Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Cassy

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1681 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 11:20:31
Cassy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
E normal sa iti placa sa atragi priviri, asta vine cu varsta, dar tare mi-ar placea sa te convingi ca aspectul nu are nicio valoare, pana la urma si la capat. Decat daca iti doresti chestii superficiale. Am aratat tot liceul aproximativ cum arat acum.

Asta nu m-a oprit sa fiu iubita celui mai frumos baiat din liceu(nu glumesc ) pe care il voiau toate. Sau sa imi gasesc alt iubit etc. Daca ai atitudinea corecta(pe care ar trebui sa ti-o dezvolti cu sau fara kg in plus, pentru ca asta te reprezinta in societate) poti sa ai orice baiat iti doresti. Si nu vorbesc aici sa te schimbi doar ca sa placi, ci sa fii sincera cu tine insati si sa te comporti firesc, sa fii tu si atat.

La urma urmei, nu iti trebuie toti baietii, iti trebuie unul care sa fie al tau sper?!
Pentru mine are, cel putin pe moment.Probabil ca in timp imi voi schimba gandirea. Problema e ca eu nu abordez si nu am atitutinea care trebuie. Eu sunt foarte timida in societate, iar acasa sunt foarte tupeista,nustiu cum vine asta. Ma pierd toata in fata unui grup nou cu care trebuie sa socializez si asa.

Nu-mi trebuie,doamne fereste ! ziceam asa. Si nu sunt doar ei ,ci si fetele care inainte ma criticau .Ma ambitioneaza numai cand ma gandesc ca le voi arata eu. MDa, o fi gandire de copil,dar de asta am eu nevoie acum
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1682 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 11:29:41
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Cassy Vezi mesajul


Pentru mine are, cel putin pe moment.Probabil ca in timp imi voi schimba gandirea. Problema e ca eu nu abordez si nu am atitutinea care trebuie. Eu sunt foarte timida in societate, iar acasa sunt foarte tupeista,nustiu cum vine asta. Ma pierd toata in fata unui grup nou cu care trebuie sa socializez si asa.

Nu-mi trebuie,doamne fereste ! ziceam asa. Si nu sunt doar ei ,ci si fetele care inainte ma criticau .Ma ambitioneaza numai cand ma gandesc ca le voi arata eu. MDa, o fi gandire de copil,dar de asta am eu nevoie acum
Doar pentru ca esti timida nu inseamna ca nu poti socializa. Fiecare are farmecul lui. Si nu trebuie sa gandesti la modul ala, cum l-ai numit si tu, copilaresc. Pentru ca o sa te obisnuiesti asa si nu o sa treci peste asta toata viata,ci o sa ramai fixata pe idei de genu - lumea ma berfeste pentru ca e invidioasa, le arat eu lor, sau "ma considera inferioara pentru ca am 3 kg in plus".

Daca tu, o fata cu scaun la cap, perpetuezi idei de genul asta nu ai ce sa astepti de la cei care sunt rai cu tine, care nu sunt asa din motive obscure, ci pur si simplu pentru ca sunt prosti si nu au nimic mai bun de facut...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1683 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 11:49:45
nicoleta1983's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: buzau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica adaptata
Date: 156cm, 65kg
Mesaje: 732
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Buna,fetelor!ma bag si eu in discutia voastra!o sa incep prin a spune ca aspectul are o foarte mare valoare si aceasta tocmai noi i-o atribuim.Pentru ca,daca aspectul n-ar fi important,ne-am pune o toala pe noi si nici macar nu ne-am uita in oglinda sau n-am incerca sa armonizam culorile ,materialele etc.Chiar tu,Simina ,ai un motto care arata ca nu-ti e indiferent felul in care arati.
In al doilea rand ca sa ne placa ceilalti trebuie ca noi sa avem o atitudine pozitiva despre noi.Chiar nu sunt baliverne e probata treaba.Si pentru ca noi sa ne placem trebuie sa ne facem un plan in directia asta si sa-l urmam.Cassy mai ai o saptamana si 3 zile pana la scoala.Daca chiar nu te simti bine in pielea ta,incearca sa faci cateva artificii pana atunci.Nu mai manca dupa 6.Bea apa multa(n-am mai facut asta de vreo 2 zile si se cunoaste)Si eu tin un fel de hipocalorica.Conteaza ce mananci dimineata,sa mananci o ciorba pe zi ,iar seara sa fii mai zgarcita cu ce mananci.atentie la fructe,fetelor,au zahar,deci mancati cu masura.Pe de alta parte profitati pt ca la iarna nu mai vedeti!!!!!
Si daca eu am curaj sa o iau de la capat cu dieta,voi aveti si mai mult timp ca mine.Incerc sa-mi fac obiceiuri permanente pe care sa nu le mai simt ca niste restrictii!
__________________


nicoleta1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1742 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1225 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1684 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 12:39:28
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de nicoleta1983 Vezi mesajul
Buna,fetelor!ma bag si eu in discutia voastra!o sa incep prin a spune ca aspectul are o foarte mare valoare si aceasta tocmai noi i-o atribuim.Pentru ca,daca aspectul n-ar fi important,ne-am pune o toala pe noi si nici macar nu ne-am uita in oglinda sau n-am incerca sa armonizam culorile ,materialele etc.Chiar tu,Simina ,ai un motto care arata ca nu-ti e indiferent felul in care arati.
In al doilea rand ca sa ne placa ceilalti trebuie ca noi sa avem o atitudine pozitiva despre noi.Chiar nu sunt baliverne e probata treaba.Si pentru ca noi sa ne placem trebuie sa ne facem un plan in directia asta si sa-l urmam.Cassy mai ai o saptamana si 3 zile pana la scoala.Daca chiar nu te simti bine in pielea ta,incearca sa faci cateva artificii pana atunci.Nu mai manca dupa 6.Bea apa multa(n-am mai facut asta de vreo 2 zile si se cunoaste)Si eu tin un fel de hipocalorica.Conteaza ce mananci dimineata,sa mananci o ciorba pe zi ,iar seara sa fii mai zgarcita cu ce mananci.atentie la fructe,fetelor,au zahar,deci mancati cu masura.Pe de alta parte profitati pt ca la iarna nu mai vedeti!!!!!
Si daca eu am curaj sa o iau de la capat cu dieta,voi aveti si mai mult timp ca mine.Incerc sa-mi fac obiceiuri permanente pe care sa nu le mai simt ca niste restrictii!
Pai m-ai inteles complet gresit. Conteaza sa te imbraci frumos si sa te simti bine in pielea ta, dar ce ma intereseaza pe mine sa inteleaga Cassy e ca trebuie sa ai grija de tine si sa te simti bine in pielea ta fie ca ai 100 de kg, fie ca ai 40. E ok sa ai cateva kg in plus, pentru ca daca tu te simti bine o sa se vada asta.

Nu slabitul trebuie sa fie principalul scop, mai ales cand e vorba de 4 kg, ci ideea de a te descoperi pe tine asa cum esti si sa te simti bine asa. Pentru ca poti sa slabesti 10 kg in loc de 4 si tu tot prost sa te simti. Greutatea si IMC-ul nu conteaza - nu o sa stie nimeni daca Cassy are 4 kg in plus, sau 10 sau niciunul. Important e cum se poarta ea.Aspectul conteaza, da, daca ne referim la aspect ca la felul in care ne prezentam lumii(cu sau fara kg in plus).
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1685 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 19:27:39
Cassy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de nicoleta1983 Vezi mesajul
Buna,fetelor!ma bag si eu in discutia voastra!o sa incep prin a spune ca aspectul are o foarte mare valoare si aceasta tocmai noi i-o atribuim.Pentru ca,daca aspectul n-ar fi important,ne-am pune o toala pe noi si nici macar nu ne-am uita in oglinda sau n-am incerca sa armonizam culorile ,materialele etc.Chiar tu,Simina ,ai un motto care arata ca nu-ti e indiferent felul in care arati.
In al doilea rand ca sa ne placa ceilalti trebuie ca noi sa avem o atitudine pozitiva despre noi.Chiar nu sunt baliverne e probata treaba.Si pentru ca noi sa ne placem trebuie sa ne facem un plan in directia asta si sa-l urmam.Cassy mai ai o saptamana si 3 zile pana la scoala.Daca chiar nu te simti bine in pielea ta,incearca sa faci cateva artificii pana atunci.Nu mai manca dupa 6.Bea apa multa(n-am mai facut asta de vreo 2 zile si se cunoaste)Si eu tin un fel de hipocalorica.Conteaza ce mananci dimineata,sa mananci o ciorba pe zi ,iar seara sa fii mai zgarcita cu ce mananci.atentie la fructe,fetelor,au zahar,deci mancati cu masura.Pe de alta parte profitati pt ca la iarna nu mai vedeti!!!!!
Si daca eu am curaj sa o iau de la capat cu dieta,voi aveti si mai mult timp ca mine.Incerc sa-mi fac obiceiuri permanente pe care sa nu le mai simt ca niste restrictii!
Este foarte important aspectul fizic pentru ca prin intermediul lui ajungi sa cunosti oamenii pe dinauntru lor.Daca nu arati macar acceptabil nici nu ajungi sa cunosti si altceva in afara de aspect. Cel putin asa cred eu.
Asa voi face . Stiu ca va merge.

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Pai m-ai inteles complet gresit. Conteaza sa te imbraci frumos si sa te simti bine in pielea ta, dar ce ma intereseaza pe mine sa inteleaga Cassy e ca trebuie sa ai grija de tine si sa te simti bine in pielea ta fie ca ai 100 de kg, fie ca ai 40. E ok sa ai cateva kg in plus, pentru ca daca tu te simti bine o sa se vada asta.


Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Doar pentru ca esti timida nu inseamna ca nu poti socializa. Fiecare are farmecul lui. Si nu trebuie sa gandesti la modul ala, cum l-ai numit si tu, copilaresc. Pentru ca o sa te obisnuiesti asa si nu o sa treci peste asta toata viata,ci o sa ramai fixata pe idei de genu - lumea ma berfeste pentru ca e invidioasa, le arat eu lor, sau "ma considera inferioara pentru ca am 3 kg in plus".

Daca tu, o fata cu scaun la cap, perpetuezi idei de genul asta nu ai ce sa astepti de la cei care sunt rai cu tine, care nu sunt asa din motive obscure, ci pur si simplu pentru ca sunt prosti si nu au nimic mai bun de facut...
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul



Nu slabitul trebuie sa fie principalul scop, mai ales cand e vorba de 4 kg, ci ideea de a te descoperi pe tine asa cum esti si sa te simti bine asa. Pentru ca poti sa slabesti 10 kg in loc de 4 si tu tot prost sa te simti. Greutatea si IMC-ul nu conteaza - nu o sa stie nimeni daca Cassy are 4 kg in plus, sau 10 sau niciunul. Important e cum se poarta ea.Aspectul conteaza, da, daca ne referim la aspect ca la felul in care ne prezentam lumii(cu sau fara kg in plus).
Sunt de acord cu aman2. Simina, am inteles ce vrei sa spui. Si da, ai dreptate.La mine problema e ca par "inabordabila" si nustiu de ce. Nu vreau sa fiu asa, dar totusi sunt. Asa e, cand ai incredere in tine,stii ce vrei si nu te lasi luata in ras de nimeni, nici ceilalti nu fac gesturi urate. Pe cand daca n-ai incredere in tine si te lasi asa, dusa de val,ceilalti gasesc si cel mai mic defect pe care-l ai si profita de el.
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Cassy; 01 sep 2011 at 19:30:10.
  #1686 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 20:35:25
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Hey fetelor!Ma bag si eu in discutieCassy,sa stii ca au dreptate fetele,conteaza foarte mult intai sa te iubesti pe tine,indiferent cate kg ai.Daca tu nu te iubesti si nu te accepti asa cum esti nu o vei face nici dak ai 62 nici dak ai 42 de kg.Si crede`ma ca iti spun asta din experienta.Si eu ma desconsideram mereu cand eram grasutza,credeam ca nu am prieteni din cauza kilogramelor in plus si tot asa..si am ramas cu gandirea asta chiar si cand eram slaba.Ajunsesem la 43 de kg,eram batz dar eu tot gaseam cate un defect si eram convinsa ca si ceilalti il vad si de aceea ma retrageam mereu.Dar nu e asa!Sa stii ca de multe ori oamenii nici nu vad defectele care tie ti se par evidente.Si in plus,cine te place o va face chit ca ai 10 kg in plus sau in minus.Asa ca lasa atitudinea asta,invata sa te iubesti,pune`ti in valoare calitatile(pentru ca sunt singura ca ai si asa ceva) si fii mai increzatoare.Ai sa vezi ca odata cu atitudinea ta fata de tine se va schimba si atitudinea celorlalti
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1687 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 20:49:57
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Hey fetelor!Ma bag si eu in discutieCassy,sa stii ca au dreptate fetele,conteaza foarte mult intai sa te iubesti pe tine,indiferent cate kg ai.Daca tu nu te iubesti si nu te accepti asa cum esti nu o vei face nici dak ai 62 nici dak ai 42 de kg.Si crede`ma ca iti spun asta din experienta.Si eu ma desconsideram mereu cand eram grasutza,credeam ca nu am prieteni din cauza kilogramelor in plus si tot asa..si am ramas cu gandirea asta chiar si cand eram slaba.Ajunsesem la 43 de kg,eram batz dar eu tot gaseam cate un defect si eram convinsa ca si ceilalti il vad si de aceea ma retrageam mereu.Dar nu e asa!Sa stii ca de multe ori oamenii nici nu vad defectele care tie ti se par evidente.Si in plus,cine te place o va face chit ca ai 10 kg in plus sau in minus.Asa ca lasa atitudinea asta,invata sa te iubesti,pune`ti in valoare calitatile(pentru ca sunt singura ca ai si asa ceva) si fii mai increzatoare.Ai sa vezi ca odata cu atitudinea ta fata de tine se va schimba si atitudinea celorlalti
Foarte bine punctat Roxii, mersi!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1688 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 22:09:23
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Foarte bine punctat Roxii, mersi!
Nu ai pentru ce,am spus doar adevarul
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1689 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 22:16:11
ilse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2011
Locaţie: sibiu, Romania
Vârsta: 31
Date: 160cm, 56.6kg
Mesaje: 143
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Cassy Vezi mesajul
[COLOR="Black"][SIZE="2"]
Este foarte important aspectul fizic pentru ca prin intermediul lui ajungi sa cunosti oamenii pe dinauntru lor.Daca nu arati macar acceptabil nici nu ajungi sa cunosti si altceva in afara de aspect. Cel putin asa cred eu.
Asa voi face . Stiu ca va merge.


Sunt de acord cu aman2. Simina, am inteles ce vrei sa spui. Si da, ai dreptate.La mine problema e ca par "inabordabila" si nustiu de ce. Nu vreau sa fiu asa, dar totusi sunt. Asa e, cand ai incredere in tine,stii ce vrei si nu te lasi luata in ras de nimeni, nici ceilalti nu fac gesturi urate. Pe cand daca n-ai incredere in tine si te lasi asa, dusa de val,ceilalti gasesc si cel mai mic defect pe care-l ai si profita de el.
din cate am observat eu in liceu, da, conteaza aspectul fizic. dar nu ma refer daca esti gras/slab , scund/inalt, cu parul blond sau saten. ci la cat de ingrijit pari, la ce stil vestimentar adopti. spun ceea ce eu am observat. uite, eu am o colega grasa. obeza chiar. si e una dintre cele mai populare din clasa. a avut muuulti iubiti, are o gramada de prietene, merge prin cluburi,la petreceri. de ce? fiindca e indrazneata, sociabila, are multa grija de infatisarea ei. tot timpul venea altfel imbracata la scoala, machiata, cu diferite accesorii. niciodata nu am auzit pe cineva razand pe seama ei, fiindca pur si simplu omiti faptul ca e obeza, datorita celorlalte trasaturi cu care iese in evidenta.
in schimb eu, care sunt considerata o ciudata si care nu am schimbat mai mult de doua vorbe cu majoritatea colegilor am fost subiectul de barfa al lor din cauza ca ma ingrasasem. si mai ales fiindca obisnuiam sa ma imbrac in haine foarte largi, de pensionara. (asta e chiar pe bune, acum ma imbrac in hainele bunicii ) nu stiu daca o fi chiar asa cum spun eu, ca nu ma pricep la teorii filozofice. eu sunt doar un observator si spun ceea ce vad.
si da, cel putin la inceput esti interesat de omul din spatele unei imagini mai agreabile. dar in liceu exista atatea modalitati sa-ti arati si celelate aspecte. din gesturi, din felul cum raspunzi unui profesor, din felul cum te porti cu ceilalti. . si ca tot veni vorba de inabordabil, mi-am amintit o chestie amuzanta. eram pe-a noua si venise un baiat din alta clasa sa ma cunoasca. cica ma vazuse in nu stiu ce poze de la un carnaval de pe-a opta. in fine, si am facut noi cunostiinta, el incerca sa mai zica una-alta, eu...muta. pur si simplu nu stiam ce sa zic, cum sa ma port. mai ziceam cate-un da chinuit pe-acolo. ideea e ca dupa chestia asta n-am mai vorbit deloc, nici macar nu ne salutam. iti dai seama ce impresie de ciudata i-am facut.deci vezi, imaginea poate fi de multe ori inselatoare.
ilse, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 986 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1690 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 22:30:43
Cassy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul
Hey fetelor!Ma bag si eu in discutieCassy,sa stii ca au dreptate fetele,conteaza foarte mult intai sa te iubesti pe tine,indiferent cate kg ai.Daca tu nu te iubesti si nu te accepti asa cum esti nu o vei face nici dak ai 62 nici dak ai 42 de kg.Si crede`ma ca iti spun asta din experienta.Si eu ma desconsideram mereu cand eram grasutza,credeam ca nu am prieteni din cauza kilogramelor in plus si tot asa..si am ramas cu gandirea asta chiar si cand eram slaba.Ajunsesem la 43 de kg,eram batz dar eu tot gaseam cate un defect si eram convinsa ca si ceilalti il vad si de aceea ma retrageam mereu.Dar nu e asa!Sa stii ca de multe ori oamenii nici nu vad defectele care tie ti se par evidente.Si in plus,cine te place o va face chit ca ai 10 kg in plus sau in minus.Asa ca lasa atitudinea asta,invata sa te iubesti,pune`ti in valoare calitatile(pentru ca sunt singura ca ai si asa ceva) si fii mai increzatoare.Ai sa vezi ca odata cu atitudinea ta fata de tine se va schimba si atitudinea celorlalti
Da, stiu ca au dreptate. Dar e greu sa ma iubesc pe mine daca nu-mi plac prea multe lucruri la mine. Ok, hai sa lasam fizicul deoparte.Mi-e greu sa ma exprim. Incerc sa ma plac pe mine insami insa nu-mi iese. Sau daca imi iese este pentru o scurta perioada de timp.Defecte toti ne gasim, oricand la orice ora.Am sa-ncerc sa-mi pun in valoare calitatile,dar nu garantez ca voi reusi!
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, junal, jurnal dieta, salbit adolescente, sanatos, slabire, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole