se trezea el il trezeam eu sa ma aline ! Si ai mei sunt dependenti de mine la faza de curatenie,dar mie imi place la nebunie sa fac ,dar eu nu fac febra ca tine !
Eu am avut vreo 2 ani cind in afara de servici (in fabrica)mai aveam inca un altul(la curatenie). ma duceam de dimineta la servici la 6 pina la 14 si ieseam 5minute mincam un sandwich si alte 4-5 ore pina seara cind veneam acasa trebuia sa fac si la mine.asta de 2-3 ori pe saptamina.bine ca a fost alegerea mea.m-am oprit cind m-am operat de vene-varicoase si dupa aia m-au chemat doar o data pe saptamina pina cind sotul mi-a zis sa nu ma mai duc:oricum nu devenim bogati din banii aia si eu eram la capatul puterilor,faceam febra de joi pina simbata ca si simbata ma duceam la curatenie in birouri.asta o mai fac si acum
pina aici am reusit sa raspund ma suna cumatra sa-mi zica de cel mic ca nusta prea bine.mai tirziu raspund la restul
[QUOTE=anes;435969]
Pai cum sa vin neanuntata?! Nu de alta, da' nici nu stiu unde


Va zic eu maine dimineata daca-i frumoasa ori ba culoarea ... ... La ce taur veritabil is, mai perete rosu mi-o trebuit ... Acu sa ma vedeti, se pare ca deja isi face efectul, am o energie, de pot muta casa in centru Timisorii

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Am vazt pozele ... faine foc! dar te vrem si pe tine!!!
Auzi, ce parere ai ce sa-mi fac cu mainile, ca ma dor de mor, is uscate ,,,, manutele meleeeeee
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Cred ca nu ai vazut-o bine in poze ! Eu sunt ca tine spun adevarul ! Ce vrei daca asa o vad eu ! Alti bebei din casuta nu vezi ce frumosi sunt .?Ti-am vazut pozele ! Cuvantul care imi vine in minte este unul singur superb ! Eu am luat ceva de masea si ma plimb prin casa de nebuna ,sper sa nu o sperii pe soacra sau mai degraba ea pe mine ca sforaie de rupe !
Citat:
Anterior postat de claudiam Vezi mesajul
buna dimineata
ieri nu am apucat sa mai intru. am avut program de calcat, spalat si ..iesit in oras. si bineinteles nu stiu cum am facut dar ieri am mancat tare multe prostii.
am gustat din cartofi prajiti, din rulada, clatite si tort. mi-e rau cand ma gandesc ca am mancat din toate in aceeasi zi
de asta mi-e greu mie sa tin dieta in decembrie .
voi sper ca ati fost cumintele!?
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Buna dimineata !
Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
suculetul si cafeaua sunt servite !


Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul


BUNA DIMINEATA LA TOATE FETELE !!!!
Flori pentru voi sa incepeti duminica cu un zambet si o floare
Stau de ceva timp sa imi storc creierii cum se dezactiveaza notificarile de e-mail ca primeam zilnic de la 30 in sus, am reusit intr-un final.
Am si citit ce ati scris ieri (Angy a trecut si ea cu Fulguta si Manu sa stinga lumina in casuta merg sa vad si pozele, Danuta am citit ca este bine ma bucur mult ca nu este nimic asa esti mai linistita, Anesa puiutului tau multa sanatate sa speram ca este doar o simpla indigestie si ca astazi este vioaie, Fulguta nerabdatoare sa soseasca ingerasul de la munte bucuroasa pentru fulgii de zapada, nici eu carnita nu prea mananc insa trebuie, Alynuta am citit ca esti o harnicuta, aranjezi casuta ptr sarbatori spor sa ai vei vedea ca Mosul te va rasplati cu un cadou plin de vesti bune , Emy mereu bucuroasa ca un copil cand se pun poze din pacate cu bebele nu promit nimic cel putin acum, este inca in spital si va sta cel putin 10 zile ei sunt bine sper, am sunat ieri insa nu a raspuns nici unul astazi vom fi mai insistenti am intrat la ganduri , Fulguta si Vidia ocupate cu catalogul bine ca s-a rezolvat, Roxy nu am vazut sa fi fost, sper ca a petrecut o seara frumoasa, Ella o harnicuta face papa bun plina mereu de veselie Crina eu una sunt perplexa fetele s-au expimat mai bine decat o fac eu insa impart aceleasi ganduri, sa slabim da insa nu in modul asta multa sanatate si insanatosire grabnica , Chrisa nu a intrat sper ca se relaxeaza in familie si se bucura de week-end, Claudia ocupata cu Vladut , TUTUROR O DUMINICA PLACUTA SI RELAXANTA (sper ca nu am uitat pe nimeni ).
Scriu telegrafic astazi nu pot sta cu voi din pacate (sau nu ) mergem sa coacem niste vinete asa profita iubi sa faca si mici zice sa profitam azi ca este frumos senin, soare cu 12 grade, cred ca vom fi singurii nebuni acolo ca oamenii normali fac asta toamna, avem insa o scuza plauzibila, in perioada aia a avut un accident la munca si nu ne-am putut deplasa asa ca in plina iarna coacem vinete Apoi vom incerca sa vedem ce este cu amicii nostri de nu raspund la telefon, sper sa nu fie semn rau
Voi merge sa vad si pozele insa nu promit nimic poate reusesc pe seara, va pup si sa auzim numai de lucruri bune!!!!
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Ce faceti fetelor ? Duminica frumoasa la toate.
ce papati azi?
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
O zi minunata ca tine iti doresc ! Salutari intregii familii si sa ai pofta
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Kinderita e cum e mai rau ... Nici destul de rau sa stea in pat, nici destul de bine sa se imbrace si sa functioneze in parametrii normali.

Sa-ti zic, reactia de dimineata a fost Wauuuu . Azi noapte m-am culcat la 5, am pus si covorul, cu toate ca mai e de munca in camera, dar ca sa am o imagine completa, a camerei. Mi-am facut si pomulet cu ornamente de craciun ... O sa va fac poze si o sa vi le arat ... Imi place noul meu viitor living.


Auzi? Tu ne scrii din Australia?! Ori din NZ ... asa mi-ar placea sa traiesc iarna lor in Ro iar iarna noastra acolo (in NZ) ... Nici n-am pretentii, nu-i asa?


Uite acum imi fac piept de pui cu amestec mexican de legume
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna fete scumpe!
MUsafirii doar ce au plecat, dupa masa, dar vin inapoi pe la 5, la un ceai si cafea
Azi am mancat asa:la md la cafenea un pahar mare de lapte macchiatto, la gustare 2 mandarine, la pranz o pulpa de pui fripta, somon afumat cam 80 de gr, pastai calite cu ceapa,un pahar de vin d ela care m-am cam ametit.
Cina va consta din fructe:mandarine si mar
Ma duc sa dorm o ora, ca ma simt fara vlaga, ma cam ustura in gat, ma paste iar raceala
MIane dimineata ma cantaresc si masor, sa stiu cat ekile am pus(am pus, desi voi ziceti ca nu se vede in poze, dar eu vad la colac si la coapse).Asa o sa va demonstrez maine ca am ceva kg in plus, si o sa shimb si tikerul, sa stiu de la cat incep iar dietaNU e momentul chiar potrivit sa reincep, sunt constienta ca de srbatori o sa mai calc in strachini, dar m-m gandit ca de ce sa astept pana dupa sasrbatori, incep acum si ce o sa pap in plus o sa le consider abateriDar sportul o sa-l incep din Ianuarie

Va pup, o duminica frumoasa tare!Ne "vedem" deseara, dupa ce pleaca musafirii
Citat:
Anterior postat de nanei Vezi mesajul
Salutare fetele!!Ce mai faceti? eu astazi am lenevit cat am putut.Probabil ca m-a ajuns oboseala.Am venit sa va dau si eu raportul cu ce am mancat azi .De dim doar cafea,La pranz crap roamnesc la gratar cu mamaliga si in seara mi-am pus niste cartofi la cuptor si gata.eu vad ca ma mentin frumusel.Va pup dulce si va urez o duminica palcuta atat cat a mai rams din ea
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Gata fetee i-am facut papa la al meu,i-am dat sa pape ,l-am bagat la baita si acum este in patut si am venit sa bantui ! Am vazut Emy ca si tu mai esti ! Manu uite te invit la o cina romantica acum surpriza ! Fugi repede sa te schimbi ca eu te astept !
Sa nu intarzii mult !
Citat:
Anterior postat de manumanuela Vezi mesajul
Hm,de CRACIUN,dupa ce am tinut post,cu toate bunatatile pe masa?tare mi-e teama de schimbari,dar daca vii in trening vin si eu in pantaloni sa ne potrivimStii ce idee mi-a venit?Sa facem o petrecere in pijamale cu toate fetele noastre dragi,ce zici ,reusim sa le tinem treze intr-o seara
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata fete dragi si scumpe ! Eu am dus-o pe soacra la munca ca saptamana asta este de dimineata ! Acum ma bag la sport 45 de minute ! Mi-am facut un suc de morcovi cu mar si o sa pap cereale ! Mai tarziu sun la radiografii sa vedem la ce ora ma cheama ! Va doresc o saptamana plina de realizari !
[QUOTE=david;436910]Buna Ella si eu abia am terminat de citit au avut treaba fetele in weekend nu gluma

[QUOTE=anes;436233]
Kinderita e cum e mai rau ... Nici destul de rau sa stea in pat, nici destul de bine sa se imbrace si sa functioneze in parametrii normali.

Sper sa fie mai bine ,totusi mergi cu ea la un medic nu e de stat ,mai ales ca e copil




Si al meu baiat era negru!!!!!dar nu era urat ,era cel mai frumos bebel din salonul de copii toate asistentele in alintau

Pune-i picioare de melc

In poze zici ca sunt urati dar in realitate e cu totul altfel,caut u o poza cu David la 8 ore dupa nastere sa vazi cum era

Merg si eu sa vad

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Danuta pana la urma nu te-ai mai uitat la desene ! Dar este bine ca ai dormit bine aseara ! Ce mult ai stat cu al tau in spital ,3 luni ! Te cred si eu ca te-ai speriat de ce-ai vazut acolo,dar uite ca nu ajungem ca vrem noi pe mana lor ,de nevoie trebuie sa mergem ! Iubita infectie cica nu este,nu este nimic rosu,nimic inflamat.....ori sunt eu ..ori sunt ei...luni sunt sa fac alte investigatii la particulari mai scumpi ! Poate imi zic ei ceva ! Si acum urlu de durere prin casa ,noroc ca nu este al meu acasa sa ma vada !
Emy ai papat corn cu ciocolata fara mine ? Sa speram ca este ultimul asa cum zici tu ! Ce ti-a
pasat tie azi,ai avut soare,musafiri ,sotul a gatit ,ai avut si tarta cu ciocolata cand aud cuvantul ciocolata mi se aprind beculetele! Cred ca intru in saptamana rusilor ,stii ca pe noi ne ia cu o saptamana inainte ! Am niste pofte ! Azi am papat acreala multa,castraveti,gogonele,varza rosie....
Auzi dar un pic de suc imi dai si mie maine ? Daca tot a coborat azi poate mai coboara si maine,nu conteaza ca este de mandarine sau portocale !Nici eu nu comementez ca sunt acre...ca nu ne mai face . Emy drag al meu este de aseara la munte,au ajuns cu bine,dar era trist si am stat cu el mult la tel ca el nu sta departe de mine mult si in plus aia de la munca cu care a plecat sunt 30 de insi sunt si fete ,pe drum cand sau dus au baut si sau imbatat si el daca nu bea se plictisea ,dar azi cica sau distrat de minune si au si petrecerea de Craciun in seara asta,chiar acum ascult la tel pe ce melodii danseaza nebunii,azi au facut echipe si sau impuscat cu vopsea ,au avut echipament ...si era tare bucuros ca echipa lui a castigat ! Cred ca fac si foc de tabara...i-am zis sa faca poze ca il omor,cu toate ca nu a luat aparatul face ei la gramada acolo.Aha am citit ca ai sarit desertul ,branza...in schimb ai mancat carnatul Alynutei !
Vidia iubita am vazut ca ai intrat ai salutat si ai tulit-o A picat netul.Pup dulce ! Si sper ca ti-a trecut durerea de cap !
  #4132 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:27:23
angela av's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 15 apr 2010
Locaţie: hateg, Romania
Vârsta: 57
Dieta: fara dulciuri,multa miscare,fara mese dupa ora 18,multa apaplata,fara sucuri..etc...................
Date: 164cm, 59kg
Mesaje: 6.274
Aprecieri acordate: 11.284
Am fost apreciat(a) de 5.424 ori in 1.538 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Buna Anes....vezi sa nu racesti....e tare pacatoasa vremea aceasta....
ai retinut,nu? am terminat curatenia....
  #4133 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:27:36
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna dimineata si o saptamana cum vrea fiecare! Acum merg sa pap micul dejun apoi vin sa va povestesc ce am facut ieri si sa vad ce ati facut voi
Buna Dana cum te simti ce face Bobo?O zi buna!

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Buna Dimineata,

Eu strig prezent , stiu ca strig mai rar dar sunt foarte plimbareata, am fost la parinti la Sibiu de joi pana ieri seara. Am fost cu iubitul meu si cu niste prieteni si tare bine ne-am simtit. Evident ca am si mancat bunatati toate insa cu masura si cu grija pentru ca saptamana asta trebuie sa ajung la 70 KG. Azi dimineata aveam 70.5 KG deci se poate.

Nu schimb tickerul pana nu vad 70 pe ecranul cantarului.
buna Lacra bine ai venitfelicitari pentru scadere,se poate !O saptamana frumoasa
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4134 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:29:05
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul

merg sa te vaz, spor la invatat
Multumesc !
O zi frumoasa Anes, si spor la curatenie!
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4135 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:31:56
feelix's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 oct 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 47
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 5.228
Aprecieri acordate: 2.791
Am fost apreciat(a) de 2.518 ori in 916 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Fetelor, eu o sa ies ca altfel nu mai invat.
Pruncul mi-a adormit si acum merg sa aerisesc.
Pup toate fetele din catalog
__________________

feelix, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2106 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1589 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4136 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:33:42
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Merg sa sterg praful si sa aspire 10 30 si nu am facut nimic ,daca intru nu mai ies,las deschis
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4137 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:34:46
david's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 13 iul 2010
Locaţie: Barlad, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Alimentație sănătoasă la ore fixe !!
Date: 165cm, 73.2kg
Mesaje: 5.231
Aprecieri acordate: 4.973
Am fost apreciat(a) de 1.685 ori in 437 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul
Fetelor, eu o sa ies ca altfel nu mai invat.
Pruncul mi-a adormit si acum merg sa aerisesc.
Pup toate fetele din catalog
Spor la invatat ,maine ai doua axamene o sa iei 10 la amandoua
david, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4138 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:36:20
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Buna Anes....vezi sa nu racesti....e tare pacatoasa vremea aceasta....
ai retinut,nu? am terminat curatenia....
Am retinut!
Dar tu ai retinut ca vrem sa te vedem si pe tine?

Citat:
Anterior postat de feelix Vezi mesajul

Multumesc !
O zi frumoasa Anes, si spor la curatenie!
Spor la zugravit, ca inca mai am de facut bucataria si baia si holul de la intrare! (ca in dormitor si in camera copiiilor nu ma bag , poate la vara!)
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4139 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 10:50:28
danasonrisa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=Alynuta;435600]
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Important este ca s-a terminat cu bine!
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul

Noapte buna Danuta ,si eu ma uit la Singur acasa,Pe maine papusa mica.

Eu nu l-am mai vazut sambata seara deoarece pedichiura si manichiura lui puiut a durat mai mult... L-am vazut ieri la 15,15, a fost super!
Citat:
Anterior postat de angela av Vezi mesajul
Noapte buna Dana....nici eu nu mai stau mult.....nu stiu sigur dar probabil la noapte ,daca nu prinde trenul de intoarcere la Sighetul Marmatiei ,o sa vina la noi mama la prietenul la cea mare.....
A venit? Cum va intelegeti?
Citat:
Anterior postat de anes Vezi mesajul
Nu stiu sigur, dar asa cred ... sau o viroza. Habar nu am!
Sa ii dea Dumnezeu sanatate si insanatosire rapida!
[QUOTE=VentoFreddo;435728]
Am avut grija de la inceput sa stie unde-s tigaile de fapt, e nevoit sa-si gateasca, ca nu-i place cum fac eu pasta si orezul, ca le fierb prea multSi uite asa am facut acord tacit ca eu gatesc in cursul saptamanii si el in weekendDar e f dragut, ma menajeaza f mult, imi aduce ceva daca mie mi-e lene sa ma ridic de la computer.etc.Suntem multe fericite aici in casuta cu sot model, si cele care nu-i au inca model "lucreaza" la asta(a se vedea Vidia)
Dar al tau poate nu gateste da face treba prin curte..sau schimba un bec, al meu nu face asta
Ma bucur ca si tu ai un sot bun
Dana, ce veste minunata, mi-au dat lacrimile, eram sigura ca o sa fie totul bine, nu mai pot de bucurieMa duc sa vad poza imediat, sa-l cunosc pe "nepotel" (asta e pt noi, nu?)
Doamne ajuta in continuare! Bineinteles ca pt voi, matusici dragi!
Of, cred ca te simti asa usurata sa stii ca nu e nimic gravO seara frumoasa alaturi de Bobo si iubitul tau sot
Cica griji iti vei face toata viata pt copil-copii
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Feli, poza ta nu mi-a ajuns nici pe o masea Sa mai pui
Am vazut si bobul DanutzeiChiar ca o sa fie nepotelul casutei
Kikka, unde esti, ce vesti ne dai de bebelul prietenei tale?sper sa fie totul ok si sa ne pui si tu poze cu minunea mica, eu ador pozele, dar cel mai mult cele
cu copilasi
Nici Fulga nu ne-a mai zis nimic de bebelusa prietenei din Germania..si de la ea astept o pza
Nepotei, nepotei, mai vrem
Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Buna seara fetele mele dragi am intrat sa va spun noapte buna si sa mai citesc ce ati scris dar dupa ce se termina K 1 ,imi place la nebunie !
Uau, chiar iti place!
__________________
Jurnal danasonrisa
  #4140 (permalink)  
Vechi 13 dec 2010, 11:03:04
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

[QUOTE=ella 78;437033]Buna Crina,sper ca esti mai bine ....Doamne prin ce a trebuit sa treci.Multa sanatate

La mine a foost !! Multumesc



Ciao ,Angela.Tot asa fac si eu da' tare greu ma misc ca acusi acusi intru si treabaa o termin la sarbatori.

ce scumpel


MMMMMUUUUUUUULLLTTTAAA SSSAANNNAAAATTAAATTEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!



Eu dureri de masele nu am avut(sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau-ca asta-mi lipseste) da am inteles ca-s tare urite,nici nu stiu ce ai putea face de aceea iti trimit si o

[QUOTE=VentoFreddo;435356]BUna, fete dragi, acuma am ajuns acasa, cum am zis si ieri, m-am trezit tarziu, am fost la cafenea si ne-am sorit , ca azi e o zi superbaAm baut un pahar d elapte macchiatto si am papat un corn cu nuttella, am zis ca e ultimul, gata, de acum intru din nou oficial la MOnty..
Al meu gateste(platou cu branzeturi,pui la cuptor, salata de rosii, si verde si nu mai stiu ce mai baga el pe acolo, dulce au venit musafirii cu o tarta de ciocolata, dar eu nu o sa ma ating), musafirii sunt la o tigara pe terasa, tot la soare, si eu cu voi, dar vad ca ati scris ceva
Al meu tocmai mi-a adus un pahar de suc proaspat de portocale, a coborat in gradina dupa rozmarin si cred ca a cules si portocale..sau o fi de mandarine
Va pup pe toate, sper ca sunteti bine cu sanatatea, un weekend frumos si cu mult soare/QUOTE]

Frumos,vreau si eu
asa am patit eu azi din cauaza ca ati scriiis



Eu faceam bine si de aia nu am intrat ca parca am fost bagata in prizacuratenie cumparaturi musafiri (ca daca mi-a trecut mincariciul-aproape de tot -iar mi s-a umplut casa) da' las' ca-i bine


LA MULTI ANI !!! cu un pic de intirziere


M-a uitat impreuna cu fiica mea,ce frumos!!! Tare ma bucur pt tine mamicule numai bine iti urez si sa ne dai mereu vesti de astea


MMMUULLLTT mai bine dovada ca aproape am terminat curatenia si am avut casa plina de musafiri si simbata si duminica.
Zapada ce frumoos!

[QUOTE=Fulguta;435930]
Ella iubita am citit ce-i povesteai Danutei ca si tu ai plans mult cand ai fost insarcinata ! Ce de stari apar in perioada aceea si ce diferite sunt de la o persoana la alta ! Saracutul al tau ,mai facut sa rad ,auzi la ea daca nu se trezea el il trezeam eu sa ma aline ! Si ai mei sunt dependenti de mine la faza de curatenie,dar mie imi place la nebunie sa fac ,dar eu nu fac febra ca tine !
Eu am avut vreo 2 ani cind in afara de servici (in fabrica)mai aveam inca un altul(la curatenie). ma duceam de dimineta la servici la 6 pina la 14 si ieseam 5minute mincam un sandwich si alte 4-5 ore pina seara cind veneam acasa trebuia sa fac si la mine.asta de 2-3 ori pe saptamina.bine ca a fost alegerea mea.m-am oprit cind m-am operat de vene-varicoase si dupa aia m-au chemat doar o data pe saptamina pina cind sotul mi-a zis sa nu ma mai duc:oricum nu devenim bogati din banii aia si eu eram la capatul puterilor,faceam febra de joi pina simbata ca si simbata ma duceam la curatenie in birouri.asta o mai fac si acum
pina aici am reusit sa raspund ma suna cumatra sa-mi zica de cel mic ca nusta prea bine.mai tirziu raspund la restul

gata m-am intors
[QUOTE=anes;435969]
Va zic eu maine dimineata daca-i frumoasa ori ba culoarea ... ... La ce taur veritabil is, mai perete rosu mi-o trebuit ... Acu sa ma vedeti, se pare ca deja isi face efectul, am o energie, de pot muta casa in centru Timisorii


de ii adevarat ii fac si eu un perete la al meu ma gindeam ca in dormitor desi acu nu-i nevoie da' mai stii cind imbatrineste...asa preventiv


[QUOTE=david;436910]Buna Ella si eu abia am terminat de citit au avut treaba fetele in weekend nu gluma

asta cam asa e da' n-are nimic asta e bine nu?inseamna ca toate-s bine si la locul lor

[QUOTE=anes;436233]
Kinderita e cum e mai rau ... Nici destul de rau sa stea in pat, nici destul de bine sa se imbrace si sa functioneze in parametrii normali.
draga de ea, pupici multi iubitei
 

Informatii despre slabit
30 ani, greutate, jurnal, kilograme, prieteni, sanatos, slabire, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 05 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5157 10 nov 2010 23:27:22
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 04 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4242 23 sep 2010 07:42:01
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03 Slabuta Arhiva jurnale slabit 4618 13 aug 2010 21:11:04
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 02 Slabuta Arhiva jurnale slabit 5172 13 iul 2010 22:33:21
Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) Slabuta Arhiva jurnale slabit 9058 08 iun 2010 16:51:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole