Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal JEN

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1441 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:31:38
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul

Ooo super, am sa caut si eu cand merg acasa zumba, daca e asa pe etape
Fa filmuletul de luni, ala de 30 minute eu asa m-am miscat la el ca un adevarat antitalent dar intr-o saptamana deja iti intri in ritm. Mie imi place tare mult turbo fire, ma inveseleste si tipa, e fain.
De luni avem program comun abia astept
Ai gasit zumba? E misto, adica mie imi place, dar e easy... in comparatie cu turbo fire, e pantaloni scurti, INSA orice miscare e binevenita! Desi eu as opta pe exercitii de o durata mai scurta si o intensitate mai mare.
Sunt cele mai eficiente.
De abia astept sa ne apucam
Stiiiiiiiiu cum e, pana te obisnuiesti cu miscarile, parca sti un robot, noroc ca n-am oglinzi pe pereti cred ca m-as baga sub o piatra si nu as mai iesi de acolo
O stiu pe tipa asta de la turbo jam, intr-adevar e o oaza de inspiratie.
Yep. De luni, ne miscam funcul CU TALENT!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1442 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:33:56
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul

Eu am facut o gramada de chestii, zic euadica fatza de alte zile in care doar dormeam si citeam si mancam si faceam putina bici
M-am machiat m-am imbracat frumos m-am parfumat
Am mers pe jos pas vioi
Am fost sa ma cantaresc si am 48.5kg
Am stat cu mama la munca si am socializat un pic p-acolo si am si ajutat-o
Am fost pe la magazin si mi-am luat ceva fructe ca nu mai mancasem de mult
Am ajuns acasa si am ajutat-o pe mama sa facem mancarica
Acum mai am cateva lucruri pe lista de facut dar mai am timp:
sa-i fac unghiile mamei,uneia dintre surori si mie
sa fac bici, cat pot, cat rezist
si sa fac si cateva exercitii fizice
Harnica esti! Felicitari, pana la urma, ai vazut? Nu ai 50 de kilograme, ceva mai putin... dar cum ai ajuns tu de la 43-44 din vara aici? brusc sau s-a petrecut treptat cresterea asta?
Oricum e o veste buna. Pana la cat vrei sa ajungi?
Care e planul de bataie? Tii si tu hipocalorica +sport?
Eu nu am facut in viata mea bici, nu faci muschi la picioare? gen, are o anumita intensitate padalatul?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1443 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:42:29
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Depinde si ce alimente alegi. Daca mananci chestii dulci, fainoase, cartofi etc. te ingrasi si la 1400. Stiu asta de la o fata care tinea 'dieta' si in loc sa slabeasca, se ingrasa. Ai noroc cu metabolismul, ruleaza bine.
O femeie puternica e narcisista si optimista.Daca tu nu te placi, ceilalti o sa aiba aceeasi parere ca si tine.
Nu stiu de ce puneti asa pret pe IMC, e doar un calcul.Poti sa ai IMC 17-16,5 si sa nu fii oase si piele, depinde de corp.
Esti femeie fatala, girl, nu trebuie sa devii. Esti superba !

Vaiiiiii, esti a 30-a persoana care imi zice acelasi lucru despre acest sport.Tu ai practicat Insanity si ai facut muschi la picioare? Geeez, m-am apucat, termin. Imi asum consecintele . Desi mie imi place mai...musculoasa.
Conteaza bineinteles alimentatia, dar sa nu crezi ca mananc rosii de 2000 de calorii? ci chestii nevoluminoase dar bombate caloric, si totusi, mentinerea mea e in floare.
Oi fi eu norocoasa, ce pot sa zic!
Narcisista si optimista? Crede-ma, asta nu-i destul! Evident si aceste doua, mai ales optimismul sunt unele dintre cele mai importante calitati sau inzestrari sau must have-uri, cum sa le mai zic, insa nu fac totul. Eu ched ca echilibrul este cuvantul magic alaturi de incredere. Pun pariu ca si alea care se tavalesc printr-un numar nedeterminat de patur, se iubesc pe ele, sunt chiar narcisiste, chiar daca oglinda s-ar sparge in fata lor, si optimiste nu vad de ce nu ar fi, DAR asta nu e destul sa fii o femeie puternica.
Sunt frumosi muschii atata timp cat nu arata adusi de pe podiumurile concusururilor de haltere. Tonicitatea lor aduce o urma de frumusete si iti da un aer sexy.. insa, ce-i prea mult, nu e estetic!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1444 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:54:44
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Conteaza bineinteles alimentatia, dar sa nu crezi ca mananc rosii de 2000 de calorii? ci chestii nevoluminoase dar bombate caloric, si totusi, mentinerea mea e in floare.
Oi fi eu norocoasa, ce pot sa zic!
Narcisista si optimista? Crede-ma, asta nu-i destul! Evident si aceste doua, mai ales optimismul sunt unele dintre cele mai importante calitati sau inzestrari sau must have-uri, cum sa le mai zic, insa nu fac totul. Eu ched ca echilibrul este cuvantul magic alaturi de incredere. Pun pariu ca si alea care se tavalesc printr-un numar nedeterminat de patur, se iubesc pe ele, sunt chiar narcisiste, chiar daca oglinda s-ar sparge in fata lor, si optimiste nu vad de ce nu ar fi, DAR asta nu e destul sa fii o femeie puternica.
Sunt frumosi muschii atata timp cat nu arata adusi de pe podiumurile concusururilor de haltere. Tonicitatea lor aduce o urma de frumusete si iti da un aer sexy.. insa, ce-i prea mult, nu e estetic!
Nu a zis nimeni ca mananci rosii de 2000 de calorii, chestia era ca si cu 1500 de calorii din chestii nevoluminoase dar ft calorice, ingrasa, intr-un sfarsit alimentatia conteaza.
Eh, ar fi si astea 2 ceva pe acolo la calitatile femeii puternice.
Nu cred eu ca se fac muschii atat de inestetici in aceste 60 de zile... dar daca mi se intampla asta, te anunt !
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1445 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:55:09
Deliutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Harnica esti! Felicitari, pana la urma, ai vazut? Nu ai 50 de kilograme, ceva mai putin... dar cum ai ajuns tu de la 43-44 din vara aici? brusc sau s-a petrecut treptat cresterea asta?
Oricum e o veste buna. Pana la cat vrei sa ajungi?
Care e planul de bataie? Tii si tu hipocalorica +sport?
Eu nu am facut in viata mea bici, nu faci muschi la picioare? gen, are o anumita intensitate padalatul?
43-44(caut poza pe laptop si o sa-ti arat,chiar daca-s imbracata mi se vad oasele urat zic eu) am avut prin mai si iunie apoi am crescut treptat pana pe la 46, iar cand am fost plecata in vacanta nu am mai tinut cont de nimic si am mancat pana la refuz de toate fara sa regret, oricum ajunsesem pe la 47-48. Si prin august m-am apucat iar de treaba
Pai, o sa mananc mai disciplinat, vreau sa mananc mult pe baza de peste, vreau sa fac si miscare si in special sa-mi micsorez portiile. Asta cred ca e defectul meu. Nu mananc decat foarte rar (la 3-4luni)patiserie, fast-food, prajituri, torturi, inghetata,iar sucuri nu beau cred ca de un an de zile. Pacatuiesc cu ciocolata, covrigei si rar cu biscuiti. Mi-este usor sa ma abtin la chestii dintr-astea pt ca mama nu face preparate dintr-acestea si de cumparat nu-mi cumpar, imi cumpara iubitul meu. Insa portiile de mancare recunosc ca de cele mai multe ori sunt maripentru ca vin infometata de la facultate... prefer sa mai rabd 2 ore si sa mananc acasa decat sa-mi iau ceva in pauza si cand ajung acasa imi pun mai mult decat e cazul.
In concluzie planul este urmatorul:
portii mici
sport si plimbari pe jos
sa-mi iau iaurtel cu cereale de acasa si fructe la facultate NU RADETI!
Si cam atat, imi recomanzi ceva?
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1106 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1446 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 18:59:07
Deliutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Cat despre bicicleta...nu pot sa zic ca am facut muschi, din contra, mi s=au subtiat picioarele vibizil cand faceam si acum parca arata mai frumos, chiar daca nu mai arata ca acum 2kg in minus. Eu las la treapta cea mai usoara insa pe ritm foarte alert.
Eu zic ca este ok nu ma incordez foarte tare la picioare, mai mult abdomenul il incordez si asta se vede.
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1106 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1447 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 20:56:35
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Intr-adevar, e foarte captivant cirpul uman. Asta m-a fascinat si pe mine mereu.
Inteleg exact senzatia despre care vorbesti, asta apare mereu cand ajuti un om, nu doar in cazurile medicale.
De multe ori cand ajuti pe cineva fie cu un loc in autobus, sau ajutandu-l sa care o greutate mai mare, sau dand un sfat bun, sau facandu-l sa se simta mai bine, sentimentul nu intarzie sa apara.
Eu mi-am batut mult capul cu asta, cu dorinta de a face medicina, a fost prinsa mereu intre regretul de a nu da acea admitere si dorinta arzatoare de a o face, mi-am dat seama ca de fapt e vorba doar despre acel regret. Nu asta e vocatia mea.
Vreau foarte mult sa ajut oamenii, insa in alt mod. si stiu ca in acel mod in care eu vreau, am un talent innascut, am o claritate mai mare, sunt mai buna si mai pregatita, si toate astea mi-au fost date gratuit de mama natura, ar fi pacat sa nu ma folosesc de acest talent.
Iubitul meu, mi-a pus o intrebare care mi-a dat peste cap tot universul, in legatura cu vocatia. M-a intrebat : pentru ce esti dispusa sa platesti ca sa fii lasata sa practici acea chestie?
In acel moment m-am blocat. M-am gandit intens, zile la rand la intrebarea lui. Raspunsul meu, n-a fost medicina. [nu a fost primul meu raspuns, din contra, am avut alte raspunsuri prioritare, atunci a fost clipa in care am zis : nu asta e vocatia mea] Evident, pot sa ma documentez, sa fiu informata, sa iau asta ca pe un hobby, sa stiu lucruri despre sanatatea mea si a familiei mele, sa ma protejez impotriva bolilor, etc.
In ultima vreme foarte mult m-am gandit la asta, pentru ca eram extrem de trista ca nu imi gasesc acele lucruri pentru care sa depun efort indelungat, si totusi sa lucrez cu dragoste. Asta vreau sa gasesc eu! Asta vreau sa fac. Sa ma dezvolt extrem de muuuult intr-un domeniu si sa fiu mama lui.
Eu asa am fost invatata de mica, sa fiu cea mai buna. Nu pot sa excelez in toate, so .. trebuie sa gasesc domeniul meu. Tind sa cred ca l-am gasit!
Hei, Miss Misteriozitate! Ma termini! Trebuie sa imi zici despre ce e vorba ca mor de curiozitate sau nu mai zi nimic care sa ma atate mai tare Reao! Ai descoperit ca sunt o mare curioasa si vrei sa ma chinui
Da... ce sa iti zic? Eu sunt atrasa de destul de multe lucruri. Deci daca ar exista o "vocatie" in care luni sa fii medic, marti fotograf, miercuri actor, joi makeup artist, vineri avocat, sambata arhitect si duminica sa incerci ceva total diferit, atunci asta ar fi vocatia mea
Si mie imi place sa fiu cea mai buna in ceea ce fac si sunt din pacate/fericire o perfectionista. Nu imi plac lucrurile facute de mantuiala si de multe ori ii scot din sarite pe multi (cateodata si pe sot ) ca stau sa bibilesc fiecare lucru pana iese perfect. Daca nu pot sa fac ceva ca la carte prefer sa nici nu ma apuc. Dar stiu ca chestia asta nu ma ajuta deloc si de multe ori ma impiedica sa gust din multe lucruri frumoase ale vietii doar de teama de a nu esua.
Cred ca din cauza ca sunt o fire curioasa si imi place sa invat mereu lucruri noi niciodata nu o sa pot sa spun ca eu sunt facuta pentru asta sau numai pentru asta. Mereu ma vor interesa si alte lucruri pe langa ceea ce stiu sau fac deja. Cateodata consider chestia asta ca un lucru negativ cu care mi-a fost dat sa traiesc.
Totusi, au existat pe lumea asta oameni ca da Vinci care au reusit sa guste cate putin din mai multe lucruri. Ah, cat il admir! Daca as reusi sa sa am un sfert din toate "vocatiile" pe care le-a avut el as fi super fericita Oare se mai poate asa ceva in ziua de azi?
__________________
De vorba cu Mr. J
  #1448 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 21:44:42
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Nu a zis nimeni ca mananci rosii de 2000 de calorii, chestia era ca si cu 1500 de calorii din chestii nevoluminoase dar ft calorice, ingrasa, intr-un sfarsit alimentatia conteaza.
Eh, ar fi si astea 2 ceva pe acolo la calitatile femeii puternice.
Nu cred eu ca se fac muschii atat de inestetici in aceste 60 de zile... dar daca mi se intampla asta, te anunt !
Depinde de tine, eu am facut muschi la abdonem, vizibili intr-o luna de sport, si nu a fost insanity.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1449 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 21:46:18
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul

43-44(caut poza pe laptop si o sa-ti arat,chiar daca-s imbracata mi se vad oasele urat zic eu) am avut prin mai si iunie apoi am crescut treptat pana pe la 46, iar cand am fost plecata in vacanta nu am mai tinut cont de nimic si am mancat pana la refuz de toate fara sa regret, oricum ajunsesem pe la 47-48. Si prin august m-am apucat iar de treaba
Pai, o sa mananc mai disciplinat, vreau sa mananc mult pe baza de peste, vreau sa fac si miscare si in special sa-mi micsorez portiile. Asta cred ca e defectul meu. Nu mananc decat foarte rar (la 3-4luni)patiserie, fast-food, prajituri, torturi, inghetata,iar sucuri nu beau cred ca de un an de zile. Pacatuiesc cu ciocolata, covrigei si rar cu biscuiti. Mi-este usor sa ma abtin la chestii dintr-astea pt ca mama nu face preparate dintr-acestea si de cumparat nu-mi cumpar, imi cumpara iubitul meu. Insa portiile de mancare recunosc ca de cele mai multe ori sunt maripentru ca vin infometata de la facultate... prefer sa mai rabd 2 ore si sa mananc acasa decat sa-mi iau ceva in pauza si cand ajung acasa imi pun mai mult decat e cazul.
In concluzie planul este urmatorul:
portii mici
sport si plimbari pe jos
sa-mi iau iaurtel cu cereale de acasa si fructe la facultate NU RADETI!
Si cam atat, imi recomanzi ceva?
Am vazut pozele, intr-adevar ai fost super slaba. Si tu ai probleme cu cosurile pe spate si pe brate, asa mi s-a parut ca am vazut in poze.
Imi place planul tau de bataie, poate ma inspir si eu putin din el, insa eu tin foarte mult sa ma axez pe sport!
Ce sport te-ai gandit sa faci?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1450 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 21:49:19
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul
Cat despre bicicleta...nu pot sa zic ca am facut muschi, din contra, mi s=au subtiat picioarele vibizil cand faceam si acum parca arata mai frumos, chiar daca nu mai arata ca acum 2kg in minus. Eu las la treapta cea mai usoara insa pe ritm foarte alert.
Eu zic ca este ok nu ma incordez foarte tare la picioare, mai mult abdomenul il incordez si asta se vede.
Cand am ajuns la partea de abdomen, am devenit fascinata de bicicleta asta
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jen, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole