Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Alynutei

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1611 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 08:34:43
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
felicitari,aly
ai papat prajitura
Nu iubito, am dus-o la al meu
,nu am tinut ziua de ieri chiar cum as fi vrut dar nici nu am luat decat 300 gr. in plus.
Pt.azi mi-am adus niste orez basmati cu castraveciori murati
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1612 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 08:35:51
lacra81's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2010
Locaţie: ....., Romania
Date: 162cm
Mesaje: 8.719
Aprecieri acordate: 6.205
Am fost apreciat(a) de 4.486 ori in 1.918 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Nu iubito, am dus-o la al meu
,nu am tinut ziua de ieri chiar cum as fi vrut dar nici nu am luat decat 300 gr. in plus.
Pt.azi mi-am adus niste orez basmati cu castraveciori murati

bravooooo
si eu am orez in plan ,dar duminica ..atunci e zi de amidon
__________________
jurnal
Greutatea este incorecta. lacra81, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #1613 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 09:22:32
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Cred ca va trebui sa ies, asa de greu scriu si postez,de ieri a inceput sa-mi faca figuri pc-ul, vad ca nu si-a revenit. Probabil l-am virusat, Va pup Gagici si va urez o duminica placut si luni kg. cat mai putine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1614 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 10:59:22
grasuta1961's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Buna Alina !!!

Uite ca am reusit sa vin si-n casuta ta.Am incercat si ieri ,insa n-am reusit deloc ,ma tot respingea cred ca nu dorea sa intru.Am glumit cu primitul,insa sincer n-am reusit sa sriu.Draga mea ,eu am bicicleta eliptica si mi-o dau la un nivel mai inalt ,unde se pedaleaza mai greu si se consuma cal. mai multe.insa eu si pedalez mai repede si dupa 30 min sunt leoarca de transpiratie..Te admir mult la felul cum arati si la perseverenta ta in lupta cu kg si cu mentinerea.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post854369


Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci.



grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #1615 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 13:10:30
sandural's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2011
Locaţie: emden, Germania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 158cm, 76kg
Mesaje: 273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Bine ai revenit
Cat lipseste sotul tau? Absenta lui ar trebui sa te motiveze ,la intoarcere sa gaseasca o sotie slabuta si sexi
Incearca sa renunti la carnati, jumeri, lamureste-o pe soacra ta ca vrei sa papi mai sanatos , poate te urmeaza si ea
In ceea ce priveste silicoanele ,nu stiu ce sa zic,mie mi-e cam frica,oi fi eu de moda veche , n-ai incercat un sutien cu perinite, sau chiar cu silicoane sa vezi ce frumos ti le ridica, sau arata chiar asa rau? Ai grija si ce silicoane alegi , c-au fost niste probleme cu cele ieftine.
Sa sti ca si sotul meu nu a imbratisat ideea de a merge eu la aerobic, sa vezi ce frumos s-a invatat acum si stie ca face parte din programul meu. Trebuie sa-l lamuresti cumva.
Ma bucur c-o sa ai in sfarsit casuta ta, cred ca abia astepti sa faci poze
Te pup si intra mai des
buna dimineata!
o sa mai stea cateva luni ar fi vorba sa vina dupa noi prin mai-iunie,dar acum depinde si de cat de repede termina casa de renovat. soacra mea nu poate fi lamurita,crede-ma am incercat,si mai are putin si face suta de kilograme,s-a invatat sa manance asa,cand imi fac o mancare de legume zice biac si incepe sa manance in fatza mea mancare "normala"...aici nici eu nu pot sa ma abtin pentru ca imi place,ar trebui sa merg la alergat,ma simt libera cand fac miscare,cand ies sa ma plimb...insa toata lumea imi spune sa ma duc ca cine ma tine ca sta tata cu copiii si tata bea si nu se spala pe maini ca lumea dupa ce face focu si uneori nici dupa ce merge la baie,si am gasit pernute de detergent de rufe imprastiate de cleo prin casa, robi plimbandu-se de-a busilea si el dormind, i-a cazut si o masa in cap in grija lu tata,si a tras si de mileul din sufragerie sa ii cada vaza in cap si mai mult nimic,s-a spart langa el... eu dormeam ca azi-noapte m-am culcat la 3 jumate ca a trebuit sa fac focul la centrala,ca si asta se lauda ca face si nu face ca lumea la ora aia se stinsese focul de mult si era frig...mda...in fine...asta mic este nazdravan rau,nimeni nu poate avea grija bai bine ca mine de el,cleo este cumintica,nu am avut niciodata treaba cu ea...faza cu pernutele a fost,atunci m-am speriat ca alea sunt toxice,si ea doarme pe unde apuca si adormise in bucatarie pe coltar...a vrut sa faca treaba ea in fine,dcei o sa trebuiasca sa jonglez cumva la mancare. mi-am facut coliva ieri si am mancat din ea si astazi,nu ma pot satura de coliva...cred ca o sa imi fac in fiecare zi
poze cu casa pot sa pun si acum,insa pe dinafara si in starea ei initiala,fara trotuare facute si flori in gradinita... casa asta este salvarea mea,sunt o fire dificila,care nu suporta interventii din partea nimanui in familie,pentru mine familia mea este ca un templu...imagineaza-ti un templu si la un moment dat intra un grup de oameni si incep sa critice icoanele si aranjamentul si vorbesc tare si fac glume pe seama asta ... cred ca am probleme dar asa sunt eu. mi-ar fi afectat clar toata casnicia daca as fi ramas aici cu familia si sotul meu ar fi continuat sa plece cate 3 luni.
POZE CU CASA
Imagini ataşate
File Type: jpg 420 16073.jpg (137,3 KB, 6 vizualizări)
File Type: jpg 420 05655.jpg (70,1 KB, 3 vizualizări)
File Type: jpg 420 07412.jpg (111,3 KB, 5 vizualizări)
File Type: jpg 420 11986.jpg (82,9 KB, 7 vizualizări)
  #1616 (permalink)  
Vechi 03 mar 2012, 22:34:15
rodica2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 57
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

[QUOTE=Alynuta;961709]
Citat:
Anterior postat de rodica2010 Vezi mesajul
Super Rodi , felicitari,esti pe drumul cel bun
Supa de linte e grozava si eu obisnuiam sa-mi fac,pe langa ca e delicioasa , e si sanatoasa si ne-ajuta si la slabit. Mai o supa de linte, mai o ciorbita de varza si suntem si satule si ,si slabim Era recomandata la monti. Sa incerci si naut.
Sa stii ca am facut chiar azi salata de naut!E grozava!Iar supa de linte cu menta si busuiocul,m-a dat pe spate! Cu ciorba de varza nu sunt deloc prietena. Nu-mi place!!!Dar....... ce crezi? Am scapat de 900g.
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1132 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1617 (permalink)  
Vechi 04 mar 2012, 22:09:31
rodica2010's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 57
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Buna,Alynutule! Am trecut sa-ti urez prima o sapt. de vis,linistita si cu un Mr.C dragut.
Tu intri p-aici doar cand esti la serv.,nu?Atunci,iti doresc spor la treaba si ne mai auzim.
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1649 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1132 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1618 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 07:58:21
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de grasuta1961 Vezi mesajul
Buna Alina !!!

Uite ca am reusit sa vin si-n casuta ta.Am incercat si ieri ,insa n-am reusit deloc ,ma tot respingea cred ca nu dorea sa intru.Am glumit cu primitul,insa sincer n-am reusit sa sriu.Draga mea ,eu am bicicleta eliptica si mi-o dau la un nivel mai inalt ,unde se pedaleaza mai greu si se consuma cal. mai multe.insa eu si pedalez mai repede si dupa 30 min sunt leoarca de transpiratie..Te admir mult la felul cum arati si la perseverenta ta in lupta cu kg si cu mentinerea.
Bine ai venit in casuta mea
Si eu am avut probleme vineri cu netul, sau cu pc-ul inca nu stiu exact dar tare greu am reusit sa postez ceva.
In ceea ce priveste bicicleta ,trag tare,de curg apele pe mine(cum zici si tu.De -obicei imi fixez un target-500cal.Apoi dau la pedale,dar cam in 2 min.parcurg 1 km.. Ieri fiind duminica ,(desi duminica ar fi trebuit sa iau o pauza, dar cum duminica e ziua in care ma dau peste cap,mai salvez cu pedalatul ceva)am pedalat 40 km.in 80 min.Asa ca ieri n-am transpirat pana acum,de plictiseala imi numaram picaturile de transpiratie,ce-mi picau de pe fatasi am ajuns la 2000.Pantalonii erau uzi pe mine, bluza nici nu mai aveam ,am aruncat-o jos de pe mine.
Apoi nu m-am dat in laturi de la nimic, am mancat ca scrofita si azi vin din nou cu peste 55 kg. si joi aveam 53. Dar le vin eu de hac si pana joi ajung iara la 53.
Astept si ciclu care imi tot joaca feste in ultimul timp,cred ca menopauza scrie pe fruntea mea, si vreau neaparat sa mai prelungesc perioada.
Te felicit si eu pt. ambitie si pt. sport,te admir sa sti,sportul ne ajuta si la sanatate si ne modeleaza frumos.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1619 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 08:17:37
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de sandural Vezi mesajul
buna dimineata!
o sa mai stea cateva luni ar fi vorba sa vina dupa noi prin mai-iunie,dar acum depinde si de cat de repede termina casa de renovat. soacra mea nu poate fi lamurita,crede-ma am incercat,si mai are putin si face suta de kilograme,s-a invatat sa manance asa,cand imi fac o mancare de legume zice biac si incepe sa manance in fatza mea mancare "normala"...aici nici eu nu pot sa ma abtin pentru ca imi place,ar trebui sa merg la alergat,ma simt libera cand fac miscare,cand ies sa ma plimb...insa toata lumea imi spune sa ma duc ca cine ma tine ca sta tata cu copiii si tata bea si nu se spala pe maini ca lumea dupa ce face focu si uneori nici dupa ce merge la baie,si am gasit pernute de detergent de rufe imprastiate de cleo prin casa, robi plimbandu-se de-a busilea si el dormind, i-a cazut si o masa in cap in grija lu tata,si a tras si de mileul din sufragerie sa ii cada vaza in cap si mai mult nimic,s-a spart langa el... eu dormeam ca azi-noapte m-am culcat la 3 jumate ca a trebuit sa fac focul la centrala,ca si asta se lauda ca face si nu face ca lumea la ora aia se stinsese focul de mult si era frig...mda...in fine...asta mic este nazdravan rau,nimeni nu poate avea grija bai bine ca mine de el,cleo este cumintica,nu am avut niciodata treaba cu ea...faza cu pernutele a fost,atunci m-am speriat ca alea sunt toxice,si ea doarme pe unde apuca si adormise in bucatarie pe coltar...a vrut sa faca treaba ea in fine,dcei o sa trebuiasca sa jonglez cumva la mancare. mi-am facut coliva ieri si am mancat din ea si astazi,nu ma pot satura de coliva...cred ca o sa imi fac in fiecare zi
poze cu casa pot sa pun si acum,insa pe dinafara si in starea ei initiala,fara trotuare facute si flori in gradinita... casa asta este salvarea mea,sunt o fire dificila,care nu suporta interventii din partea nimanui in familie,pentru mine familia mea este ca un templu...imagineaza-ti un templu si la un moment dat intra un grup de oameni si incep sa critice icoanele si aranjamentul si vorbesc tare si fac glume pe seama asta ... cred ca am probleme dar asa sunt eu. mi-ar fi afectat clar toata casnicia daca as fi ramas aici cu familia si sotul meu ar fi continuat sa plece cate 3 luni.
POZE CU CASA
Draga mea casuta ta este super,s-o stapaniti sanatosi.In ceea ce privesc interventiile din exterior cred ca nici mie nu mi-ar place,dar recunosc ca si eu sunt o fire mai dificila, si imi place sa detin controlul.
Iar cu mancarea te cred ca-ti este greu cand in casa miroase apetisant si tu sa manaci legume sau ce stiu eu ce.Dar esti tanara la varsta ta slabesti mult mai usor,incearca atunci un regim cum ar fi monti in care poti manca si grasimi numai sa fi atenta la combinatii.
Eu am avut 2-3 luni anul trecut ,cand am fost f. ambitioasa si refuzam din start orice mi se oferea. cand imi venea mama cu tot felul de bunatati ,nu -mi vine sa cred cum ma abtineam.Si la servici unde sunt inconjurata numai de pofticioase,le-am spus cand veneau sa ma servesca cu ceva ''din start pe mine sa ma ocoliti''. Dar acum ...........mi-e pofta parca de orice,am noroc ca mai tin o zi de fructe pe sapt.care parca mai regleaza din abuzurile mele.
Si daca n-ai incredere sa lasi copiii ,n-o fa,ia-ti si tu o bicicleta si fa acasa. Mie mi-e greu de alt sport,de plimbari , de alergat, de zumba,dar bicicleta e preferata mea.
Te pup,si te-astept cu vesti
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1620 (permalink)  
Vechi 05 mar 2012, 08:27:02
Alynuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

[FONT="Lucida Sans Unicode"][COLOR="Navy"][SIZE="3"][QUOTE=rodica2010;965239]
Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul


Sa stii ca am facut chiar azi salata de naut!E grozava!Iar supa de linte cu menta si busuiocul,m-a dat pe spate! Cu ciorba de varza nu sunt deloc prietena. Nu-mi place!!!Dar....... ce crezi? Am scapat de 900g.

Ai vazut Rodicuto cum suntem noi pe-un gand?Plus ca lintea si nautul sunt si foarte sanatoase.Eu fac supa de linte cu bulion si cimbru,e foarte buna , dar trebuie sa incerc si cu busuioc si menta. Menta ai la plic sau e uscata de tine?
Si felicitari pt. scadere,
Ma bucr ca deja ai rezultate,asta te stimuleaza
Citat:
Anterior postat de rodica2010 Vezi mesajul
Buna,Alynutule! Am trecut sa-ti urez prima o sapt. de vis,linistita si cu un Mr.C dragut.
Tu intri p-aici doar cand esti la serv.,nu?Atunci,iti doresc spor la treaba si ne mai auzim.
Da mai mult intru dimineata de la servici, acasa in primul rand nu am loc de ai mei,si dac-as intra mi-e teama ca nu mai pot iesi si cine-mi face treaba?
Pupici Rodicule
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
40, 50, alynutei, ani, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole