Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #261 (permalink)  
Vechi 15 apr 2012, 09:54:14
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Hristos a inviat scumpa mea...te poop si te imbratisez
  #262 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 06:45:33
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

yana unde esti mai femeie????? imi lipsesti..plsss da un semn sa stiu ca esti bine. vazui ca ai intrat deci esti ..alive dar as vrea sa stiu ca esti si bine. te pup
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #263 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 20:33:05
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
yana unde esti mai femeie????? imi lipsesti..plsss da un semn sa stiu ca esti bine. vazui ca ai intrat deci esti ..alive dar as vrea sa stiu ca esti si bine. te pup
Yaca,s dusă-n sat cu doru...
Azi e singur puişorul...
şi-aş închide uşa la tindă cu Zăvorul...să nu dau de cozonaci ...şi de păşti...!!!
Că zău că nu mai pot să stau nici pe scaun.... de burţi!!!
+++++ 2 kg
Cred că s-a depus şi aerul inspirat... că mâncare n-am avut aşa multă...
Şi păştile mele au avut cel mult 5 kg...toate 3...doar n-am păpat eu jumătate ...
Problema e că nu am mâncat mai nimic şi mi-a fost tare rău...îmbalonată...de pocneam, bila... varză ...dureri de cap....şi cam aşa.
Furat o amendă cu puncte...vinovată... pentru viteză... aşa în sâmbăta mare...Acum o să fiu cuminte rău. Adică prind viteză nene....
nu mă mai prinde radarul
Venit acasă, ieri ...mâncat şi la servici ... bunătăţi şi azi că mai sunt...
Plouă, plouă, plouă...de-ţi vine să-ţi baţi copiii...
a mea nu-i acasă...
M-a plouat la dus, m-a plouat acolo la plimbare, ...dar tot mi-am luat o fustă din moll, , m-a picurat şi pe drumul de întoarcere ... dar am bătut recordul de viteză... că tot mi-o furasem
plouă şi acum...
Azi ..programasem o sală, dar copil pe stop,...plecat de acasa... fără chef.
Eu...nu mă mai înţeleg.
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #264 (permalink)  
Vechi 18 apr 2012, 22:39:30
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul


Yaca,s dusă-n sat cu doru...
Azi e singur puişorul...
şi-aş închide uşa la tindă cu Zăvorul...să nu dau de cozonaci ...şi de păşti...!!!
Că zău că nu mai pot să stau nici pe scaun.... de burţi!!!
+++++ 2 kg
Cred că s-a depus şi aerul inspirat... că mâncare n-am avut aşa multă...
Şi păştile mele au avut cel mult 5 kg...toate 3...doar n-am păpat eu jumătate ...
Problema e că nu am mâncat mai nimic şi mi-a fost tare rău...îmbalonată...de pocneam, bila... varză ...dureri de cap....şi cam aşa.
Furat o amendă cu puncte...vinovată... pentru viteză... aşa în sâmbăta mare...Acum o să fiu cuminte rău. Adică prind viteză nene....
nu mă mai prinde radarul
Venit acasă, ieri ...mâncat şi la servici ... bunătăţi şi azi că mai sunt...
Plouă, plouă, plouă...de-ţi vine să-ţi baţi copiii...
a mea nu-i acasă...
M-a plouat la dus, m-a plouat acolo la plimbare, ...dar tot mi-am luat o fustă din moll, , m-a picurat şi pe drumul de întoarcere ... dar am bătut recordul de viteză... că tot mi-o furasem
plouă şi acum...
Azi ..programasem o sală, dar copil pe stop,...plecat de acasa... fără chef.
Eu...nu mă mai înţeleg.
Si iti place sa sofezi cu vitezaaa..multe puncte ti-au luat?..Las ca-ti dau de la mine...auzi tu fata..2 kile nu se pun asa cu una cu doua..daaa???.Si-apoi eu nu va inteleg..de ce cintariti dupa 3 zile si trei nopti de dezmat alimentar(aici vorbesc de moi )..????Eu una nu ma sui nici sa-mi dea bani..ce-s cu capu'?? Adica sunt da' parca nici asa..nu..ieri,azi am fost asa cuminteeee!!!! Zau..si am o febra musculara de ma dor si pleoapele....AAa,nu mai incerca mamica frumoasa sa te intelegi..adica,nah fii deacord cu tine si hai pe aici sa stam la taclale..ca oi fi tu suparata dar am ris cu lacrimi cind ti-am citit mesajul..Te poop iubita,numai bine..
  #265 (permalink)  
Vechi 19 apr 2012, 06:23:16
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

yanutaaa dragutaaaa deci luasi amenda..fata mea, clar esti de-a mea, intelegi??? esti pretina mea pen' ca si eu sunt maestra ticetelor de viteza. Noash..sa-ti povestesc una recentya ca sa zic asa: veneam din Seattle ..si deh, masina de Canada, doamna nebuna la volan...autostrada goala nene..si da-i si-apasa ca asa imi placeaaaa Vaz eu la un moment dat o masina de politite ce vajaia frate in spatele meu.."mai sa fie" imi zic..astia or urmari pe cineva..ia sa ma dau eu pe banda ailalata si sa-i las sa se duca (incetinisem..ce-i drept) noah..ma mut eu..el dupa mine...ma duc pe a 3-a banda el poc in al meu spate..Vere e groasa trebusoara..asta cu mine are ce-are. Ce sa mai o lungesc..incasai o amenda de 250 dollars. Imi sunai barbatu; de pe drum..ca sa-l anunt si sa se calmeze pana ajung io acasa. Zis si facut..treaba a mers. A doua zi..trebea sa ies de la work si sa-mi aduc copilasii de la scoala..ca d eobicei..mereu apare ceva si mereu ies tarziu..ma aruncai in masina si dai bice frate ca sunau copiii pe celular mai rau ca aia la politie. Si acceleratie apasata..noah ca de indata doar ce vaz ca-mi sare un politai in fata..(de unde spanac iesi nici ca am putut sa-mi dau seama)..maiii m-a oprit si instantaneu mi-a venit a plange!!! alti 200 de dolari (astia fura mai blanzi ca deh..canadezi de-ai mei) dar imi luara puncte..ca la noi se iau punctele..la voi cica se dau..

ehh cam asta povestea cu amenzile de viteza..acu' revenind la oile noastre: ingrasatul..femeie..nu te-ai ingrasat 2 kile. Alea dispar in doua zile..Fa o cura de ceva sanatods sa-ti linistesti bila si alte oarece organe si sa vezi cum ai sa-ti revii. Hai..ai uitat??? putem!! PUUUTEM!!!!

eu am inceput acum 11..sau 12 zile Dukan. Merge sa stii si sunt destul de bucuroasa. Hai Yana, hai ca putem.

te pup cu drag si ai grija de tine.

o zi echilibrat aiti doresc.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #266 (permalink)  
Vechi 19 apr 2012, 21:37:21
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Si iti place sa sofezi cu vitezaaa..multe puncte ti-au luat?..Las ca-ti dau de la mine...auzi tu fata..2 kile nu se pun asa cu una cu doua..daaa???.Si-apoi eu nu va inteleg..de ce cintariti dupa 3 zile si trei nopti de dezmat alimentar(aici vorbesc de moi )..????Eu una nu ma sui nici sa-mi dea bani..ce-s cu capu'?? Adica sunt da' parca nici asa..nu..ieri,azi am fost asa cuminteeee!!!! Zau..si am o febra musculara de ma dor si pleoapele....AAa,nu mai incerca mamica frumoasa sa te intelegi..adica,nah fii deacord cu tine si hai pe aici sa stam la taclale..ca oi fi tu suparata dar am ris cu lacrimi cind ti-am citit mesajul..Te poop iubita,numai bine..

Eu chiar credeam că se pun kilele alea că am insistat ...azi e a 7-a zi!!!
Şi de cântar nu mă mai dezlipesc, nevăr... evăr...
Ţi-am spus că am "alergat" înapoi acasă ... aveam senzaţia că nu mai ajung mai repede acasă să mă urc pe cântar, ca să văd dezastrul... cred că sunt masochistă
Azi un cântar mai prietenos... Am fost şi eu mai draguţă cu mine...
şi acum mă cinstesc cu o bere... ca băieţii pentru că am fost instalator, michenic,,, di tăătii
Am sosit şi eu de la muncă pe la 18... cu 2 sacoşe imense, noi provizii alt chef ,... şi-mi spune copilul că nu mai funcţionează centrală.
Nu apă caldă .. nu căldură!
Încerc să nu mă enervez... golesc sacoşe, pregătesc masa... mâncăm... şi se strâââng multe vase!!!
Mă duc şi încep să caut cartea tehnică a centralei...şi caut şi caut... bineînțeles, am găsito în ultimul loc... posibil.
Citesc... mă documentez, ... bag apă în instalaţie - ridic presiunea,... încerc o resetare...şi pauză nik
Nu era scânteia!...Recapitulăm...citirea... opresc centrala,... o nouă încercare...şi se aprinde şi beculeţul galben!!! ooo Spune cartea că e coşul înfundat...altă drăcie .
Scot tot din priză...apăs pe toate butoanele... ca femeia disperată... şi începe să ţiuie detectorul de gaz. Trezesc tot blocul... fugi afară cată butonul eu mică, ăla la înâlţime.... fă nişte sărituri de zumba... şi rezolv problema ţiuitului
Dau drumul la geamuri... aerisesc bine, fac exerciţii de respiraţie... că făceam atac de panică de-acum ... mă motivez, schimb atitudinea şi mă duc la centrală. Apăs prelung pe buton ... se deschide... şi apare iar aprins ledul rosu... apăs prelung 10 secunde...şi calm pe butonul reset... ţi pleacă. Meerge am şi apă şi căldură!!!
Vin fuguţa la voi să trag un ochi aici să vă povestesc păţania mea.... şi ...se strică netul.
Turbez! ...Mă apuc să repar şi netul... că ... în nebunia mea cu centrala am atins ...şi firul de la net... sau aşa mă gândeam eu
Scot din priză verific legături, refac legături, resetez wireless... disperare maximă! Pun mâna pe tel şi sun la firmă.... mă ţin pe fir 5 minute aiurea... îmi dau legătura la un operator.... care mă pune să verific conexiune din casa mea... şi-i spun că am epuizat toate verficările ca în final să verifice şi ea şi să-mi spună că e de la ei ... o problemă tehnică... să am răbdare că se lucrează
Mi-am deschis o bere să mă calmez... şi-a venit şi netul!
Doamne căte planuri aveam pe ziua de azi!
Parcă -s din poveştile cu păcală...
Ei uite aşa nu mai contează ce şi cum...arată cântarul.
Ela mă bucur pentru tine că eşti bine ... şi merci de încurajări !
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 19 apr 2012 at 21:43:44.
  #267 (permalink)  
Vechi 19 apr 2012, 22:25:41
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
yanutaaa dragutaaaa deci luasi amenda..fata mea, clar esti de-a mea, intelegi??? esti pretina mea pen' ca si eu sunt maestra ticetelor de viteza. Noash..sa-ti povestesc una recentya ca sa zic asa: veneam din Seattle ..si deh, masina de Canada, doamna nebuna la volan...autostrada goala nene..si da-i si-apasa ca asa imi placeaaaa Vaz eu la un moment dat o masina de politite ce vajaia frate in spatele meu.."mai sa fie" imi zic..astia or urmari pe cineva..ia sa ma dau eu pe banda ailalata si sa-i las sa se duca (incetinisem..ce-i drept) noah..ma mut eu..el dupa mine...ma duc pe a 3-a banda el poc in al meu spate..Vere e groasa trebusoara..asta cu mine are ce-are. Ce sa mai o lungesc..incasai o amenda de 250 dollars. Imi sunai barbatu; de pe drum..ca sa-l anunt si sa se calmeze pana ajung io acasa. Zis si facut..treaba a mers. A doua zi..trebea sa ies de la work si sa-mi aduc copilasii de la scoala..ca d eobicei..mereu apare ceva si mereu ies tarziu..ma aruncai in masina si dai bice frate ca sunau copiii pe celular mai rau ca aia la politie. Si acceleratie apasata..noah ca de indata doar ce vaz ca-mi sare un politai in fata..(de unde spanac iesi nici ca am putut sa-mi dau seama)..maiii m-a oprit si instantaneu mi-a venit a plange!!! alti 200 de dolari (astia fura mai blanzi ca deh..canadezi de-ai mei) dar imi luara puncte..ca la noi se iau punctele..la voi cica se dau..

..nu te-ai ingrasat 2 kile. Alea dispar in doua zile..Fa o cura de ceva sanatods sa-ti linistesti bila si alte oarece organe si sa vezi cum ai sa-ti revii. Hai..ai uitat??? putem!! PUUUTEM!!!!

eu am inceput acum 11..sau 12 zile Dukan. Merge sa stii si sunt destul de bucuroasa. Hai Yana, hai ca putem.

te pup cu drag si ai grija de tine.

o zi echilibrat aiti doresc.
Femeiei eşti nebună... am râs cu lacrimi!!! că parcă mă vedeam pe mine...dar ştii cum m-am scos atunci...
I-am povestit poliţaiului...că era primul din viaţa mea (nu mă mai oprise poliţia... aveam permis cam de 1 an...aşa ) şi că eu ...sunt blondă şi nu mi-am dat seama că pe mine mă vroia şi din cauza asta fugeam aşa de el... că altfel "mă împiedicam" ... şi poate puneam şi eu o frână...
Era un tip ... simpatic... genul ăla de persoană pe care când o întâlneşti ai senzaţia că o ştii de-o viaţă.....şi mi-a spus şi el un banc... şi cum râdeam noi aşa, apare colegul lui din maşină...un grăsuţ mai în vârstă, taare serios, ...ofticat că nu ştia de ce râdem în halul ăla...
Poliţistul cel tânăr, cu care mă hlizeam... începe să-i povestească cum... ne cunoşteam noi din liceu , că am fost prietena lui...şi începe să scoată din el tot felul de poante cum ne distram noi!!
A fost criiiimăăăă!!! Am scăpat fără amendă, ...atunci, deh au trecut ceva ani ...

Felicitări pentru scădere Cami ,
mă bucur mult pentru tine!
Mă bucur tare mult pentru hotărârea ta!
E frumos Dukanul ăsta al tău!
Dă rezultate frumoase ... şi rapide

Vai trebuie să-mi revin şi eu din dileală că în ritmul ăsta al tău ...acuşi mă prinzi din urmă!

Hai pupici că sunt nebună n-am făcut nik azi!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #268 (permalink)  
Vechi 20 apr 2012, 02:35:10
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul



Eu chiar credeam că se pun kilele alea că am insistat ...azi e a 7-a zi!!!
Şi de cântar nu mă mai dezlipesc, nevăr... evăr...
Ţi-am spus că am "alergat" înapoi acasă ... aveam senzaţia că nu mai ajung mai repede acasă să mă urc pe cântar, ca să văd dezastrul... cred că sunt masochistă
Azi un cântar mai prietenos... Am fost şi eu mai draguţă cu mine...
şi acum mă cinstesc cu o bere... ca băieţii pentru că am fost instalator, michenic,,, di tăătii
Am sosit şi eu de la muncă pe la 18... cu 2 sacoşe imense, noi provizii alt chef ,... şi-mi spune copilul că nu mai funcţionează centrală.
Nu apă caldă .. nu căldură!
Încerc să nu mă enervez... golesc sacoşe, pregătesc masa... mâncăm... şi se strâââng multe vase!!!
Mă duc şi încep să caut cartea tehnică a centralei...şi caut şi caut... bineînțeles, am găsito în ultimul loc... posibil.
Citesc... mă documentez, ... bag apă în instalaţie - ridic presiunea,... încerc o resetare...şi pauză nik
Nu era scânteia!...Recapitulăm...citirea... opresc centrala,... o nouă încercare...şi se aprinde şi beculeţul galben!!! ooo Spune cartea că e coşul înfundat...altă drăcie .
Scot tot din priză...apăs pe toate butoanele... ca femeia disperată... şi începe să ţiuie detectorul de gaz. Trezesc tot blocul... fugi afară cată butonul eu mică, ăla la înâlţime.... fă nişte sărituri de zumba... şi rezolv problema ţiuitului
Dau drumul la geamuri... aerisesc bine, fac exerciţii de respiraţie... că făceam atac de panică de-acum ... mă motivez, schimb atitudinea şi mă duc la centrală. Apăs prelung pe buton ... se deschide... şi apare iar aprins ledul rosu... apăs prelung 10 secunde...şi calm pe butonul reset... ţi pleacă. Meerge am şi apă şi căldură!!!
Vin fuguţa la voi să trag un ochi aici să vă povestesc păţania mea.... şi ...se strică netul.
Turbez! ...Mă apuc să repar şi netul... că ... în nebunia mea cu centrala am atins ...şi firul de la net... sau aşa mă gândeam eu
Scot din priză verific legături, refac legături, resetez wireless... disperare maximă! Pun mâna pe tel şi sun la firmă.... mă ţin pe fir 5 minute aiurea... îmi dau legătura la un operator.... care mă pune să verific conexiune din casa mea... şi-i spun că am epuizat toate verficările ca în final să verifice şi ea şi să-mi spună că e de la ei ... o problemă tehnică... să am răbdare că se lucrează
Mi-am deschis o bere să mă calmez... şi-a venit şi netul!
Doamne căte planuri aveam pe ziua de azi!
Parcă -s din poveştile cu păcală...
Ei uite aşa nu mai contează ce şi cum...arată cântarul.
Ela mă bucur pentru tine că eşti bine ... şi merci de încurajări !
femeieee am ras cu lacrimi si i-am citit si omului meu. Al meu zise: "agitate sunteti frate..pai daca ati fi calme totul s-ar rezolva in juma' din timpul care voi il pierdeti" Eu de obicei cand ceva "crapa" il sun pe al meu...si omu' bietul iese din sedinte de pe unde e si-mi explica..
Imi amintesc ca plecasem o data tot in USA prin Portland si mi-a ramas masina in plina autostrada..pur si simplu, masina faina altfel..de ma claxonau toti..dar deh..a murit si gata..eram cu fiica-mea si pun mana pe telefon si-i spun omului urland de-a dreptul ca:": c... -tul asta de masina s-a stricat! si am nevoie de el" El, care era la serviciu, in sedinta si la cam 400 de kilometrii departare...doar ce-l aud brusc razand in hohote si zicand:"femeie,,si io cum sa te ajut de data asta?!?!?!?!?" vaaaiiiii ce sa-ti mai spun..am desfacut si eu capota si m-am postat langa ea pana au oprit cativa neni sa-mi impinga "Camionu" din sosea..

Mai femeie, tu esti o luptqatoare..mandra sunt de tine fata mea!! Facusi tu atatea..bineinteles ca ai meritat o bere. Doamneee ce pofta mi-ai facut de bere. Asa as bea si eu una..dar ma abtin..nu vreau si gata. Am sesizat ca nici pofta de vin rosu nu mai am cum aveam. Imi placea tare mult un paharel cu vin rosu serile. L-am scos si uite ca nu-mi mai doresc.

Sincer nu-mi place slabitul rapid..dar hei..acum ce-o fi o fi. Merg mai departe. Azi m-am simtit pentru prima data cam satula de atatea proteine. Mi se pare ..totul fad!! pur si simplu imi doresc ceva cu seminte ..alune, migdale..cu ..in fine..hai c anu mor..mai fa cun efort.

Noah, tu stai linistita ca eu sunt departe de tine..dar in acelasi timp pls nu te culcusi pe o urechiusa. Hai..da-i bataie ca o sa fie bine

te pup Yana si ne auzim pe maine.

Ma duc sa-mi pregatesc niste turtite.
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #269 (permalink)  
Vechi 20 apr 2012, 07:50:30
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul



Eu chiar credeam că se pun kilele alea că am insistat ...azi e a 7-a zi!!!
Şi de cântar nu mă mai dezlipesc, nevăr... evăr...
Ţi-am spus că am "alergat" înapoi acasă ... aveam senzaţia că nu mai ajung mai repede acasă să mă urc pe cântar, ca să văd dezastrul... cred că sunt masochistă
Azi un cântar mai prietenos... Am fost şi eu mai draguţă cu mine...
şi acum mă cinstesc cu o bere... ca băieţii pentru că am fost instalator, michenic,,, di tăătii
Am sosit şi eu de la muncă pe la 18... cu 2 sacoşe imense, noi provizii alt chef ,... şi-mi spune copilul că nu mai funcţionează centrală.
Nu apă caldă .. nu căldură!
Încerc să nu mă enervez... golesc sacoşe, pregătesc masa... mâncăm... şi se strâââng multe vase!!!
Mă duc şi încep să caut cartea tehnică a centralei...şi caut şi caut... bineînțeles, am găsito în ultimul loc... posibil.
Citesc... mă documentez, ... bag apă în instalaţie - ridic presiunea,... încerc o resetare...şi pauză nik
Nu era scânteia!...Recapitulăm...citirea... opresc centrala,... o nouă încercare...şi se aprinde şi beculeţul galben!!! ooo Spune cartea că e coşul înfundat...altă drăcie .
Scot tot din priză...apăs pe toate butoanele... ca femeia disperată... şi începe să ţiuie detectorul de gaz. Trezesc tot blocul... fugi afară cată butonul eu mică, ăla la înâlţime.... fă nişte sărituri de zumba... şi rezolv problema ţiuitului
Dau drumul la geamuri... aerisesc bine, fac exerciţii de respiraţie... că făceam atac de panică de-acum ... mă motivez, schimb atitudinea şi mă duc la centrală. Apăs prelung pe buton ... se deschide... şi apare iar aprins ledul rosu... apăs prelung 10 secunde...şi calm pe butonul reset... ţi pleacă. Meerge am şi apă şi căldură!!!
Vin fuguţa la voi să trag un ochi aici să vă povestesc păţania mea.... şi ...se strică netul.
Turbez! ...Mă apuc să repar şi netul... că ... în nebunia mea cu centrala am atins ...şi firul de la net... sau aşa mă gândeam eu
Scot din priză verific legături, refac legături, resetez wireless... disperare maximă! Pun mâna pe tel şi sun la firmă.... mă ţin pe fir 5 minute aiurea... îmi dau legătura la un operator.... care mă pune să verific conexiune din casa mea... şi-i spun că am epuizat toate verficările ca în final să verifice şi ea şi să-mi spună că e de la ei ... o problemă tehnică... să am răbdare că se lucrează
Mi-am deschis o bere să mă calmez... şi-a venit şi netul!
Doamne căte planuri aveam pe ziua de azi!
Parcă -s din poveştile cu păcală...
Ei uite aşa nu mai contează ce şi cum...arată cântarul.
Ela mă bucur pentru tine că eşti bine ... şi merci de încurajări !
Esti nemaipomenita,zau... si berea ceea ai meritat-o,dupa atita alergatura...incercam sa mi te imaginez alergind de colo,colo..esti o dulce..ai esti cuminte ,da?ca se poate
  #270 (permalink)  
Vechi 20 apr 2012, 16:17:37
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
femeieee am ras cu lacrimi si i-am citit si omului meu. Al meu zise: "agitate sunteti frate..pai daca ati fi calme totul s-ar rezolva in juma' din timpul care voi il pierdeti" Eu de obicei cand ceva "crapa" il sun pe al meu...si omu' bietul iese din sedinte de pe unde e si-mi explica..

Mai femeie, tu esti o luptqatoare..mandra sunt de tine fata mea!! Facusi tu atatea..bineinteles ca ai meritat o bere. Doamneee ce pofta mi-ai facut de bere. Asa as bea si eu una..dar ma abtin..nu vreau si gata. Am sesizat ca nici pofta de vin rosu nu mai am cum aveam. Imi placea tare mult un paharel cu vin rosu serile. L-am scos si uite ca nu-mi mai doresc.

Sincer nu-mi place slabitul rapid..dar hei..acum ce-o fi o fi. Merg mai departe. Azi m-am simtit pentru prima data cam satula de atatea proteine. Mi se pare ..totul fad!! pur si simplu imi doresc ceva cu seminte ..alune, migdale..cu ..in fine..hai c anu mor..mai fa cun efort.

Noah, tu stai linistita ca eu sunt departe de tine..dar in acelasi timp pls nu te culcusi pe o urechiusa. Hai..da-i bataie ca o sa fie bine

te pup Yana si ne auzim pe maine.

Ma duc sa-mi pregatesc niste turtite.
Câtă dreptate are omul tău!!!

Al meu ... om, e mai poet, aşa...doar să-mi facă o serenadă ...sau galerie
El nu se pricepe la destea... cu reparatul ... ... orice-i spun să facă... cică "nu are scule"
Dar cu managementul le are....
Mă încurajează... şi mă susţine în tot ce fac... vorba lui ...cică el are ultimul cuvânt în casă..."- Cum spui tu mamă..."
L-am sunat şi eu pe al meu.... după primele încercări eşuate... şi i-am povestit...tot ce făcusem până la momentul ăla... şi el mi-a spus că o să-l sune pe nea Vasilache, meşterul de centrale...dar mâine când vine el acasă ..., că nu are nr. de tel acum. I-am spus că am eu nr. de tel, numai să-l sune!!!
Da...dar ... era cam târziu şi nu crede că vine la ora aia... să las pe mâine...
Ei spune şi tu , puteam eu să las pe mâine... adikă să nu fac duş ţi să tremur de frig şi să spăl vase la lighean...Doamne fereşte, bine că am rezolvat!
Când i-am spus că nu mai am nevoie de niciun nene Vasileche... râdea... cică "ştiam eu că o să te descurci... că nu puteai să dormi în noaptea asta"
Deci fetele dacă aveţi nevoie de instalator... aici mă găsiţi! Super ofertă!... schimb baterii, racorduri flexibile, desfund şi bude...tot ce vreţi! Aaa repar schimb prize ...dau găuri...văruiesc, vopsesc...şi mai nou butonez şi centrale!
Numai ce trebuie nu fac! Nu-mi place să calc!!!
dar acum mă duc să mă dau o tură cu aspiratorul şi cu mopul că acuşi apare managul meu acasă...
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 20 apr 2012 at 16:22:59.
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole