Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 19:57:24
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
soarele draga mea sta pe straduta mea... desi de afara s a cam retras.. oamenii pe strazi au deja geci de toamna... deci cred ca nu mai sunt sperante de vreo vara fierbinte.

despre branzeturi si fructe nu stiu mai mult decat stim amandoua deja. eu fructele nu le mananc niciodata dupa masa... am incercat si cum zice monti, el da liber la fructele de padure dupa masa, berrys-urile. eu am mancat si nu mi au picat bine, nu m am bucurat nici de fructe nici de mancare.
branza o mananc si eu cu legume, ardei rosu, rosii (mai rar) castravete, ceapa verde. strugurii stiu ca se mananca cu branza sau invers, branza cu strugurii... eu nu ma omor dupa combinatie. cand mai avansez cu cititul iti zic daca gasesc ceva despre asta branzeturi si fructe.

daca te-ai pus si tu cu burtile pe incarcatura glicemica, atunci mananca ce iti place dar in limita de 10-15. incearca sa pastrezi un echilibru, adica daca iti propui sa mananci 10 pe masa, atunci incearca ca mesele sa aiba spre 10. nu o masa 3 si alta masa 12... mentine un echilibru. eu incerc minim 7 la toate mesele... dar si daca depasesc 10, adica un 11, 12 (in special la fructele de la micul dejun) nu fac o criza din asta.. nu dauneaza.
cei care mananca conform dietei GL, mananca inclusiv cartofi prajiti, popcorn, dar in cantitatile permise de GL. cred ca popcorn inseamna 60 g pana sa atingi un GL 10... eu personal nu ma obosesc pt 60 g... ori mananc ori imi bag picioarele... desi intr un fel, cred ca se stapanesc mai bine poftele asa... daca mananci o data la 2 sapt cate o pofta, dar macar in limita GL (inghetata, cioco normala, cartofi prajiti, pizza, d astea numesc eu pofte) nu cred ca da peste cap dieta si se tin poftele mai bine sub control.
Vezi ca soarele ala este de la mine, la noi este inourat iar daca te uiti la meteo montreal vezi soare in toata splendoarea
Aha deci tu maninci fructele inainte de masa, asa am vazut si eu ca recomanda, o sa incerc sa schimb si eu treaba cu fructele, desi zilele astea le-am evitat, am mincat dar nu fooooarte multe.
Nu mai stiu nici eu dupa ce sa ma iau ca sa scap de 11kg, m-am obisnuit mult cu monti, ar trebui sa tin mai strict, astazi am atacat ciocolata 85%
Eu daca scap in inghetata sau altele nu ma linistesc vreau si a doua zi, eu trebuie sa le tai complet o perioada altfel nu reusesc.

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #62 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 20:12:16
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Vezi ca soarele ala este de la mine, la noi este inourat iar daca te uiti la meteo montreal vezi soare in toata splendoarea
Aha deci tu maninci fructele inainte de masa, asa am vazut si eu ca recomanda, o sa incerc sa schimb si eu treaba cu fructele, desi zilele astea le-am evitat, am mincat dar nu fooooarte multe.
Nu mai stiu nici eu dupa ce sa ma iau ca sa scap de 11kg, m-am obisnuit mult cu monti, ar trebui sa tin mai strict, astazi am atacat ciocolata 85%
Eu daca scap in inghetata sau altele nu ma linistesc vreau si a doua zi, eu trebuie sa le tai complet o perioada altfel nu reusesc.

ciocolata d aia cu muuuuuuuuuuulta dar muuuuuuuuuuuulta cacao ai voie mult. cred ca poti sa mananci linistita 200g ca sa atingi GL 10 desi eu nu iti recomand asa multa. dar eu personal am depasit cantitatile indicate de monti, 40 g... sau 20,25.. nici nu stiu cat recomanda el . in general ignor ce scrie despre alimente care nu le consum (alcool) sau le consum f rar (cioco)....
nu stiu pe tine.. dar pe mine m a plictisit ingrozitor concursul asta.. si cred ca si pe fete, nu mai intra aproape niciuna sa si scrie meniul, meniul e scris la modul da/nu ... am ajuns si eu la asa o saturatie... se plangea si alesiana ca s a saturat, s a plafonat in dieta..
eu astept acum.. de la 1 august fac rahatul praf, asa mi am propus, intru in forta, acu is mai documentata zilele astea fac doar incalzirea.
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #63 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 20:45:42
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Lightbulb incarcatura glicemica (GL)

- GL is an effective and healthy way to control weight
- The idea of avoiding any food forever fills us with horror...

  • Meat, fish, and poultry: Choose a good mixture of protein foods including lean meats, skinless poultry, and a mix of white and oily fish.
  • Fruit and vegetables: Pretty much all fruit and veg are great on a low-GL diet (take a look at the Cheat Sheet). Aim to eat a rainbow of different colours to get the best mix of vitamins and minerals.
  • Fats: Replace saturated fat (such as butter and lard) with polyunsaturated (such as corn oil) and monounsaturated fats (such as olive oil).
  • Nuts and seeds: All nuts and seeds are good for you and for your low-GL plan in moderate quantities.
  • Grains: Go for the wholegrains such as oats, pearl barley, rye, and bulgur wheat.
  • Pasta, rice, and potatoes: Choose small amounts of pasta and don’t overcook it. Mix rice with lentils or beans to lower the GL, and choose small new potatoes or sweet potatoes over large white potatoes.
  • Breads: Pick the grainiest bread possible, because bread with seeds and nuts is lower GL than white or wholemeal bread.
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #64 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 02:13:38
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Astazi am avut o zi timpitica, nu stiu cum arata meniul meu da sa iti spun si tie, dimineata am papat 1 portocala dupa 35 minute am mincat o clatita(pancake - albus de ou, faina spelt, lapte batut 0,25% bicarbonat) cu gem cafeaua decof dar cu lapte de soia.
Prinz am mincat cas cu ceapa verde si castraveti
G ciocolata 85% multaaaaaaaaaa doamne mai bine nu ar mai exista ciocolata asta + brinza camembert cu nuca asa era brinza dar am mincat 30gr
C 150gr file mignion ( vita) pe grill doar cu sare si piper si dovlecel pe gril doar cu sare si piper + 150 ml vin rosu si dupa 30 minute CIOCOLATAAAA
Sa ma bata cucu daca mai stiu ce vreau de la mine, sotul a venit astazi acasa si mi-a decloarat ca m-am ingrasat l-am intrebat unde a vazut, pe fundddd
Nah eu pe maine ciocolata nu mai am, dar ce dumnezeu, tot ce as minca ar fi clatite, brinza, ciocolata si inghetata atita nimic altceva sint varza.
Eu ieri am terminat cu rusii o fi de la asta starile mele, las inseara asta i-am dat misiune sotului, masaj intens sa imi iasa gargauni din cap, maine poate sint mai zen la creier.
Da ce chestie am inghetata in frigider nu m-am atins de ea deloc, pe fica mea am servit-o de doua ori si eu nimic, eu care zic ca nu rezist in fata inghetatei.
Am gasit aici pe forum o chestie interesanta legata de ciclu, cum reactioneaza corpul, da chiar asa este cum zice, tu ai citit articolul, astazi aveam o stare foarte deprimata, agitata, sa bat toti soferi, toti ma enervau.
Nu esti gravida si daca ai fi, sa fi tu sanatoasa si bebe la fel si ce este asa de grav ca ai mincat orez basmatic?

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #65 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 11:47:50
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

wow !! nici nu am observat ca ''sunt una dintre slabute'' !!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #66 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 12:05:06
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Astazi am avut o zi timpitica, nu stiu cum arata meniul meu da sa iti spun si tie, dimineata am papat 1 portocala dupa 35 minute am mincat o clatita(pancake - albus de ou, faina spelt, lapte batut 0,25% bicarbonat) cu gem cafeaua decof dar cu lapte de soia.
Prinz am mincat cas cu ceapa verde si castraveti
G ciocolata 85% multaaaaaaaaaa doamne mai bine nu ar mai exista ciocolata asta + brinza camembert cu nuca asa era brinza dar am mincat 30gr
C 150gr file mignion ( vita) pe grill doar cu sare si piper si dovlecel pe gril doar cu sare si piper + 150 ml vin rosu si dupa 30 minute CIOCOLATAAAA
Sa ma bata cucu daca mai stiu ce vreau de la mine, sotul a venit astazi acasa si mi-a decloarat ca m-am ingrasat l-am intrebat unde a vazut, pe fundddd
Nah eu pe maine ciocolata nu mai am, dar ce dumnezeu, tot ce as minca ar fi clatite, brinza, ciocolata si inghetata atita nimic altceva sint varza.
Eu ieri am terminat cu rusii o fi de la asta starile mele, las inseara asta i-am dat misiune sotului, masaj intens sa imi iasa gargauni din cap, maine poate sint mai zen la creier.
Da ce chestie am inghetata in frigider nu m-am atins de ea deloc, pe fica mea am servit-o de doua ori si eu nimic, eu care zic ca nu rezist in fata inghetatei.
Am gasit aici pe forum o chestie interesanta legata de ciclu, cum reactioneaza corpul, da chiar asa este cum zice, tu ai citit articolul, astazi aveam o stare foarte deprimata, agitata, sa bat toti soferi, toti ma enervau.
Nu esti gravida si daca ai fi, sa fi tu sanatoasa si bebe la fel si ce este asa de grav ca ai mincat orez basmatic?

neata Cri, Cri Cri, toamna gri !!! a venit toamna la mine.. sunt in spirit .
micutul tau dejunel nu arata rau.. asa la un ochi cred ca ai depasit GL... incearca sa renunti la clatitele alea.. si la gem, fainoase mai putin. ajungea portocala aia... si apoi branzica. cu branzica ai facut perfect. camemb e in primul rand recomandat si in al doilea rand ai mancat cantitatea perfecta.. in jur de 30 de g.
pranzul e ok, puteai sa adaugi ceva carne, niste pulpe, ciocanele.. nu mult, o bucata.. tine mai bine de foame si cred ca lupta si cu poftele... cina e ok. ciocolata n are nimic.. ai vazut cati carbohidrati are? stai linistita ca nu i bai, mai ales ca ai mancat si in etape si nu toata de o data..
daca tot te ai scapat de ciclu acum... ai putea sa te cantaresti peste 2-3 zile. lasa i putin timp sa scape organismul de apa aia, si tot ce a retinut, mananca mai putin sarat etc etc.
si eu am zis ca nu mi mai cumpar un timp... nici migdale, sau doar o punguta mica, nici ciocolata deloc... cand oi avea cravings sa vad ce fac.. am sa stau cu sticla de apa.. si in frigider intentionez sa nu mai am decat ce am voie sa pap, legume, fructe si carne si branza. si cu wasa am sa incerc s o mai raresc...
mie personal, inghetata nu mi se pare asa o tragedie... adica e mult mai bine decat daca te infigi in blaturi, torturi... se digera repede, e ca si cand ai bea o cacao cu lapte (daca mananci inghe de cioco). adica nu te pedepsi si restrictiona pt fiecare dumicat de l bagi in gura si n ar fi conform... ia si gusta dar cu masura. evident daca te poti abtine si inlocui eventual cu o mozzarela light sau feta cu 2 rosii e si mai bine...
orezul m a deranjat din cauza GL, si era basmati dar alb... astia prin cartile lor tot povestesc de basmati brun... de combinat l am combinat cu mazare
gravida sper ca nu sunt... nu am voie sa raman gravida, ca iau medicamente, anticoagulante, care sunt teratogene ( dau malformatii copilului) si in al doilea rand, daca pierd sarcina, sangerez si eu pana... nu stiu pana unde.

sa ti mai zic un truc ca sa nu lesini de foame toata ziua... mananca fruct dimineata, dar numai unul, cat un pumn de al tau (adica o portie) si apoi lasa o ora, sau pana iti simti tu stomacul lipit de sira spinarii si apoi incepe si mananca toata ziua PL... mananci branzica cu legume, carne cu legume, salate.. si mananci cand vrei tu, nu trebuie sa astepti intervale orare... face mai bine la creieras, decat sa stii ca nu mai ai voie sa papi nik in urmatoarele jdemii de ore...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #67 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 17:19:16
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit sarlota de ciocolata

am facut sarlota de ciocolata...

1 l lapte 0,1 %
200 g faina spelta (integrala)
200 g fructoza (desi mergeau si 150)
70 g cacao
100 g fulgi de migdale
esenta de vanilie si unt
din calculele mele iese pentru intreaga cantitate, rotunjit, un GL=130.. gandind ca intreaga cantitate are cam 1,5 kg... ar reveni pentru un GL=10 cam 115g de sarlota. calculele sunt teoretice... nu stiu daca sunt corecte, dar este home made, nu are zahar, nu are faina alba, nu are amidon etc etc.
poate daca puneam 150 g de fructoza in loc de 200g si fara migdale, ar avea un GL mai mic, desi nu semnificativ mai mic..
una peste alta............este delicioasa!!!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de eva 9; 30 iul 2011 at 17:30:36.
  #68 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 21:23:04
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Buna, Eva!
Incepand de luni, 1 august, vreau sa tin si eu dieta Montignac... De vreo doua saptamani tot citesc despre acesta dieta... am citit ultima carte a lui Montignac, am rasfoit paginile unde voi, montignacele participati la un concurs (ideea mi se pare excelenta!)... am rasfoit si paginile gastii fetelor ce tin Montignac... Asa ca... sunt "toba de teorie"... glumesc... cu cat citesc mai mult cu atat constat ca stiu f putin... are multe "chichite" aceasta dieta...
Am observat ca avem acelasi IMC... acesta este unul din motivele pt care m-am hotarat sa scriu la tine in jurnal... Sper sa ma primesti... si sa ma certi atunci cand gresesc !!! In gasca sunt atatea fete care au multe kg sub centimetrii incat ma apuca jalea gandindu-ma ce diferenta e intre mine si ele... Oricum sunt de admirat ca isi fac griji in privinta dietei desi IMC-ul lor e mititel...
Asa ca iti fac urmatoarea propunere... Sa slabim impreuna urmatoarele 15 kg... Eu as fi super fericita sa mai dau jos 15 kg... ma multumesc cu 70 kg!!!
Daca se mai face concurs si in luna august m-as baga si eu... concursul m-ar ambitiona si as gasi motivatia sa mai sui pe bicicleta si pe cross trainer... La capitolul miscare nu prea stau bine... Nu excelez nici la bautul apei... de asta as avea nevoie de concurs!
Am avut si mai multe kg decat am acum... in primavara lui 2010 aveam 101 kg... Stiu cum e sa-ti scrii greutatea cu trei cifre... E ingrozitor !!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #69 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 22:14:56
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul
Buna, Eva!
Incepand de luni, 1 august, vreau sa tin si eu dieta Montignac... De vreo doua saptamani tot citesc despre acesta dieta... am citit ultima carte a lui Montignac, am rasfoit paginile unde voi, montignacele participati la un concurs (ideea mi se pare excelenta!)... am rasfoit si paginile gastii fetelor ce tin Montignac... Asa ca... sunt "toba de teorie"... glumesc... cu cat citesc mai mult cu atat constat ca stiu f putin... are multe "chichite" aceasta dieta...
Am observat ca avem acelasi IMC... acesta este unul din motivele pt care m-am hotarat sa scriu la tine in jurnal... Sper sa ma primesti... si sa ma certi atunci cand gresesc !!! In gasca sunt atatea fete care au multe kg sub centimetrii incat ma apuca jalea gandindu-ma ce diferenta e intre mine si ele... Oricum sunt de admirat ca isi fac griji in privinta dietei desi IMC-ul lor e mititel...
Asa ca iti fac urmatoarea propunere... Sa slabim impreuna urmatoarele 15 kg... Eu as fi super fericita sa mai dau jos 15 kg... ma multumesc cu 70 kg!!!
Daca se mai face concurs si in luna august m-as baga si eu... concursul m-ar ambitiona si as gasi motivatia sa mai sui pe bicicleta si pe cross trainer... La capitolul miscare nu prea stau bine... Nu excelez nici la bautul apei... de asta as avea nevoie de concurs!
Am avut si mai multe kg decat am acum... in primavara lui 2010 aveam 101 kg... Stiu cum e sa-ti scrii greutatea cu trei cifre... E ingrozitor !!!
buna orhidee frumoasa si slabuta... da, hai sa slabim impreuna 15, si apoi inca 15 si tot asa... cred ca mai sunt ceva doritoare pe aici, care s ar alatura noua.. si eu mi am propus de la 1 august sa tin strict monti si incarcatura glicemica, fara abateri... eu concurs nu am sa pot in august, ca am sa plec in concediu vreo 2 sapt, si n am sa am timp sa scriu... dar in septembrie cred ca ma mai bag la o intrecere. si eu am invatat sa beau apa in concurs... asa ca pana luni, mai ai timp sa te mai documentezi... ce si cum cu monti, am mai scris si eu cateva lucruri la mine in jurnal si cu siguranta am sa mai scriu. site ul are si un calculator pt indexul si incarcatura glicemica.. asa ca iti doresc succes cu documentarea... mai am si eu muuulte de invatat.
pupici
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #70 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 22:54:34
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
buna orhidee frumoasa si slabuta... da, hai sa slabim impreuna 15, si apoi inca 15 si tot asa... cred ca mai sunt ceva doritoare pe aici, care s ar alatura noua.. si eu mi am propus de la 1 august sa tin strict monti si incarcatura glicemica, fara abateri... eu concurs nu am sa pot in august, ca am sa plec in concediu vreo 2 sapt, si n am sa am timp sa scriu... dar in septembrie cred ca ma mai bag la o intrecere. si eu am invatat sa beau apa in concurs... asa ca pana luni, mai ai timp sa te mai documentezi... ce si cum cu monti, am mai scris si eu cateva lucruri la mine in jurnal si cu siguranta am sa mai scriu. site ul are si un calculator pt indexul si incarcatura glicemica.. asa ca iti doresc succes cu documentarea... mai am si eu muuulte de invatat.
pupici
Eva, multumesc de primire!
Si multumesc ca ai marsat la invitatia mea de a slabi impreuna!
Imi pare rau ca nu vei participa la concurs in august... Sper sa am timp pana vei pleca in concediu sa te stresez cu intrebari... Acum cred ca stiu ce si cum, dar sunt sigura ca in momentul in care voi incepe dieta Montignac ma voi izbi de numeroase intrebari...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
calorii, coltul, dieta, disciplina, jurnale, liric, ordine, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dezarhivare jurnal si schimbare avatar Roxie Forum 255 10 oct 2023 08:21:26
Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry berry Arhiva jurnale slabit 10 09 mai 2011 15:37:05
Echilibru si frumusete- jurnal Verisima Verisima Arhiva jurnale slabit 15 05 apr 2011 20:36:47
jurnal-oana si ionut albu Arhiva jurnale slabit 7 14 mai 2010 20:51:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole