Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #161 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 14:19:41
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Doamne fereste..tu esti sigura ca nu umbli prin creiere la oameni??? Noapte cu precadere???Pt ca tot discursul tau de mai sus sunt toate gindurile mele..azi noapte si ca sa schimb ceva azi m-am machiat cin a venit sotul la masa la amiaza si mi-am pus si parfum...dar..eu sunt prea lasa ca sa mi le si spun..daramite sa le pun negru pe alb...eu ma alatur..ai curaj sa ma lasi sa-ti fiu aproape in batalia asta???...ca o sa cistigam razboiul...astra cu siguranta..si nu care cumva sa faci in asa fel sa nu mai intri ca vin acasa in august si dau crucea peste tine...ce ma fac eu fara tine...prietena mea cea sensibila si cu ginduri minunate...fug la bucaterie ca avenit fata sa-i dau sa manince si revin:_*
  #162 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 17:19:41
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

[QUOTE=ella 78;970666]Doamne fereste..tu esti sigura ca nu umbli prin creiere la oameni??? Noapte cu precadere???Pt ca tot discursul tau de mai sus sunt toate gindurile mele..

Parcă e ... "Declarația de independenţă... a Slăbuţei Yana 42"!
Finalul a fost cam din altă etnie... a blondelor... desigur.
Sigur ...că o să intru ...pentru că scopul meu e să slăbesc, şi lupta cu mine am dus-o azi acolo în... Declaraţia de independenţă...
Acum sunt pregătită... mi-am făcut ordine în gânduri, m-am analizat, disecat, hărţuit chiar,... să pot pleca la drum.
Sunt convinsă că pot să slăbesc, că pot să fac mişcare, că pot să-mi găsesc timp ca să fiu fidelă propriului meu interes: SĂ FIU O SLĂBUŢĂ până la 1 iunie.
Ştiu că POT SĂ SLĂBESC aşa cum am putut să realizez atâtea lucruri importante în viaţa mea...
Până la urmă ce-i atât de complicat ?
Nu-i nimic complicat...
E primul lucru pe care l-am învățat în viaţă... să mănânc...(să fiu copil cuminte...să pap tot din farfurie dacă se poate)...
Deci nu e vina mea, că pap tot, da?.. Aşa am fost educată..."sunt sechele din copilărie..." ... Şi eu sunt blondă ...nu ştiu să mă educ, să mă instruiesc...
Oare îmi trebuie ... studii superioare?

După 40 de ani nici măcar asta nu am învăţat...?

Ba da... ştiu cum trebuie... ştiu că pot ...doar că sunt un pic speriată ...că trebuie să-mi schimb un pic programul ca să merg la sală...

Şi culmea e... că acolo tare îmi place...doar un impuls îmi trebuie.
Mi-aş trage câteva şutuleţe în fundul ăsta care a luat forma scaunului... poate se miceşte şi el...aşa de oftică...
Dar o să mă duc la bazin ...să-mi spăl creieraşul că eu acolo am ce am...
Şi gata nu mai scriu ...că azi numai gura a fost de mine!
Aşa că ne întâlnim în august slabuţe . Da?
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #163 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 17:48:38
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Ei ... asta da atitudine!
"Se simte în glasul tău" că eşti hotărâtă şi încrezătoare...Ai să reuşeşti ..o să vezi!

Toţi spunem că vrem să slăbim... dar oare în adâncul sufletului nostru suntem hotărâţi să renunţăm la vechile obiceiuri...la confortul nostru, la modul nostru de viaţă… chiar şi pentru o perioadă scurtă de timp?

Cum să-mi schimb așa …brusc …stilul de viaţă…?
Cum să-mi spun eu, mie, că frişca nu e bună…,că prăjituile alea albe şi pufoase, siropoase şi cum or mai fi ele … nu sunt bune, … că fripturica cu cartofi pai …nu este bună…
Cum să-mi fac una cât asta, când eu aşa am fost educată, obişnuită …de atîţia ani de zile... (şi nu-s puţini…)
Cum să mă determin să renunţ să gust şi eu un pic din „alimentele interzise”, când vine bine meritatul weekend..când în sfărşit mâ întâlnesc cu prietenii sau cu cineva drag…
Cum să mă determin să renunţ, după o zi nebună, nebună…nebună, în care nu am stat o secundă… să mai citesc o carte, să vorbesc cu fetele pe net… să mai stau şi eu un pic în fotoliu la TV ???
Cum să fac să mă determin…să plec aşa prin frig afară … să alerg …sau …să mă duc la sală pe banii mei… ???

De ce mi-aş face toate astea?...De ce ???
De ce mi-aş complica viața cu o alimentație diferită …care implică alte costuri...timp, bani ...când mi-e atât de bine… şi comod aşa …
Mi-e atât de bine… şi comod aşa … despre ce vorbim noi aici ?
Dacă tot mi-e bine…şi comod aşa…şi NU POT să mă educ… NU POT să mă motivez, nu pot să renunţ la afurisitele alea de napolitane, sau la cortofii aiă prăjiţi în care colcăie uleiul şi-mi hrănesc celulita cu atâta spor…de ce mai sunt aici ?
De ce mai sunt aici ? …
Aşa ca să pierd vremea …să-mi găsesc o altă preocupare comodă şi plăcută de a nu face nimic pentru mine…
Că e tare comod să mă lamentez la nesfârşit …”vai dragă nu ştiu ce să mai mă fac că iar m-am îngrăşat un pic…că doar am fost conformă … numai am gustat un pic din dulcele fetei …şi n-am făcut mişcare că …”chiar am avut treabă”.
Lamentări, văicăreli, scuze, plânsete… de milă… waaau… dar cum mă pricep…La asta nu mă întrece nimeni… sunt cea mai tare!
Pe cine prostesc, pe cine mint?
PE MINE MĂ MINT, MĂ PROSTESC…MĂ DUC CU VORBA .
Dacă eu cu mine procedez aşa, cu ceilalţi cum sunt ? …
Dacă altă persoană mă minte, mă prosteşte sau nu se ţine de cuvânt ce spun… ?
Vai … dar ce mă plâng şi ce acuz… ce răutate, ce caracter infect,.. ce revoltată sunt …ce frustrată mă simt…că nu pot să le răspund…că eu „cea bună şi corectă” am fost nedreptăţită…ce de gânduri..şi frământări…
Dar când e vorba de mine…când eu nu m-am ţinut de cuvănt, cănd eu am minţit …ce am făcut?

M-am condamnat, m-am certat, m-am revoltat, m-am pedepsit?

NUUUUU! Imediat mi-am găsit scuze!

SCUZE că sunt mincinoasă!
SCUZE că sunt laşă!
SCUZE că nu am voinţă!
SCUZE că sunt leneşă!
SCUZE că nu îmi respect promisiunile!
SCUZE că nu am caracter!


Asta sunt eu de fapt…cea …adevărată: MINCINOASĂ, LENEŞĂ, LAŞĂ, FĂRĂ VOINŢĂ, FĂRĂ CARACTER ! !!!! ….( ? ? ? ? ? )

SUNT GRASĂ ŞI AŞA O SĂ RĂMĂN!

O SĂ FIU TOT TIMPUL O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ…

De ce nu mai cred în mine?
Unde e voinţa mea?
Unde e ambiţia mea?
De ce nu vreau să mă schimb?


Pentru că nu am motivaţie! Probabil că mă plac aşa grasă!
Înseamnă că am îmbătrânit de tot … nu-mi pasă dacă mă mai admiră cineva… nu-mi pasă dacă mă părăseşte bărbatul pentru una tânără, slabă şi frumoasă (Doamne fereşte!..)
Aaaa Doamne fereşte!..dar aşa nu fac nimic… să nu se întâmple!

Dacă între a face un efort de câteva luni… să respect nişte reguli …
şi a fi O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ… aleg varianta 2,
ATUNCI …SĂ-MI FIE DE BINE!


SĂ FIU FERICITĂ AŞA …CUM SUNT ŞI SĂ NU MAI MĂ PLÂNG NICIODATĂ! DAR NICIODATĂ!
Să termin cu prostiile… cu Slăbuţele şi cu tot …

Dacă eu YANA 42 NU MĂ ŢIN DE CUVÂNT, începând din clipa asta nu mai am voie să intru pe forum niciodată!

Recapitulez:
1 aprilie - 3 kg =62 kg
1 mai - 3 kg =59 kg
1 iunie - 2 kg =57 kg

Aşa să-mi ajute Dumnezeu!

Cine vrea să mi se alăture ?
Asta da motivatie.Asa e stam mai mult pe scaun si vorbim decat sa muncim
Si inca o regula:intram (intru) pe slabute numai dimineata pt meniu si pt ca sa nu ramanem in urma cu stirile
Eu pana in octombrie vreau sa fiu slabuta cu -2kg /luna.
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #164 (permalink)  
Vechi 07 mar 2012, 22:38:29
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Eu am plecat la munca...si da..cu siguranta o sa fim slabute in august..eu azi bifez o zi ''cuminte''...te pooop fata scumpa...pe miine..
  #165 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 07:18:04
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Ei ... asta da atitudine!
"Se simte în glasul tău" că eşti hotărâtă şi încrezătoare...Ai să reuşeşti ..o să vezi!

Toţi spunem că vrem să slăbim... dar oare în adâncul sufletului nostru suntem hotărâţi să renunţăm la vechile obiceiuri...la confortul nostru, la modul nostru de viaţă… chiar şi pentru o perioadă scurtă de timp?

Cum să-mi schimb așa …brusc …stilul de viaţă…?
Cum să-mi spun eu, mie, că frişca nu e bună…,că prăjituile alea albe şi pufoase, siropoase şi cum or mai fi ele … nu sunt bune, … că fripturica cu cartofi pai …nu este bună…
Cum să-mi fac una cât asta, când eu aşa am fost educată, obişnuită …de atîţia ani de zile... (şi nu-s puţini…)
Cum să mă determin să renunţ să gust şi eu un pic din „alimentele interzise”, când vine bine meritatul weekend..când în sfărşit mâ întâlnesc cu prietenii sau cu cineva drag…
Cum să mă determin să renunţ, după o zi nebună, nebună…nebună, în care nu am stat o secundă… să mai citesc o carte, să vorbesc cu fetele pe net… să mai stau şi eu un pic în fotoliu la TV ???
Cum să fac să mă determin…să plec aşa prin frig afară … să alerg …sau …să mă duc la sală pe banii mei… ???

De ce mi-aş face toate astea?...De ce ???
De ce mi-aş complica viața cu o alimentație diferită …care implică alte costuri...timp, bani ...când mi-e atât de bine… şi comod aşa …
Mi-e atât de bine… şi comod aşa … despre ce vorbim noi aici ?
Dacă tot mi-e bine…şi comod aşa…şi NU POT să mă educ… NU POT să mă motivez, nu pot să renunţ la afurisitele alea de napolitane, sau la cortofii aiă prăjiţi în care colcăie uleiul şi-mi hrănesc celulita cu atâta spor…de ce mai sunt aici ?
De ce mai sunt aici ? …
Aşa ca să pierd vremea …să-mi găsesc o altă preocupare comodă şi plăcută de a nu face nimic pentru mine…
Că e tare comod să mă lamentez la nesfârşit …”vai dragă nu ştiu ce să mai mă fac că iar m-am îngrăşat un pic…că doar am fost conformă … numai am gustat un pic din dulcele fetei …şi n-am făcut mişcare că …”chiar am avut treabă”.
Lamentări, văicăreli, scuze, plânsete… de milă… waaau… dar cum mă pricep…La asta nu mă întrece nimeni… sunt cea mai tare!
Pe cine prostesc, pe cine mint?
PE MINE MĂ MINT, MĂ PROSTESC…MĂ DUC CU VORBA .
Dacă eu cu mine procedez aşa, cu ceilalţi cum sunt ? …
Dacă altă persoană mă minte, mă prosteşte sau nu se ţine de cuvânt ce spun… ?
Vai … dar ce mă plâng şi ce acuz… ce răutate, ce caracter infect,.. ce revoltată sunt …ce frustrată mă simt…că nu pot să le răspund…că eu „cea bună şi corectă” am fost nedreptăţită…ce de gânduri..şi frământări…
Dar când e vorba de mine…când eu nu m-am ţinut de cuvănt, cănd eu am minţit …ce am făcut?

M-am condamnat, m-am certat, m-am revoltat, m-am pedepsit?

NUUUUU! Imediat mi-am găsit scuze!

SCUZE că sunt mincinoasă!
SCUZE că sunt laşă!
SCUZE că nu am voinţă!
SCUZE că sunt leneşă!
SCUZE că nu îmi respect promisiunile!
SCUZE că nu am caracter!


Asta sunt eu de fapt…cea …adevărată: MINCINOASĂ, LENEŞĂ, LAŞĂ, FĂRĂ VOINŢĂ, FĂRĂ CARACTER ! !!!! ….( ? ? ? ? ? )

SUNT GRASĂ ŞI AŞA O SĂ RĂMĂN!

O SĂ FIU TOT TIMPUL O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ…

De ce nu mai cred în mine?
Unde e voinţa mea?
Unde e ambiţia mea?
De ce nu vreau să mă schimb?


Pentru că nu am motivaţie! Probabil că mă plac aşa grasă!
Înseamnă că am îmbătrânit de tot … nu-mi pasă dacă mă mai admiră cineva… nu-mi pasă dacă mă părăseşte bărbatul pentru una tânără, slabă şi frumoasă (Doamne fereşte!..)
Aaaa Doamne fereşte!..dar aşa nu fac nimic… să nu se întâmple!

Dacă între a face un efort de câteva luni… să respect nişte reguli …
şi a fi O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ… aleg varianta 2,
ATUNCI …SĂ-MI FIE DE BINE!


SĂ FIU FERICITĂ AŞA …CUM SUNT ŞI SĂ NU MAI MĂ PLÂNG NICIODATĂ! DAR NICIODATĂ!
Să termin cu prostiile… cu Slăbuţele şi cu tot …

Dacă eu YANA 42 NU MĂ ŢIN DE CUVÂNT, începând din clipa asta nu mai am voie să intru pe forum niciodată!

Recapitulez:
1 aprilie - 3 kg =62 kg
1 mai - 3 kg =59 kg
1 iunie - 2 kg =57 kg

Aşa să-mi ajute Dumnezeu!

Cine vrea să mi se alăture ?
bine te-am gasit dear lady cu suflet sensibil! m-ai topit cu ultimile tale "scrieri"..ti-am citit povestea despre prietena ta din copilarie si am vizualizat totul..ai reusit sa redai asa de bine totul incat am .."vazut"..am vazut imaginile...

Pledoraria de mai sus m-a lasat fara cuvinte. Asa un dus rece avusei de am inca frisoane...Asa frustrare am simtit cand am realizat ca intradevar eu ma tot duc cu vorba in ceea ce priveste mancatul sanatos...ca intradevar am gandit ..ca n-am pic de cuvant!! Nici ca se poate baza cineva pe mine!!

Iti multumesc pentru "dusul rece" pentru cuvintele care au stiut sa atinga mai departe de suprafata...pentru onestitate si puterea de a recunoaste...

Iti multumesc pentru urarile din jurnalul meu. Esti o persoana faina!!!

sa ai o zi minunata si la multi ani pentru 8 martie!!!

..si da..as dori sa ma alatur..as vrea sa cred ca ..sunt deja alaturata.

nu am putut sa nu iti copiez cuvintele si sa nu le atasez in casuta mea. iti multumesc..

aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #166 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 08:01:24
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …


8 Martie ,un nou inceput !
Sa ne ajute Dumnezeu sa sa ajungem la capatul drumului(tikerului)
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #167 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 11:19:45
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
Ei ... asta da atitudine!
Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul


Cum să-mi schimb așa …brusc …stilul de viaţă…?
Cum să-mi spun eu, mie, că frişca nu e bună…,că prăjituile alea albe şi pufoase, siropoase şi cum or mai fi ele … nu sunt bune, … că fripturica cu cartofi pai …nu este bună…
Cum să-mi fac una cât asta, când eu aşa am fost educată, obişnuită …de atîţia ani de zile... (şi nu-s puţini…)
Cum să mă determin să renunţ să gust şi eu un pic din „alimentele interzise”, când vine bine meritatul weekend..când în sfărşit mâ întâlnesc cu prietenii sau cu cineva drag…
Cum să mă determin să renunţ, după o zi nebună, nebună…nebună, în care nu am stat o secundă… să mai citesc o carte, să vorbesc cu fetele pe net… să mai stau şi eu un pic în fotoliu la TV ???
Cum să fac să mă determin…să plec aşa prin frig afară … să alerg …sau …să mă duc la sală pe banii mei… ???

De ce mi-aş face toate astea?...De ce ???
De ce mi-aş complica viața cu o alimentație diferită …care implică alte costuri...timp, bani ...când mi-e atât de bine… şi comod aşa



Faci asta pt.un stil de viata sanatos,pt.pierderea unor kg.,pt. a te simti bine in pielea ta.
Din nou ma regasesc si cred ca multe ne regasim in cele scrise de tine mai sus.De multe ori am avut intentia de a abandona lupta,mi se parea efortul mult prea mare.Si dupa 2 zile de mancat haotic apareau regretele,sentimentele de vinovatie,si o luam de la capat. Cand am resusit sa tin cateva zile de regim cine era fericita , multumita ?


Dacă tot mi-e bine…şi comod aşa…şi NU POT să mă educ… NU POT să mă motivez, nu pot să renunţ la afurisitele alea de napolitane, sau la cortofii aiă prăjiţi în care colcăie uleiul şi-mi hrănesc celulita cu atâta spor…de ce mai sunt aici ?
Draga mea , am niste pofte nebune , as manca orice,mai ales dulce,parca e tot mai greu.Am ajuns de nici nu mai fac mofturi , parca mi-e tot foame si orice as putea manca.Unde sunt pretentiile de odinioara, cred ca faptul ca nu am voie ma impinge la toate
De ce mai sunt aici ? …
Că e tare comod să mă lamentez la nesfârşit …”vai dragă nu ştiu ce să mai mă fac că iar m-am îngrăşat un pic…că doar am fost conformă … numai am gustat un pic din dulcele fetei …şi n-am făcut mişcare că …”chiar am avut treabă”
Lamentări, văicăreli, scuze, plânsete… de milă… waaau… dar cum mă pricep…La asta nu mă întrece nimeni… sunt cea mai tare!
Pe cine prostesc, pe cine mint?



Am crezut ca numai eu sunt plangacioasa forumului ,am crezut ca s-au saturat fetele de vaicarerile mele,dar asta e si ideea discutiilor din forum,ne plangem cautam sa ne indreptam,si vom reusi intr-un final.


PE MINE MĂ MINT, MĂ PROSTESC…MĂ DUC CU VORBA .
Dacă eu cu mine procedez aşa, cu ceilalţi cum sunt ? …
Dacă altă persoană mă minte, mă prosteşte sau nu se ţine de cuvânt ce spun… ?
Vai … dar ce mă plâng şi ce acuz… ce răutate, ce caracter infect,.. ce revoltată sunt …ce frustrată mă simt…că nu pot să le răspund…că eu „cea bună şi corectă” am fost nedreptăţită…ce de gânduri..şi frământări…
Dar când e vorba de mine…când eu nu m-am ţinut de cuvănt, cănd eu am minţit …ce am făcut?

M-am condamnat, m-am certat, m-am revoltat, m-am pedepsit?

NUUUUU! Imediat mi-am găsit scuze!

SCUZE că sunt mincinoasă!
SCUZE că sunt laşă!
SCUZE că nu am voinţă!
SCUZE că sunt leneşă!
SCUZE că nu îmi respect promisiunile!
SCUZE că nu am caracter!

Asta sunt eu de fapt…cea …adevărată: MINCINOASĂ, LENEŞĂ, LAŞĂ, FĂRĂ VOINŢĂ, FĂRĂ CARACTER ! !!!! ….( ? ? ? ? ?


Esti cam dura aici , dar calificativele acestea crezi ca oare nu se potrivesc la majoritatea slabutelor, crezi ca numai tu calci stramb, stagnezi, o iei in sus........


SUNT GRASĂ ŞI AŞA O SĂ RĂMĂN!


Aici sunt nevoita sa te contrazic


O SĂ FIU TOT TIMPUL O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ…
Daca reusesti sa ti cateva zile de regim ca la carte scapi de aceste frustari,te asigur de asta si vei fi f. multumita de tine
De ce nu mai cred în mine?
Unde e voinţa mea?
Unde e ambiţia mea?
De ce nu vreau să mă schimb?


Pentru că nu am motivaţie! Probabil că mă plac aşa grasă!
Înseamnă că am îmbătrânit de tot … nu-mi pasă dacă mă mai admiră cineva… nu-mi pasă dacă mă părăseşte bărbatul pentru una tânără, slabă şi frumoasă (Doamne fereşte!..)
Aaaa Doamne fereşte!..dar aşa nu fac nimic… să nu se întâmple!

Dacă între a face un efort de câteva luni… să respect nişte reguli …
şi a fi O GRASĂ FRUSTRATĂ ŞI NEMULŢUMITĂ … NERVOASĂ, FURIOASĂ, NESUFERITĂ… aleg varianta 2,
ATUNCI …SĂ-MI FIE DE BINE!
Să termin cu prostiile… cu Slăbuţele şi cu tot …

Dacă eu YANA 42 NU MĂ ŢIN DE CUVÂNT, începând din clipa asta nu mai am voie să intru pe forum niciodată!

Recapitulez:
1 aprilie - 3 kg =62 kg
1 mai - 3 kg =59 kg
1 iunie - 2 kg =57 kg

Aşa să-mi ajute Dumnezeu!

Cine vrea să mi se alăture ?
Eu,eu,eu ,eu,eu
Sa-ti povestesc ceva
Cand am intrat eu pe forum,am dat de o slabuta si ea inregistrata recent , asa m-am atasat de ea, (regret enorm ca nu mai intra),sa vezi cum ne plangeam de esecurile din ziua precedenta,ce bucuroase eram cand reuseam sa refuzam o prajitura, ce ne motivam una pe alta.Dar sti ce m-a ajutat? incercam sa fiu cuminte acasa ca in ziua urmatoare sa am cu ce ma lauda,si am reusit incet ,incet sa scap de surplusul mare.
Sa sti ca si eu mi-am impus ca de luni sa revin la dieta,m-am saturat eu de mine si de promisiunile mele,dar cine stie poate,poate de data asta reusesc
Ne luam de mana si ne punem pe treaba, si ai sa vezi cum scapam de frustrari
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Alynuta; 08 mar 2012 at 11:22:45.
  #168 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 18:29:20
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

La multi ani Yana!! Iti doresc o primavara fericita cu sanatate si zile senine..iti doresc o seara de 8 Martie linistita, vesela, fericta! te pup
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #169 (permalink)  
Vechi 08 mar 2012, 20:51:07
yana42's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

8 Martie ,un nou inceput !

Waau ! Ce frumos... Tot să mergi pe drumul ăla...
Mă şi văd plimbându-mă ...slăbuţă...într-o rochie albă cu fusta cloş, cu ceva scântei sau buline roşii... cu o cureluşă roşie subţire din lac, asortată cu pantofii şi poşeta ...(că eu sunt de modă veche) aşa ceva de anii 60 ca în filmele...cu Elvis Preslei... când se purtau eşarfe şi bentiţe... şi ochelari de soare...
Frumos! Merci! O seară frumoasă1
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 08 mar 2012 at 20:53:08.
  #170 (permalink)  
Vechi 09 mar 2012, 08:14:15
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de yana42 Vezi mesajul
8 Martie ,un nou inceput !

Waau ! Ce frumos... Tot să mergi pe drumul ăla...
Mă şi văd plimbându-mă ...slăbuţă...într-o rochie albă cu fusta cloş, cu ceva scântei sau buline roşii... cu o cureluşă roşie subţire din lac, asortată cu pantofii şi poşeta ...(că eu sunt de modă veche) aşa ceva de anii 60 ca în filmele...cu Elvis Preslei... când se purtau eşarfe şi bentiţe... şi ochelari de soare...
Frumos! Merci! O seară frumoasă1
Eu daca as fi avut o astfel de gradina sigur as fi alergat pe aleile ei si cu un caine dupa mine(ciudat ca mie nu prea imi plac cainii-cred ca am ramas marcata de la filmul de aseara recomandat de o slabuta Hachiko A Dog's Story ,am plans si eu si baiatul)
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
30, 40, ani, calorii, cat, dieta, fii, jurnal, jurnale, placut, sanatos, slabit, slabuta, yana42


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Layla - Voi fii viitoare slabuta si studenta Layla Arhiva jurnale slabit 20 16 sep 2011 09:34:38
Voi fi slabuta!Jurnal Annie aanniiee Arhiva jurnale slabit 31 01 sep 2011 12:38:42
Jurnal - Piersicuta va fi slabuta! Piersicuta Arhiva jurnale slabit 7 24 iul 2011 22:37:10
Voi fi o slabuta - Jurnal Izutza Izutza Arhiva jurnale slabit 11 03 iun 2011 16:20:10
Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! BuBulyna Arhiva jurnale slabit 13 26 apr 2011 10:37:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole