Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 28 iun 2012, 14:44:55
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Daa draguta ai dreptate!! Si pe mine ma cam obsedeaza, de fapt eu ma cantaresc o data pe saptamana, dar acum chiar sunt in panica pt ca de 3 saptamani nu se intampla nimic...e foarte frustrant sincer.
Si eu tot ca tine fac, mancare sanatoasa, 3 mese pe zi, 2 gustari si putina miscare.
Sport fac cam la 2 zile: alerg dimineata sau seara, fac aerobic si abdomene.
De alergat nu pot mai mult de 10-15 minute continuu...sunt in 4 labe dup'aia.
Nu te descuraja!!! Eu in 3 saptamani am ajuns sa pot alerga asa!! Am alergat de luni - vineri in fiecare seara, ulterior am schimbat cu dimineata. Sunt mai odihnita. Alearga cat poti tu de fiecare data, poti sa te mai opresti sa mergi un pic si dupa sa reiei... nu trebuie sa alergi repede, ci sa iti gasesti ritmul tau.

Multa bafta si e important sa nu te demotivezi!! Ai slabit mult! Din ianuarie tii asa? Mancare sanatoasa si sport? Sau ai mai tinut si diete? Sa imi spui cum merge! Eu sunt foarte curioasa cat am slabit in luna asta, pentru ca doar ma masor, nu vad si la greutate Am dat 6 cm de la burtica intr-o luna!! Sunt fericita

Te pup si multa bafta!!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #72 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 10:04:59
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Buna dimineata dragul meu jurnal!

Motivation is what is gets you started, Habit is what it keeps you going.

Astazi am descoperit cat este de adevarat! M-am trezit dimineata la ora stabilita, pentru a iesi la alergat. De obicei ies cam la o ora dupa ce ma trezesc, asa ma dezmeticesc, imi beau cafeaua si apoi ies la alergat. Azi ora mea s-a transformat magic in 2 ore. Se facuse aproape 9. Ma gandeam... deja e tarziu, e cald, voi lua micul dejun prea tarziu.

M-am dus la birou si am dat cu ochii de acest citat. Era exact cel de care aveam nevoie. Ce se intampla cu noi cand nu ne gasim motivatia de a slabi? Ne gandim ca nu functioneaza, ca nu am mai slabit de mult timp, ne deprimam, mancam ceva "nepermis" intr-o cantitate nepermisa si alte lucruri care ne ofera o "fericire" de scurt timp.

Mi-am dat seama ca dupa ce motivatia mea de a slabi se va termina, ma voi intoarce la aceste kg si m-am speriat crunt. Nu vreau sa o mai iau de la capat never!!! Nu mai vreau sa ma duc sa imi cumpar pungi cu cipsuri, inghetata, ciocolata si cola doar pentru ca nu functioneaza dieta!!! Vreau sa mananc cate putin din acestea in momentele de fericire cu prietenii!

De aceea trebuie sa imi fac un obicei din a manca sanatos si a face sport. Astfel nu voi mai avea probleme cu greutatea si cu falsa fericire.


Aaa... pana la urma am iesit la alergat... nu sunt extraordinar de fericita de mine, am alergat doar 30 min (4km), dar este important sa nu ma opresc. Eram fericita cand alergam cate o ora, dar eram mult prea obosita si ma dureau gambele cam tare. Acum, cand alerg 30 min ma simt f bine, energica si am o stare de bine. (compensez cu alt sport pe parcursul zilei si imi trece supararea )

Te pup dragul meu jurnal!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #73 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 10:59:54
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Buna,

Imi place jurnalul tau, felul in care scrii.

Mesajul tau de azi seamana cu ce am citit azi la o alta slabuta tare sportiva si ea, Sophia:
"When you look in the mirror and see no change, and still keep faith, knowing that in time you will get there if you stay focused and on track, that’s the difference between those who succeed and those who fail."

Daca motivatia ta este suficient de puternica, daca slabesti nu doar pentru a fi estetic mai frumoasa, ci si pentru a fi in forma, pentru a avea grija de sanatatea ta, pentru ca-ti respecti corpul la fel de mult cum te respecti si ai o parere buna despre tine psihic, atunci treptat se va forma deprinderea, care te va ajuta chiar si in zilele cand motivatia va fi mai mica.

Asa mi se intampla mie, acum, zilele de sport sunt respectate cu sfintenie, si chiar cand poate nu am chef sa fac, ma apuc oricum, corpul stie ce are de facut, iar de beneficii tot eu ma bucur.

Daca vrei cumva, poti sa ni te alaturi la un topic despre sport deschis de Slabuta - Aerobic-Fitness, unde asta facem si noi -sport si mentinerea motivatiei la cote bune zilnic.

O zi reusita!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 11:56:19
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Buna,

Imi place jurnalul tau, felul in care scrii.

Mesajul tau de azi seamana cu ce am citit azi la o alta slabuta tare sportiva si ea, Sophia:
"When you look in the mirror and see no change, and still keep faith, knowing that in time you will get there if you stay focused and on track, that’s the difference between those who succeed and those who fail."

Daca motivatia ta este suficient de puternica, daca slabesti nu doar pentru a fi estetic mai frumoasa, ci si pentru a fi in forma, pentru a avea grija de sanatatea ta, pentru ca-ti respecti corpul la fel de mult cum te respecti si ai o parere buna despre tine psihic, atunci treptat se va forma deprinderea, care te va ajuta chiar si in zilele cand motivatia va fi mai mica.

Daca vrei cumva, poti sa ni te alaturi la un topic despre sport deschis de Slabuta - Aerobic-Fitness, unde asta facem si noi -sport si mentinerea motivatiei la cote bune zilnic.

O zi reusita!
Hey! Multumesc ca ai trecut pe la mine! Supeeerrrr!!!!!! este super acel citat si ceea ce scrie la semnatura ta!!!! Super, pentru ca este adevarat!!!

Am sa ma alatur topicului despre sport! Multumesc!

O zi frumoasa!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #75 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 17:20:09
Olime's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Nu te descuraja!!! Eu in 3 saptamani am ajuns sa pot alerga asa!! Am alergat de luni - vineri in fiecare seara, ulterior am schimbat cu dimineata. Sunt mai odihnita. Alearga cat poti tu de fiecare data, poti sa te mai opresti sa mergi un pic si dupa sa reiei... nu trebuie sa alergi repede, ci sa iti gasesti ritmul tau.

Multa bafta si e important sa nu te demotivezi!! Ai slabit mult! Din ianuarie tii asa? Mancare sanatoasa si sport? Sau ai mai tinut si diete? Sa imi spui cum merge! Eu sunt foarte curioasa cat am slabit in luna asta, pentru ca doar ma masor, nu vad si la greutate Am dat 6 cm de la burtica intr-o luna!! Sunt fericita

Te pup si multa bafta!!
Mersi de incurajari! Imi cam lipsesc incurajarile in ultima vreme Azi am iesit si eu pe la 8.30 la alergat si am reusit sa rezist cam 25-30 minute, sunt f incantata si imi tremurau picioarele cand am ajuns inapo acasa toata fleasca Da chiar ma simt f bine cand alerg de dimi, fac un dus si apoi la munci. Am facut cam 3 pauze de mers si in rest am incercat sa-mi gasesc ritmul meu.

Da din Ianuarie am inceput. Am fost in Decembrie 3 saptamani in Ro si pe 30 m-am cantarit si am ramas socata sa vad 103 kg... pe 1 Ianuarie cand am revenit in Praga m-am apucat de regim. Am tinut cam 2 luni dieta weight watchers si imi numaram punctele zilnic.
Dar evident ca am renuntat si la mac, kfc, pizza, prajeli, sucuri, cola (nelipsita inainte din alimentatia mea zilnica), paine alba si dulciuri si alte porcarii gen cipsi, snacks...mancat aiurea, la ore nepotrivite.
Si in plus m-am apucat sa fac miscare, inainte eram cu fundul in masina mereu si nici nu faceam nici un fel de sport.
Si asa am ajuns dupa cateva luni cu aproape 20kg in minus
20 more to go!!!

Te pup


Citat:
Anterior postat de Spiridus Vezi mesajul
Buna dimineata dragul meu jurnal!

Motivation is what is gets you started, Habit is what it keeps you going.

Astazi am descoperit cat este de adevarat! M-am trezit dimineata la ora stabilita, pentru a iesi la alergat. De obicei ies cam la o ora dupa ce ma trezesc, asa ma dezmeticesc, imi beau cafeaua si apoi ies la alergat. Azi ora mea s-a transformat magic in 2 ore. Se facuse aproape 9. Ma gandeam... deja e tarziu, e cald, voi lua micul dejun prea tarziu.

M-am dus la birou si am dat cu ochii de acest citat. Era exact cel de care aveam nevoie. Ce se intampla cu noi cand nu ne gasim motivatia de a slabi? Ne gandim ca nu functioneaza, ca nu am mai slabit de mult timp, ne deprimam, mancam ceva "nepermis" intr-o cantitate nepermisa si alte lucruri care ne ofera o "fericire" de scurt timp.

Mi-am dat seama ca dupa ce motivatia mea de a slabi se va termina, ma voi intoarce la aceste kg si m-am speriat crunt. Nu vreau sa o mai iau de la capat never!!! Nu mai vreau sa ma duc sa imi cumpar pungi cu cipsuri, inghetata, ciocolata si cola doar pentru ca nu functioneaza dieta!!! Vreau sa mananc cate putin din acestea in momentele de fericire cu prietenii!

De aceea trebuie sa imi fac un obicei din a manca sanatos si a face sport. Astfel nu voi mai avea probleme cu greutatea si cu falsa fericire.


Aaa... pana la urma am iesit la alergat... nu sunt extraordinar de fericita de mine, am alergat doar 30 min (4km), dar este important sa nu ma opresc. Eram fericita cand alergam cate o ora, dar eram mult prea obosita si ma dureau gambele cam tare. Acum, cand alerg 30 min ma simt f bine, energica si am o stare de bine. (compensez cu alt sport pe parcursul zilei si imi trece supararea )

Te pup dragul meu jurnal!
Bine mai zici!
Si eu la fel ma gandesc acum, totusi am facut niste eforturi sa slabesc atat si e pacat sa nu ma tin de treaba in continuare.
Desi pot sa zic ca dupa 6 luni de mancat sanatos si sport, m-am cam obisnuit cu stilul asta.
Nu cred ca as putea sa ma demotivez asa tare incat sa renunt.
Ma bucur mult ca si tu esti foarte hotarata sa mergi tot pe drumul asta.
Felicitari pt km alergati!! Bravooo! Esti f ambitioasa si asta e f bine!
Sa ai un weekend frumos!
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #76 (permalink)  
Vechi 29 iun 2012, 18:12:20
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Citat:
Anterior postat de Olime Vezi mesajul
Mersi de incurajari! Imi cam lipsesc incurajarile in ultima vreme Azi am iesit si eu pe la 8.30 la alergat si am reusit sa rezist cam 25-30 minute, sunt f incantata si imi tremurau picioarele cand am ajuns inapo acasa toata fleasca Da chiar ma simt f bine cand alerg de dimi, fac un dus si apoi la munci. Am facut cam 3 pauze de mers si in rest am incercat sa-mi gasesc ritmul meu.

Da din Ianuarie am inceput. Am fost in Decembrie 3 saptamani in Ro si pe 30 m-am cantarit si am ramas socata sa vad 103 kg... pe 1 Ianuarie cand am revenit in Praga m-am apucat de regim. Am tinut cam 2 luni dieta weight watchers si imi numaram punctele zilnic.
Dar evident ca am renuntat si la mac, kfc, pizza, prajeli, sucuri, cola (nelipsita inainte din alimentatia mea zilnica), paine alba si dulciuri si alte porcarii gen cipsi, snacks...mancat aiurea, la ore nepotrivite.
Si in plus m-am apucat sa fac miscare, inainte eram cu fundul in masina mereu si nici nu faceam nici un fel de sport.
Si asa am ajuns dupa cateva luni cu aproape 20kg in minus
20 more to go!!!
Tin minte si eu primele zile de alergat... parca dansam cand ma intorceam acasa, asa imi simteam picioarele... dar dupa o perioada chiar te obisnuiesti... acum startul parca e un pic mai grelut... pana te incalzesti, dar dupa aia... nu mai ai nici o problema.

Multa bafta si ne mai citim pe aici!!

Pupici si un weekend frumos!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #77 (permalink)  
Vechi 30 iun 2012, 17:15:46
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Hey sweet journal!

Azi vremea a fost atat de capricioasa, nici nu am iesit din casa . A plouat iar!!!! E al treilea weekend cand face asa.

Deci, iar exercitii in casa. Bineinteles ca m-am trezit mai tarziu azi, la 8.30, pentru ca am vazut vremea de afara si mi-am dat seama ca nu e cazul de alergat azi.

Raportul pentru astazi la sport? Deocamdata nu e complet.

60 min de fitness blender workout (butt & thighs)
30 min tae bo - boot camp (abs) - urmeaza

Am observat ca intr-o luna am slabit 6 cm de la burta cu alergat si tae bo boot camp - abs, dar trebuie de acum sa ma axez si pe zona de mai jos - fund si coapse. Sper sa am rezultate bune si aici cu noile exercitii, care apropo, imi dau febra musculara!!

Te-am pupat si ne auzim maine!!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #78 (permalink)  
Vechi 01 iul 2012, 18:15:07
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Buna dragul meu jurnal!!

Determine your priorities and focus on them

Acesta e citatul de astazi! Uneori ma surprind singura cat de usoare sunt unele lucruri. Am crezut ca voi muri fara dulciuri!! Fara lion cu ciocolata alba si inghetata de vanilie am crezut ca nu voi reusi niciodata. Din cate observ, prima saptamana a decurs bine, sa vedem cum vor fi urmatoarele.


Meniul de azi a fost superb! M-am incadrat perfect in cantitatile de proteine/grasimi/carbohidranti si nici nu am facut cominatii periculoase, spun eu

Sportul? Nici el nu a lipsit!! Am descoperit aceste exercitii, de la fitness blender, absolut minunate. Azi am lucrat din nou fundul si coapsele, pentru ca ele sunt problematice acum. Am facut 50 min fitness blender si urmeaza 50 min tae bo boot camp.

Imi place cum inchei saptamana! Imi place ca nu ma simt la dieta!! Nu imi este niciodata foame si invat sa gatesc!!

Care e secretul? Seara ma vizualizez la 65 kg... imi place! Vreau sa mananc sanatos de acum! Vreau sa arat bine, dar cel mai important, sa am un corp sanatos, inside si outside.

Te pup jurnalule!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #79 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 09:07:04
Spiridus's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 70kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Buna dimineata!!

Azi voi lucra fundul si coapsele, din nou

Mi-am format un workout, de 2 ore, toate pentru aceste doua zone. S-ar putea sa mai fac si putin tae bo pentru abdomen. M-am masurat azi si am cam stagnat de saptamana trecuta, deci trebuie sa intensificam un pic sportul.

Revin dupa amiaza cu detalii!
__________________
Azi este ziua cand ma iubesc si ma respect


Jurnal Spiridus - un corp frumos este unul sanatos
  #80 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 09:28:25
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Jurnal Spiridus - Un corp frumos este unul sanatos

Buna din nou!

Stiu ca am mai zis, dar tare mult imi place jurnalul tau, legat de felul in care te organizezi si obiectivele tale Si eu aveam o problema cu dulcele, si acum imi place, dar nu mai consum zahar decat la ocazii foarte rare, in rest, ciocolata 85% si uneori indulcitori naturali de la plafar.

De azi introduc si eu in program alergatul, si mie imi place sa alerg, insa daca nu pot ajunge in zone ok pentru asta, sar repede sa fac acasa, orice numai sa nu renunt la sport.

Tae Bo Boot Camp l-ai luat tot de pe Fitness Blender sau din alta parte? Am si eu destule programe de la Billy si vreau sa ma reapuc si de Tae Bo, insa le caut pe cele mai intense, nu toate ma solicita suficient cat as vrea.

O zi frumoasa, Spiridusule!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
diete minune, greutate, jurnal, kilograme, meniuri, sanatos, slabit, stil de viata, stil sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos vraji Pregatirea pentru slabire 107 13 iul 2011 23:33:31
un ten sanatos si plin de stralucire! kathy Ten 39 21 mar 2011 17:19:22
Jurnal Ralu: Indraznesc sa-mi recreez lumea intru frumos! RaluRalu Arhiva jurnale slabit 2453 10 dec 2010 17:03:44
Masti naturale pentru un par sanatos si stralucitor Roxana Par 30 16 nov 2010 08:34:54
jurnalul Miha-o dieta sanatoasa ...un corp sanatos miha Arhiva jurnale slabit 166 21 iun 2009 13:49:59

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole