Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal JEN

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1431 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 11:35:30
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal JEN



__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1432 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 11:37:38
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Oh, bravo. E bine ca nu cresti mai mult de 46, a fost si stresanta perioada asta prin care ai trecut, dar iti revii tu. Doar stii asta .
O sa vezi rezultate!
Recupereaza, recupereaza .
Eu chiar acum beau ceva in gen shake cu banane( lapte+banane la blender) si ma odihnesc dupa Insanity.
Eu nu am nicio grija pentru asta, stiu ca atunci cand vreau, un minin de efort trebuie sa fac si ... scad in greutate. Eu is una dintre cele mai norocoase, scad foarte usor. Si acum, mananc foarte caloric, depasesc 2000 lejer, is sigura ca altele daca ar manca la fel ca si mine, s-ar ingrasa vazand cu ochii...
In plus, daca as face si sport, as scadea si mai mult. Exact la fel mi s-a intamplat si cand m-am apucat de slabit, slabeam vazand cu ochii. Mi s-a schimbat total metabolismul. am arderi foarte bune.
Nici nu vreau sa imi chinui organismul cu diete. Nu vreau sa ajung sa ma frustreze numarul de calorii, nu vreau sa ajung sa ma inhib in fata unei portii de mancare.
Eu cred ca o femeie puternica nu e una care are in spatele ei un sac de frustrari ... asta mi se pare o falsitate!
Refuz sa ajung asa. In plus, nu vreau sa fiu slaba pamantului, si acum sunt sub greutatea normala. IMC meu e sub 18,5. Nu is slaba. Is super! Putina tonifiere si ma pot incadra pe pagina femeilor fatale
Ai grija cu insanity, face muschi mari la picioare.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1433 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 11:41:51
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

Felicitari pentru mentinere..si rusine pentru "mancatul cat porcul"

E bine ca ti-ai revenit , eu nu vreau sa ma mai intorc niciodata la bingeam reusit sa scap de el

Eu bine in sfarsit , slabesc , beeau zilnic 2l apa pe zi(super evolutie de la 300 ml) , fac sport zilnic(desi momentam am febra musculara ca nu mai facusem de luni bune)

Cum a fost sesiunea? EU TOT nu stiu unde sa dau(incerc la medicina iasi dar tot mai imi trb o facultate buc unde sa intru cu dosaR)dar pana una alta invat pt bac
Nu cred ca a fost binge, pur si simplu mancam foarte mult, poate si pentru ca consumam extrem de multa energie cu invatatul, in plus mai aveam cateo treaba prin casa. nu a fost usor, insa a trecut cu bine peste, si acum mananc caloric, ma mentin bine. Tind sa cred ca arderile mele sunt super bune.
Nu ma plang din aceasta cauza.
Foarte bine. Cat ai mai slabit!?
Sesiunea a fost una dintre cele mai grele. Am avut 6 examene. Peste 3000 de pagini de invatat. Am fost extrem de epuizata la finalul sesiunii. A trecut cu bine, is multumita de rezultatele mele. Intr-adevar la medicina legala, a lui 10 mi-a placut foarte mult, insa am renuntat la ideea de a mai da admitere. Ii mult generala..nu-mi permit sa mai pierd atatia ani. M-ar ucide chestia asta!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1434 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 12:27:48
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul


In ce domeniu ai vocatia in cele din urma.? si mai important..cum aflu si eu unde m-as potrivi..urasc deciziile astea enorme.
Mie imi e frica sa nu renunt la o facultate ca sa ma intorc la medicinamai ales ca prima e la buget dar a 2 facuta e obligatoriu la taxa.

Eu m-as face medic stomatolog sau ortodont ca sa le fac oamenilor dintii ok..ca inspre medicina generala nu m-as bagaca nu prea simt nimic fata de oameni
Iubitul meu, m-a izbit cu o intrebare, care am repetat-o si lui Chriselle, m-am intrebat : pentru ce as fi dispusa sa platesc ca sa fiu lasata sa fac acea chestie. Mi-a zis, asta e intrebarea vocatiei.
Eu n-as plati sa fiu lasata de cineva sa practic medicina, in schimb, as plati pentru alte lucruri, fara sa ezit!
Eu cred ca asa descoperi care este vocatia ta. Mi se pare cea mai bun intrebare ca sa te descoperi.
Trebuie sa te gandesti la tine, sa pui pe o lista lucrurile care iti plac, pe care le-ai face neincetat, care te-ar dezvolta la un stadiu in care sa fii cea mai buna si totodata sa iti ofere o independenta financiara.
E greu acest proces, unii isi dau seama mai devreme altii mai tarziu, ce pot sa iti spun ca o sa te ucida orice chestie care nu e vocatia ta, o sa te plictisesti de ea, o sa iti displaca, o sa te enerveze, o sa te induca intr-o stare de nervozitate, o sa o dai in bara si o sa fii depresiv.
Fiecare dintre noi avem dorinta de a inflori, de a ne dezvolta, de a fi cei mai buni, de a gasi un rost pentru care sa traim, de a face ceva in care sa excelam. Chiar daca dureaza multi ani pentru a descoperi asta, important e sa ai curajul sa lasi tot si sa faci acele lucruri.
Trebuie sa gasesti in tine o chestie, cel putin, care sa iti placa extraordinar de mult,sau o chestie la care te pricepi, pe care poti sa o dezvolti. Fecare avem una.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1435 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 12:31:21
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Deliutza Vezi mesajul
Buna dimineata Jen Ce planuri ai pentru azi?
Salut!
Azi am venit pana la o matusa, ca sa am grija de o bombonica de fata. Stau cu ea pana matusa mea isi rezolva treburile. Intre timp citesc si o carte!
Dupa care mergem in vizita la tatal matusii mele care e bolnavior. Si spre seara o sa ajung si eu la iubitul meu
Tu ce planuiesti azi?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1436 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 13:50:47
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul

Pai cred ca aia ii toata treaba ca nu e la fel de intens cred, habar nu am. Da ce elasticu' vietii sa iau ? O sa vad cat costa o prostie din aia de coarda elastica sau cum se numeste.
Eu iti zic sincer ieri nu am mai apucat sa fac nimic nimic ca am avut musafiri pana tarziu, nici sa intru aici nu am apucat
Si eu mai fac atunci saptamana asta asa de "testare" niste filmulete sa nu stau si de luni o iau iar de la saptamana 1 impreuna cu tine, ok? Ne tinem de treaba ce zici?
Am vazut ca spuneai ca faci zumba . ai descarcat de undeva ceva filmulete sau de unde faci? Ca si eu vreaaauuu dar la sala acum nu am banuti sa ma inscriu doar pt asta, restul ce se petrece acolo nu ma intere
Nu m-am uitat nici eu. Ca mi-o fost hardul cu programul la matusa, si doar azi ma uit.
Sa vad si eu ce trebuie si cum se poate face.
Ah, zumba mi-am descarcat de pe torrent, tot asa ca si fire.
Am inceput cu zumba basic. apoi sculpt and tone, cardio... sunt multe.
De luni ne apucam, pana atunci ...mai fac si eu una alta sa imi reintru in forma, ca am o conditie fizica de toata jena
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1437 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 13:52:02
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul


Merci Bzzz. Azi cum lucrezi? Cum merge treaba cu batonul ala? te saturi de el?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1438 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 14:19:19
Geanynna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 166cm, 61kg
Mesaje: 2.383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul

Nu m-am uitat nici eu. Ca mi-o fost hardul cu programul la matusa, si doar azi ma uit.
Sa vad si eu ce trebuie si cum se poate face.
Ah, zumba mi-am descarcat de pe torrent, tot asa ca si fire.
Am inceput cu zumba basic. apoi sculpt and tone, cardio... sunt multe.
De luni ne apucam, pana atunci ...mai fac si eu una alta sa imi reintru in forma, ca am o conditie fizica de toata jena
Ooo super, am sa caut si eu cand merg acasa zumba, daca e asa pe etape
Fa filmuletul de luni, ala de 30 minute eu asa m-am miscat la el ca un adevarat antitalent dar intr-o saptamana deja iti intri in ritm. Mie imi place tare mult turbo fire, ma inveseleste si tipa, e fain.
De luni avem program comun abia astept
__________________
Daca Vrei, Poti !
Jurnalul meu Geanynna
Geanynna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2037 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1520 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1439 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 17:06:52
Deliutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 apr 2011
Locaţie: Constanta, Romania
Dieta: hipocalorica, sport, masaj
Date: 159cm, 51.5kg
Mesaje: 1.090
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul

Salut!
Azi am venit pana la o matusa, ca sa am grija de o bombonica de fata. Stau cu ea pana matusa mea isi rezolva treburile. Intre timp citesc si o carte!
Dupa care mergem in vizita la tatal matusii mele care e bolnavior. Si spre seara o sa ajung si eu la iubitul meu
Tu ce planuiesti azi?

Eu am facut o gramada de chestii, zic euadica fatza de alte zile in care doar dormeam si citeam si mancam si faceam putina bici
M-am machiat m-am imbracat frumos m-am parfumat
Am mers pe jos pas vioi
Am fost sa ma cantaresc si am 48.5kg
Am stat cu mama la munca si am socializat un pic p-acolo si am si ajutat-o
Am fost pe la magazin si mi-am luat ceva fructe ca nu mai mancasem de mult
Am ajuns acasa si am ajutat-o pe mama sa facem mancarica
Acum mai am cateva lucruri pe lista de facut dar mai am timp:
sa-i fac unghiile mamei,uneia dintre surori si mie
sa fac bici, cat pot, cat rezist
si sa fac si cateva exercitii fizice
__________________

Inside me lives a skinny woman crying to get out. But I can usually shut the bitch up with chocolate
!

JURNALUL MEU
Deliutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1106 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1440 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 17:22:39
Georgii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul


Eu nu am nicio grija pentru asta, stiu ca atunci cand vreau, un minin de efort trebuie sa fac si ... scad in greutate. Eu is una dintre cele mai norocoase, scad foarte usor. Si acum, mananc foarte caloric, depasesc 2000 lejer, is sigura ca altele daca ar manca la fel ca si mine, s-ar ingrasa vazand cu ochii...
In plus, daca as face si sport, as scadea si mai mult. Exact la fel mi s-a intamplat si cand m-am apucat de slabit, slabeam vazand cu ochii. Mi s-a schimbat total metabolismul. am arderi foarte bune.
Nici nu vreau sa imi chinui organismul cu diete. Nu vreau sa ajung sa ma frustreze numarul de calorii, nu vreau sa ajung sa ma inhib in fata unei portii de mancare.
Eu cred ca o femeie puternica nu e una care are in spatele ei un sac de frustrari ... asta mi se pare o falsitate!
Refuz sa ajung asa. In plus, nu vreau sa fiu slaba pamantului, si acum sunt sub greutatea normala. IMC meu e sub 18,5. Nu is slaba. Is super! Putina tonifiere si ma pot incadra pe pagina femeilor fatale
Ai grija cu insanity, face muschi mari la picioare.
Depinde si ce alimente alegi. Daca mananci chestii dulci, fainoase, cartofi etc. te ingrasi si la 1400. Stiu asta de la o fata care tinea 'dieta' si in loc sa slabeasca, se ingrasa. Ai noroc cu metabolismul, ruleaza bine.
O femeie puternica e narcisista si optimista.Daca tu nu te placi, ceilalti o sa aiba aceeasi parere ca si tine.
Nu stiu de ce puneti asa pret pe IMC, e doar un calcul.Poti sa ai IMC 17-16,5 si sa nu fii oase si piele, depinde de corp.
Esti femeie fatala, girl, nu trebuie sa devii. Esti superba !

Vaiiiiii, esti a 30-a persoana care imi zice acelasi lucru despre acest sport.Tu ai practicat Insanity si ai facut muschi la picioare? Geeez, m-am apucat, termin. Imi asum consecintele . Desi mie imi place mai...musculoasa.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jen, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole