Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal alynacrystyna

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #221 (permalink)  
Vechi 13 oct 2011, 16:55:33
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
E musai sa intervin nu am avut placerea sa vb prea mult dar trebuie sa iti urez sanatate si SA VA AJUTE DZEU!!!!!

Mititica ta ce are pana la urma??? epilepsie sau ce?
multumim

miticuta e bine acum.... nu are nimic din ce au zis doctorii astia, cel putin eu asta sper, care sunt asa nesiguri si nu stiu ce sa zica..mai asteptam niste rezultate de la Cluj pe luni , sa vedem ce mai zic... oricum spre sfarsitul lunii o sa mergem iar la o serie de analize, asa pentru linistea mea...
doctorul de familie , m-a linistit foarte mult si am incredere in el

__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #222 (permalink)  
Vechi 13 oct 2011, 17:03:04
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Sunt sigura ca esti suficient de desteapta sa nu te culci pe o ureche.

Ceva are, ca altfel nu facea criza aia.

Du-o la Bucuresti, la Floreasca... sa nu moara copilul din cauza unor medici incompetenti care se uita doar la bani

Lasa ca iei tu masuri
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #223 (permalink)  
Vechi 13 oct 2011, 17:23:15
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Sunt sigura ca esti suficient de desteapta sa nu te culci pe o ureche.

Ceva are, ca altfel nu facea criza aia.

Du-o la Bucuresti, la Floreasca... sa nu moara copilul din cauza unor medici incompetenti care se uita doar la bani

Lasa ca iei tu masuri
adevarul e ca , la copii intre 4 luni si 6 ani, convulsiile sunt destul de frecvente, cunosc foarte multe cazuri, printre persoanele pe care le cunosc, care au trecut prin asa ceva, bine, nu asa grav ca si in cazul meu, dar au patit-o si ele. sunt datorate febrei sau loviturilor la cap ...acum febra ea nu a avut, sau cum mi-a zis docu de familie, o fi avut atunci pe loc un atac febril ...si de lovit la cap, la cat e neastamparata, s-a lovit, dar exact nu mai stiu cand , nu foarte tare , dar se pare ca a fost destul...acum sa vedem, important e ca suntem bine

clar ca o sa i-au masuri..nici nu ma gandesc la altceva


__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #224 (permalink)  
Vechi 13 oct 2011, 17:26:55
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Ma bucur , draga mea.... ma bucur. Nu sunt mama (inca!!!) dar sunt convinsa ca e ingrozitor!
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #225 (permalink)  
Vechi 13 oct 2011, 17:31:46
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Ma bucur , draga mea.... ma bucur. Nu sunt mama (inca!!!) dar sunt convinsa ca e ingrozitor!
da...este , sa stii...foarte
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #226 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 17:47:51
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Buna Alyna, stiu ca mai mult esti de gasit pe la riniste, insa eu am vrut sa-ti scriu un mesaj aici, unde spatiul ti-e dedicat in exclusivitate tie...am citit prin ce ai trecut...of Doamne, poate nici nu iti mai doresti sa ti se aminteasca de treaba asta, mai ales ca am vazut ca toate fetele tot intreaba de fetitza, poate vrei si tu sa crezi ca a fost doar un vis urat...sunt de acord cu coco, pan la urma copilul tau merita ce-i mai bun pe lumea asta, nu te opri aici, sau nu te culca pe o ureche la ce a zis doctorul tau de familie...ca daca Doamne feri mai pateste inca o data un episod din asta, dupa aia ce te faci?nu-ti pune tu increderea in nici stiu ce doctor de familie sau ca nu e nimic ca si alti copiii au patit-o...iubita, eu nu am copiii cu toate ca mi-as fi dorit mult, insa asa mi-a fost viata, pe cand avea tot planuit, pe atat de repede mi s-a dus pe rapa si a trebuit din nou sa o iau de la zero intr-o alta relatie...cred ca eu in postura de mama as fi super mega exagerat de protectiva....cred ca as fi in stare sa rup bucati din mine pt binele copilului....acum tu sti mai bine, oricum suport ai, cel putin aici pe forum, nu a existat zi lasata de D-zeu in care cel putin o persoana sa nu intrebe de tine, esti iubita, apreciata si un model pt noi toate...iti doresc tie si fam tale tot binele din lume
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #227 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 18:04:18
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

multumesc iubita pentru grijile si cuvintele tale!!!
nu ma mai lungesc aici, ca am facut-o la tine in casuta
pupici multi si mersi inca o data ..
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #228 (permalink)  
Vechi 15 oct 2011, 00:03:48
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
Andra...aici este tot prin ce am trecut si prin ce nu mai vreau sa trec cate zile voi mai trai

deci...dupa cum stiti acum 2 saptamani, duminica dimineata, eu eram aici la povesti cu voi. toate bune si frumoase. am fost la piata, sa imi i-au fructe ( ca doar eram la vitamine) ne intoarcem acasa , papam ..ea se pune langa mine sa se joace si eu la povesti cu voi...si dintr-o data aud liniste. cand dau cu ochii de ea, saracuta era intinsa jos tremura toata, in convulsii, cu pumnii stransi si toata recec ca gheata si vanata. am inceput sa strig la ea ( eram foarte speriata) si primul impuls a fost sa ii bag degetele in gura sa nu isi inghita limba si daca a inghitit ceva sa vomite...dar nimic...taicaso suna la ambulanta (care e la 2 min de mine) si nu mai venea...atunci am luat-o in brate si am fugit cu ea pe scari , ajung in fata blocului si am ramas blocata ( nu stiam sa fug cu ea la spital , ca si ala e aproape) sau la taxi sa ne duca, dar D-zeu mi-a scos un vecin in cale, a oprit o masina care trecea pe strada si ne-a dus la spital. acolo mai bine de juma de ora au incercat sa o stabilizeze. cand o vedeam acolo intinsa si cu 8 oameni deasupra ei , si ea numai o mana de om...nu va puteti imagina ce a fost in sufletul meu . dupa ce au reusit sa o stabilizeze, ma intreaba unde vreau sa merg cu ea la Cluj sau la Sibiu..si am zis clar la Cluj. imi zic ca o trimit cu smurdu si cum nu o sa ne putem tine dupa el , sa plecam mai repede cu masina. dar inainte sa plecam imi spun sa o trimit cu elicopteru ca va trebui sa o intubeze si ei nu cred ca o sa reziste pana la Cluj cu ambulanta, intubata fiind, si s-au hotarat sa cheme elicopteru smurd..eu am plecat cu masina cu al meu si cu mama, si la spital aici au ramas tata cu fra...deci fete, cand am intrat noi in cluj atunci ajungea si elicopteru, deci ce senzatie am avut iubitele, cand stiam ca ea este deasupra mea si in starea in care era ...la urgente m-au lasat sa o vad de abia seara foarte tarziu. si cand intru la ea , am crezut ca lesin , asa ceva numa in filme am mai vazut, atatea aparate, legata la aparatul respirator, oxigen, plina de perfuzii si legata la nu stiu inca cate aparate..umflata la fata , la buze...deci ffffffffffffffffffffffffffffffffoarte sinistra imaginea, nu stiu cum am rezistat inauntru la ea. mi-ai zis ca ori oare meningoencefalita ori inceput de epilepsie . mi-au zis ca s-ar putea sa aibe creieru umflat si plin de apa, si ca nu se stie cum se va trezi, ca s-ar putea sa ramana cu sechele ( deci va puteti da seama ce a fost in sufletul meu, imi imaginam tot felu de chestii ) , a doua zi i-au facut inca o serie de analize si RMN-ul, care a iesit normal si nimic pe creier...mai spre seara, au lasat-o sa se trezeasca, m-au prevenit ca din cauza sedativelor va aiurii, va avea halucinatii, dar nu credeam sa in halul ala fetelor. deci ce scotea pe gura, si zbiera si se zbatea denuma, 4 oameni tineam de ea. ma striga , si eu langa ea, nu ma vedea, cand ii ziceam ca sunt langa ea, intorcea capu si se mai linistea putin si dupa aceea iar incepea , scene de cosmar fete am trait sincer (nu stiu cum am putut trece peste ele. marti ziceai ca sunt un zombii, cu o fata si cu niste ochi incercanati si vineti, aoleu ...ma speriam eu de mine). cand s-a trezit ma cauta si a zis: ca nu vrea sa mearga la gradi, ca vrea sa faca pipi (nu vroia sa faca in pampers, ii trebuia olita) , sa ii pun laptic si sa o las sa se dea jos de acolo, si cand ii spuneam ca nu poate....vai cum facea...iar au sedat-o sa se linisteasca , cand se trezea la fel facea..si tot asa , sedat -trezit, sedat-trezit. a zis catre o asistenta: nu mai pune mana pe mine si lasa-ma in pace ca esti urata , deci in sinea mea am zis: clar nu a ramas nu sechele, nici la capsor nici in alte parti ( ca se misca mai bine ma mine)martea ne-a dat drumu de acolo si ne-a trimis la terapie intensiva, tot cu 2 diagnostice dupa noi, encefalita virala/inceput de epilepsie. deja aici eram mai bine, a inceput sa si sa manance si incet incet ne-am mai revenit..de acolo ne-au trimis in alta parte , deja aici eram muuuuuuuuuuuuuuuuult mai bine, ne-au revenit impresiile si figurile, deci eram foarte bine . si au ramas tot pe alea 2 diagnostice. analizele in tot acest timp de spitale au iesit bune , fara prea multe schimbari. de joia trecuta ne-au transferat in Alba la spital. si aici ne-a zis ca a avut un virus, luat de unde nu stiu, dar merg pe ideea ca de la gradi. cand am ajuns la Alba, nu le venea sa creada doctorilor ca ea este, se mirau toti de ea. o doctorita foarte buna mi-a zis ca nu i-a dat nici o sansa, nici nu isi imagina ca isi poate reveni asa bine. si ca e o minune!!!
am iesit luni din spital , suntem inca sub tratament ...si peste doua luni trebuie sa mergem iar la neuro la control
ieri am fost si la docu de familie, ca imi trebuia o reteta speciala, si m-a linistit foarte mult . e un doc foarte bun si competent si am foarte mare incredere in el. el mi-a zis ca nu vede nimic anormal la ea si ca tot ce-i posibil sa fi facut un atac febril sau sa fi facut criza aia din cauza unei cazaturi. si sa nu ma sperii...nicidecum ce au zis aia...i-am zis ca vreau sa ii mai fac o serie de analize peste 2 saptamani , si mi-a zis ca daca vreau sa ii fac pentru linistea mea ii pot face, dar el ma asigura ca Amalia nu are nimic ..
salutare!!!
Doamne ,este ora 1 .00 noaptea si eu stau aici si plang ca ...........o mama a doi copii ce sunt! !!
cat timp are fetita ta?
iti urez multa sanatate fetitei ,sa dea domnul sa nu fi fost ceva grav ,sa nu fi ramas ceva sechele pe undeva !!!
cred ca esti foarte tare,eu nu stiu ce as fi facut in locul tau!!!sincer!!!

multa ,multa sanatate si multi pupicei pt o fetita frumoasa si mamica ei!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #229 (permalink)  
Vechi 15 oct 2011, 09:23:57
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

salutare!!!
Doamne ,este ora 1 .00 noaptea si eu stau aici si plang ca ...........o mama a doi copii ce sunt! !!
cat timp are fetita ta?
iti urez multa sanatate fetitei ,sa dea domnul sa nu fi fost ceva grav ,sa nu fi ramas ceva sechele pe undeva !!!
cred ca esti foarte tare,eu nu stiu ce as fi facut in locul tau!!!sincer!!!

multa ,multa sanatate si multi pupicei pt o fetita frumoasa si mamica ei!
neata Nico!!!
face 3ani si 8luni , luna asta
multumim ..si eu sper sa nu fi ramas cu nimic, desi doctorii au zis ca ar fi trebuit sa se vada pana acum...oricum cand am iesit din spispatl, am mai facut o electroencefalograma, care a iesit normala ...acum sa vedem, ca oricum peste vreo 2 saptamani merg iar la o clinica in cluj sa ii mai fac o serie de analize , ca nu pot sta asa ....
de ex ieri dimineata, cum trebuie sa ii dau vreo 3 feluri de medicamente si inca niste vitamine si nu mai stiam daca i-am dat prafu anticonvulsional , toata ziua am stat cu frica, pana aseara cand i l-am dat iar....sunt foarte speriata si acum...si de aceea am decis sa merg la clinica aia , sa stiu si eu o treaba..ori e alba ori e neagra....
sincer , nici eu nu stiu cum am putut rezista, chiar nu stiu...eram distrusa...a venit o prietena din cluj la mine la spital si s-a speriat cand m-a vazut, desi mie nu mi se parea nimic anormal la mine
apai sa vezi iubita, cand am vazut ca i-au spart si dintisorii din fata cand au intubat-o, vai de capu meu...deci varza am fost...varza...ma bucur ca a trecut si sper sa nu fie nimic grav
pupici multi si tie si piticilor tai si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta sanatate!!!
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #230 (permalink)  
Vechi 15 oct 2011, 09:27:36
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal alynacrystyna

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul

neata Nico!!!
face 3ani si 8luni , luna asta
multumim ..si eu sper sa nu fi ramas cu nimic, desi doctorii au zis ca ar fi trebuit sa se vada pana acum...oricum cand am iesit din spispatl, am mai facut o electroencefalograma, care a iesit normala ...acum sa vedem, ca oricum peste vreo 2 saptamani merg iar la o clinica in cluj sa ii mai fac o serie de analize , ca nu pot sta asa ....
de ex ieri dimineata, cum trebuie sa ii dau vreo 3 feluri de medicamente si inca niste vitamine si nu mai stiam daca i-am dat prafu anticonvulsional , toata ziua am stat cu frica, pana aseara cand i l-am dat iar....sunt foarte speriata si acum...si de aceea am decis sa merg la clinica aia , sa stiu si eu o treaba..ori e alba ori e neagra....
sincer , nici eu nu stiu cum am putut rezista, chiar nu stiu...eram distrusa...a venit o prietena din cluj la mine la spital si s-a speriat cand m-a vazut, desi mie nu mi se parea nimic anormal la mine
apai sa vezi iubita, cand am vazut ca i-au spart si dintisorii din fata cand au intubat-o, vai de capu meu...deci varza am fost...varza...ma bucur ca a trecut si sper sa nu fie nimic grav
pupici multi si tie si piticilor tai si muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulta sanatate!!!
salutare!!!
sa creasca fata mare si sa fie sanatoasa!!!
am vazut aseara dupa ce am citit mesajul si poze cu ea la tine in album ,este o fetita scumpa si tare frumoasa!!!
sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul ok,asta iti doresc!!!
un weekend minunat si multa sanatate tuturor!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, mame, mamica, sanatos, sarcina, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole