Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal I can do it this time!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 07 iun 2009, 12:03:47
icandoit's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 62.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Slabuta, de rusine n-am mai scris nimic. De rusine pentru ca eram asa de hotarata ca pot, ca vreau...si am mancat numai porcarii pe urma, si am mancat si seara. Nu cred ca era cea mai indicata perioada sa ma apuc de dieta, pentru ca era chiar inainte de menstruatie, si aveam niste pofte nebune. In fine, nu stiu cum, prin ce miracol, cand m-am cantarit azi dimineata aveam 61 de kg, deci am slabit 1 kg!
De maine ma apuc de dieta Scarsdale, am citit multe lucruri bune despre ea, dar de data asta fara promisiuni . Tot ce pot sa promit e ca voi incerca! Altfel ajung sa ma demoralizez asa de tare, sa ma simt asa de prost, si sa=mi pierd toata increderea in mine.

Multumesc si astept o bataie buna pentru micile mele nazbatii!
  #12 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 01:59:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Citat:
Anterior postat de icandoit Vezi mesajul
Slabuta, de rusine n-am mai scris nimic. De rusine pentru ca eram asa de hotarata ca pot, ca vreau...si am mancat numai porcarii pe urma, si am mancat si seara. Nu cred ca era cea mai indicata perioada sa ma apuc de dieta, pentru ca era chiar inainte de menstruatie, si aveam niste pofte nebune. In fine, nu stiu cum, prin ce miracol, cand m-am cantarit azi dimineata aveam 61 de kg, deci am slabit 1 kg!
De maine ma apuc de dieta Scarsdale, am citit multe lucruri bune despre ea, dar de data asta fara promisiuni . Tot ce pot sa promit e ca voi incerca! Altfel ajung sa ma demoralizez asa de tare, sa ma simt asa de prost, si sa=mi pierd toata increderea in mine.

Multumesc si astept o bataie buna pentru micile mele nazbatii!
Buna
Sa stii ca o sa te cert nu pentru ceea ce ai mancat zilele astea, ci pentru rusinea care te-a impiedicat sa ne povestesti ce ai facut zilele astea la capitolul alimentatie.

De asta suntem aici.... sa ne ajutam si sa ne sustinem; daca tot ti-e asa rusine atunci nu mai manca prostioare.

Ma bucur ca te bagi la Scarsdale, iti doresc sa functioneze cum a functionat si la mine .

Bun, atunci nu promite si tine-te de treaba, eu sunt pe aici sa te ajut daca ai nevoie de sfaturi.

Si nu trebuie sa iti pierzi increderea, atata timp cat mai ai sanse de reusita, nu trebuie sa gandesti negativ. Mai mult optimism si incredere si toate iti vor reusi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #13 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 10:29:08
icandoit's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 62.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Buna dimineata!
De azi am inceput Scarsdale...am luat micul dejun:
- 1 cana de ceai de menta fara zahar
- 1 felie de pepene galben ( nu vreau sa iau grapefruit pentru ca interactioneaza cu anticonceptionalele)
- 1 felie si jumatate de paine de secara. Feliile sunt foarte mici si una nu-mi ajunge nici pe o masea

Am o intrebare: la pranz pot sa mananc parizer? Asta avem in casa...Sau trebuie altceva?
  #14 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 10:34:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Citat:
Anterior postat de icandoit Vezi mesajul
Buna dimineata!
De azi am inceput Scarsdale...am luat micul dejun:
- 1 cana de ceai de menta fara zahar
- 1 felie de pepene galben ( nu vreau sa iau grapefruit pentru ca interactioneaza cu anticonceptionalele)
- 1 felie si jumatate de paine de secara. Feliile sunt foarte mici si una nu-mi ajunge nici pe o masea

Am o intrebare: la pranz pot sa mananc parizer? Asta avem in casa...Sau trebuie altceva?
Buna

Ai inceput bine masa. Sa stii ca eu chiar 2 felii mancam. Pentru ca sa nu cad pe strada de foame.

Iar la pranz, sfatul meu este sa iti iei sunca praga sau york, au cele mai putine grasimi. Parizerul e plin de ele.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #15 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 13:03:55
icandoit's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 62.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Am luat si pranzul....
am cumparat sunca york si am mancat-o impreuna cu 2 rosii.
Dar asa mi-e de foame! Si ma simt ametita si ma doare foarte tare capul. De obicei cand nu mananc destul ma doare capul.
Si n-as vrea sa renunt inca..dar deja simt ca daca nu mananc ceva mancare consistenta n-o sa-mi fie bine..Si am o supa de pui asa de buna gatita de bunica aici..
Uite,vezi cum sunt eu, cum dau de greu, cum renunt!
Da-mi un sfat te rog..nu mai stiu ce sa fac deocamdata stau cuminte si nu mananc nimic..dar in curand trebuie sa plec in oras, sa ma intalnesc cu niste prieteni si ma simt complet lipsita de energie..plus ca ma si chinuie capul asta
  #16 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 13:28:20
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Citat:
Anterior postat de icandoit Vezi mesajul
Am luat si pranzul....
am cumparat sunca york si am mancat-o impreuna cu 2 rosii.
Dar asa mi-e de foame! Si ma simt ametita si ma doare foarte tare capul. De obicei cand nu mananc destul ma doare capul.
Si n-as vrea sa renunt inca..dar deja simt ca daca nu mananc ceva mancare consistenta n-o sa-mi fie bine..Si am o supa de pui asa de buna gatita de bunica aici..
Uite,vezi cum sunt eu, cum dau de greu, cum renunt!
Da-mi un sfat te rog..nu mai stiu ce sa fac deocamdata stau cuminte si nu mananc nimic..dar in curand trebuie sa plec in oras, sa ma intalnesc cu niste prieteni si ma simt complet lipsita de energie..plus ca ma si chinuie capul asta
Deci, mare atentie la ce spun acum!!!!

Ai inteles gresit aceasta dieta. Hai sa te lamuresc cum se face.

Cu o zi inainte, iti stabilesti cantitatile de alimente pe care ti le recomanda Scarsdale.
Adica, te duci frumos la calculatorul de calorii si iti faci fiecare masa in parte:

Mic dejun
Pranz
Cina
Toate acestea 3 trebuie sa iti dea un total de 1100 - 1200 kcal zilnic.

Mai intai iti pui cantitatile minime de alimente, de ex: 100 g rosii, 100 g pui.... etc.
Fiecare masa ti-o completezi, La sfarsit iti da un total de calorii, daca este prea mic, incepi sa umbli la cantitati, adica sa le maresti. pana iti da 1200 de kcal. Si mananci exact acelasi meniu pe care l-ai stabilit cu o zi inainte.

Ti-e foame? E si normal... Ai cantitatile de mancare prea mici. Cate felii de sunca ai mancat? Ca sa iti arat ca am dreptate.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #17 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 13:47:24
icandoit's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 62.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Cam 6 felii de sunca am mancat, cred, in total 160 de grame.
Am calculat asa :
Mic dejun: o felie de pepene galben 70
o felie si jumatate de paine de secara 100
un ceai

La pranz: 160 de g de sunca york cam 200
2 rosii 80

450 pana acum, ceea ce e putin. Nu cred ca am ales dieta buna, pentru ca daca nu mananc o lactata in fiecare zi, nu sunt om
Si mai e ceva..eu peste vara locuiesc cu ai mei..unde se cumpara mancare cam o data sau de doua ori pe saptamana..Si eu nu prea am bani sa ma apuc sa cumpar in plus mancare, de exemplu peste care nu e chiar ieftin sau asa ceva.
Vai, imi imaginez ce parere ti-ai facut deja despre mine! Cu mine nimic nu e sigur, ma apuc de ceva si nu termin.
Crezi ca ar trebui sa continui cu asta sau sa ma intorc la " vechea mea iubire" , dieta hipocalorica? Si asta e hipocalorica, stiu, dar ma refer la faptul ca sa pot manca o paleta mai larga, si nu ceva stabilit in fiecare zi.
Oricum, mancand felia aceea de pepene si 2 rosii am mancat mai multe fructe si legume decat as manca in mod normal.
Imi cer scuze, nici eu nu ma inteleg pe mine, asa ca nu te obosi prea tare sa ma intelegi! M-am saturat sa tot caut scuze, cand singura problema e cu mine si doar cu mine! Am impresia ca am devenit prea obsedata de chestia asta cu slabitul..Si nu e bine! Pentru ca cu cat ma gandesc mai mult la mancare, cu atat am mai multe pofte...
Zau daca mai stiu ce sa fac
  #18 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 14:33:43
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Citat:
Anterior postat de icandoit Vezi mesajul
Cam 6 felii de sunca am mancat, cred, in total 160 de grame.
Am calculat asa :
Mic dejun: o felie de pepene galben 70
o felie si jumatate de paine de secara 100
un ceai

La pranz: 160 de g de sunca york cam 200
2 rosii 80

450 pana acum, ceea ce e putin. Nu cred ca am ales dieta buna, pentru ca daca nu mananc o lactata in fiecare zi, nu sunt om
Si mai e ceva..eu peste vara locuiesc cu ai mei..unde se cumpara mancare cam o data sau de doua ori pe saptamana..Si eu nu prea am bani sa ma apuc sa cumpar in plus mancare, de exemplu peste care nu e chiar ieftin sau asa ceva.
Vai, imi imaginez ce parere ti-ai facut deja despre mine! Cu mine nimic nu e sigur, ma apuc de ceva si nu termin.
Crezi ca ar trebui sa continui cu asta sau sa ma intorc la " vechea mea iubire" , dieta hipocalorica? Si asta e hipocalorica, stiu, dar ma refer la faptul ca sa pot manca o paleta mai larga, si nu ceva stabilit in fiecare zi.
Oricum, mancand felia aceea de pepene si 2 rosii am mancat mai multe fructe si legume decat as manca in mod normal.
Imi cer scuze, nici eu nu ma inteleg pe mine, asa ca nu te obosi prea tare sa ma intelegi! M-am saturat sa tot caut scuze, cand singura problema e cu mine si doar cu mine! Am impresia ca am devenit prea obsedata de chestia asta cu slabitul..Si nu e bine! Pentru ca cu cat ma gandesc mai mult la mancare, cu atat am mai multe pofte...
Zau daca mai stiu ce sa fac
Mda, este foarte putin.
Bagi la micul dejun inca o felie de paine.

Si la cina ai azi peste cu o salata de legume.

Trebuie sa iti alegi regimul cu care te simti cel mai bine si care ti se potriveste. Mie mi-a priit aceasta dieta si m-am obisnuit cu ea, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te obisnuiesti si tu cu ea.

Atunci mai bine urmeaza o dieta hipocalorica alegand alimentele care iti plac. dar, recomand sa iti calculezi caloriile ca sa nu fie prea putine pentru o zi.

Hai, ca gasim noi o solutie, cel mai important, nu dispera.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #19 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 16:06:19
huhu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 176cm, 58kg
Mesaje: 516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

am citit si eu pe-aici, sper sa nu ma bag ca musca-n lapte...dar nu ar fi mai simplu sa papi chestii sanatoase si cu un continut caloric mai mic dupa cum iti pofteste burtica in ziua respectiva? eu de exemplu nu urmez o dieta anume in care mi se zice ce sa mananc dimineata seara si la pranz...dar incerc sa ma incadrez in cele 1066 de calorii pe care trebuie sa le insumez zilnic..si mi-am facut o idee despre ce alimente sunt permise, felul in care trebuiesc combinate, si cantitatile..inca sunt la inceput si eu, am doar o saptamana dar se simte o schimbre...de exemplu nu mai am pofte de chestii nesanatoase..daca ma gandesc la un cheeseburger(mancam si care trei odata) mi se face rau..ieri nu am avut ce manca la pranz decat niste cartofi prajiti..pe care cu greu i-am inghitit..inainte mancam un castron plin...
ideea e ca m-am obisnuit cu salate si alimente light...e imposibil sa nu slabesti in maniera asta..poate ca procesul e mai de lunga durata dar se formeaza si un apetit pt chestiile sanatoase care probabil va inhiba si la tine, in timp, poftele de junk-food. poti sa tragi cu ochiul la ce pap eu zilnic aici http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...dulap-689.html ...nu mananc putin si nu rabd de foame...in primele doua nopti mi-a fost un pic rau, in sensul ca ma durea stomacul...era obisnuit sa fie "umplut" oricand mi se parea ca mi-e foame, cu orice aveam eu chef. dar acum se pre ca s-a linistit si s-a obisnuit cu numai 3 mese, si doua gustari.... cred ca am scris cam mult, sper sa nu te supere.
o zi frumoasa!
huhu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1057 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 08 iun 2009, 21:02:28
icandoit's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 173cm, 62.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal I can do it this time!

Vai de mine, cum sa ma supar? Din contra, iti multumesc ca ti-ai facut timp sa treci si pe la mine sa-mi dai un sfat. Ai dreptate, pana acum a functionat hipocalorica cu alimente alese de mine si nu impuse ( dar fara ciocolata si alte porcarii), asa ca vreau sa o pastrez pe viitor.
Va scriu ce am mancat azi..recunosc ca am pacatuit cu o clatita cu gem, dar ...oameni suntem!
Deci tot ce am mancat azi:

Mic dejun: o felie de pepene galben 70
o felie si jumatate de paine de secara 100
un ceai

La pranz: 160 de g de sunca york cam 200
2 rosii 80
supa de pui cu fidea 350 ( din ce am gasit eu pe net)
o clatita cu gem 200
o cafea cu lapte si o lingurita de zahar 70
o banana 100

total 1170

astazi sunt mandra nu atat pentru ce am mancat, ci pentru ca am reusit sa nu mananc seara!
Ne auzim maine!
 

Informatii despre slabit
dieta, diete, fitness, jurnal, jurnal slabire, jurnal slabit, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole