Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de campanie - Catalina

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 04 feb 2011, 10:44:20
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Set back de proportii. Ma obisnuisem cu 1100 de calorii pe zi, si imi era bine. Pana sambata trecuta, cand am facut o vizita la sora mea, unde o portie enorma de lasagnia, si una mica de tort cu mere si frisca au fost imposibil de refuzat. Dupa masa asta copioasa a reparut foamea, asa ca duminica am mancat mai multisor decat normal, iar marti, de ziua socrei, am inspaimantat pe toata lumea, cat am putut manca....
Rezultatul? Desi atinsesem 55.700, acum sunt la 56.400, si nu scad, desi de 2 zile mananc corect...
Nu ma sperii, sunt convinsa ca daca continui sa fac ceea ce trebuie, o sa fie bine, si ca excesele astea mi au servit ca lectie....
Imi pare doar foarte rau ca am pierdut o saptaman aiurea....cred ca as fi atins 55 saptaman asta.... asa.... cine stie cate zile mai pierd pana ajung iar unde eram, la 55.700....
Uffff!!!!!!
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 09 feb 2011, 17:30:57
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Nu mai inteleg nimic. Manac corect, fac sport, dar la greutate nu se cunoaste, ba chiar am zile cu 56.5. Corpul arata insa mult mai bine, inclusiv postura se modifica, asa ca nu sunt foarte alertata. Daca aveti totusi idee ce se intampla, please help.
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 21:06:29
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Citat:
Anterior postat de florescu catalina Vezi mesajul
Am sa descriu rutina zilnica, sa mi spuneti daca trebuie schimbat ceva.
Citat:
Anterior postat de florescu catalina Vezi mesajul
-trezirea este la 6.40, ajung la servici in jurul orei 8.00, beau o cana de cafea solubila cu lapte.
- in jur de 9, 9 30 manac un mar
cam asta e micul dejun, si mi e comod si natural asa.- pfutin pt micul dejun, de obicei se recomanda cam 40%din caloriile necesare zilnic sa se consume dimineata,asta iti va da "combustibil" sa functionezi ok toata ziua,plus ca nu se depune nimic pt ca pana seara la culcare vor dispare de mult din circuit
-in jur de 11, 11.30 manac pranzul; cam devreme, dar asa mi e bine; pe de o parte pentru ca micul dejun e mai mult simbolic, pe de alta pentru ca acest pranz devreme e o masa consistenta si am timp sa ard caloriile in timpul zilei; pranzul consta in ceva supa adusa de acasa, sau in supa cu taietei instant de la Vifon - e consistenta, satioasa si nu are nici multe e uri, nici multe calorii-oricat ar fi de satioasa,supele instant nu sunt indicate deloc,ca nu are multe euri nu inseamna nimicajunge unul si f nocivMai bine supele facute de tine, sigur au aceleasi calorii si stii ca nu au zahar, amidoane,euri si potentiatoriDaca vei lua md Mai consistent, e ok sa muti pranzul cum e si normal, la 1-2.Si la pranz mananci prea putin,schimba ce papi la cina cu pranzul, supele si salatele lasa-le pt cina.
-pe la 13, 13.30 imi fac fie un ceai silueta perfecta, indulcit cu zaharina, fie inca o cafea daca imi e foame-ceaiurile, daca sunt pe baza de plante si fructe, sunt ok, cat mai multe daca se poateDar fara zaharina, e toxica,indulceste cu o lingurita de miere daca nu poti bea fara..
-plec de la servici in jur de 17.30, 18.00, cu drumul si jumatate de ora de cumparaturi, ajung acasa in jur de 18.30, 19. Imi mai ia jumatate de ora sa gatesc cina, in jur de 19, 19.30 servesc cina; care consta intr un file de pangassius la capac, in abur propriu, si 6 sau 7 ciuperci innabusite la abur, cu sare, mancarica de spanac; poate fi spanac cu un ou prajit; poate fi spanac cu ficatei prejiti; daca sunt in vizita manc orice,dar dupa calculator-cina ta se vede ca e masa cea mai consistenta,imi place,dar evita ou prajit si ficatei prajiti, scoate de tot prajelile, sau cel putin mananca-le la pranz..NU inteleg, zici ca pranzul il iei lejer tocmai ca sa-l digeri pana seara, si iei cine asa grelePestele e ok, si ou si ficatei, da fiert nu prajit.Si nu vad salate la tine in meniu.
- daca am fost cuminte, mai raman calorii de ceva seminte de fpare prajite fara sare seara, de jumatate de ou kinder, sau o gurita din ce dulce manaca prietenul meu. uite raspunsul de ce nu mai slabesti..
- la ora 10 fac miscare; am acasa bicicleta eliptica AB FIT si banca de exercitii ridicare greutati - banca e aprietenului meu,facem exercitii impreuna - pana acum faceam 30 min bicicleta eliptica, 10 min pe prima treapta, 10 min pe a 2 a, 10 min pe a 3 a (bicicleta are in toatal 5 trepte), urmate de ridicari usoare, 2 exercitii a cate 4 serii a cate 12 ridicari + 150 de abdomene, din cele scurte, cu abdomenul mereu incordat, de 4 ori pe saptamana, in weekend chiar mai mult, pot fi si 2 antrenamente intr o zi; am inceput sa ma gandesc insa sa alternez cardio cu greutatile, pentru ca e foarte obositor, si daca le as trata separat parca le as trata mai bine, mai serios... nu stiu, zic, pe de alta parte ma tem sa reduc din exercitii;
-de asemenea folosesc corset de neopren. nu stiu daca ajuta la modelarea abdomenului propriu zis, dar imi ridica f mult temperatura corpului si transpir f bine.

Urmeaza o baie fierbinte, cu prietenul meu, la 12 noaptea sunt in pat, absolut exterminata de oboseala.
-partea cu sportul suna f bine..si restulDar nu e indicat sport in fiecare zi, muschii au nevoie de o zi repaos ca sa se formeze, se recomanda o zi da una ba.
Cam asa stau lucrurile
Regulile importante sunt: sa NU AJUNG NICIODATA CU CALCULATORUL PE PLUS
Sa nu stau 2 zile la rand fara exercitii.

Ritmul acesta de viata povestit e foaaaarte alert, obositor, am inceput sa fiu nervoasa si rastita cu prietenul meu, ceea ce nu e bine.

Imi pare rau sa aud ca devii nervoasa, asta pt ca nu te hranesti cum trebuie, tu urmezi hipocalorica, dar esti la limita,mai ai ceva de slabit si cand vei stagna de unde vei mai scade caloriile?Urmeaza-mi sfaturile, vei vedea schimbari in bine, si probabil iti va disparea si irascibilitatea
Citat:
Anterior postat de florescu catalina Vezi mesajul
Nu mai inteleg nimic. Manac corect, fac sport, dar la greutate nu se cunoaste, ba chiar am zile cu 56.5. Corpul arata insa mult mai bine, inclusiv postura se modifica, asa ca nu sunt foarte alertata. Daca aveti totusi idee ce se intampla, please help.

MI se pare prea curand ca sa fi intrat in stagnare,s-ar putea totusi sa scazi din grasime si sa pui muschi, grasimea fiind mai pufoasa cantareste mai putin decat muschii nou formati, si de aceea ti se pare ca nu mai slabesti, incearca sa te masori cu centimetrul, nu te minte, daca vei vedea scaderi e ok.
Sper ca ti-am fost de folos, regleaza-ti orarul, meniul ,si restul va veni de la sine.O seara frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 15 feb 2011 at 10:55:25.
  #24 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 14:31:32
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul



MI se pare prea curand ca sa fi intrat in stagnare,s-ar putea totusi sa scazi din grasime si sa pui muschi, grasimea fiind mai pufoasa cantareste mai putin decat muschii nou formati, si de aceea ti se pare ca nu mai slabesti, incearca sa te masori cu centimetrul, nu te minte, daca vei vedea scaderi e ok.
Sper ca ti-am fost de folos, regleaza-ti orarul, meniul ,si restul va veni de la sine.O seara frumoasa!
S au schimbat mai multe intre timp, si m am indreptat foarte mult exact inspre sugestiile tale, dar fara sa stiu de ele - probabil o data cu experienta inteleg si eu ce e mai bine sa fac.
Am descoperit cateva alimente foarte placute mie, si care ma scapa de fome definitiv: Spanacul gatit, care are multe fibre, putine calorii, e foarte satios si gustos.... sucul de rosii, care preparat cu putina sare si piper si cea mai mica picatura de ulei, ma scapa de preparatul supelor, pentru care nu prea aveam timp...morcovii crzi, care alunga foamea instantaneu....
M am deblocat, am ajuns la 55.800, ata aveam duminica dimineata.
Rutina s a schimbat mult:
Mic dejun: cafea cu lapte - am incercat sa manac dimineata, pur si simplu nu mi e foame
Gustare 1: iaurt degresat cu 2 sau 3 lingurite de dulceata
prnaz: 1 salata f consistenta cu pui sau ton + cafea
gustarea 2: suc de rosii
cina: pangasius la capac, cu cateva ciupercute
Oridecate ori mi e foame - ceea ce nu se mai intampla, suc de rosii, sau o portie mica de spanac gatit, sau mar verde, sau morcov crud.
Daca merg in vizite si n am mancarea mea, manac ce este, dar cantitati f mici.
Sambata am putin alte obiceiuri, pentru ca mananc impreuna cu prietenul meu, si nu pot sa l tin pe mancarea mea, si nici sa prepar separat, ca nu am atata timp. Asa ca mai manac cate o omletica, cate un crenvurst, cate un toast, dar cantarit si cu caloriile pe numarate. Se compenseaza cu faptul ca am mai multa activitate fizica, si la cantar nu se prea simte.
Sport nu fac chiar in fiecare zi, daca am facut 2 zile a 3 a sigur stau, si incerc pe cat posibil sa nu stau 2 zile la rand. Asta duce la o medie de 4 antrenamente pe saptamana.
Una peste alta, simt ca am depasit blocajul, ca am gasit solutii noi, si ca incepe o alta etapa.
Dincolo de ceea ce zice cantarul, corpul e schimbat, arata mult mai bine, prietenul meu reactioneaza instantaneu cand il vede, si asta, cred eu, e cel mai bun semn
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 10:50:39
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Ce experiente aveti cu neoprenul?
Am folosit inital burtiera, nu eram eu sigura ca chiar modeleaza, dar imi ridica mult temperatura corpului si transpiram foarte bine in timpul exercitiilor. Acum am trecut la pantaloni, prietenul meu spune ca se vede diferenta pe abdomen... pot sa sper ca imi va rezolva aripioarele laterale de pe fese?
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 10:58:38
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Suna bine "trucurile" pe care le-ai gasit,ma bucur ca s-a deblocat cantarul si ca iubitul tau vede diferentele
Cat despre ce ai intrabat,eu nu folosesc si nu stiu ce sa zic..dar orice te face sa transpiri e ok,chiar daca nu cred ca te slabeste,ci te dezumfla,pt ca elimini apa si sare..
Oricum,sper sa-ti raspunda cine foloseste.
O zi frumoasa!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 12:38:00
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

aveti idee unde pot gasi banca pentru aerobic?
merci anticipat.
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 12:47:01
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Citat:
Anterior postat de florescu catalina Vezi mesajul
aveti idee unde pot gasi banca pentru aerobic?
merci anticipat.
Buna Catalina

Banca pentru step aerobic?

Daca da, atunci incearca la magazine de articole sportive.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #29 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 12:59:14
florescu catalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: nici una
Date: 158cm, 60.7kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Catalina

Banca pentru step aerobic?

Daca da, atunci incearca la magazine de articole sportive.

Am gasit in intersport, dar costa enorm - in jur de 250. Am mai gasit si pe net, la vreo 150. Eusperam ca printr o minune cineva a vazut undeva putin mai ieftin.

De sortul din neopren ce poti sa mi spui? Ai folosit?
florescu catalina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1863 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1346 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 13:05:27
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de campanie - Catalina

Citat:
Anterior postat de florescu catalina Vezi mesajul
Am gasit in intersport, dar costa enorm - in jur de 250. Am mai gasit si pe net, la vreo 150. Eusperam ca printr o minune cineva a vazut undeva putin mai ieftin.

De sortul din neopren ce poti sa mi spui? Ai folosit?
Cu 250 deja iti poi lua un mini - stepper

150 pare mai acceptabil, mai cauta, sunt foarte multe site-uri de articole sportive, poate gasesti un pret mai bun.

Nu am folosit niciodata articole din neopren.
Daca in timp ce faci sport, transpiratia este absorbita de costum, atunci il poti folosi, daca ramane pe piele ca in cazul foliei alimentare atunci nu este bine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, campanie, catalina, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole