Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Zoe

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1081 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 14:56:28
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Daaa, trebuie sa ne exorcizam de grasime!
Am fost tentata sa iau ceva mai ieftin sau SH, dar fix pe Polar FT4 vreau sa mi-l iau, e suma maxima pe care o pot cheltui oricum, ceva mai performant nici nu mi-ar trebui, cred. Deci da. Abia astept! Am citit si de ceasul tau, imi pare rau pentru experienta neplacuta. Pentru banii din Romania sunt intr-adevar costisitoare rau de tot, dar investim in sport, ce sa si facem. Daca ma gandesc cati bani am dat pe tigari si dulciuri in viata asta ma cutremur, imi luam la Polare de le purtam ca bratari.

Vai esti tare de tot "ne exorcizam de grasime"
Mda, ce-i drept ca eu cu banii dati pe tigari in 2 luni imi iau Polarul ala.. Mama lor de tigari, ca tot zic ca le las.. Noroc ca nu fumez mult.. Tu mai fumezi sau te-ai lasat?
Ca sa nu mai zic de dulciuri.. Cred ca ne ajugeau Polarele de banii aia sa le punem si la picioare Esti funny
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1082 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 15:07:06
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul

eşti criminală, madam!

bine că sunteţi voi şmechere cu ceasuri!
eu nici să vreau nu pot, că-s alergică la nicheluri, şi polarul are nichel pe partea metalică - deci m-am liniştit.
Apai eu pot sa am toate ceasurile din lume, in smecherie sportiva nu ma pun cu fetele de pe forum. Dar sper sa ma motiveze cum vad cresterea numarului de calorii acolo pe ecran, ce sa fac, ma amagesc si eu cum pot, ca-n poza cu hipopotamul care alearga pe banda ca sa devina unicorn.
Acuma cu ceas, cu fara ceas, cu alergii sau fara, important e sa ne miscam carcasele, restul e moft.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Vai esti tare de tot "ne exorcizam de grasime"
Mda, ce-i drept ca eu cu banii dati pe tigari in 2 luni imi iau Polarul ala.. Mama lor de tigari, ca tot zic ca le las.. Noroc ca nu fumez mult.. Tu mai fumezi sau te-ai lasat?
Ca sa nu mai zic de dulciuri.. Cred ca ne ajugeau Polarele de banii aia sa le punem si la picioare Esti funny
Da da, eu in tigari imi calculez toate cheltuielile. Teoretic m-am lasat in noiembrie, practic fumez un pachet pe luna cand ma vad cu prieteni care fumeaza. Eu zic ca as putea si fara, dar am eu niste anxietati sociale si daca tin ceva in mana ma calmez. Daca ai avut atata putere sa iti transformi corpul atat de frumos, o sa ai si sa scapi de amaratele alea de tigari cand o sa fie cazul. Contextul potrivit se iveste pentru fiecare, la mine contextul a fost unul „trist”, si anume ca pur si simplu nu imi mai permiteam sa fumez.

Va pup fetelor, ma intorc la o traducere interesanta de tot despre operatii estetice pentru zona intima. Si-as vrea sa glumesc, dar realitatea e mai amuzanta decat nascocirea.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
Animis23 (10 mai 2014), Kclaudyia (07 mai 2014), Zoe (06 mai 2014)
  #1083 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 19:55:48
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.741
Aprecieri acordate: 11.153
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul

Acuma cu ceas, cu fara ceas, cu alergii sau fara, important e sa ne miscam carcasele, restul e moft.

ma intorc la o traducere interesanta de tot despre operatii estetice pentru zona intima. Si-as vrea sa glumesc, dar realitatea e mai amuzanta decat nascocirea.
amen to that, sister! fără mişcare, jaba polar, jaba centură, adică jaba lună, jaba stele! ori mai degrabă consideraţii filozofice, de tipul nietzsche: nietzsche casă, nietzsche masă, nietzsche mândră giupâneasă.

cât despre traducerea matale, nu voi detalii, se sparie gândul, nu alta! mai bine mă duc eu în revizia mea de sf-uri calme din anii '50

pupez gagicile, mai treceţi pe aici, că înveseliţi locul!
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (07 mai 2014)
  #1084 (permalink)  
Vechi 06 mai 2014, 20:06:57
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.741
Aprecieri acordate: 11.153
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

meniul meu pe azi. cina a fost de fapt o salată mexicană foarte picantă, iar plăcinta cu mere a fost cu făină integrală şi fructoză (aşa făcuse gazda). lattele a fost în două serii, unul dimineaţa şi unul seara, cu stevia.
sport ba, conform programului.
mă bucur că mi-au ieşit proteinele.
din păcate sunt aşa ofilită (abia acum am ajuns acasă) că nu mai stau de nici un fel de gătit. cred că o să pun mâine carnea aia în tigaie, cât fac sportul, şi văd ce mai arunc pe lângă ea (parcă mai am o conservă de mazăre cu morcovi) pentru prânz. chifteluţele de năut la care m-aţi făcut să poftesc, abia mâine, că nu mai stau acum o oră să le fac nici de mi-ar ieşi poleite cu aur!

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 06:50
Ou de gaina, 100g - 143 calorii
Ciuperci din conserva, 100g - 25 calorii
Ceapa verde, 12g - 3 calorii
Masline negre, 20g - 23 calorii
Parmezan, 5g - 22 calorii

Gustare 1, ora 06:53
Migdale, 24g - 138 calorii

Prânz, ora 06:53
Branza de vaci cu smantana 3% grasime Fagaras, Raraul, 200g - 174 calorii

Cina, ora 06:55
Cafe Latte, McDonalds, 400ml - 90 calorii
Ardei verde, 30g - 6 calorii
Ceapa, 30g - 13 calorii
Rosii, 40g - 8 calorii
Piept de pui, 120g - 207 calorii
Fasole rosie, Cora, 100g - 91 calorii
Porumb Dulce, Aro, 30g - 28 calorii
Placinta cu mere, 180g - 335 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1306 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1615 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1615 calorii
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (07 mai 2014), lidiuta (07 mai 2014)
  #1085 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 10:36:36
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul


Apai eu pot sa am toate ceasurile din lume, in smecherie sportiva nu ma pun cu fetele de pe forum. Dar sper sa ma motiveze cum vad cresterea numarului de calorii acolo pe ecran, ce sa fac, ma amagesc si eu cum pot, ca-n poza cu hipopotamul care alearga pe banda ca sa devina unicorn.
Acuma cu ceas, cu fara ceas, cu alergii sau fara, important e sa ne miscam carcasele, restul e moft.



Da da, eu in tigari imi calculez toate cheltuielile. Teoretic m-am lasat in noiembrie, practic fumez un pachet pe luna cand ma vad cu prieteni care fumeaza. Eu zic ca as putea si fara, dar am eu niste anxietati sociale si daca tin ceva in mana ma calmez. Daca ai avut atata putere sa iti transformi corpul atat de frumos, o sa ai si sa scapi de amaratele alea de tigari cand o sa fie cazul. Contextul potrivit se iveste pentru fiecare, la mine contextul a fost unul „trist”, si anume ca pur si simplu nu imi mai permiteam sa fumez.

Va pup fetelor, ma intorc la o traducere interesanta de tot despre operatii estetice pentru zona intima. Si-as vrea sa glumesc, dar realitatea e mai amuzanta decat nascocirea.
Cezara (ce nume frumos!) , nimeni nu s-a nascut atlet(a) aici pe forum.. Toate am inceput de la 0, cu cate 5-10 minute in care scoteam limbile afara parca ne alergasera turcii, dar totul se face cu rabdare, perseverenta si munca.. Eu cred ca odata ce incepi, apoi o sa iti intre in sange, important e sa gasesti o activitate sportiva care sa te motiveze, sa o faci cu placere.. Ca daca o faci cu de-a sila, e clar ca n-o sa faci mare branza..

Mda, tigarile, mama lor.. Ar cam fi timpul sa le las, dar nu ma lasa ele pe mine
Eu nu fumez f mult, maxim 4-5 tigari pe zi.. Dar cand ies in oras e jale Ma iau cu lumea care fumeaza si mna.. E reflexul ala afurisit, ca trebuie sa ai ceva in mana (ca sa nu zic in gura )

Ce traduceri faci tu acolo?? Sunt curioasa ce operatii estetice sio-ar putea face lumea in zona aia.. Jeez!!
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


amen to that, sister! fără mişcare, jaba polar, jaba centură, adică jaba lună, jaba stele! ori mai degrabă consideraţii filozofice, de tipul nietzsche: nietzsche casă, nietzsche masă, nietzsche mândră giupâneasă.

cât despre traducerea matale, nu voi detalii, se sparie gândul, nu alta! mai bine mă duc eu în revizia mea de sf-uri calme din anii '50

pupez gagicile, mai treceţi pe aici, că înveseliţi locul!
Ooo revizii de SF-uri.. sa inteleg ca lucrezi in domeniul literar sau jurnalistic?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1086 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 10:41:20
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.741
Aprecieri acordate: 11.153
Am fost apreciat(a) de 10.566 ori in 5.268 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

nu-mi vine să cred că a existat o vreme când tu scoteai limba după 10 minute de sport

nici-nici, dar mai traduc acasă, după program, să mai completez la venituri...
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (07 mai 2014)
  #1087 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 15:11:50
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
nu-mi vine să cred că a existat o vreme când tu scoteai limba după 10 minute de sport

nici-nici, dar mai traduc acasă, după program, să mai completez la venituri...
Apăi sa crezi.. ca pana prin 2010 eu am fost o sedentara si o comoda si jumatate!!
Like.. nu mergeam pe jos nici 2 statii de autobuz
Am inceput si eu usurel cu cate 10 min de bicicleta, apoi am crescut la 30 d emin, am inceput apoi zumba, tae bo, etc.. Si mi-am descoperit incet pasiunea ptr sport.. Am vazut ca pot si ce rezultate frumoase, ce corp frumos iti poti face.. si de atunci suntem BFFs

Aaaa asa da, mi-ar placea si mie sa mai fac un ban in plus.. Eu am terminat litere, franceza-engleza si as mai putea sa fac traduceri part time..
Dar unde sa mai gasesc timp si ptr asta? De fapt, daca vrei poti..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
CezaraCezarului (07 mai 2014), lidiuta (07 mai 2014), Zoe (07 mai 2014)
  #1088 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 15:40:54
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Cezara (ce nume frumos!) , nimeni nu s-a nascut atlet(a) aici pe forum.. Toate am inceput de la 0, cu cate 5-10 minute in care scoteam limbile afara parca ne alergasera turcii, dar totul se face cu rabdare, perseverenta si munca.. Eu cred ca odata ce incepi, apoi o sa iti intre in sange, important e sa gasesti o activitate sportiva care sa te motiveze, sa o faci cu placere.. Ca daca o faci cu de-a sila, e clar ca n-o sa faci mare branza..

Mda, tigarile, mama lor.. Ar cam fi timpul sa le las, dar nu ma lasa ele pe mine
Eu nu fumez f mult, maxim 4-5 tigari pe zi.. Dar cand ies in oras e jale Ma iau cu lumea care fumeaza si mna.. E reflexul ala afurisit, ca trebuie sa ai ceva in mana (ca sa nu zic in gura )

Ce traduceri faci tu acolo?? Sunt curioasa ce operatii estetice sio-ar putea face lumea in zona aia.. Jeez!!


Ooo revizii de SF-uri.. sa inteleg ca lucrezi in domeniul literar sau jurnalistic?
„Zoe” zice ca nu vrea sa stii ce operatii, tu vrei sa stii. Nu dau decat un detaliu: am dat peste o operatie pentru femei care efectiv implica prezenta unui ac si a unui fir. Distractii.

Stiu ca nimeni nu-i atlet din prima, buba la mine e ca vreau totul rapid si acum si urgent si rezultate si de toate, am niste asteptari complet nerealiste de la mine si tot incerc sa ma impac cu ritmul normal al vietii. Pana una alta na de-aci:



Polar cu fundal de patrunjel balconic. Acum sa va tineti, regina sportului ma fac. Diseara il testez cu niste Jillian, sa vad cate calorii ard in cuptorul trupului meu.

Nici mie nu mi se pare ca fumezi mult, cam asa fumam si eu in zilele mele bune, eu cred in puterea tuturor de a se satura de ele si de a le da na%&ii ca-s boala pe bani, dar mai cred si intr-o viata cu cate-un viciu si cate-o scapare. Speaking of which, cineva din bloc face cartofi prajiti si tocmai a ajuns mirosul la nasul meu, blesteme!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


amen to that, sister! fără mişcare, jaba polar, jaba centură, adică jaba lună, jaba stele! ori mai degrabă consideraţii filozofice, de tipul nietzsche: nietzsche casă, nietzsche masă, nietzsche mândră giupâneasă.

cât despre traducerea matale, nu voi detalii, se sparie gândul, nu alta! mai bine mă duc eu în revizia mea de sf-uri calme din anii '50

pupez gagicile, mai treceţi pe aici, că înveseliţi locul!
Am mai venit cu niste veselie (uneori fortata, trebuie recunoscut). Cu centura pe brat, dupa cum ai putut vedea in poza si cu admiratie pentru meniu, in mine a intrat o foame care de obicei intra doar cand vad ca slabesc si imi merge bine. Suna dubios? E dubios. Cand slabesc si totul e ok parca ma panichez si ma apuc sa mananc. Doamne feri. Parca totusi e mai viu forumul, concurs, lume motivata, socoteli. Mai prind si eu avant, imi place.

Bine bre ca faci tu SF-uri si eu ma ocup de pasari cu aripi fluturande.

Ma duc sa imi deplang soarta cu niste omleta si mai incolo sport.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
Kclaudyia (08 mai 2014), lidiuta (07 mai 2014), Zoe (08 mai 2014)
  #1089 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 18:39:02
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Ah, ce ma oftic ca nu vad poza. Ce Polar?
  #1090 (permalink)  
Vechi 07 mai 2014, 18:46:21
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Zoe

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Ah, ce ma oftic ca nu vad poza. Ce Polar?
Poate apare ca atasament. FT4. Tocmai l-am folosit pentru prima oara, e genial! Si a facut fix ce speram, mi-a aratat ca nu lucrez chiar asa de intens precum credeam. Dar la 35 de minute de antrenament cu tot cu incalzire si cooldown 329 de calorii... Sa zicem ca e satisfacator, nu stiu ce voiam mai mult. Sper sa merg tot in sus cu nr. de minute. (Scuze Zoe pentru acaparat spatiu jurnalistic, promit ca nu ma plateste firma cu ceasuri sa le fac reclama )

DSC_0433.jpg
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui CezaraCezarului:
Kclaudyia (08 mai 2014)
 

Informatii despre slabit
dieta, jurnal, jurnal slabit, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole