Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 23:11:51
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

vad ca nu esti noua... si mi ai spus ca ai slabit deja de la 101 la 85 (FELICITARI!!!!).. presupun ca ai mai activat pe alte topice, pe la alte diete... pot sa mi povestesti putin din experienta ta (cu dietele) si de ce ti ai indreptat privirea catre monti?

sa treci si prin gasca monti... fetele o sa te invete retete.. eu nu am chef de gatit, sunt pisica comoda si lenesa, cateodata ma mai loveste cheful, dar doar cateodata.mananc simplist.. fripturi si garnituri permise, branzeturi si multe salate (acum cat mai sunt cruditatile ma mai bucur de ele).montignacele gatesc, au meniuri, pun poze, e o nebunie... si TinAlexa te poate ajuta cu o gramada de retete... nu stiu daca ai vazut aici pe forum, folderele cu retete... ai de unde alege!!!!
ma bucur tare ca vi cu chef de slabit... poate ma mai urnesti si pe mine, ca m am plafonat.. poate o scoatem si pe Alesiana ( draga de ea, ca tare dor mi e ) din rutina, ca ea tine de un an jumate dieta (RESPECT!!!)... o sa avem ce sa invatam unele de la altele, sa nu ti faci griji.. rabdare trebuie sa ai, slabirea nu e peste noapte, iar dieta nu e dieta 'in 3 pasi', ci un stil de viata.
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #72 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 23:57:46
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Eva am venit sa iti spun cum a decurs ziua de astazi, interesanta, daca ieri era timpitica
De dimineata am papat 1 portocala dupa 35 minute mi-am facut omleta cu ceapa si ciuperci, fara ulei, am pus un castravete si citeva felii de cas ( casul a stat toata noaptea la scurs de zer)
Pina la prinz am luat doua lingurite de pireu de alune (Montignac, borcan cumparat si este Montignac, 3 produse Monti avem si noi in magazin)
La prinz am mincat carneeeeeeee multa salata de varza.
Cina identica doar ca am mai luat 2-3 lingurite de pireu de alune
Faza este ca nu mi-a fost pofta de dulce, nu mi-a fost pofta de nimic.
Hmmm o fi si de la faptul ca astazi am muncit mai mult, am vopsit camera fiului dar nu eu singurica, eu am mutat mobila ..etc si inca nu sintem gata
Deci astazi nu m-am atins de nici o felie de paine si nici fructe, ciocolata sau inghetata.
Maine plecam la drum lung, ne ducem la un parc de distractie unde avem piscina si zoo, abea astept sper doar sa nu se strice vremea.
Mi-am pregatit piept de pui pe grill, duc cu mine si salata de varza, dar acolo nu stiu daca voi rezista fara inghetata trebuie sa recunosc, dar poate pot.
Orhidee bine ai venit si eu vreau sa pierd 15 kg sint cu voi.
Eva fug la barbat sa vopsesc colturile

TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #73 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 01:09:13
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

draga mea,
ma bucur ca nu te ai luptat cu cravings-urile, e din cauza proteinelor. carbohidratii fac si mai rau foame daca e depasita incarcatura lor glicemica... de asta ti am zis, lasa pancake-surile si cerealele, si gemurile... mananca ocazional, sa zic de 2-3 ori pe saptamana, sau mai des daca iti plac dar atentie la GL.

despre MD pot sa te sfatuiesc asa : lasa dupa portocala aia, o ora, sa lasi putin timp curvei glicemice sa coboare, pentru ca dupa fruct ai papat grasimi (ou, cas). daca insa ai dimineti cand te trezesti hamesita, si n ai chef sa mai astepti inca o ora pana dejunezi, sari peste fruct. despre ceapa pot sa ti spun ca pe langa ca ajuta ea in raceli, si e sanatoasa, are o substanta care te trage la somn... ai remarcat dupa masa in special dupa ce mananci o salata de rosii cu castraveti ardei, ceapa din belsug ca pici de somn? partial e pentru ca ai stomacul plin (si e nevoie de mult sange care vine de la cap, sa 'ajute' digestia ) dar si din cauza cepei. eu as evita-o dimineata... stiu ca omleta cu ceapa calita e dementiala!!!

pranzul e perfect... multa carne e ok, dar ai grija in zilele astea mai proteice, sa bei mai multa apa, ca sa elimini compusii toxici rezultati in urma digestiei proteinelor : cetonele. la cina evita multaaaaaaaaaaaaaaaa carne. ia 2 guri si in rest multa salata, sau inghite un pestisor, un somonel, cum am vazut ca ai mai pregatit tu... absorbtia de lipide seara trebuie sa fie numai cu lipide mono- sau polinesaturate.

in parcul de distractii, stii ca plangeam in gasca, am calcat si eu foooarte stramb... nu i nimic, dar macar mananca inghetata fara cornet, ia la paharel, si nu manca dupa inghetata cartofi prajiti cu nuggets sau vreo gogoasa... intelegi tu ce vreau sa zic.

apropos de produsele monti.... poti sa le comanzi de pe net, ori?! eu am posibilitatea asta, dar nu am ce sa comand... gemuri nu merci, faina, ce sa fac cu ea... poate doar paste, dar mie nu mi plac spaghetti. doar macaroane sau alea benzi, ca taiteii..

pupic, spor la treaba

PS ma bucur ca esti intr o pasa buna!!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #74 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 01:12:07
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

forumul are 33.999 de slabute
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #75 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 01:15:42
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
forumul are 33.999 de slabute
Mai exact comunitatea Slabute.
Nu toti aleg sa scrie pe forum, multi se inregistreaza doar pentru calculatorul nutritional, grafice de evolutie, etc sau pentru alte functionalitati si nu forum.

ps: am vazut ca iti prieste foartre bine dieta cu incarcatura glicemica bravo
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #76 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 01:57:28
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Mai exact comunitatea Slabute.
Nu toti aleg sa scrie pe forum, multi se inregistreaza doar pentru calculatorul nutritional, grafice de evolutie, etc sau pentru alte functionalitati si nu forum.

ps: am vazut ca iti prieste foartre bine dieta cu incarcatura glicemica bravo
da Slabuta imi prieste bine dieta... tu vad ca nu mai comentezi nimic in ceea ce priveste GL. in ultima vreme am mancat aiurea, dar am sa mi revin!!

felicitari pentru asa o comunitate! sunt mandra ca sunt membra!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #77 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 02:06:34
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
da Slabuta imi prieste bine dieta... tu vad ca nu mai comentezi nimic in ceea ce priveste GL. in ultima vreme am mancat aiurea, dar am sa mi revin!!

felicitari pentru asa o comunitate! sunt mandra ca sunt membra!
Nu mai comentez pentru ca efectiv nu imi mai ramane timp, dar tare as vrea, eu m-am indragostit de GL. Este o perioada foarte aglomerata, cu multa munca si incerc sa ma impart intre pictura si Slabute, care se pregateste de lansarea unei functionalitati noi si este nevoie si de ajutorul meu.

Dar din septembrie o sa vin si eu langa voi. Eu nici nu realizez ce mananc peste zi, adica nu mananc aiurea, dar daca ma intrebi ce am mancat azi la pranz, eu nu mai tin minte, mananc din reflex si pentru ca cere stomacul, ce gasesc prin frigider si ce mai reusesc sa gatesc.

Am vazut ca ai coechipiera pe Andreea. Ma bucur ca inca se tine tare si nu a parasit baricada, desi la ea merge mai greu.

Abia astept perioada aceea in care imi gateam fel de fel de chestii bune, sanatoase si le calculam GL. Mie imi place foarte mult procesul in sine, mi se pare foarte interesant.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #78 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 02:14:30
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

si mie imi place GL... frustrarea mare e ca limiteaza mult cantitatile.. fata de cum sunt eu obisnuita. in rest mi se par extraordinare principiile. sper o data si o data sa ma tin de ea si sa nu mai scap aiurea pe unde te miri.. eu am problema asta cu dietele, la inceput, le accept, apoi le neg, le resping si-mi fac de cap .. cu timpul m oi invata

presupun ca vb despre professional... eu n am inteles foarte bine. eu de ex sunt medic, dar nu cred ca e vb de medicii din forum nu? si ce ar trebui mai exact sa faca un medic aici pt professional, si ce specialitate sa fie, nutritionist sau?
e adevarat ca nu m am interesat f mult...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #79 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 10:43:10
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: sarlota de ciocolata

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
am facut sarlota de ciocolata...

1 l lapte 0,1 %
200 g faina spelta (integrala)
200 g fructoza (desi mergeau si 150)
70 g cacao
100 g fulgi de migdale
esenta de vanilie si unt
din calculele mele iese pentru intreaga cantitate, rotunjit, un GL=130.. gandind ca intreaga cantitate are cam 1,5 kg... ar reveni pentru un GL=10 cam 115g de sarlota. calculele sunt teoretice... nu stiu daca sunt corecte, dar este home made, nu are zahar, nu are faina alba, nu are amidon etc etc.
poate daca puneam 150 g de fructoza in loc de 200g si fara migdale, ar avea un GL mai mic, desi nu semnificativ mai mic..
una peste alta............este delicioasa!!!!
Pozici nu avem? Suna infiorator de bine!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #80 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 13:14:48
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
vad ca nu esti noua... si mi ai spus ca ai slabit deja de la 101 la 85 (FELICITARI!!!!).. presupun ca ai mai activat pe alte topice, pe la alte diete... pot sa mi povestesti putin din experienta ta (cu dietele) si de ce ti ai indreptat privirea catre monti?

sa treci si prin gasca monti... fetele o sa te invete retete.. eu nu am chef de gatit, sunt pisica comoda si lenesa, cateodata ma mai loveste cheful, dar doar cateodata.mananc simplist.. fripturi si garnituri permise, branzeturi si multe salate (acum cat mai sunt cruditatile ma mai bucur de ele).montignacele gatesc, au meniuri, pun poze, e o nebunie... si TinAlexa te poate ajuta cu o gramada de retete... nu stiu daca ai vazut aici pe forum, folderele cu retete... ai de unde alege!!!!
ma bucur tare ca vi cu chef de slabit... poate ma mai urnesti si pe mine, ca m am plafonat.. poate o scoatem si pe Alesiana ( draga de ea, ca tare dor mi e ) din rutina, ca ea tine de un an jumate dieta (RESPECT!!!)... o sa avem ce sa invatam unele de la altele, sa nu ti faci griji.. rabdare trebuie sa ai, slabirea nu e peste noapte, iar dieta nu e dieta 'in 3 pasi', ci un stil de viata.
Nu, nu sunt noua... Se vede si dupa numarul de mesaje...
Cand am intrat pe Slabute, in septembrie anul trecut, aveam 96,5 kg... deja slabisem ceva (cu ajutorul a 3+3)... Toamna trecuta am tinut Rina timp de 3 luni (atunci am slabit 15 kg)... ajunsesem la 80,3 kg... apoi o perioada nu am mai tinut nimic si am urcat pe la 86... am tinut Atkins si iarasi am coborat... de data asta la 79,9 kg... apoi iarasi am urcat (si concediul a fost de vina.... vezi ca tu sa nu faci prostii in concediu si sa-ti para rau... asa cum imi pare rau mie, acum... ) Am tinut si o cura de detoxifiere (Oshawa) in care m-am simtit cu adevarat minunat! De la Oshawa am pastrat turtitele... pe care le mananc dimineata... sper sa fie conforme Monti...
Singura chestie unde eu nu sunt de acord cu Monti este faza cu caloriile... eu cred ca ele trebuie limitate... altfel nu ai cum sa scazi in greutate (eu, una, nu... )
Am fost de doua ori in preajma greutatii de 80 kg si n-am avut ambitia sa o pastrez... acum cand voi ajunge sper sa am inteligenta sa nu mai urc la cantar !
Daca ar fi sa adun kg pe care le-am slabit de 1 an si 4 luni incoace... situatia ar sta cam asa... 8kg (3+3) + 15 kg (Rina) + 6 kg (Atkins) + 2 kg (Oshawa) = 31 kg !!! Iar eu, inteligenta de mine, mai am doar 16 date jos !!! De unde se deduce concluzia ca stiu sa slabesc, dar habar n-am sa ma mentin ! NU MAI VREAU SA REPET SITUATIA ASTA !!! Sunt asa de inversunata si suparata pe mine... cum nu-ti poti imagina!!!
De ce am ales Monti ? Pt ca e un stil de viata si pt ca... nu am mai tinut-o niciodata! Eu am o problema... (de, fiecare cu pasarica lui...) Daca tin o dieta nu o mai pot relua... la mine functioneaza dietele noi... Am incercat sa reiau Rina (care e formidabila!)... am tinut-o cateva zile si am abandonat-o...
De gatit... nu prea mai gatesc nici eu... Tot gratarele si salatele vor fi baza ! Cand tin eu o cura, o tine automat toata casa... Asa i-am slabit pe toti !!! (pe sot de la 117 l-am adus la 103, iar pe fetita de la 67 la 57... ) Asa ca sustinere am... Se sperie saracii cand mai incep cate o dieta noua... Acum va trebui sa incep sa-i instruiesc... sa le povestesc despre principiile Monti... Voi scoate din ei adevarati nutritionisti !!!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
calorii, coltul, dieta, disciplina, jurnale, liric, ordine, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Dezarhivare jurnal si schimbare avatar Roxie Forum 255 10 oct 2023 08:21:26
Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry berry Arhiva jurnale slabit 10 09 mai 2011 15:37:05
Echilibru si frumusete- jurnal Verisima Verisima Arhiva jurnale slabit 15 05 apr 2011 20:36:47
jurnal-oana si ionut albu Arhiva jurnale slabit 7 14 mai 2010 20:51:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole