Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal <Mirabella>

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #5471 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 16:53:07
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Buna slabutelor!!!

Multumesc mult pentru urari si vizita
Eu ce sa spun,sunt dezamagita de mine, nu m-ai am pic de ambitie ,mananc cat o ,poate nici ea nu mananca atata.
Va rog sa ma certati si sa-mi bag o data mintiile in cap. Trec printr-o perioada putin dificila dar asta nu inseamna ca trebuie sa rezum totul la mancare.
Saptamana asta am mancat enorm de multe kcal.
De maine vreau sa ma indrept. Nu stiu daca mai pot,nu vreau sa dramatizez pentru ca eu sunt de vina. M-am si ingrasat 1kg cred,sper sa fie si tranzitul.

Am si frigiderul plin de porcarii, cand le vad sunt sigura ca cedez.
Parca gandul imi zboara tot la mancare. Iar dupa ma uit in oglinda si vad cat ditamai burtoi am pus. Sunt si umflata la burta. Si ma apuca depresia.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5472 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 16:55:26
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Aa.. scuza-ma , voiam sa zic cardio dar am zis tae-bo Da da.. mi-am dat seama ca nu faci numai tae bo pentru ca am vazut ca ai mentionat in posturile precendente si de bici si de zumba.. Dar de fiecare data cad aud de cardo imi zboara gandul la tae-bo, singurele exercitii cardio pe care eu le-am facand fiind cele din programul tae-bo cu Billy Blanks

Nu mai fi asa aspra cu tine! La greutatea ta, mici greseli se accepta!

Si inca ceva.. daca nu ai fi avut vointa nu ai fi reusit sa slabesti 17 kilograme Eu sunt un exemplu de om fara vointa.. Am slabit 4 kilograme si-un pic in 3 luni.. Si acum stagnez la 60 Parca mi-ar face in ciuda organismul asta.. numai numai sa nu trec eu sub 60
Stiu cum este la stagnare Dar sa sti ca atunci cand stagnez cm tine cu tine La mine asa a fost.

Pff,era bine daca erau mici greseli,dar au fost uriase.

Si mie mi-a placut tae-bo,inca imi mai place dar mai mult prefer zumba. Cu zumba ard si kcal si ma distrez.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5473 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 16:57:31
UluceanuAnaMaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Buna slabutelor!!!

Multumesc mult pentru urari si vizita
Eu ce sa spun,sunt dezamagita de mine, nu m-ai am pic de ambitie ,mananc cat o ,poate nici ea nu mananca atata.
Va rog sa ma certati si sa-mi bag o data mintiile in cap. Trec printr-o perioada putin dificila dar asta nu inseamna ca trebuie sa rezum totul la mancare.
Saptamana asta am mancat enorm de multe kcal.
De maine vreau sa ma indrept. Nu stiu daca mai pot,nu vreau sa dramatizez pentru ca eu sunt de vina. M-am si ingrasat 1kg cred,sper sa fie si tranzitul.

Am si frigiderul plin de porcarii, cand le vad sunt sigura ca cedez.
Parca gandul imi zboara tot la mancare. Iar dupa ma uit in oglinda si vad cat ditamai burtoi am pus. Sunt si umflata la burta. Si ma apuca depresia.
Nu mai fi trista! O sa treaca si momentul asta, crede-ma Pe pariu ca ai mai experimentat senzatia asta de delasare si uite unde esti! La 56 de kilograme! Cu 16 kile mai putin decat cat aveai acum ceva timp

Linisteste-te putin si o sa vezi ca-ti vei reveni Ai grija de tine si spune nu prostioarelor.. Evita-le, fa orice sa nu le mai vezi..

Succes si scapa de gandurile astea negativiste care nu te ajuta deloc!
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5474 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:02:24
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Nu mai fi trista! O sa treaca si momentul asta, crede-ma Pe pariu ca ai mai experimentat senzatia asta de delasare si uite unde esti! La 56 de kilograme! Cu 16 kile mai putin decat cat aveai acum ceva timp

Linisteste-te putin si o sa vezi ca-ti vei reveni Ai grija de tine si spune nu prostioarelor.. Evita-le, fa orice sa nu le mai vezi..

Succes si scapa de gandurile astea negativiste care nu te ajuta deloc!
Oricum,daca si maine voi esua inseamna ca nu am pic de ambitie.
Reiau SB,nu am cum fara. Si ma pun serios pe SB faza1+ mult sport.
Ar fi bine daca as avea 56,dar am 57si ceva Dar GATA cu drama si prostia,eu sunt singura vinovata.
Primele 3 zile imi v-a fi groaznic,sper sa fie totul bine.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5475 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:05:13
UluceanuAnaMaria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Stiu cum este la stagnare Dar sa sti ca atunci cand stagnez cm tine cu tine La mine asa a fost.

Pff,era bine daca erau mici greseli,dar au fost uriase.

Si mie mi-a placut tae-bo,inca imi mai place dar mai mult prefer zumba. Cu zumba ard si kcal si ma distrez.
Da.. ai dreptate, o data cu stagnarea asta la 60 de kilograme am slabit circa 2 centimetrii in talie.. Dar parca nu imi convine.. Mi-ar fi si mie drag sa ma laud cu greutatea mea care ar incepe cu cifra magica "5" atunci cand m-ar intreba cineva ce greutate am.. Asa ma rusinez de fiecare data cand spun 60.. chiar daca stiu ca nu par.. Probabil am oasele grele, nu stiu de ce dar.. E incredibil de jenant.

Sa-ti istorisesc o povestioara usor penibila.. Toata initiativa aceasta cu slabitul mi-a fost insuflata de tati, care vazand ca am cam luat-o razna cu greutatea, a insistat sa merg la sala. El e plecat din tara, dar vine la 2-3 luni si sta ceva timp deci nu ne vedem chiar asa rar precum ai crede.

Evident, el fiind plecat, am profitat de absenta lui pentru a trage chiulul la sala. Din vara lui 2009 promiteam ca ma voi apuca de sala, in fiecare lucru imi spuneam si mie dar si lui acelasi lucru "Sa treaca perioada asta si merg". Inventam tot felul de scuze ca sa nu merg: am teze, e urat afara etc.

Pana la urma, in februarie, tati mi-a zis ca daca nu ma duc la sala, NU IMI MAI DA BANI... Si atunci ce crezi c-am facut? Am mers la sala, ca sa raman fara bani nu-mi convenea! Si in felul asta impuscat 2 iepuri de-o data. Tati continua sa-mi dea bani iar eu slabeam.

La inceput, intr-adevar am slabit foarte repede, fara o dieta, doar cu sport. 2 kilograme s-au dus imediat.. Dar peste 2 luni de sala intensa (mergeam de circa 6 ori pe saptamana) am lasat-o balta.. Am tot zis ca ma intorc dar lenea si zgarcenia.. ce fac din om

Revenind la povestioara, ca m-am lungit atata.. Si acum, in aprilie, tati nemaivazandu-ma din februarie, schimbarea i s-a parut oarecum mare. Dupa ce m-a laudat, mi-a zis ca arat bine etc. (lucruri pe care i le spune un parinte copilului ca sa-l motiveze, normal) m-a intrebat cate kilograme am (atunci aveam 61). I-am spus. Reactia lui: Dar asta e foarte mult!

In momentul ala, singurul lucru pe care mi-l doream era sa crape pamantul si sa ma inghita! De aceea.. obsesia aceasta a mea legata de prefixul 5..

Sper ca nu te-am plictisit cu istorisirile mele Te pup
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5476 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:18:54
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de UluceanuAnaMaria Vezi mesajul
Da.. ai dreptate, o data cu stagnarea asta la 60 de kilograme am slabit circa 2 centimetrii in talie.. Dar parca nu imi convine.. Mi-ar fi si mie drag sa ma laud cu greutatea mea care ar incepe cu cifra magica "5" atunci cand m-ar intreba cineva ce greutate am.. Asa ma rusinez de fiecare data cand spun 60.. chiar daca stiu ca nu par.. Probabil am oasele grele, nu stiu de ce dar.. E incredibil de jenant.

Sa-ti istorisesc o povestioara usor penibila.. Toata initiativa aceasta cu slabitul mi-a fost insuflata de tati, care vazand ca am cam luat-o razna cu greutatea, a insistat sa merg la sala. El e plecat din tara, dar vine la 2-3 luni si sta ceva timp deci nu ne vedem chiar asa rar precum ai crede.

Evident, el fiind plecat, am profitat de absenta lui pentru a trage chiulul la sala. Din vara lui 2009 promiteam ca ma voi apuca de sala, in fiecare lucru imi spuneam si mie dar si lui acelasi lucru "Sa treaca perioada asta si merg". Inventam tot felul de scuze ca sa nu merg: am teze, e urat afara etc.

Pana la urma, in februarie, tati mi-a zis ca daca nu ma duc la sala, NU IMI MAI DA BANI... Si atunci ce crezi c-am facut? Am mers la sala, ca sa raman fara bani nu-mi convenea! Si in felul asta impuscat 2 iepuri de-o data. Tati continua sa-mi dea bani iar eu slabeam.

La inceput, intr-adevar am slabit foarte repede, fara o dieta, doar cu sport. 2 kilograme s-au dus imediat.. Dar peste 2 luni de sala intensa (mergeam de circa 6 ori pe saptamana) am lasat-o balta.. Am tot zis ca ma intorc dar lenea si zgarcenia.. ce fac din om

Revenind la povestioara, ca m-am lungit atata.. Si acum, in aprilie, tati nemaivazandu-ma din februarie, schimbarea i s-a parut oarecum mare. Dupa ce m-a laudat, mi-a zis ca arat bine etc. (lucruri pe care i le spune un parinte copilului ca sa-l motiveze, normal) m-a intrebat cate kilograme am (atunci aveam 61). I-am spus. Reactia lui: Dar asta e foarte mult!

In momentul ala, singurul lucru pe care mi-l doream era sa crape pamantul si sa ma inghita! De aceea.. obsesia aceasta a mea legata de prefixul 5..

Sper ca nu te-am plictisit cu istorisirile mele Te pup
Tare!!
Este super fain ca ai ,,un aliat'' Pe mine nu ma sprijina nimeni. Buni face multe prajituri si mancarui cu grasime. Eu trebuie sa-mi cumpar si sa-mi fac separat mancare.
Bani de sala nu prea am,noroc ca mi-a dat mama bani de majorat pentru a-mi cumpara bici.

Singurul care ma sprijina este iubi,dar degeaba daca el mananca mult dulce ,imi face pofta.

De maine dau raportul la tot ce pap si la sport. M-ai am o teza vineri ,scap si de ea si gata.
Maine merg sa-mi fac mici cumparaturi pentru ca nu am nimic pentru SB prin frigider,doar niste pulpe,varza. Oricum m-ai trebuie sa-mi iau mici mancaruri pentru SB.

Vine vara,eu cu grasimea pe afara,arat groaznic.

Pai nu m-ai ai mult si iti schimbi prefixul. Schimba putin alimentatia,diversific-o. Si fa-i putin mai mult sport,mai mult cardio si ve-i scapa din stagnare.
Eu asa am iesit.

BAFTA!!! Sa auzim numai vesti pune si kg in minus
Eu ma pun putin langa iubi ,ne uitam la vre-un film.

Iti doresc o duminica cat mai placuta si relanxanta!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5477 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:24:06
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Buna slabutelor!!!

Multumesc mult pentru urari si vizita
Eu ce sa spun,sunt dezamagita de mine, nu m-ai am pic de ambitie ,mananc cat o ,poate nici ea nu mananca atata.
Va rog sa ma certati si sa-mi bag o data mintiile in cap. Trec printr-o perioada putin dificila dar asta nu inseamna ca trebuie sa rezum totul la mancare.
Saptamana asta am mancat enorm de multe kcal.
De maine vreau sa ma indrept. Nu stiu daca mai pot,nu vreau sa dramatizez pentru ca eu sunt de vina. M-am si ingrasat 1kg cred,sper sa fie si tranzitul.

Am si frigiderul plin de porcarii, cand le vad sunt sigura ca cedez.
Parca gandul imi zboara tot la mancare. Iar dupa ma uit in oglinda si vad cat ditamai burtoi am pus. Sunt si umflata la burta. Si ma apuca depresia.

Buna Mira,

Te rog eu mult incearca sa gasesti forta in tine,aminteste-ti idealurile,motivatia...fa ceva ce sa te distraga de la mancare ...ai grija mare ...uite-ma si pe mine ..mai aveam 3 kg si am ajuns iar la 5 ..cu cat de apropii mai mult de target tinzi sa renunti ...nu fa ca mine ..eu slava Domnului mi-am revenit si sunt hotarata sa ajung und emi-am propus ..iar alimentatia a trecut undeva pe locul 4 ...inainte de toate sunt eu ,familia,prietenii,distractiile ..nu trebuie mancarea sa reprezinte dusmanul si umbra noastra ..incearca s ate focalizezi pe ce-ti face placere si asa vei uita de mancare ...iar cand iti va fi foame vei sti ce sa mananci ..iar o data impregnadta strea de bine nu vei mai pacatui atat de mult
Hai ,capul sus si prieste-te in oglinda ca pe o invingatoare care se antreneaza pentru lupta cu viata..ai sa vezi ca ce consideri tu probleme acum ti se vor parea copilarii peste ceva timp
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5478 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:37:25
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul

Buna Mira,

Te rog eu mult incearca sa gasesti forta in tine,aminteste-ti idealurile,motivatia...fa ceva ce sa te distraga de la mancare ...ai grija mare ...uite-ma si pe mine ..mai aveam 3 kg si am ajuns iar la 5 ..cu cat de apropii mai mult de target tinzi sa renunti ...nu fa ca mine ..eu slava Domnului mi-am revenit si sunt hotarata sa ajung und emi-am propus ..iar alimentatia a trecut undeva pe locul 4 ...inainte de toate sunt eu ,familia,prietenii,distractiile ..nu trebuie mancarea sa reprezinte dusmanul si umbra noastra ..incearca s ate focalizezi pe ce-ti face placere si asa vei uita de mancare ...iar cand iti va fi foame vei sti ce sa mananci ..iar o data impregnadta strea de bine nu vei mai pacatui atat de mult
Hai ,capul sus si prieste-te in oglinda ca pe o invingatoare care se antreneaza pentru lupta cu viata..ai sa vezi ca ce consideri tu probleme acum ti se vor parea copilarii peste ceva timp
Buna Ade Multumesc

Asa este,parca cand am vazut ca nu am asa de multe de dat jos,repede am mancat foarte mult. In loc sa lupt pentru kg care le-am m-ai avut.
Sper din tot sufletul sa-mi revina o data forta si ambitia.
Imi zboara tot timpul gandul la mancare,macar de era ,,ce sa-mi fac maine sanatos'' dar este ,, ce as manca prajitura,tort,napolitane.clatite.etc.etc/ '' offf

De maine vin cu raportul la ce pap si la cat sport fac. TREBUIE sa-mi revin o data. Ma incerveaza faptul ca aman si tot aman. Si azi mananca mult,maine iar,etc iar kg foarte repede revin.

De maine sunt la datorie.

Pup
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5479 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 17:51:38
Dee's Avatar
Dee Dee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mai 2010
Locaţie: Somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Numar calorii si mananc sanatos
Date: 171cm, 56kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Buna slabutelor!!!

Multumesc mult pentru urari si vizita
Eu ce sa spun,sunt dezamagita de mine, nu m-ai am pic de ambitie ,mananc cat o ,poate nici ea nu mananca atata.
Va rog sa ma certati si sa-mi bag o data mintiile in cap. Trec printr-o perioada putin dificila dar asta nu inseamna ca trebuie sa rezum totul la mancare.
Saptamana asta am mancat enorm de multe kcal.
De maine vreau sa ma indrept. Nu stiu daca mai pot,nu vreau sa dramatizez pentru ca eu sunt de vina. M-am si ingrasat 1kg cred,sper sa fie si tranzitul.

Am si frigiderul plin de porcarii, cand le vad sunt sigura ca cedez.
Parca gandul imi zboara tot la mancare. Iar dupa ma uit in oglinda si vad cat ditamai burtoi am pus. Sunt si umflata la burta. Si ma apuca depresia.
Mira , capul sus!

Toate trecem cam prin aceleasi lucruri, de asta suntem aici ca sa ne sustinem una pe cealalta Cunosc si eu perioadele grele, in care pare ca tot ce exista in lumea asta e mancarea..adica aveam perioade cand efectiv nu mai aveam chef nici sa ies in oras cu fetele pt ca mi se parea ca blugii sau orice puneam pe mine arata absolut oribil.Apoi a doua zi (de obicei dupa ce faceam alergari cate 60 min) mi se parea ca aratam super ,fapt din care am dedus ca totul era in mintea mea Nu ma ingrasasem de la o zi la alta.
Asa ca am hotarat ca sunt ceea ce gandesc (app sa te uiti la THE SECRET). Lasa in urma saptamana trecuta ce a fost a fost, nu te ajuta cu nimic daca te gandesti la trecut.Daca ai avut vointa sa slabesti atat ,asta nu se va schimba de pe o zi pe alta,de la o sapt la alta.Doar elimina toate gandurile legate de mancare, sau atunci cand ai apetit si nu ti e foame , pune te pe baut apa sau mescat guma ( works for me )

be strong!
Dee, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5480 (permalink)  
Vechi 16 mai 2010, 18:11:05
Red_Rose's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Fetelor,intradevar sint perioade aiurea si atunci noi,cele care tinem dieta si sintem in permanenta slabire,dam busna in mincare ca asta e ceva ce la moment ni se pare ca e o salvare,o placere sint fete care din contra de la stress nu mananca sau nu au pofta de mincare pt ca pt ele nu mincarea e importanta ci alte chestii.Trebuie sa uitam ca mincare doar e o placere.Tre de gindit atunci cind avem stres cum vom arata de bine daca vom mai slabi,precis va fi mai mare placerea sa te vezi in oglinda perfecta decit o simpla mincare care o papi in citeva minute.
Si eu azi am mincat dimineata biscuiti hai ca erau din cereale integrale dar aveau zahar si ieri o juma de cioco am mincat dar e weekend si recuperez eu sapt asta si mai ales ca mi-am luat o pereche de pantaloni care ma fac super slaba,doar suncile incurca de la burta si colacei,daca scap de astea arat perfect ca picioarele si fundul is ok si asa.Maine nu,dar marti cred ca trec pe la o matusa sa iau fotoaparatul pe citeva zile si o sa fac poze noi si o sa va arat.Si iarasi ma enervez ca am un balon in mine ,m-am balonat strasnic iarasi azi chiar m-am trezit balonata dar ce sa mai zici ca am mincat fasole de care fac balon nush ce sa fac sa nu ma mai balonez asa dupa fiece masa.Credeti ca tre sare deloc sa nu mai consum?
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Omleta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 12 aug 2010 12:09:24
Salata mixta by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 11 mai 2010 12:57:39
,,Shaorma'' dietetica by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 01 mai 2010 08:18:26
Salata orientala by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 07 apr 2010 13:20:15
Clatite by Mirabella mvthebest Retete culinare 0 14 mar 2010 17:07:04

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole